AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.169
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Nizak mi nekako taj singlecore

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Nizak mi nekako taj singlecore

Da, 3600 je na 4.2Ghz i ima veći score od 3800X koji je na 4.5 GHz...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Nizak mi nekako taj singlecore

 Ja, baš čudno.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Nizak mi nekako taj singlecore

 Niska mu i cijena bila dabogda !!

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Chico12 kaže...
nicky.sl kaže...

 Nizak mi nekako taj singlecore

 Ja, baš čudno.

 Geekbench je koristan ili upotrebljiv, pa okvirno kao Davor Šuker na mjestu predsjednika HNS-a.Kaj moš u realnoj praksi na kompu napravit sa Geekbench, hm čistu figu baš ništa.Kad smo več tu, eto kak ženske oči vide Ryzen procove.

 

https://www.sashleycat.com/post/ryzen-is-dank

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bravo Rambox usporedba s Davorom ti je odlična i tu se slažem s tobom, bilo koji bench je za ništa osim mjerenja dužine ekurca. Po ovom izgleda da ipak neću mog i9 9900k prodavat u bescjenje kako ste mi prognozirali. 

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Po ovom izgleda da ipak neću mog i9 9900k prodavat u bescjenje kako ste mi prognozirali. 

Svakako ugasi windows update i BIOS nemoj nadograđivati više nikada.

Treba pričekati službene testove za bilo kakve prognoze.

Ti si možda spreman koristiti taj procesor sa sigurnosnim propustom, ali svatko kome bi ga mogao prodavati,

ti bude koristio taj propust da ti sruši cijenu, jebga, 25% pada nije malo uopće, nisam fanboy, imam isto Intel procesor,

ali realno je realno, moli Boga da ovi sje... s tim novim procesorima i da ih bude je... temp. čipseta i ona mala zujalica.

ps. ja mogu reći da sam Intel vlak napustio odavno prodavši model koji je mogao stati uz bok tvom, sada imam 7700k

koji je za moje potrebe i više nego dovoljan čak i sa instaliranim zakrpama, ide bez problema preko 5.0 GHz i nisam

zabrinut uopće kaj AMD misli napraviti ili ne napraviti sa svojim procesorima, i7 7700k tako i tako ne vrijedi ništa,

a meni služi sasim u redu sa ASUS Z270 Formula pločom.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 13:53 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rambox, ti si veci fanboy od Lucija, Ratnika i Lava zajedno.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Chico12 kaže...
Rambox, ti si veci fanboy od Lucija, Ratnika i Lava zajedno.

 pa lik je los da boli glava..

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

Po ovom izgleda da ipak neću mog i9 9900k prodavat u bescjenje kako ste mi prognozirali. 

Svakako ugasi windows update i BIOS nemoj nadograđivati više nikada.

ps. treba pričekati službene testove za bilo kakve prognoze.

ps. 2 ti si možda spreman koristiti taj procesor sa sigurnosnim propustom, ali svatko kome bi ga mogao prodavati,

ti bude koristio taj propust da ti sruši cijenu, jebga, 25% pada nije malo uopće, nisam fanboy, imam isto Intel procesor,

ali realno je realno, moli Boga da ovi sje... s tim novim procesorima i da ih bude je... temp. čipseta i ona mala zujalica.

 Prodavat ga neću, Windows update gasit neću, noviji bios od trenutnog ne postoji još i na kraju živo me zaboli za sigurnosni propust(e).

 

Naprotiv neću molit Boga da AMD sjebe s novim procesorima i nikako ne želim da ih jebe temperatura i ona mala zujalica ipak imam namjeru u doglednoj budučnosti nabaviti jednu rižu.

 

ps. i dalje se smatram Intel fanboyem 

 

ps2. Rambox je priča za sebe 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 13:51 (nicky.sl).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Prodavat ga neću, Windows update gasit neću, noviji bios od trenutnog ne postoji još i na kraju živo me zaboli za sigurnosni propust(e).

Preko windows updatea vjerojatno budu pokrpali nastale rupe, ok, ako ti ne smeta gubitak 25% performasni, u redu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
nicky.sl kaže...

 Prodavat ga neću, Windows update gasit neću, noviji bios od trenutnog ne postoji još i na kraju živo me zaboli za sigurnosni propust(e).

Preko windows updatea vjerojatno budu pokrpali nastale rupe, ok, ako ti ne smeta gubitak 25% performasni, u redu.

 To o 25% je čisto naklapanje. Kad (ako) do zakrpe dođe lipo ću iz prve ruke vidit koliko je i ma li uopće gubitka. Tako su govorili i za prošli moj proc pa svejedno nije bilo gubitka vrijednog pažnje.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 To o 25% je čisto naklapanje.

Naklapanje je 40%, realno je 25%.

 

https://venturebeat.com/2019/05/14/intel-zombieload-flaw-forces-os-patches-with-up-to-40-performance-hits/

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 14:09 (Valentin17).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja ne kuzim ove sa 9900k kojih kao ne diraju sigurnosti propusti jer u igricama nema razlika, pa zar se taj procesor uzima samo zbog igrica? Toliko novaca dat za procesor i onda ga koristit iskljucivo za gaming je teski overkil. 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
3 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U prestižu nema granice za overkill.

 

To je feelgood proc 9900k, budeš glavni u društvu.

 

Nije loše ni za impresionirat kakvu fangirl sa i3, i5. ;)

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

U prestižu nema granice za overkill.

 

To je feelgood proc 9900k, budeš glavni u društvu.

 

Nije loše ni za impresionirat kakvu fangirl sa i3, i5. ;)

 Mislim da ih se tesko moze impresionirat sa rupama (onim sigurnosnim sam mislio) ...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 14:26 (Shockwave).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kažeš im da te nije strah za rizik u sigurnosti.

 

+1 za badboy bonus!! 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zadnji put kad sam rekao ljepšem spolu da me nije strah rizika dobio sam šamarčinu, zato cu preći na ryzen 3k i igrat na sigurno, ništa bez zaštite...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Ja ne kuzim ove sa 9900k kojih kao ne diraju sigurnosti propusti jer u igricama nema razlika, pa zar se taj procesor uzima samo zbog igrica? Toliko novaca dat za procesor i onda ga koristit iskljucivo za gaming je teski overkil. 

ja ne kuzim ove koji ne mogu shvatiti da postoje kupci koji kupuju samo najbolje u datom trenutku i ne pitaju za cijenu, kako za procesor tako i za bilo koji sareni artikl

 

jel to tesko shvatit?

 

mozes se igrat na svakom procesoru koji trenutno postoji na trzistu od 399kn do 39999kn.

 

neki kupuju takve procesore za igranje iz istoga razloga iz kojega ti nisi kupio ovaj od 399kn, nego neki bolji/skuplji, jer hoces i mozes

 

daj odrastite i prestanite brojat novce u tudem novcaniku

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A jebate, kao da je kupio jumbo jet, a ne tamo neki 9900K.

Svako tko od nas drzi do sebe zapije godisnje najmanje dva takva procesora

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 14:58 (SamoPitam3).
 
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Ja ne kuzim ove sa 9900k kojih kao ne diraju sigurnosti propusti jer u igricama nema razlika, pa zar se taj procesor uzima samo zbog igrica? Toliko novaca dat za procesor i onda ga koristit iskljucivo za gaming je teski overkil. 

 Ja ne kužim zašto tebe boli kuki što ću ja radit s mojim procesorom ???

Kad već pitaš i nije ti jasno evo reći ću ti čemu mi služi. Služi prvenstveno za igre koje uspješno pokreče i jedan i3 iz prve generacije zatim služi za čitat bedastoće koje neki pišu po ovom forumu i nekim drugim forumima, naravno tu je facebook jednom mjesečno i najvažniji programi tipa CPU-Z  Geekbench i slični programi bez kojih prosječan mlatitelj prazne slame naprosto ne može živit.

 

Davno sam ja objasnio zašto kupujem ovakav tip procesora al evo opet ću ponovit: ZATO ŠTO VOLIM IMAT i nemoj ti i tebi slični s tim glavu razbijat ipak sam ga ja kupio novcem koji sam ja zaradio stoga... 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.pcgamesn.com/amd/ryzen-3700x-overclocking-performance ovo znači da su 3800x i 3900x inferiorniji čipovi i slabije će se klokat? 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jebate riža, na kojoj je to frekvenciji odvozio 500+ u r20 benchu?

ja na svojoj intel kavi dobivam 500 ali tek na 4.8ghz, ako ce to biti tako intel ide na prodaju instantno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
Shockwave kaže...

Ja ne kuzim ove sa 9900k kojih kao ne diraju sigurnosti propusti jer u igricama nema razlika, pa zar se taj procesor uzima samo zbog igrica? Toliko novaca dat za procesor i onda ga koristit iskljucivo za gaming je teski overkil. 

 Ja ne kužim zašto tebe boli kuki što ću ja radit s mojim procesorom ???

Kad već pitaš i nije ti jasno

 Zato sto covjek  zadnjih 5 godina nije napravio ni jedan post da bi nekome pomogao ili odmogao jer sve se svodi na to da baci koji troll cisto onako da se spominje u temi i da na neki nacin skuplja iste takve mase na forumu.

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
Shockwave kaže...

Ja ne kuzim ove sa 9900k kojih kao ne diraju sigurnosti propusti jer u igricama nema razlika, pa zar se taj procesor uzima samo zbog igrica? Toliko novaca dat za procesor i onda ga koristit iskljucivo za gaming je teski overkil. 

 Ja ne kužim zašto tebe boli kuki što ću ja radit s mojim procesorom ???

Kad već pitaš i nije ti jasno evo reći ću ti čemu mi služi. Služi prvenstveno za igre koje uspješno pokreče i jedan i3 iz prve generacije zatim služi za čitat bedastoće koje neki pišu po ovom forumu i nekim drugim forumima, naravno tu je facebook jednom mjesečno i najvažniji programi tipa CPU-Z  Geekbench i slični programi bez kojih prosječan mlatitelj prazne slame naprosto ne može živit.

 

Davno sam ja objasnio zašto kupujem ovakav tip procesora al evo opet ću ponovit: ZATO ŠTO VOLIM IMAT i nemoj ti i tebi slični s tim glavu razbijat ipak sam ga ja kupio novcem koji sam ja zaradio stoga... 

 Jel komisija za moral i odbor za uloženo/dobiveno opravdava ovaj post ?

 

Baš me zanima sad kad su x570 i nova Riža skuplji "dosta", hoće li se i dalje kmečat uloženo/dobiveno ili će se licemjerno pravdat.


Evo ja ću se prvi posrat na x570 ploču od 200 eura u entry lvlu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 22:36 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moraju ga odobrit ipak je to ULOŽENO-DOBIVENO post. Naime ULOŽILI su sve snage da mi obezvrijede i ogade i9-ku u čemu nisu uspjeli kao što nije uspio ni AMD stići njegov IPC. Moj odgovor su DOBILI stoga je ovo čisti ULOŽENO-DOBIVENO post. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.6.2019 23:07 (nicky.sl).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

https://www.pcgamesn.com/amd/ryzen-3700x-overclocking-performance ovo znači da su 3800x i 3900x inferiorniji čipovi i slabije će se klokat? 

Genijalno si to zakljucio 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD’s “special binning” the 16-core Ryzen 3950X

 

https://www.pcgamesn.com/amd/ryzen-9-3950x-best-gaming-cpu

 

That’s also the reason the $749 3950X is so much more expensive than its $499 12-core Ryzen 9 compatriot. The 12-core chip also uses a pair of eight-core chiplets in its underlying design, so it’s not about adding in that extra silicon which bumps up the price. It’s finding a pair of chiplets that can have the full set of eight cores running in each chiplet, and function at the 4.7GHz Boost it requires.

“We were special binning the ones to get the 16 cores,” AMD’s Sasa Marinkovictells me, “and they are more exclusive and harder to bin, andharder to get.”

 

 

AMD Ryzen 7 3800X Glides Past Intel Core i9-9900K In Leaked Geekbench Numbers

 

https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-7-3800x-vs-intel-i9-9900k-geekbench,39691.html

 

With both processors running with DDR4-2133 memory, it seems that AMD is catching up to Intel in single-core performance. Nevertheless, the Core i9-9900K is still around 1.09% faster here, according to the leaked numbers.

The multi-core results, on the other hand, are in AMD's favor. The Ryzen 7 3800X beats the Core i9-9900K by up to 4.95% in multi-core workloads.

The Core i9-9900K surpasses the Ryzen 7 3800X when it's combined with DDR4-2666 memory, Intel's official supported memory speed. The Core i9-9900K performs roughly 14.48% and 0.56% faster in the single-core and multi-core tests, respectively. Basically, what this tells us is that Geekbench 4 is sensitive to memory speeds, and the Ryzen 7 3800X's performance is gimped with DDR4-2133 memory.

It's too early to declare the Ryzen 7 3800X as the winner. We'll have to wait for our in-depth review of the Ryzen 7 3800X to properly judge its performance. Rest assured that we won't be using DDR4-2133 memory in our tests.

 

Sve je to nekako lijepo i krasno no previše sumnjivo da svi Geekbench leakovi koriste sporiji DDR4-2133 RAM, jednostavno se stvara preveliki hype na neprovjerenim i sumnjivim testiranjima koja ionako nemaju neku relevantnost. 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajde ajde, opet ste počeli.. taman se očistio zrak od one trojice tolova, već novi dižu glavice.. Tema je ryzen..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

Moraju ga odobrit ipak je to ULOŽENO-DOBIVENO post. Naime ULOŽILI su sve snage da mi obezvrijede i ogade i9-ku u čemu nisu uspjeli kao što nije uspio ni AMD stići njegov IPC. Moj odgovor su DOBILI stoga je ovo čisti ULOŽENO-DOBIVENO post. 

nicky.sl nemoj tako grubo kažnjavat kolege, znaš da si ih nahuškao i nadražio osobno.

 

Sićan se u moru beskorisnih postova da si se premišljao čekat RYzen ili ić na Intel.

Ostavio si im mašti za volju da odluče za tebe što češ sa svojim PROCESOROM.

 

p.s.

 

coffe,coffe,coffe.....
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice