AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad dođe zen2, što će se dogoditi sa silnim fx i ryzen 1 buildovima? Hoće li završiti na njuškalu po nepovoljnim cijenama?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
peksimo99 kaže...

Kad dođe zen2, što će se dogoditi sa silnim fx i ryzen 1 buildovima? Hoće li završiti na njuškalu po nepovoljnim cijenama?

Pa naravno, podrazumjeva se, kako bi inače ekipa sa i3 i starim i5 vrtila virtualke i streamala dok igra i sluša youtube spotove. Moramo i njima omogučit progres i zajedništvo.

 

Bit će ih toliko na oglasnicima da ću ja svoje poklanjati u obitelji s kolina na kolino.

 

P.s. @itomic, ne miješaj intelaše i intel bully-je. :D

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije Zen2 tolko bolji od Zen1. Ne znam kak mozes poistovjetit fx i ryzen u bilokojem smislu, ali oke. Ako bi icemu trebala pasti cijena to su stari Inteli. Ono sto je vrlo jeftino na njuski su H170, H270, Z170 i Z270 ploce. Nadje se dobrih proceva za njih, ali K i i7 procevi su klasicno overpriced.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen2 je nekako za uzet za naredne 3+++ godine, jer bit će više u toku s novijim aplikacijama i igrama koje izlaze. Kad je ryzen tek izašao fx je cijenovno konkurirao ofc. Ako ništa drugo lijepše je zvučalo imati 8 core fx nego ryzen 4 core.

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne bi se trebalo nista cjenovno promijeniti na njuskalu u odnosu na danas, ako zen2 izadje s ovim cijenama o kojima se pise. I ovako se zen(+) vec dobije za kikiriki.

K tome, tesko da ce se pojaviti cijeli ryzen "buildovi", odnosno, nece to biti masovna pojava, jer vecina MBO na kojima su danas ryzeni ce podrzavati bar neke od zen2 procesora.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 23:14 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

FX je cijenovno konkurirao kad je izasao Ryzen? S koje si ti planete pao.. Ryzen se borio sa Skylakeom kad je izasao, ako se ne varam. S cim se FX borio kad je izasao se niti ne sjecam.

 

Zen+ se dobije za kikiriki da, ali ne i ploce. Mislim trebalo bi biti vise ploca za AM4 na njuski, ali ih jedva ima, naspram hrpe H170, H270, Z270, Z170 koje su ustvari izasle tu negdje kada i prvi Ryzen sto hoce reci da su ljudi u HR zadovoljniji Ryzenom ili ljudi koji imaju Intela cesce mijenjaju hardver? Hmmm..

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svi ryzen u početku bili su skuplji. I da fx su bili jeftiniji, neki su bili tu negdje ovisno na koji krajnje model si svršavao.  Ja osobno kad sam tada gledao sklapati mislio sam uzeti ryzen ili fx, ali na kraju sam uzeo intel Zen + ne spominjem.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A šta je sa Ryzen 3 serijom? Zar neće proizvoditi neki sličan kao R3 2200G??

AMD Ryzen soon...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
peksimo99 kaže...

Svi ryzen u početku bili su skuplji. I da fx su bili jeftiniji, neki su bili tu negdje ovisno na koji krajnje model si svršavao.  Ja osobno kad sam tada gledao sklapati mislio sam uzeti ryzen ili fx, ali na kraju sam uzeo intel Zen + ne spominjem.

 Ako si se premisljao izmedju ryzena i fx-a cisto informativno me zanima koji si intel uzeto u toj "cjenovnoj" kategoriji

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naravno nisam uzeo  najnoviji model.  Uzeo sam na preporuku i5-4690K jer igru što sam tada žestoko igrao je baš super radila ko podmazana za tu svrhu.

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
peksimo99 kaže...

Naravno nisam uzeo  najnoviji model.  Uzeo sam na preporuku i5-4690K jer igru što sam tada žestoko igrao je baš super radila ko podmazana za tu svrhu.

 Znaci, ukratko, netko ti je uvalio polovni 4/4 procesor. Tako se negdje pojavio ryzen kako je njega intel povlacio. Nadam se samo da ga nisi preplatio.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@The_Fichek Ploce  koje si naveo su ostaci mining rigova,na njih su isli celeroni i pentiumi uglavnom..5ica i 7ica bas i nema

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 0:34 (danexxx).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CPU kaže...

A šta je sa Ryzen 3 serijom? Zar neće proizvoditi neki sličan kao R3 2200G??

 To jedino oni znaju, ali prema svemu do sada sto sam procitao, logika govori da im je u planu...

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se nije isplatilo nebi ga uzeo očito. Bio je uparen sa 950 najprije i 1060 6 gb trenutno. Procesor radi i danas. Polovan wut odakle ti to?

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

flešao sam novu agesu na gigabyte GA-A320M-S2H f40 i zamrznuo mi je ryzen 1600x na 22x 2200mhz  0.8 volti sve sam probao pover plan reset biosa ali jedino flešanje starog f32 je vratilo na normalnu 3700 all cores-4100 boost clock

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
peksimo99 kaže...

Da se nije isplatilo nebi ga uzeo očito. Bio je uparen sa 950 najprije i 1060 6 gb trenutno. Procesor radi i danas. Polovan wut odakle ti to?

Znaci ti si kupio novi procesor i maticnu i ddr3 memoriju u vrijeme kad se znalo da ce AMD furati am4 socket i ddr4 memoriju jos godinama, a u to vrijeme  je izbacio i 6/12 procesor slicne cijene ?!?!

To je vrijeme kada su se ljudi pitali isplati li ime se prelaziti sa tog tvoga procesora na r5 1600 ili ne, a ne da razmisljaju o kupnji istoga.

Mislim, prosvijetli me. Zelim znati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je tada ošla stara kanta pa sam morao nešta uzeti. Nemože svatko biti pametan kao popova kćer ili ti osobno.

Uzmeš što izgleda najbolje sobzirom na namjenu, te uloženo i dobiveno, jer po tome bi mogao čekati 10 godina kad će sve pojeftiniti i biti u cijenovnom razredu od par sto kuna.

Tako i sad zen2 se neće isplatit u početku, al za ~godinu dana hoće pogotovo kad mu inicijalana napuhana cijena padne. Ali ako nekome treba nešta odma sada uzet će što je sad dostupno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.6.2019 0:54 (peksimo99).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
peksimo99 kaže...

Meni je tada ošla stara kanta pa sam morao nešta uzeti. Nemože svatko biti pametan kao popova kćer ili ti osobno.

Uzmeš što izgleda najbolje sobzirom na namjenu, te uloženo i dobiveno, jer po tome bi mogao čekati 10 godina kad će sve pojeftiniti i biti u cijenovnom razredu od par sto kuna.

Tako i sad zen2 se neće isplatit u početku, al za ~godinu dana hoće pogotovo kad mu inicijalana napuhana cijena padne. Ali ako nekome trebanešta odma sada uzet će što je sad dostupno.

 Nije mi bila namjera "pametovanje". Necu niti ulaziti u to tko ti je taj los savjet dao. Ali, kada ne znas uvijek postavis pitanje i pricekas odgovor. Nema zurbe. Na kraju to su tvoji novci za koje zelis kupiti najbolje sto mozes i sto ce potrajati. Kako se kaze, 100 mudraca 100 mozgova, 100 baba 200 sisa

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SamoPitam3 kaže...
CPU kaže...

A šta je sa Ryzen 3 serijom? Zar neće proizvoditi neki sličan kao R3 2200G??

 To jedino oni znaju, ali prema svemu do sada sto sam procitao, logika govori da im je u planu...

 pa plan je već vani, zen+ 12nm 3200g i 3400g. te nagodinu zen2 7nm 4200g i 4400g. koliko sam ja upućen. jedino se još nezna broj jezgri i frekvencija 4000G serije. ali sudeći po zen2 trebalo bi biti slično.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Poz. kolege forumaši imam pitanje za vas. Planiram uzet ryzen 2600 i Gigabyte B450I aorus pro wifi (sviđa mi se ta mini-itx ploča i procesor) nadam se jeftinijim cijenama kad izađe nova generacija 3000. Koristio bi to za gejming tako da razmišljam bolje uzet starijiu generaciju proc i matičnu ,a noviju generaciju grafičke. Dali bi to bio ispravni put?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hrvoslav kaže...

Poz. kolege forumaši imam pitanje za vas. Planiram uzet ryzen 2600 i Gigabyte B450I aorus pro wifi (sviđa mi se ta mini-itx ploča i procesor) nadam se jeftinijim cijenama kad izađe nova generacija 3000. Koristio bi to za gejming tako da razmišljam bolje uzet starijiu generaciju proc i matičnu ,a noviju generaciju grafičke. Dali bi to bio ispravni put?

 pa ako ti je monitor na 60hz, 2600 je čist dovoljan za to. jedino je pitanje koja rezolucija će se igrat i igraš li kompetitivne igre na netu? o tome ovisi hoće li bit potreban proc sa max klokom. bolje hlađenje, memorija i to.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
D0mag0j kaže...
Utjecaj na performanse nakon patcheva...  

Budemo se navikli. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je dobar skor ili? Ne pratim bas sve te rezultate previše pedantno...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

To je dobar skor ili? Ne pratim bas sve te rezultate previše pedantno...

 Dobar je to rezultat al ne dovoljno dobar

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Htje bio uzet AOC C27G1. Sad neznam koliko to utječe na cijelu situaciju?

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
D0mag0j kaže...

 Linux...

 

Šteta što nemaju aplikacije i gaming na windowsima da vidimo je li udar na performanse praktički 0 kao u prethodnim patchevima.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Dakle uloženo-dobiveno, ili Singlethreaded CPU performanse a na vrhu je opet za Intel taj prokleti R5 3600.

 

https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

Na vrhu je naspram i9 9900k bez OC-a, sa isključenim turbo boostom.

Shvaćam da ste uzbuđeni što AMD ima dobar proizvod nakon toliko godina (ok, imao je dobar, ali ovo je vrh), i ja uzimam novi ryzen, ali ovo je smiješno... dajte malo ozbiljno, ovo nije ni fanboyizam, ovo je bedastoća.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
avdma kaže...
D0mag0j kaže...

 Linux...

 

Šteta što nemaju aplikacije i gaming na windowsima da vidimo je li udar na performanse praktički 0 kao u prethodnim patchevima.

 Opusti se...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice