AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.063.061
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Prošla serija Ryzen-a je bila odlična, ova je još bolja i donijela je napredak. Ne znam što ti trabunjaš i gaming i i5 i šta god, ovi procesori su odlični i cijenom su povoljniji a brži od Intela, tako da je sve jasno. O tome tko je što htio/mislio do sad, nema veze s tim kako stvari stoje. A da je Intel ogromna korporacija, jeste. Nema se tu što filozofirati.

 Kak su povoljniji ak si i5 9400f i mbo kupim za 1700 kn a Ryzen 3600 sam košta 1800 kn?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Što ne staviš u jednadžbu i i7 8700 ? Za koliko njega kupiš? Ako ideš potrošit do 1700 kn onda imaš Ryzen 5 1600 + jeftina ploča i to će bit osjetno ispod tih 1700kn pa biraj. Ryzen 5 3600 je puno bolja ponuda od jednog i7 8700 s obzirom da su slični, a košta te jedno 100 eura manje. Pa ti vidi.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da sam htio biti zločest satvio bi u jednadžbu ovaj 12/24 za puste novce i i5 uz ovu sliku, ali nisam, bio sam pošten. Nigdje ja nisam napisao da bilo koji Ryzen ne valja, napisao sam da je Intel također dobar i da ima svojih uloženo/dobiveno aduta. 

Za razliku od konstantnog drukanja u ovoj temi, napada na forumaše kojio napišu nešto tako, do razine grupnog bulinga tak da ti ne poreostane nište nego sam se pokupiti....istovremeno AMD ludilo drukerima nitko ni riječ ne napiše nego se gušta u pozadini i prijavlju se postovi.

I to sve u svijetlu AMD perezentacije na kojoj direktno uspoređuju svoj proizvod sa konkurencijom, ali oni nisu trolovi, mi smo trolovi kaj komentiramo to isto u ovoj temi.

edit; tražili smo i ponovno otvaranje cpu chart teme da ovdje ne "spamamo" ali ne, išlo je drvlje i kamnje jer se nemože podnjeti do razine gutanja tableta za smirenje, ako se da argument za neki konkurentni proizvod. Ne znam da li je žalosno ili smiješno.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 8:15 (XXX).
Moj PC  
7 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
itomic009 kaže...

 Prošla serija Ryzen-a je bila odlična, ova je još bolja i donijela je napredak. Ne znam što ti trabunjaš i gaming i i5 i šta god, ovi procesori su odlični i cijenom su povoljniji a brži od Intela, tako da je sve jasno. O tome tko je što htio/mislio do sad, nema veze s tim kako stvari stoje. A da je Intel ogromna korporacija, jeste. Nema se tu što filozofirati.

 Kak su povoljniji ak si i5 9400f i mbo kupim za 1700 kn a Ryzen 3600 sam košta 1800 kn?

Jutro svima! dakle sretna faca i kava, a ne ovaj tužni!

 

Ajde kupi ga ako imaš hrabrosti, to su samo parole.

Mislim da je svakako r5 3600 očit izbor!

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nemos virovat sta je ekipi napravilo od glave to sta je ryzen u par fps-a od intela i to u nekakvim opcenito slabo optimiziranim igrama i za intela i amda..  btw napadat ramboksa na takav nacin pa jeli ovo vrtic? 

nisam fan ni jednih ni drugih i jedino sta sam primjeti od ovoga release-a je da su cjene više nego prije i mbo i cpu... dok je intel malo pojeftini ali i dalje preskupo.

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
XXX kaže...
itomic009 kaže...

 Prošla serija Ryzen-a je bila odlična, ova je još bolja i donijela je napredak. Ne znam što ti trabunjaš i gaming i i5 i šta god, ovi procesori su odlični i cijenom su povoljniji a brži od Intela, tako da je sve jasno. O tome tko je što htio/mislio do sad, nema veze s tim kako stvari stoje. A da je Intel ogromna korporacija, jeste. Nema se tu što filozofirati.

 Kak su povoljniji ak si i5 9400f i mbo kupim za 1700 kn a Ryzen 3600 sam košta 1800 kn?

Jutro svima! dakle sretna faca i kava, a ne ovaj tužni!

 

Ajde kupi ga ako imaš hrabrosti, to su samo parole.

Mislim da je svakako r5 3600 očit izbor!

 Kupio prije par mjeseci kolega i imam te ryzen 3 performanse odavno.i3 8100 kupio par mjeseci star za 650 kn i nakon godinu dana prodao ga 650 kn, ljudi bili skeptični zašto ga dajem tak jeftino, kao kaj ne valja sa njime. Reko nisam ja profiter.

 

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim vratili se ware i lav, pocinje kenjusanje. 

Idem nekaj pametno radit..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Još nam samo Luci nedostaje! A možda je i tu sa drugim pseudonimom...
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 8:25 (Chico12).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakav lav i war jbte ovo je def. fanboyizam najvecih mogucih razmjera..

Meni kojemu mu je AMD pri srcu jos od mog malog AMD Durona 750 ovo ide na cisto povracanje sto odredeni rade..

Ohladite... konkurencija je zdrava i to je ono bitno..

 

Intel je zakon za sve osim sto mu je cijena paprena a ostalo da je shit itd....ohladite...

Moj PC  
7 2 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Kupio prije par mjeseci kolega i imam te ryzen 3 performanse odavno.i3 8100 kupio par mjeseci star za 650 kn i nakon godinu dana prodao ga 650 kn, ljudi bili skeptični zašto ga dajem tak jeftino, kao kaj ne valja sa njime. Reko nisam ja profiter.

 

 

Sad si me zeznuo, svaka čast!

 

Uživaj u svom BB izboru, lipo je raspravljat s nekim tko posjeduje HW o kojem propovjeda, samo nemoj gubit objektivnost kao neki prije tebe.

 

Inače da danas kupuješ, AMD 3600 "ALL THE WAY"!!!

 

Pozz

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
Inače da danas kupuješ, AMD 3600 "ALL THE WAY"!!!

 

 

 Zašto?

 

Ryzen 2600 i MBO kupiš za cijenu Ryzen 3600, malo ga klokneš i imaš cc 10% lošije performanse u igrama. Za razliku u novcima kupi si 16 giga rama. Za kućnog korisnika, gamera ne vidim bolje.

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Da sam htio biti zločest satvio bi u jednadžbu ovaj 12/24 za puste novce i i5 uz ovu sliku, ali nisam, bio sam pošten. Nigdje ja nisam napisao da bilo koji Ryzen ne valja, napisao sam da je Intel također dobar i da ima svojih uloženo/dobiveno aduta. 

Za razliku od konstantnog drukanja u ovoj temi, napada na forumaše kojio napišu nešto tako, do razine grupnog bulinga tak da ti ne poreostane nište nego sam se pokupiti....istovremeno AMD ludilo drukerima nitko ni riječ ne napiše nego se gušta u pozadini i prijavlju se postovi.

I to sve u svijetlu AMD perezentacije na kojoj direktno uspoređuju svoj proizvod sa konkurencijom, ali oni nisu trolovi, mi smo trolovi kaj komentiramo to isto u ovoj temi.

edit; tražili smo i ponovno otvaranje cpu chart teme da ovdje ne "spamamo" ali ne, išlo je drvlje i kamnje jer se nemože podnjeti do razine gutanja tableta za smirenje, ako se da argument za neki konkurentni proizvod. Ne znam da li je žalosno ili smiješno.

 Pa sve je to ok kolega, boldano ti je na mjestu i amen.  Bira tko što hoće i za koliko para hoće. Ono što je sada dobro, nakon puno godina je to da su konkurentni AMD i Intel, pa su cijene dobre i procesori dobri. To je poanta. 

 

"Da sam htio biti zločest satvio bi u jednadžbu ovaj 12/24 za puste novce i i5 uz ovu sliku, ali nisam, bio sam pošten." - Ovaj dio ne razumijem, što si mislio s tim? Što ne staviš Intel Core i9-7900X i taj i5 pa uspoređuj?

 

Meni je drago da AMD više nije promatrač iza ugla, nego je sada rame uz rame s Intelom i to je dobro za nas (normalne potrošače i ljubitelje računala).

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 9:05 (itomic009).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Pa sve je to ok kolega, boldano ti je na mjestu i amen.  Bira tko što hoće i za koliko para hoće. Ono što je sada dobro, nakon puno godina je to da su konkurentni AMD i Intel, pa su cijene dobre i procesori dobri. To je poanta. 

 

"Da sam htio biti zločest satvio bi u jednadžbu ovaj 12/24 za puste novce i i5 uz ovu sliku, ali nisam, bio sam pošten." - Ovaj dio ne razumijem, što si mislio s tim? Što ne staviš Intel Core i9-7900X i taj i5 pa uspoređuj?

 

Meni je drago da AMD više nije promatrač iza ugla, nego je sada rame uz rame s Intelom i to je dobro za nas (normalne potrošaće i ljubitelje računala).

 Jesu. Dobre su za popizdit. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
metallic kaže...
Inače da danas kupuješ, AMD 3600 "ALL THE WAY"!!!

 

 

 Zašto?

 

Ryzen 2600 i MBO kupiš za cijenu Ryzen 3600, malo ga klokneš i imaš cc 10% lošije performanse u igrama. Za razliku u novcima kupi si 16 giga rama. Za kućnog korisnika, gamera ne vidim bolje.

 

A gle, zato jer komp neki ljudi drže dosta dugo, a neki su posebno sretni kad uzmu najnovije.

Iako dobra logika s tvoje strane, ali to smo mi forumaši...

 

Puk jednostavno dodje u dučan i kaže daj novu seriju na 7nm!

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže... Što ne staviš Intel Core i9-7900X i taj i5 pa uspoređuj?

 

 

A zakaj bi ga stavio kad uloženo/dobioveno u gamingu ta dva procesora nemaju kaj tražiti.

 

Stavio sam Ryzen 3600 jer su njega najvljivali kao novog mesaju. Ispočetka je bilo da će čak R3 biti 6/12 proc za 100$ i bustati do 5.0. Isusati 

Sad ak kupuješ imaš kaj za razmišljati. Dal buš tog mesaju za 1800 kn ili buš za 1800 kuna kupio proc i MBO. Imaš opciju sa jedne strane kupiti nekaj kaj treba klokati da dođe na razinu i5 ali dobiješ i HT ili imaš opciju kupiti i5 bez silikoinske klokerske lutrije, nemati HT ali možda i kalkulirati sa boljom prodajom

kroz par godina...em je kod nas intel i nvidija kao stari golf što stariji to bolji, i uz dosadašnju praksu ovaj R3600 kroz godinu-dvije pasti će na soma kuna pa bu polovni 700.

Sve ima svoje, i nije sve tak komplicirano ili jednostavno kao se ćini.

 

Treba raspravljati normalno, bez bulinga a ak netko spama konstantno trol postovima onda bi ga svi trebali izolirati. Trolanje izaziva trolanje. Uostalom dajte nam cpu chart temu nazad pa nek tamo dolazi tko želi, koga nervira nek u nju ne ulazi. Ili nek se neki ne ljute

ako ovdje radimo istu stvar kakvu radi i AMD na svojim prezentacijama...Lisa je ih je radila i sa posmjehom, čisto trolerski. Zna tko je gledao...mislim da je bio cinebench ono ryzen zgotovi, intel još vrti a ona uz podsmjeh kaj još nije gotov...a sad će još samo malo ha ha 

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže..

Stavio sam Ryzen 3600 jer su njega najvljivali kao novog mesaju. Ispočetka je bilo da će čak R3 biti 6/12 proc za 100$ i bustati do 5.0. Isusati 

 

 

 O da to su bile najave iz najljepših bajki. Šteta kaj su sad ovi novi Ryzeni na kraju milion kuna.

 Čak je u nekim ludim najavama R3 trebao pomesti pod sa i7 8700k, oh kakve li su to nebuloze bile.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 9:12 (mislioc).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pušu po ušima Intelu, ali isto tako pušu i cijenom što je isto ok budući da sad imaju konkurentan proizvod, ali za korisnike i dalje nekako kita u pak.

 

Mene zapravo najviše kopa x570 platforma i OC memorije koji kad se ispegla trebao bi lagano gurnuti Rižu na vrh.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

"The reality, however, is that AMD is close to Intel on the gaming front, just not quite everywhere."

 

"If we look at desktop workloads with compression software, content creation(s), transcoding and whatever, AMD pretty much is bitch-slapping Intel. There is no other logical conclusion we can draw here. I mean heck, the 12-core 499 USD 3900X is beating 16-core 2000 USD costing products and platforms like a little b.... well you know the word."

 

Ovo je citat jedne recenzije, a svi su na istoj stranici što se toga tiče, tako da ono... Ja nemam problem s tim jel brži Intel ili AMD, ovo stanje sad mi je puno drže nego proteklih nekoliko godna.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Pušu po ušima Intelu, ali isto tako pušu i cijenom što je isto ok budući da sad imaju konkurentan proizvod, ali za korisnike i dalje nekako kita u pak.

 

Mene zapravo najviše kopa x570 platforma i OC memorije koji kad se ispegla trebao bi lagano gurnuti Rižu na vrh.

 I novi biosi koji bi mogli dodatno ubrzati ryzen, ali sve to ima svoju cijenu. x570 je cc 1500 kn pa si misli, + ona zujalica koja može doslovno zgaditi PC, to zunaju svi vlasnici nekadašnjih nforce 2 chipseta.

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 I novi biosi koji bi mogli dodatno ubrzati ryzen, ali sve to ima svoju cijenu. x570 je cc 1500 kn pa si misli, + ona zujalica koja može doslovno zgaditi PC, to zunaju svi vlasnici nekadašnjih nforce 2 chipseta.

 

 Ma nije to strašno ako živiš u blizini zračne luke.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
XXX kaže...

 I novi biosi koji bi mogli dodatno ubrzati ryzen, ali sve to ima svoju cijenu. x570 je cc 1500 kn pa si misli, + ona zujalica koja može doslovno zgaditi PC, to zunaju svi vlasnici nekadašnjih nforce 2 chipseta.

 

 Ma nije to strašno ako živiš u blizini zračne luke.

 Ili ako ti žena sere dok gajmaš, pa si navikao.

 

XXX kaže...
DarthMarkus kaže...

Pušu po ušima Intelu, ali isto tako pušu i cijenom što je isto ok budući da sad imaju konkurentan proizvod, ali za korisnike i dalje nekako kita u pak.

 

Mene zapravo najviše kopa x570 platforma i OC memorije koji kad se ispegla trebao bi lagano gurnuti Rižu na vrh.

 I novi biosi koji bi mogli dodatno ubrzati ryzen, ali sve to ima svoju cijenu. x570 je cc 1500 kn pa si misli, + ona zujalica koja može doslovno zgaditi PC, to zunaju svi vlasnici nekadašnjih nforce 2 chipseta.

 

 Ja jedino vidim smisao npr. jeftinjaka b350 + 3600x, ako govorimo o uloženo/dobiveno taboru.

 

Drugo ne znam. One Robin Hood mesijanske fore od bagatela hypea nitko osim fanboyeva nije popušio. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 9:21 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledaj 3700x i 9900k min fps, imaju isto jezgri.Linus kaže da je riza stabilnija.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže... 

Mene zapravo najviše kopa x570 platforma i OC memorije koji kad se ispegla trebao bi lagano gurnuti Rižu na vrh.

Ne, i dalje nije neka razlika iznad 3000-3200Mhz. Ne znam sto bi mogao donijeti i bolji BIOS jer memory layout je takav kakav je i vec je podrzano dosta mema na X570 pa i ostalim AM4 plocama.

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_x470_vs_x570_review/9

https://www.techpowerup.com/review/amd-zen-2-memory-performance-scaling-benchmark/

Ima jos toga, ali mi se neda traziti. Jedino sto ovdje moze podic fps je nastimavanje subtiminga s Ryzen DRAM calculatorom.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od kad se kod nas mogu uzeto novi Ryzeni? Nigdje ih ne nalazim u prodaji, ja mijenjam moj 2700x za 3900x al ću ga za sada staviti na x470 Taichi.

 

THNX

TheVeka
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za sada vidim u futuri ryzen 3600X za 2200 kn keš/2450 kn kartice

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 

 Mene zapravo najviše kopa x570 platforma i OC memorije koji kad se ispegla trebao bi lagano gurnuti Rižu na vrh.

 Navodno AMD kao najvišu frekvenciju preporuča 3600 mhz. Objašnjenje sa Hardware unboxed:

 

DDR4-3600 is the fastest spec memory AMD recommends using with 3rd-gen Ryzen as higher clocked memory will actually reduce performance, at least when clocked higher than 3733 as this changes the Infinity Fabric to a 2:1 mode rather than 1:1. Basically 2:1 sees the Infinity Fabric clocked at a quarter of the memory speed, while 1:1 is half.

 

Također su napravili kratki test između AMD-ovih preporučenih 3600 cl16 i 3200 cl14 sa kojom su oni testirali procesore i nije bilo baš nikakve razlike. Nekakav skok u performansama bi se trebao dobiti zatezanjem 3600mhz rama, ali nekako sumnjam da se tu mogu dobiti ne znam kakvi pomaci.

 

Usput evo jedna recenzija gdje su i jedna i druga strana overklokani,

.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hebiga tu neznaš više kome vjerovat prema ovom zadnjem videu ispada da je to opet šamaranje od strane Intela što se gaminga tiče.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nego jel ima kakvih vijesti o nekom B550 chipsetu (ako će uopće postojat takav), pa da se upari sa nekim recimo R5 3600 u dogledno vrijeme? Ove X570 mi i nisu baš neki best buy.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Nego jel ima kakvih vijesti o nekom B550 chipsetu (ako će uopće postojat takav), pa da se upari sa nekim recimo R5 3600 u dogledno vrijeme? Ove X570 mi i nisu baš neki best buy.

 Ma naravno da će biti dobrih ploča za oko 800kn i Ryzena 3600 po  1200kn- 1400kn, ali treba pričekat 2 do 3 mjeseca.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 9:51 (mislioc).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzorak igara je malen pa možda zato tako izgleda, neki prosjek u više igara bi vjerovatno bio oko 10%.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice