AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.077.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Bas sam htio pitati, vidio sam te fore sa vodoravnim postavljanjem... Samo ih ne kuzim bas najbolje....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Bas sam htio pitati, vidio sam te fore sa vodoravnim postavljanjem... Samo ih ne kuzim bas najbolje....

 

Nemas sta kuziti - ventilator na hladnjaku umjesto da vuce koliko-toliko svjez zrak sa usisnih ventilatora iz kucista uzima vruc zrak sa graficke kartice. To je kul

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Damir22 kaže...
Bas sam htio pitati, vidio sam te fore sa vodoravnim postavljanjem... Samo ih ne kuzim bas najbolje....

 

Nemas sta kuziti - ventilator na hladnjaku umjesto da vuce koliko-toliko svjez zrak sa usisnih ventilatora iz kucista uzima vruc zrak sa graficke kartice. To je kul

 Ako zelis zagrijati cpu umjesto ohladiti, da odlicno je

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Aha, nisam na mobu skuzio orijentaciju (mala slika)....

 

No, gledao sam da ga postavljaju vodoravno, sa ventilatorom prema gore, pa onda kao vuce "svjez" zrak odozgor, ako kuciste ima gornji otvor...

 

Iako po meni to samo vuce nazad sav topli zrak koji se dize....


Zato i pitam, wtf?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Damir22 kaže...
Bas sam htio pitati, vidio sam te fore sa vodoravnim postavljanjem... Samo ih ne kuzim bas najbolje....

 

Nemas sta kuziti - ventilator na hladnjaku umjesto da vuce koliko-toliko svjez zrak sa usisnih ventilatora iz kucista uzima vruc zrak sa graficke kartice. To je kul

 Cik pitanje. Jel' mu stane uopce gore ventilator ?!?!

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da se taj cooler nemre drugačije montirat na AM4, pa je zato tak...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

najnovije blokada PCIE 4.0 i problemi sa ventilatorom za chipset x570

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

Mislim da se taj cooler nemre drugačije montirat na AM4, pa je zato tak...

 Onda bolje kupiti drugi cooler.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Nakon više od desetljeća evo me opet na AMD-u. Zadnjih 7 me je služio dobar stari Ivy

R5 3600, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC i GSkill Aegis 16gb 3000mhz sretno kucaju. Sam sam flashao ploču, stavljen proc, Windows nanovo, novi chipset friveri i deri, sve šljaka super. Jedino da popeglaju bios od početnih mušica i onda je to to.

 

 

 

  Stari taj te nece sluzit dugo...

Okremi taj hladnjak pls prije nego neko ucini samoubojstvo ovdje

DeaathDealer
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Damir22 kaže...
Bas sam htio pitati, vidio sam te fore sa vodoravnim postavljanjem... Samo ih ne kuzim bas najbolje....

 

Nemas sta kuziti - ventilator na hladnjaku umjesto da vuce koliko-toliko svjez zrak sa usisnih ventilatora iz kucista uzima vruc zrak sa graficke kartice. To je kul

A i da grafa nije vruca, opet je backplate toliko blizu ventu da mu drasticno reducira flow... win-win 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

 

 

  Stari taj te nece sluzit dugo...

Okreni taj hladnjak pls prije nego neko ucini samoubojstvo ovdje

 Haha

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima netko ovdje mozda Gigabyte AX370 Gaming K7 plocu ili zna nekog da ju ima?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
vrinho kaže...

Nakon više od desetljeća evo me opet na AMD-u. Zadnjih 7 me je služio dobar stari Ivy

R5 3600, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC i GSkill Aegis 16gb 3000mhz sretno kucaju. Sam sam flashao ploču, stavljen proc, Windows nanovo, novi chipset friveri i deri, sve šljaka super. Jedino da popeglaju bios od početnih mušica i onda je to to.

 

 

 

 

Sta ucini sa hladnjakom na procesoru???

 To tako treba hladan mu procesor pa hoce da ga malo zagrije

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ima netko ovdje mozda Gigabyte AX370 Gaming K7 plocu ili zna nekog da ju ima?

 Ja sam je planira uzet ,why ? Neki problem ?

DeaathDealer
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ja isto, mozda.. Zanima me kak se ponasa s novim Ryzenom jer ne nalazim nist na internetu, osim ovog: https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1625822-gigabyte-ga-ax370-gaming-k7-discussion-356.html Gledam i Gigabyte stranicu za update BIOS-a, malo previse koraka za podrzavanje Zen2..

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

I ja isto, mozda.. Zanima me kak se ponasa s novim Ryzenom jer ne nalazim nist na internetu, osim ovog: https://www.overclock.net/forum/11-amd-motherboards/1625822-gigabyte-ga-ax370-gaming-k7-discussion-356.html Gledam i Gigabyte stranicu za update BIOS-a, malo previse koraka za podrzavanje Zen2..

 Iskreno ja sam napola odusta od nje i mozda cak uzmem aorus elite x570...super je isto za clockat ali nema bas dodataka puno kao k7

 

Edit: mene isto plasi kako bi se ponasala sa gen3... uostalom ova elite je 12+2phase i stvarno je ok , i kvalitetna 

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 1:13 (MasterOdisasteR).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Nakon više od desetljeća evo me opet na AMD-u. Zadnjih 7 me je služio dobar stari Ivy

R5 3600, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC i GSkill Aegis 16gb 3000mhz sretno kucaju. Sam sam flashao ploču, stavljen proc, Windows nanovo, novi chipset friveri i deri, sve šljaka super. Jedino da popeglaju bios od početnih mušica i onda je to to.

 

 

 

 Nadam se da nisi posebno kupil taj sitni CPU hladnjak za hlađenje R5 3600.

 Očekivano, ili zalihe raznih Intel procova skupljat če prašinu na policama.Kao primjer Ryzen 9 3900X je rasprodan, i eto trenutno  imaš lovu+liste čekanja ali zelenaša niti za ljek.

 

 

Mindfactory, moš uplatit/naruči proc ali nova runda stiže tek 26.7

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-9-3900X-12x-3-80GHz-So-AM4-BOX_1313647.html

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 1:37 (rambox).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ajde da smo i to ponovno dozivili, nakon 100g Intel dominacije covjek bi pomislio da je to nemoguce. A spremio sam svoj prvi Athlon 600 da ga ponesem u grob s sobom mislio sam da ce to biti neprocjenjiv primjerak jer ipak neki su ljudi na kugli zemaljskoj nekada koristili najjace AMD procesore

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 1:38 (IvanBrekalo).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znao sam da će vas ubosti hladnjak u oči  kak je meni tek bilo kad sam ga montirao.... Niko s pol grama mozga ga nebi tako okrenuo ako može ići normalno ali govnar ne ide drugačije jer u Fortronu su očito samo o Intelu razmišljali al to bude riješeno uskoro, sigurno neće ostati tako. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 7:02 (vrinho).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 Očekivano, ili zalihe raznih Intel procova skupljat če prašinu na policama.Kao primjer Ryzen 9 3900X je rasprodan, i eto trenutno  imaš lovu+liste čekanja ali zelenaša niti za ljek.

 

 

Ti si tako kratkovidan da je to strasno... Upravo zbog toga intel vagone svojih procesora prodaje OEM proizvodjacima a AMD nazalost nema dovoljno procesora ni da Bug forum opsluzi

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Pa mislim to je bio glavna reklama cijelo vrijem za AMD kako ce se 3-4 generacije chipova vrtjeti na toj platformi...ni sam pcie 4.0 nije donio jedan pin vise-vjv ddr5 ce pa je tu vec poveznica za izlazak ddr5 negdje nagodinu rekao bi.

Ali ovo sam prvi puta cuo da je nekom zao sto je vec vise od 2 godine isti socket sto kazes ladno 1 generaciju izmjenis sa 3 i 4 vjv jos i ostaje sve drugo - dices bolje.. povuci poveznicu vamo sada kako je mozda sumnjivo da intel amo tamo stalno nove platforma salje a koliko je zapravo potrebno...

 Isti socket koji podržava više generacija bi trebao biti odlična stvar, ali javlja se ovo:

 

ansha kaže...

Resale value Ryzena je losiji i iz razloga sta svi idu u isti socket, da je 2700x najbrzi cpu na svom socketu, vrijedio bi vise, ovako svak moze ubacit novog 3600.

1400kn max...

 Kada se toliko procesora skupi na istom socketu, a svaka generacija je sve bolja i bolja onoj najstarijoj generaciji toliko padne cijena da prednost gdje prodaš stari cpu i kupiš novi bez da mijenjaš ploču pada na minimum pošto za svoj stari procesor možeš dobiti jako malo.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Znao sam da će vas ubosti hladnjak u oči  kak je meni tek bilo kad sam ga montirao.... Niko s pol grama mozga ga nebi tako okrenuo ako može ići normalno ali govnar ne ide drugačije jer u Fortronu su očito samo o Intelu razmišljali al to bude riješeno uskoro, sigurno neće ostati tako. 

 Jel ga bar mozes kontra skroz okrenut da vuce zrak odozgora? Pa monitoras gore jos jedan vent koji ce upuhivat zrak prema njemu ili gore na njega stavit dva venta jedan da uvlaci zrak odozgo a ovaj dole da puse po grafi?

 

Inace taj cooler ima dovoljno kapaciteta za ohladit ryzena ali bogami ne kuzim ovu logiku s strane proizvodaca

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može ali to sam na brzinu sklepao i privremeno je jer ionako Dark Rock 4 dolazi koji se normalno na sve sockete montira. Da, skroz je debilno da u današnje vrijeme jedan proizvođač coolera nije u stanju napraviti normalan nosač za amd nego ovako. Napišu da podržava am4, samo kako  Cooler je odličan i dobro hladi ali dok je ovako uzalud sve.

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 8:44 (vrinho).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

@avdma

Kakve to tocno ima veze maticna sa time da je novi procesor bolji pa starome padne vrijednost? Ja imam i5 gdi su mjenjali chipset i sad ako ocu bolju maticnu n mogu kupiti jer ih vise nerade za taj chipset a ti imas ove AMD maticne godinama u ponudi.

Dajte nemojte dramit i komplicirat. Isti socket za vise generacija je super. Ako oces sve novo i najbolje kaj ima na nekoj maticnoj onda kupis novo a ako te zadovoljava minimum onda kupis tri godine staru maticnu koja je nova novcata za kikiriki.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 8:40 (NEW_MAN).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
NEW_MAN kaže...

@avdma

Kakve to tocno ima veze maticna sa time da je novi procesor bolji pa starome padne vrijednost? Ja imam i5 gdi su mjenjali chipset i sad ako ocu bolju maticnu n mogu kupiti jer ih vise nerade za taj chipset a ti imas ove AMD maticne godinama u ponudi.

Dajte nemojte dramit i komplicirat. Isti socket za vise generacija je super. Ako oces sve novo i najbolje kaj ima na nekoj maticnoj onda kupis novo a ako te zadovoljava minimum onda kupis tri godine staru maticnu koja je nova novcata za kikiriki.

 Fulao si ono što sam htio reći u potpunosti, pročitaj još jednom.

 

 

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Nakon više od desetljeća evo me opet na AMD-u. Zadnjih 7 me je služio dobar stari Ivy

R5 3600, MSI B450 Gaming Pro Carbon AC i GSkill Aegis 16gb 3000mhz sretno kucaju. Sam sam flashao ploču, stavljen proc, Windows nanovo, novi chipset friveri i deri, sve šljaka super. Jedino da popeglaju bios od početnih mušica i onda je to to.

 

 

 

 Meni uz sličan hladnjak bquiet ne stane ram u prvi red 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prvi slot mi je slobodan, 2. i 4. su zauzeti a i rami su normalni, nisu s pasivcima. Valjda se i vent na cooleru da malo podići ako bi netko imao problema s tim.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koliko kosta 3700X u EU gdi je najpovoljnije kupiti?
4 godine
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

imam jednu problematiku sa b450 tomahawkom, ima samo jedan cpu fan konektor. a ja imam dva ventica na kuleru.

Jel postoji nacin da ih oba spojim na taj jedan konektor za cpu? tj da oba dva imaju neki fan curve ili jedan mora bit glup? 

VelvetOverlap
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 10:09 (VelvetOverlap).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice