AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.076.646
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kao sto rekoh samo nastavi...vidim da si me nazalost navukao na spam u cemu si ipak bolji...bye.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Teško žabu natirat u vodu

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...


ceka se revizija chipseta

 Šteta što nema tog b550 chipseta, sjeo bi na R5 3600 ko budali šljaga. Ovo bi bio najprodavaniji kombo svih vremena. Još i XMP radi na ovom x570 ko beba. Uf kako su zasrali s tim odgađanjem b550.

 Strah me i pomislit b550, Xmp šljaka, dobar VRM, pcie 4.0 i onako jedna b550 u rangu sa b450 pro carbon za 1100kn. Ajme to bi se čekalo u redu po dućanima.

 Baš ono procesor za narod.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 22:45 (mislioc).
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemojte mi linkat te grafove di je Ryzen 3000 u nekim dropovima. Kupujem 3600 pa imajte obzira prema okorjelom Intelašu koji prelazi na AMD.

Ali znam sebe kad dođem u shop onda će bit dajte mi R5 3600X i X570 sa onom memorijom X Flare c14 3200. I to će bit okruglo 5 somića.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 22:57 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nadam se da B550 nece imat problema sa pregrijavanjem, ah da, neko me pita ko ce kupovat grafe sa PCIE 4.0, RX5600 izlazi uskoro...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Stevo nema ni A od alata koji koristi DF, afterburner je amaterizam za DF

 Df izgleda analizira koliko dlaka ima 1%low dok liže.Daj mu i ti ruku.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.7.2019 23:04 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maksimus kaže...
Nadam se da B550 nece imat problema sa pregrijavanjem, ah da, neko me pita ko ce kupovat grafe sa PCIE 4.0, RX5600 izlazi uskoro...

 Ne vidim zašto bi imali, sigurno nebu trošio 15 wata ko X570.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
🤣😂🤣😂.....
Tko se igra na 4K???Nisan zna da je toliko dobar standard kod nas,da si svak moze to priustit. Osobno bi bio zadovoljan sa R5 3600,16GB RAM i B550 kad dodje i sve to na 1080p (Divison 2 nakon zadnjeg updatea nije vise toliko fluidan na mom kompu)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
izzy007 kaže...
........

 

Ova tema je otišla u ...

Upravo planiram nadogradnju i nakon nekoliko savjeta imam u kombinaciji CPU koji i ti imaš. R5 3600 i dvije B450 ploče.

Jedna od njih bi bila ova koju ti imaš. Tomahawk. Ali čitajući dojmove ljudi izgleda da malo rade, a malo ne. Koliko vidim niti ovaj zadnji update nije pomogao kod problema kojeg i ti imaš.

Očito je BIOS ROM čip  od 16MB nedovoljan pa su morali čarobirati i modificirati UEFI firmware kako bi smjestili AGESA ComboAM4 1.0.0.3ab microcode.

Navodno izlaze nove B450 ploče, odnosno revizija istih, koje će u nazivu imati MAX te će imati ROM od 32MB gdje neće morati raditi kojekakve vratolomije.

 

Gledajući sve probleme oko tih B450 ploča razmišljam da dam 1.000kn više i uzmem Gigabyte X570 AORUS ELITE. Kažu da je mađu boljim badžet X570 pločama.

 

Ima ti Asus Crosshair VI Hero 128 Mb Flash ROM, a kosta 120 eura u Njemackoj: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5407550_-rog-crosshair-vi-hero-asus.html

Ja sam narucio iz Notebooksbilliger.de + Mailboxde. Za sada je samo narudzba potvrdjena kao kod ekupi.hr neki dan kad je bila akcija s kodovima, ali mi nije povuklo pare s pbz racuna (doduse mislim da su rezervirana sredstva za placanje).. Sad nezz je li to zato sto puno ljudi kupuje ili jer je banka spora ili nesto trece. Ovaj Cyberport imas i u Austriji, ako zivis blizu, kod njih se moze pokupiti samo u ducanu. Bilo je i u Computeruniverse (direkt dostava u Hrvatistan) nakratko neki dan pa otislo, mozda dodje opet.

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gigabyte f41a bios i dalje zesca banana.... 

 

stock r1600 stavi voltazu 1,38, a kad ga oc-as na 3,8 spusti je na 1,20... memorija nece milimetra preko 3000mhz.....

 

Izgleda da im je f25 zadnji kojii radi kako treba, sve poslije toga je banana. Mozda sa 3 serijom radi kako treba, ali sa prve dvije su neupotrebljivi....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Gigabyte f41a bios i dalje zesca banana.... 

 

stock r1600 stavi voltazu 1,38, a kad ga oc-as na 3,8 spusti je na 1,20... memorija nece milimetra preko 3000mhz.....

 

Izgleda da im je f25 zadnji kojii radi kako treba, sve poslije toga je banana. Mozda sa 3 serijom radi kako treba, ali sa prve dvije su neupotrebljivi....

 je i ja sam se zaustavio na f25. nekako mi je bilo sumnjivo ić na taj f40. ništa što meni treba nije u njemu ekstra.

 

dok ne nabavim 3000 proc, ne mislim stavljat drugi bios.

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

gigabyte čini se ima najzanimljivije x570 ploče

sat i 20, buildzoid o gigabyte x570

 

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa nisam nasao nista korisnog u tom F41a biosu, malo su opcije drugacije poslozene, povecana je "rezolucija", pa je sad malo ljepsi i pregledniji, no sve u svemu, u kratkom vremenu isprobavanja je donio samo probleme, pocevsi od voltaze, loseg oc-a....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

Pa nisam nasao nista korisnog u tom F41a biosu, malo su opcije drugacije poslozene, povecana je "rezolucija", pa je sad malo ljepsi i pregledniji, no sve u svemu, u kratkom vremenu isprobavanja je donio samo probleme, pocevsi od voltaze, loseg oc-a....

 

 

 ma mislim da je prerano još skakat na nove biose. treba vidjet za mjesec dana možda. jer čim oni štancaju beta biose na dnevnoj bazi znaš da tu ima puno još posla.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

F41 je popravio to sto nisu radili NVME SSDi na F40 BIOS-u..

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Novi treadreaperi dolaze u listopadu 2019

na Zen 2 arhitekturi i idu u postojeće ploče TR4 - x399.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 13:33 (absolon).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
absolon kaže...

Novi treadreaperi dolaze u listopadu 2019

na Zen 2 arhitekturi i idu u postojeće ploče TR4 - x399.

 Knock-out .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
absolon kaže...

Novi treadreaperi dolaze u listopadu 2019

na Zen 2 arhitekturi i idu u postojeće ploče TR4 - x399.

Očekivano, AMD od prvih Ryzen-a prilično skriva karte ili laže na štetu Intela.Iako su prije par mjeseci Threadriper 3000 maknuli sa popisa proizvoda za 2019 godinu, eto ti ga sad opet glasine stiže Threadriper.

 

Prije okvirno devet mjeseci neko na na internet okačio ovu fotku.Iako su oznake Ryzen 3000 procova+CPU frekvencije ukrivo, broj CPU jezgri je apsolutno točan do 16 jezgri u AM4.Da bi bilo još intesantnije, na tom starom popisu uopče nema izlistanog 6/12 proca.To je vjerojatno napravljeno namjerno, onako reda radi nek se ljudi malo čude.

 

Ista priča ide i za Ryzen Threadriper 3000, samo gledaj količinu CPU jezgri a ostalo je za sad nebitno.

 

https://forums.anandtech.com/attachments/screenshot_20181205-085129_firefox-1-jpg.8654/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.7.2019 15:38 (rambox).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Iscurio" benchmark "nepoznatog" ryzena 3 sa 16. jezgri.

Takt je navodno na 5 GHz overklokiran!

Link je na njemačkom, google translate is your friend.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 14:51 (absolon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Šta neće bit jeftinijih 3700, 3800 i 3900 bez x u ponudi? Ili čekaju b550 pa da ih ubace?
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 14:59 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Neće ne.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Šta neće bit jeftinijih 3700, 3800 i 3900 bez x u ponudi? Ili čekaju b550 pa da ih ubace?

 Budeš morao malo pričekati za jeftiniji B550 chipset, Q1 2020. godine. Brzo to prođe.

 

https://www.techpowerup.com/256547/asmedia-sourced-amd-b550-a520-chipset-motherboards-arrive-in-2020

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaže Stevo razlika nikava, osim u cijeni 50$ i hladnjaku što ispadne, po njemu neisplativo.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
absolon kaže...

Novi treadreaperi dolaze u listopadu 2019

na Zen 2 arhitekturi i idu u postojeće ploče TR4 - x399.

To nije potvrdjeno, al vrlo je vjerojatno. Biljezim se za 24 ili 32 core model... 

absolon kaže...

"Iscurio" benchmark "nepoznatog" ryzena 3 sa 16. jezgri.

Takt je navodno na 5 GHz overklokiran!

Link je na njemačkom, google translate is your friend.

Stara vijest, to je na tekucem dusiku naravno...

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Naručio sam x570 aorus elite ,donijet ce mi prijatelj za tjedan - dva iz SWE .Ako koga bude zanimalo kakva je ploča ,nek se javi

DeaathDealer
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

Naručio sam x570 aorus elite ,donijet ce mi prijatelj za tjedan - dva iz SWE .Ako koga bude zanimalo kakva je ploča ,nek se javi

 Šta je jeftinija osjetno dolje u SWE?

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
MasterOdisasteR kaže...

Naručio sam x570 aorus elite ,donijet ce mi prijatelj za tjedan - dva iz SWE .Ako koga bude zanimalo kakva je ploča ,nek se javi

 Šta je jeftinija osjetno dolje u SWE?

Nisam znao da je Švedska dolje xD...

Njemu sam dao da se pobrine za to...reka mi je 200€ otprilike

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 17:41 (MasterOdisasteR).
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

Njemu sam dao da se pobrine za to...reka mi je 200€ otprilike

 Koji procesor imaš u planu za tu ploču?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2019 17:47 (mislioc).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
MasterOdisasteR kaže...

Njemu sam dao da se pobrine za to...reka mi je 200€ otprilike

 Koji procesor imaš u planu za tu ploču?

R5 3600

Znam ,ploča je totalni overkill ,ali planiram iduće godine/ili one tamo ,uzimat bolji procesor sa novom serijom, ovo je samo privremeno da nešto pristojno vrti.

DeaathDealer
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice