AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.050.843
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jos jedno pitanjue imam..win 10 nisam diro..Znaci kako sam maknuo stare komponente tako sam pristeko nove na stari hdd..

E sad vise nemam opciju sleep u win..Samo restart i shut down.

Kako dobit sleep opciju?

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R3nchi kaže...

Jos jedno pitanjue imam..win 10 nisam diro..Znaci kako sam maknuo stare komponente tako sam pristeko nove na stari hdd..

E sad vise nemam opciju sleep u win..Samo restart i shut down.

Kako dobit sleep opciju?

 drajveri za grafičku?

 

ako mene pitaš apgrejdao bih bios najnovijim, tek sa najnovijim su se sredile mušice b450 čipseta i nove generacije ryzena, također skok na amdove stranice i instal najnovijeg drajvera za čipset i grafičku i miran si... za sleep možeš u kontrol panelu namjestiti da se pojavi a ukoliko ni tada najvjerojatnije moraš instalirati grafičke i/ili drajvere za ploču...

 

windows apdejt će instalirati sve neophodne drajvere ali drajveri pogotovo za grafičku su znali biti krnji, ne znam kako je sada... uvijek skidam ručno najnovije drajvere sa stranica prozvođača čipseta, gpu etc.

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 15:37 (Louis Pluto).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
Kewin kaže...

Planiram se prebacit na ryzen 5 2600 dali treba bios upgrade sa navedenom maticnom pod moj pc?

Ako ti je slučajno RAM onaj od 3200 MHz možda razmislit na r5 3600? Sve skupa je skuplje, al kad već radiš upgrade...

Ako ti je sporiji RAM (2400 MHz) isto nisam siguran, koliko znam 2600 više pati od sporijeg RAMa, ali definitivno oba procesora puno dobiju sa bržom RAM memorijom recimo 3600, ali i 3200 je cool.

 Trebao bi prvo uzet bolju matičnu jel rami su 3200 al rade na 2400 zbog takve matične... nisam ni mislio radit nikakav upgrade kasnije al eto.... to jest A320-K ima support  samo za second gen ryzene to jest 2600 je max. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.11.2019 20:06 (Kewin).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kewin kaže...

 Trebao bi prvo uzet bolju matičnu jel rami su 3200 al rade na 2400 zbog takve matične... nisam ni mislio radit nikakav upgrade kasnije al eto.... to jest A320-K ima support  samo za second gen ryzene to jest 2600 je max. 

 Krivo zboris. A320 maticne imaju takozvani "xmp" i mogu memorije radit na 3200mhz, isto tako i skoro sve (mozda i sve, nisam gledao) podrzavaju najnoviji ryzen, moze stavit r5 3600 i nebi imao problema...

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam u biosu kategoriju da se bira na kojim frekvencijama da stavim ram stavio na 3200 i radi. Nisam imao prilike baš prčkat po biosu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže..
     A320 maticne imaju takozvani "xmp" i mogu memorije radit na 3200mhz...

 Istina. Imam A320 plocu i bez problema memorija radi na 3000MHz sa "XMP", i to sa razlicitim procesorima(Ryzen 3 1200, ryzen 7 1700 i ryzen 5 2600).

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kupio bih ryzen 3600 jer mi je bottlneck 1700 sa novom grafom rtx 2060 ali zanima me jel mi može na ovu ploču i ram sam clockao na 3066mhz jel to dosta

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hanteed kaže...

kupio bih ryzen 3600 jer mi je bottlneck 1700 sa novom grafom rtx 2060 ali zanima me jel mi može na ovu ploču i ram sam clockao na 3066mhz jel to dosta

 Nema šanse da je bottleneck, netko te krivo upućuje.

i ako kupiš r5 3600 nećeš puno dobit u igrama, slobodno pogledaj malo usporedbe na yt.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hanteed kaže...

kupio bih ryzen 3600 jer mi je bottlneck 1700 sa novom grafom rtx 2060 ali zanima me jel mi može na ovu ploču i ram sam clockao na 3066mhz jel to dosta

 Ne kuzim kak imas bn ali ok...

 

Da, na tu plocu moze 3600, kopiras ime maticne u google i otvoris stranicu od te maticne. Nakon toga support>drivers&tools>odaberes windows> i odma prvo ti izbaci zadnji bios za plocu. Nakon toga to samo skines, prebacis na usb i normalno flashas, i onda stavis r5 3600...

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasto ne bi bio bottleneck? Pogotovo ako covjek igra igre tipa bf5 gdje snizis detalje da bi gurao sto veci fps. U takvim situacijama je 3600 dosta bolji.

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
hanteed kaže...

kupio bih ryzen 3600 jer mi je bottlneck 1700 sa novom grafom rtx 2060 ali zanima me jel mi može na ovu ploču i ram sam clockao na 3066mhz jel to dosta

 Ne kuzim kak imas bn ali ok...

 

Da, na tu plocu moze 3600, kopiras ime maticne u google i otvoris stranicu od te maticne. Nakon toga support>drivers&tools>odaberes windows> i odma prvo ti izbaci zadnji bios za plocu. Nakon toga to samo skines, prebacis na usb i normalno flashas, i onda stavis r5 3600...

 pa eto grafa nikako ne radi na više od 80% jedino da stavim termalnu pastu sutra pa da vidimo rezultate i evo klokao sam nekako na 3.8ghz ali se crasha u pubgu i nece da upali borderlands 3

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hanteed kaže...

 pa eto grafa nikako ne radi na više od 80% jedino da stavim termalnu pastu sutra pa da vidimo rezultate i evo klokao sam nekako na 3.8ghz ali se crasha u pubgu i nece da upali borderlands 3

 A dal ti je fps otkljucan? Nece ti mijenjanje paste nista pomoci, a to sto crasha moze biti do svacega. Za pocetak testiraj grafu u nekom testu tipa heaven, 3d mark ili superposition.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hm 470ghz, ali su zaboravili napisat samo uz "Warp 7 kvantno hlađenje".

 

https://www.pccomponentes.com/amd-ryzen-9-3950x-470-ghz

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gogo17792 kaže...
hanteed kaže...

kupio bih ryzen 3600 jer mi je bottlneck 1700 sa novom grafom rtx 2060 ali zanima me jel mi može na ovu ploču i ram sam clockao na 3066mhz jel to dosta

 Nema šanse da je bottleneck, netko te krivo upućuje.

i ako kupiš r5 3600 nećeš puno dobit u igrama, slobodno pogledaj malo usporedbe na yt.

 Skok mu je abnormalan, stari Ryzen je katastrofa na razini 4gen intel cpu-a!

bilo koji review ti to zorno pokazuje:

 

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Hm 470ghz, ali su zaboravili napisat samo uz "Warp 7 kvantno hlađenje".

 

https://www.pccomponentes.com/amd-ryzen-9-3950x-470-ghz

 105w tdp je stvarno impresivno za 36 threads cpu no pitanje je koliko je stvarni takt svih jezgara na 100% loadu.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo kod Ryzena 3600, isti kosta 1300kn na Aliexpressu: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20191110135142&SearchText=ryzen+3600 Prva 2 sellera prodaju sa stock coolerom, treci ne. Sva 3 bi trebali bit pouzdani, samo ne znam sta je s carinom. Gledam neke komentare da im ekipa javi da stave cijenu 20 eura na posiljku da se ne naplacuju dodatni troskovi u nekim zemljama.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kad smo kod Ryzena 3600, isti kosta 1300kn na Aliexpressu: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20191110135142&SearchText=ryzen+3600 Prva 2 sellera prodaju sa stock coolerom, treci ne. Sva 3 bi trebali bit pouzdani, samo ne znam sta je s carinom. Gledam neke komentare da im ekipa javi da stave cijenu 20 eura na posiljku da se ne naplacuju dodatni troskovi u nekim zemljama.

 Ovo vrijedi samo ako naletis na takvog carinika kojem se negdje zuri i koji vidi da je manji paket pa ga samo prebaci... Ako bude posumnjao u cijenu, bude otvorio kutiju, pretrazio taj procesor (bilo gdje na netu) i vidjet ce dosta vecu cijenu od 20 eura...

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Radi se o manjem paketu da, pogotovo u slucaju treceg po redu sellera koji prodaje samo proc i amd naljepnicu u malom pakiranju. Nisam znao da su tak pametni carinici, al da, treba pripazit. U svakom slucaju opet jeftinije, nego novo u HR.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Radi se o manjem paketu da, pogotovo u slucaju treceg po redu sellera koji prodaje samo proc i amd naljepnicu u malom pakiranju. Nisam znao da su tak pametni carinici, al da, treba pripazit. U svakom slucaju opet jeftinije, nego novo u HR.

 Ma makne i amd naljepnicu (jer i tu je sumnja pa ak se imalo kuzi moze skuzit da je nesto vrijednije unutra), procesor moze poslat u kutijici velicine nekog mobitela i to 100% prolazi...

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da se radi o tak nekoj kutijci kod tog treceg sellera, evo pa baci oko, ak te zanima: link Doduse nije mi jasno zakaj bi netko nabio carinu da vidi kutijcu na kojoj pise AMD, al oke.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakve veze ima veličina kutije, pa ide sve pod rengen - sve znaju šta je , ne otvaraju pakete, osim aku su sumnjivi, tj. traže drogu ili nešto.

nemrete ih muljat sa nerealnim glupostima, ali možete molit lika da prikaže proizvod kao "nešto slično", ili "neispravno" ili "poklon" ili....

 

Ugl ima metoda za to odradit, carinski postupak se plaća oko 25 kuna ako traže dodatno pojašnjenje, tj. kopiju uplate, računa....

 

Nisam jedino siguran da li je pokušaj prevare carine prekršaj ili kazneno djelo ako vas ulove, tj. plaća li se samo carina i pdv ili postoji kazna na kraju svega?

 

Druga stvar, ako molite nekoga da napiše vrijednost paketa 20$ i paket nestane, on dobiva 20$ nazad, znači večini je to "no-no" - napisat će vrijednost paketa realnu, poslat vama račun na manji iznos i onda ćete vi sa time dokazivat na carini što vam je u stvari stiglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolka bi uopce bila carina na tak neku robu do 1500kn, preumoran sam trazit, ak znas napamet mozda.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Do 270 kn mislim da ide samo PDV, preko toga 20% carine plus PDV - jedino nisam siguran da li sve ide na 1500kn, ili prvo carina, pa na to još PDV.

 

Prva opcija ti je 2175kn, druga opcija je 2250.

 

Ali plaćaš i carinski postupak, a čuo sam i legende da ti naplate carinu i PDV ne samo na cijenu proizvoda, već proizvod plus dostava.

 

Ne ulazim u zo, imao sam OK iskustava sa sitnicama koje iz vana naručujem, ali bilo što skuplje ili osobno unijet u zemlju, ili kupit u EUniji - po meni.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Ugl ima metoda za to odradit, carinski postupak se plaća oko 25 kuna ako traže dodatno pojašnjenje, tj. kopiju uplate, računa....

 Mene su tražili dodatno pojašnjenje jer je došao težak (gotovo jedan kg), a jeftin paket na kojem nije pisao plaćeni iznos. Proslijedio sam im mail s dokazom cijene i to je bilo to, ništa mi carina nije naplatila. 

9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobio sam ponudu 80 eura za moj ryzen 1700  e sad dakle na moju plocu moze ryzen 3600 i ram mi radi na 3000mhz dakle sve moze da li sigurno to kupim i valjda ne trebam windows ponovo instalirati. Samo je problem mjenjao sam na stariju verziju biosa kad instalirao windows 10 na ssdu jer nije dalo na zadnjoj valjda nece bit problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Prvo, ne prodavaj taj CPU za tako smiješne pare. Drugo, ako ideš na novi Ryzen onda moraš na toj ploči flashati i noviji BIOS, ne može bit neki stariji. Preporuka je svakako da bude zadnji dostupan. Eventualno je ok ako si ti sad stavio neki iz kolovoza 2019. a ne baš najnoviji. Ako je taj BIOS stariji nego tamo najdalje srpanj, onda moraš radit update prije nego staviš novi CPU.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kad smo kod Ryzena 3600, isti kosta 1300kn na Aliexpressu: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20191110135142&SearchText=ryzen+3600 Prva 2 sellera prodaju sa stock coolerom, treci ne. Sva 3 bi trebali bit pouzdani, samo ne znam sta je s carinom. Gledam neke komentare da im ekipa javi da stave cijenu 20 eura na posiljku da se ne naplacuju dodatni troskovi u nekim zemljama.

 

Isplati li se zezati s tim kad je na nabavi najjeftiniji u Hrvatskoj 1581kn?

https://www.clearunited.com/pages/r/0d4be2tyw
4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Preporuka kvalitetne matične do 1000kn koja ima 2 M.2 slota, jedan NVME i jedan SATA ili 2 NVME (ako uopće postoje takve)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hanteed kaže...

Dobio sam ponudu 80 eura za moj ryzen 1700  e sad dakle na moju plocu moze ryzen 3600 i ram mi radi na 3000mhz dakle sve moze da li sigurno to kupim i valjda ne trebam windows ponovo instalirati. Samo je problem mjenjao sam na stariju verziju biosa kad instalirao windows 10 na ssdu jer nije dalo na zadnjoj valjda nece bit problema.

Covjece, 600kn za procesor koji je prije 2 godine kostao skoro 3000kn.... 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...
The_Fichek kaže...

Kad smo kod Ryzena 3600, isti kosta 1300kn na Aliexpressu: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20191110135142&SearchText=ryzen+3600 Prva 2 sellera prodaju sa stock coolerom, treci ne. Sva 3 bi trebali bit pouzdani, samo ne znam sta je s carinom. Gledam neke komentare da im ekipa javi da stave cijenu 20 eura na posiljku da se ne naplacuju dodatni troskovi u nekim zemljama.

 

Isplati li se zezati s tim kad je na nabavi najjeftiniji u Hrvatskoj 1581kn?

 Ja bi rekao ne... Ak provjere (a hoce) onda ces dat tolku carinu (tj. pdv, carina se ne placa za ovakve stvari) izaci ce te isto kao i kod nas novi sa 3 god garancije...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice