AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.080.263
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Patrick_cro kaže...
Kraken x72 ili H150i

 

Prvih par komentara na amazonu za Kraken su takvi da beih bas to stavljao kod sebe. H150i gledam vec neko vrijeme. Znaci ta dva su vrh?


To sam sebi uzeo AC II 280mm verziju.

https://www.tomshardware.com/reviews/arctic-liquid-freezer-ii-280-all-in-one-cpu-cooler,6376-2.html
Uskoro ti izlazi i 360mm varijanta za samo 99$(kod nas vjerovatno 100€+pdv+marža) pa ako ti se da da pricekas, uglavnom pokorili su sve zivo po pitanju perfomansi i buke. Ovaj Asusov od 360mm izbjegavaj recenzije toga su katastrofalne i ima nekakav gadan problem s tim vodenim(nesjecam se sto tocno guglaj malo). Kraken 72 ti je u rangu stare 62.

Corsair zivi na staroj slavi samo za teske fanboyeve punih depova.

Imas i jeftiniji 240mm od AC:

https://www.kitguru.net/components/cooling/james-dawson/arctic-liquid-freezer-ii-all-in-one-cpu-cooler-review/5/

zivio

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MaximumBugovac kaže...
Friday kaže...
Patrick_cro kaže...
Kraken x72 ili H150i

 

Prvih par komentara na amazonu za Kraken su takvi da beih bas to stavljao kod sebe. H150i gledam vec neko vrijeme. Znaci ta dva su vrh?


To sam sebi uzeo AC II 280mm verziju.

https://www.tomshardware.com/reviews/arctic-liquid-freezer-ii-280-all-in-one-cpu-cooler,6376-2.html
Uskoro ti izlazi i 360mm varijanta za samo 99$(kod nas vjerovatno 100€+pdv+marža) pa ako ti se da da pricekas, uglavnom pokorili su sve zivo po pitanju perfomansi i buke. Ovaj Asusov od 360mm izbjegavaj recenzije toga su katastrofalne i ima nekakav gadan problem s tim vodenim(nesjecam se sto tocno guglaj malo). Kraken 72 ti je u rangu stare 62.

Corsair zivi na staroj slavi samo za teske fanboyeve punih depova.

Imas i jeftiniji 240mm od AC:

https://www.kitguru.net/components/cooling/james-dawson/arctic-liquid-freezer-ii-all-in-one-cpu-cooler-review/5/

zivio

 

Kakvih problema, imaš neki link? Imam 120mm verziju i super radi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa spomenuo si 360mm verziju od asusa neznam o kakvoj 120mm varijanti mislis!

Evo nasao sam:

https://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/asus_rog_ryuo_240_and_ryujin_360_aio_liquid_cooler_review/4

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MaximumBugovac kaže...

Pa spomenuo si 360mm verziju od asusa neznam o kakvoj 120mm varijanti mislis!

Evo nasao sam:

https://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/asus_rog_ryuo_240_and_ryujin_360_aio_liquid_cooler_review/4

 

 LOL pa nitko te ne tjera da koristiš njihov bloatware, spojiš pumpu i ventilatore na matičnu da ih ona kontrolira, kao normalan čovjek i sve 5.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Planiram promijeniti procesor kroz sljedećih par tjedana, budzet cca 1600kn. Trenutno imam 8GB 2133mhz single channel rama i nisam siguran koliki bi to mogao biti problem u razdoblju dok ne nadogradim ram ako se odlučim za ryzen. Je li u ovom slucaju bolje ici na i5 9400f?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Alex Mercer kaže...

Planiram promijeniti procesor kroz sljedećih par tjedana, budzet cca 1600kn. Trenutno imam 8GB 2133mhz single channel rama i nisam siguran koliki bi to mogao biti problem u razdoblju dok ne nadogradim ram ako se odlučim za ryzen. Je li u ovom slucaju bolje ici na i5 9400f?

 Taj ram je jako los i za intela..

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Alex Mercer kaže...

Planiram promijeniti procesor kroz sljedećih par tjedana, budzet cca 1600kn. Trenutno imam 8GB 2133mhz single channel rama i nisam siguran koliki bi to mogao biti problem u razdoblju dok ne nadogradim ram ako se odlučim za ryzen. Je li u ovom slucaju bolje ici na i5 9400f?

 Pa nije to nikakav problem nego samo otegotna okolnost da u nekim situacijama nećeš izvlačiti iz procesora sve što može. Sad, u praksi ti to vjerojatno ne bi ni primjetio, tako da ako svakako misliš uskoro kupovati 3000 Mhz ili brži ram, onda nemaš problema. Za do 1600 kn ti je bez premca best buy Ryzen 5 3600 od novih procesora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 16:17 (itomic009).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Patrick_cro kaže...
Kraken x72 ili H150i

 

Prvih par komentara na amazonu za Kraken su takvi da beih bas to stavljao kod sebe. H150i gledam vec neko vrijeme. Znaci ta dva su vrh?

 Ček, odlučio si mjenjat svetu Noctu ?

 

Razočarao si me Petko. 

 

Moja sa mnom ide u grob.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Friday kaže...
Patrick_cro kaže...
Kraken x72 ili H150i

 

Prvih par komentara na amazonu za Kraken su takvi da beih bas to stavljao kod sebe. H150i gledam vec neko vrijeme. Znaci ta dva su vrh?

 Ček, odlučio si mjenjat svetu Noctu ?

 

Razočarao si me Petko. 

 

Moja sa mnom ide u grob.

 

Nisam. Samo zelim vidjeti kakva je u odnosu na najbolje iz AIO svijeta. Morala bi biti poprilicna razlika da ju odlucim promjeniti

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje za znalce...

 

Ploca mi ima TPM header ali nisam kupio modul jos uvijek. Windowsi mi pokazuju kao da imam unutra vec TPM (i to nakon sto sam enable-ao neku security opciju u BIOS-u). Bitlocker isto funcionira kao da je prisutan TPM

 

 
 

OK, ocito je da postoji nesto integrirano valjda. Ali koja je onda poanta TPM headera ako vec ima TPM na ploci?

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 9:06 (Friday).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ne mora značiti da ga ima, znam da smo u Indiji moral hitno nadoplatiti TPM modul za Dell server, jer je bio takav striktni zahtjev od korporacijskog IT Security-a ...

 

a u BIOSu (UEFIu) servera se lijepo sve moglo drljati oko TPM-a iako ga nije bilo....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

ne mora značiti da ga ima, znam da smo u Indiji moral hitno nadoplatiti TPM modul za Dell server, jer je bio takav striktni zahtjev od korporacijskog IT Security-a ...

 

a u BIOSu (UEFIu) servera se lijepo sve moglo drljati oko TPM-a iako ga nije bilo....

 

Ali bitlocker kaze da je ready?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...
Friday kaže...
Patrick_cro kaže...
Kraken x72 ili H150i

 

Prvih par komentara na amazonu za Kraken su takvi da beih bas to stavljao kod sebe. H150i gledam vec neko vrijeme. Znaci ta dva su vrh?

 Ček, odlučio si mjenjat svetu Noctu ?

 

Razočarao si me Petko. 

 

Moja sa mnom ide u grob.

 

Nisam. Samo zelim vidjeti kakva je u odnosu na najbolje iz AIO svijeta. Morala bi biti poprilicna razlika da ju odlucim promjeniti

 Koliko me sjećanje služi i dalje je bolja od većine AiO-a.

 

Bubneš chromax i još dobiješ na estetici.

 

Nikad je se neću odreći .

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 ...do 1600 kn ti je bez prema best buy Ryzen 5 3600 od novih procesora.

 valjda je best buy r5 1600, koji je duplo jeftiniji od tog 3600, a niti blizu duplo slabiji

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
itomic009 kaže...

 ...do 1600 kn ti je bez prema best buy Ryzen 5 3600 od novih procesora.

 valjda je best buy r5 1600, koji je duplo jeftiniji od tog 3600, a niti blizu duplo slabiji

 apsolutno best buy 1600 i radi sa matičnim pločama iz mikrovalne to je dodatna ušteda

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 11:53 (dejo74).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Pitanje za neznalice...

  tako ti to je kad kupiš preskupu ploču...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
Friday kaže...

Pitanje za neznalice...

  tako ti to je kad kupiš preskupu ploču...

 

Ma nije preskupa

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
itomic009 kaže...

 ...do 1600 kn ti je bez prema best buy Ryzen 5 3600 od novih procesora.

 valjda je best buy r5 1600, koji je duplo jeftiniji od tog 3600, a niti blizu duplo slabiji

 pa ovisi na kojoj rezi se igra, ako je 1080p onda je 3600 i do 35% brzi od svoga najmladjeg brata.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 11:36 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tih 35% koliko 3600 može biti bolji nije stalna vrijednost, u većini slučajeva je to puno manja razlika. S druge strane 1600 je duplo jeftiniji, dakle definitivno best buy u toj klasi. Nova serija je definitivno bolja, ali nije best buy samo zato jer lik ima 1600 kuna na raspolaganju
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Tih 35% koliko 3600 može biti bolji nije stalna vrijednost, u većini slučajeva je to puno manja razlika. S druge strane 1600 je duplo jeftiniji, dakle definitivno best buy u toj klasi. Nova serija je definitivno bolja, ali nije best buy samo zato jer lik ima 1600 kuna na raspolaganju

 Ma nista proc je taj super za te pare samo sam velio jbga i pogotovo su 1% low-ovi onak mozda i duplo bolji ali decko ima los ram pa mu je bolje mozda ipak za te pare 1600 i neki ram jos od 3000 mhz npr onaj g skill aegis odlican budget ram.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Tih 35% koliko 3600 može biti bolji nije stalna vrijednost, u većini slučajeva je to puno manja razlika. S druge strane 1600 je duplo jeftiniji, dakle definitivno best buy u toj klasi. Nova serija je definitivno bolja, ali nije best buy samo zato jer lik ima 1600 kuna na raspolaganju

Onda je pretpostavljam najbolje uzeti sada 1600 i od te uštede odmah promijeniti i ram pošto ne bih bio mogućnosti u skorije vrijeme uzeti ram ako sada odaberem 3600. Koji bi mi ram onda preporučio? Pretpostavljam 3000mhz, ali s kvalitetom brendova nisam baš najbolje upoznat.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Alex Mercer kaže...

Onda je pretpostavljam najbolje uzeti sada 1600 i od te uštede odmah promijeniti i ram pošto ne bih bio mogućnosti u skorije vrijeme uzeti ram ako sada odaberem 3600. Koji bi mi ram onda preporučio? Pretpostavljam 3000mhz, ali s kvalitetom brendova nisam baš najbolje upoznat.

 Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED

 

ili

 

DDR4 16GB (2x8) G.Skill 3000MHz AEGIS C16, F4-3000C16D-16GISB

 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Alex Mercer kaže...

Onda je pretpostavljam najbolje uzeti sada 1600 i od te uštede odmah promijeniti i ram pošto ne bih bio mogućnosti u skorije vrijeme uzeti ram ako sada odaberem 3600. Koji bi mi ram onda preporučio? Pretpostavljam 3000mhz, ali s kvalitetom brendova nisam baš najbolje upoznat.

 ako si ograničen lovom svakako je to bolja opcija, tim više što neku veću prednost novijeg i duplo skupljeg 3600 ćeš teško vidjeti u gejmanju u nekim "normalnim" uvjetima, na 1080p/60hz monitoru i nekoj grafi srednje klase - što pretpostavljam da je tvoj slučaj 

čak i da uvijek imaš tih 35% veće perfomanse ne isplati se davati 100% više novaca, pogotovo jer najčešće niti nećeš vidjeti neku razliku

 

što se tiče memorije, kolega hahhaajaads gore ti je dao dobre preporuke za kupnju

još ti u toj kombinaciji ostane love i za neki aftermarket hladnjak poput lc cc 120

 

EDIT:

cijelo vrijeme se pitam no smetnuo sam s uma - pričaš cijelo vrijeme o procesoru i memoriju, no što je s matičnom?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 14:28 (picajzla0707).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, i matična je na redu, ali prvo mi je prioritet da se odlučim koji uopće procesor želim, jer još uvijek nisam 100% siguran idem li na intel ili amd. Ima li smisla uzimati nešto tipa i5 9400f? Znam da ima samo 6 threadova, ali prilično je solidan na benchmarcima i ima dobre single core performanse u turbo boostu. I da, namjena je za gejmanje na 1080p 60hz.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Alex Mercer kaže...

Da, i matična je na redu, ali prvo mi je prioritet da se odlučim koji uopće procesor želim, jer još uvijek nisam 100% siguran idem li na intel ili amd. Ima li smisla uzimati nešto tipa i5 9400f? Znam da ima samo 6 threadova, ali prilično je solidan na benchmarcima i ima dobre single core performanse u turbo boostu. I da, namjena je za gejmanje na 1080p 60hz.

 da ja kupujem... 3600 + b450 i mema kad skupim, em sam na boljem olarauderu, 12 tredova, miran na dulji rok...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 16:07 (Louis Pluto).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Alex Mercer kaže...

Da, i matična je na redu, ali prvo mi je prioritet da se odlučim koji uopće procesor želim, jer još uvijek nisam 100% siguran idem li na intel ili amd. Ima li smisla uzimati nešto tipa i5 9400f? Znam da ima samo 6 threadova, ali prilično je solidan na benchmarcima i ima dobre single core performanse u turbo boostu. I da, namjena je za gejmanje na 1080p 60hz.

 Ne isplati ti se ic na 9400f, 6 threadova manje i pocinje se gusit i sa slabijim grafama (tipa gtx 1060-1070), za tu cijenu bolje uzmes 2600x koji je ili isti ili bolji u gamingu a da ne pricam kolko je bolji u multitaskingu...

 

Evo primjer:

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 2600X (4.25GHz,19MB,95W,AM4) box with Wraith Spire cooler
Sifra: YD260XBCAFBOX - 1.249,00 Kn

1 * Asrock B450M PRO4-F
Sifra: 0202248 - 599,00 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 599,00 Kn

 

Ukupno: 2.447,00 Kn

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Evo primjer:

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 2600X (4.25GHz,19MB,95W,AM4) box with Wraith Spire cooler
Sifra: YD260XBCAFBOX - 1.249,00 Kn

 

 

 R5 2600 ne X do 200kn jeftiniji za razliku uzme hladnjak neki.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 

 R5 2600 ne X do 200kn jeftiniji za razliku uzme hladnjak neki.

 120kn je jeftiniji, po meni vrijedi dat jer eto veci turbo i zna se da su te x verzije opcenito bolje sto se tice klokanja i voltaze...

4 godine
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koji je best buy RAM za Ryzen 3600? Gledam po tebi i spominje se dosta GSkill Ageis. Bratić mi ima 3600X i Tomahawk MAX i ne rade mu na 3000Mhz, baca mu BSOD. Gledam sebi nešto do 700kn. Ima li išta u ponudi osim tog Ageisa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dery kaže...

 

 R5 2600 ne X do 200kn jeftiniji za razliku uzme hladnjak neki.

 120kn je jeftiniji, po meni vrijedi dat jer eto veci turbo i zna se da su te x verzije opcenito bolje sto se tice klokanja i voltaze...

 Da evo meni je dosao 2600x sutra cu montirati kaze na netu mogu 4.0 kloknuti na stocku. A da li treba dirati voltazu i i mjenjati brzinu coolera? Ja bi u biosu stavio samo custom core 4.0 i to je to nadam se da ne moram ostalo šupati. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice