AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.376
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...

Da se sumiraju svi problemi u jedno...ako želite najnoviji procesor,pobrinite se da imate najnovije ploče i neće biti problema.  Teško je održavati da ploče prve generacije da bezgrešno rade sa novim procesorima,tako je sa mobitelim tako je sa automobilima.Industrija je tu da kupujete nove proizvode

 

Frend je uzeo najnoviju plocu pa kaze "nekad boota"

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ReverseFlash kaže...

 Koju onda matičnu uzeti a da je dostupna u Linksu? Sad sam dobio odgovor da će im Ryzen biti dostupan krajem tjedna

 Uzmeš iduću malo skuplju Link, AsRock osobno ne bi uzimao u tom cijenovnom rangu jer su imali nekakvu muljažu s VRM-ovima, em su stavili najeftinije čipove, em su bili fejkali VRM faze.

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
funny games kaže...

Da se sumiraju svi problemi u jedno...ako želite najnoviji procesor,pobrinite se da imate najnovije ploče i neće biti problema.  Teško je održavati da ploče prve generacije da bezgrešno rade sa novim procesorima,tako je sa mobitelim tako je sa automobilima.Industrija je tu da kupujete nove proizvode

 

Frend je uzeo najnoviju plocu pa kaze "nekad boota"

 Moj frend kupio novu asus strix x570 i 3600 radi bez greške sada.Prethodno je imao AB 350 problemi su počeli sa windows updateom,ugl sve sada ok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 12:18 (funny games).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...

 Moj frend kupio novu asus strix x570 i 3600 radi bez greške sada.Prethodno je imao AB 350 problemi su počeli sa windows updateom,ugl sve sada ok.

 

Ma moja isto radi bez greske ali dosta ljudi ima problema

Freak Show Inc.
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

i moja radi ok sada ali nije to baš neka sreća kada sam isključio sve žive funkcije od proca...treba sada paliti 1 po 1 da vidimo koji stvara problem ali mi se stvarno ne da :(

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ludnica !!

 

prvo svi hvale seriju 3, intel se moze sakriti, ovo-ono.. sad zapravo vidim da je totalni promasaj, nikome ne radi kako treba, ako i radi, taj ko da je dobio na lotu..

 

smatram se nekim naprednijim korisnikom i nije mi problem prckati po BIOS-u i namjestiti postavke (iako vidim ni to nije garancija da ce raditi), ali 99% ljudi zeli upaliti komp i da sve radi kako treba. ni nezna uci u BIOS...

 

i sta sad kupiti ? intel otpada jer nema HT, a ovo sto ima kosta ko cijeli komp sa ryzenom..

 

prati netko stane forume, ima li kakvih najava o novim verzijama AGESA-e i nekim ispravkama ?

Moj PC  
1 7 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igor666 kaže...

Pa dobro, jesi procitao zadnjih 5 postova?

 

I ja cu se ubaciti da mi sa corsair vengeance rgb (3200 mhz i c15-16) i 2700x na rucnom kloku od 4.2 Ghz i Asus X370 pro (stari 4012 bios) sve radi dobro...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 15:00 (Tomo53nja).
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igor666 kaže...

ludnica !!

 

prvo svi hvale seriju 3, intel se moze sakriti, ovo-ono.. sad zapravo vidim da je totalni promasaj, nikome ne radi kako treba, ako i radi, taj ko da je dobio na lotu..

 

smatram se nekim naprednijim korisnikom i nije mi problem prckati po BIOS-u i namjestiti postavke (iako vidim ni to nije garancija da ce raditi), ali 99% ljudi zeli upaliti komp i da sve radi kako treba. ni nezna uci u BIOS...

 

i sta sad kupiti ? intel otpada jer nema HT, a ovo sto ima kosta ko cijeli komp sa ryzenom..

 

prati netko stane forume, ima li kakvih najava o novim verzijama AGESA-e i nekim ispravkama ?

 Ryzen je i dalje best buy unatoc "problemima". Vecinu tih "problema" 99% korisnika nece ni skuziti, a onaj koji je dovoljno napredan da se zna i zeli zezati s tim, moze sve popraviti ionako uz malo istrazivanja. BIOSi se i dalje redovno updejtaju, kao i Windows i chipset driveri.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve je to OK i radi

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
Igor666 kaže...

Pa dobro, jesi procitao zadnjih 5 postova?

 

I ja cu se ubaciti da mi sa corsair vengeance rgb (3200 mhz i c15-16) i 2700x na rucnom kloku od 4.2 Ghz i Asus X370 pro (stari 4012 bios) sve radi dobro...

 2700 ? govorim za seriju 3, prva je imala problema sa memorijama, druga mi se cini da nije bilo nekih problema, a treca je katastrofa.

 

svi i dalje branite AMD a isti zadnjih 10 stranica pisete samo o problemima..ne usudim se uopce kupiti ryzen jer mi treba ultra stabilna platforma, bez straha od zamrzavanja usred igranja soliteira..

12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igor666 kaže...

 2700 ? govorim za seriju 3, prva je imala problema sa memorijama, druga mi se cini da nije bilo nekih problema, a treca je katastrofa.

 

svi i dalje branite AMD a isti zadnjih 10 stranica pisete samo o problemima..ne usudim se uopce kupiti ryzen jer mi treba ultra stabilna platforma, bez straha od zamrzavanja usred igranja soliteira..

 Serija 3 zapravo ima puno manje problema nego prethodne, i dosad su vecinom izglađeni svi bitniji problemi... Uostalom ocito nisi citao o problemima koje imamo, a to nije nikakvo zamrzavanje i slicne kriticne stvari, nego eventualno potreba za malo prckanja oko RAMa da dobijes bolje frekvencije/ timinge, problemi oko boostanja "samo" do stock boosta maksimalnog itd. Ozbiljnih problema vrlo malo. 

 

Ali ti si uvijek slobodan otici na Intel ako ti ne pase Ryzen.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igor666 kaže...
Tomo53nja kaže...
Igor666 kaže...

Pa dobro, jesi procitao zadnjih 5 postova?

 

I ja cu se ubaciti da mi sa corsair vengeance rgb (3200 mhz i c15-16) i 2700x na rucnom kloku od 4.2 Ghz i Asus X370 pro (stari 4012 bios) sve radi dobro...

 2700 ? govorim za seriju 3, prva je imala problema sa memorijama, druga mi se cini da nije bilo nekih problema, a treca je katastrofa.

 

svi i dalje branite AMD a isti zadnjih 10 stranica pisete samo o problemima..ne usudim se uopce kupiti ryzen jer mi treba ultra stabilna platforma, bez straha od zamrzavanja usred igranja soliteira..

10 stranica ljudi pisu o problemima koja im se dogadaju kada optimiziraju racunalo po svojim potrebama, memorija, naponi, OC, infinity fabric, temperature, buka itd itd

 

naravno da ce se javljati odredeni problemi kada se igras sa postavkama, zato i sluze forumi da podijelis iskustva, otkrijes nova, naucis nesto, dobijes ideju za nesto novo i slicno

 

oni koji ucestvuju u raspravi i dijele svoja iskustva svakako nisu korisnici koji kupuju racunalo i ostave sve kako je, samo da radi, vec se trude da im to radi kako oni sami zele, i izvlace ili maksimume iz hardvera ili optimume, zavisi tko sta preferira

 

ako se ne vidis u tome, kupis nesto drugo, za sto mislis da nema "problema" u ovome slucaju intel, koji svakako ima manje problema jer mu je proizvodnja jedno te ista vec nekoliko godina i nema nista novo, vec je sve provjerena i uigrana tehnologija i od strane intela i od strane drugih proizvodaca chipova koje se koriste u plocama i slicno

 

amd ima prakticki sve novo i svakako imaju dosta problema za rjesiti, i svi oni koju su u tome krugu, od proizvodaca hardvera, pa sve do proizvodaca softvera koji su godinama radili uglavnom "optimiziranje" za intel platformu

 

za enzutijaste i one koji vole cackati po racunalima, siguran sam da im je zanimljivo , nakon dosade sa intelom gdje si jedino imao za "cackati" jedan klik na 5GHz i to je to, pa ako ne radi povecas napon/smanjih frekvenciju

 

za one ostale koji ili nemaju pojma ili nemaju volje niti zivaca, prakticki nema nikakvih problema, ako nista ne diraju 

 

 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel mozda netko koristi Aegise sa R5 3600 ? Zanima me jel se memorija bolje kloka s obzirom da ste vjerovatno na drugoj maticnoj i novom procesoru. Meni na 1600 ide na 3200 na stock CLu, pretpostavljam da bi na b450 ploci i sa nekim r5 3600 islo na 3400. Pitam cisto iz znatizelje 

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

hehe, kod mene rajzen u dječjoj sobi radi kao urica - uopće ga ne diram niti išta podešavam, ako što ne valja klinci samo ugase prozorčić s obavijesti i piče dalje, a ako to ne pomaže vjerojatno restartaju cijelo računalo pa je opet sve ok

tako je bolje i meni i njima, ja se ne živciram, a oni se od malena nauče na amd 

Al isto je cinjenica i to da velika vecina koji imaju nestabilnu memoriju nisu toga svijesni. Meni se manifestiralo doslovno kao cudan crash/freeze jednom mjesecno u prosjeku...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...

hehe, kod mene rajzen u dječjoj sobi radi kao urica - uopće ga ne diram niti išta podešavam, ako što ne valja klinci samo ugase prozorčić s obavijesti i piče dalje, a ako to ne pomaže vjerojatno restartaju cijelo računalo pa je opet sve ok

tako je bolje i meni i njima, ja se ne živciram, a oni se od malena nauče na amd 

Al isto je cinjenica i to da velika vecina koji imaju nestabilnu memoriju nisu toga svijesni. Meni se manifestiralo doslovno kao cudan crash/freeze jednom mjesecno u prosjeku...

 Kod mene obrnuto imao sam crasheve i freezove sa starim hasom, sad radi ryzen kao podmazan, all cores na 4,2Ghz.

everyday i'm shuffling...
4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam da nisam jedini, ali ovo me podsjeća na dane kada je AMD prodavao Phenome II x2 i x3 (Callisto i Heka), a zapravo su to bili 'punokrvni Deneb' procesori sa zaključanim jezgrama (prodavani kao takvi zbog velike potražnje za dvojezgrenim i trojezgrenim procesorima), a ne samo defektne Denebe koima bi radila jedna, dvije ili niti jedna otključana jezgra. Baš kao što kaže tu jedan član s AMD-om nikad nije dosadno. Iznenađenjima nikad kraja. :~)

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 19:06 (Ryzenius AM'Debilowski).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Citam tu o nekim problemima i shits.

JA ne znam, bit ce da imam vise srce nego pameti onda po tome. uzeo b450 msi gaming + mbo,gskill trident z memoriju i r5 3600

 uz updateani bios sve radi bez problema..

a nisam nisat cacko ni kemio po postavkama osim onog ukljucivanja mem na 3200 

R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...

hehe, kod mene rajzen u dječjoj sobi radi kao urica - uopće ga ne diram niti išta podešavam, ako što ne valja klinci samo ugase prozorčić s obavijesti i piče dalje, a ako to ne pomaže vjerojatno restartaju cijelo računalo pa je opet sve ok

tako je bolje i meni i njima, ja se ne živciram, a oni se od malena nauče na amd 

Al isto je cinjenica i to da velika vecina koji imaju nestabilnu memoriju nisu toga svijesni. Meni se manifestiralo doslovno kao cudan crash/freeze jednom mjesecno u prosjeku...

ja sam stavio za prvu ruku 2+4gb socijalog kingstona 2133mhz iz starije kombinacije sa pentiumom g4560 koji je pregorio

kasno sam krenuo slagati novu konfu sa rajzen g2400 i asus tuf b450m pro i klinci jedva dočekali da se dokopaju kompa, pa nisam imao vremena za isprobavanje 

doslovce sam to složio, ubacio ssd sa starim windowsima, reaktivirao ih i pustio klince da isprobavaju - a tako je i ostalo, oni se ne žale da nešto ne valja, ja ne diram dok radi

mislio sam isprobavati dići memoriju - na pentiumu sam je ocnuo sa 2133 na 2400, pa sam mislio i tu probati, no kasnije sam se predomislio i vjerojatno ću im uzeti kasnije 16gb brže memorije

Luka123 kaže...

 Kod mene obrnuto imao sam crasheve i freezove sa starim hasom, sad radi ryzen kao podmazan, all cores na 4,2Ghz.

 svašta, baš sa hasom nikakvih problema otkako sam ubacio njega i asusovu h97 

nisam mijenjao niti windowse, samo kasnije nadogradnja sa sedmice na desetku i piči

ista situacija na još dvije haswell kante koje održavam, problemi jedino s virusima za koje su krivi sami korisnici

5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ajmo dalje u revijalnom tonu "problema" 

 

da li mozete provjeriti kakve su vam frekvencije all core, u ova tri scenarija sa ukljucenim PBO, bez OC-a naravno

 

CB20, gaming i prime small fft

 

u biti me najvise zanima prime, jer kod mene je, kao sto vidite iz screen shota, 3.5GHz i sa smijesnim naponom od 0.98v

 

 

 

 

GAMING GAMING
PRIME PRIME
CB20 CB20
www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 20:30 (Mitohondri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

ajmo dalje u revijalnom tonu "problema" 

 

da li mozete provjeriti kakve su vam frekvencije all core, u ova tri scenarija sa ukljucenim PBO, bez OC-a naravno

 

CB20, gaming i prime small fft

 

u biti me najvise zanima prime, jer kod mene je, kao sto vidite iz screen shota, 3.5GHz i sa smijesnim naponom od 0.98v

 

 

 

 

 To su ti minimalne izmjerene vrijednosti... ove u stupcu do su maksimalne, izgleda mi sve ok. Te minimalne su vjerojatno bile izmjerene u prvoj stotinki testa.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...
Mitohondri kaže...

ajmo dalje u revijalnom tonu "problema" 

 

da li mozete provjeriti kakve su vam frekvencije all core, u ova tri scenarija sa ukljucenim PBO, bez OC-a naravno

 

CB20, gaming i prime small fft

 

u biti me najvise zanima prime, jer kod mene je, kao sto vidite iz screen shota, 3.5GHz i sa smijesnim naponom od 0.98v

 

 

 

 

 To su ti minimalne izmjerene vrijednosti... ove u stupcu do su maksimalne, izgleda mi sve ok. Te minimalne su vjerojatno bile izmjerene u prvoj stotinki testa.

prvi stupac je "current" frekvencija dok se izvodi test, to vidis po opterecenosti procesora od 100%, kod prime i CB20, pa ide minimum, maximum i average (ali te nisu bitne za ovaj slucaj) 

 

zanima me na kojoj frekvenciji ostalima radi procesor pod opterecenjem dok se izvode prime, cb i igra neka 

 

prime sam vrtio 30 minuta, nikakve promjene nema

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...

hehe, kod mene rajzen u dječjoj sobi radi kao urica - uopće ga ne diram niti išta podešavam, ako što ne valja klinci samo ugase prozorčić s obavijesti i piče dalje, a ako to ne pomaže vjerojatno restartaju cijelo računalo pa je opet sve ok

tako je bolje i meni i njima, ja se ne živciram, a oni se od malena nauče na amd 

Al isto je cinjenica i to da velika vecina koji imaju nestabilnu memoriju nisu toga svijesni. Meni se manifestiralo doslovno kao cudan crash/freeze jednom mjesecno u prosjeku...

ja sam stavio za prvu ruku 2+4gb socijalog kingstona 2133mhz iz starije kombinacije sa pentiumom g4560 koji je pregorio

kasno sam krenuo slagati novu konfu sa rajzen g2400 i asus tuf b450m pro i klinci jedva dočekali da se dokopaju kompa, pa nisam imao vremena za isprobavanje 

doslovce sam to složio, ubacio ssd sa starim windowsima, reaktivirao ih i pustio klince da isprobavaju - a tako je i ostalo, oni se ne žale da nešto ne valja, ja ne diram dok radi

mislio sam isprobavati dići memoriju - na pentiumu sam je ocnuo sa 2133 na 2400, pa sam mislio i tu probati, no kasnije sam se predomislio i vjerojatno ću im uzeti kasnije 16gb brže memorije

Luka123 kaže...

 Kod mene obrnuto imao sam crasheve i freezove sa starim hasom, sad radi ryzen kao podmazan, all cores na 4,2Ghz.

 svašta, baš sa hasom nikakvih problema otkako sam ubacio njega i asusovu h97 

nisam mijenjao niti windowse, samo kasnije nadogradnja sa sedmice na desetku i piči

ista situacija na još dvije haswell kante koje održavam, problemi jedino s virusima za koje su krivi sami korisnici

 Imam jednu Gigabyte Z97X Gaming 3 bez i/o shield-a tu, bio sam je kupio za 100-njak kn preko njuške (bila je pokvarena) i poslao u e-digital s garancijom tad, vraćena kao "popravljeno". Ram slotovi nisu bili uredu.
Nisam niti probao da li su "popravili" tj. vadio iz kutije. Ako ti treba dogovorimo se preko pm-a, oboje smo iz ZD eli. Dam ti neki ultra popust

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.12.2019 22:46 (Luka123).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

 svašta, baš sa hasom nikakvih problema otkako sam ubacio njega i asusovu h97 

nisam mijenjao niti windowse, samo kasnije nadogradnja sa sedmice na desetku i piči

ista situacija na još dvije haswell kante koje održavam, problemi jedino s virusima za koje su krivi sami korisnici

 Ja sam sa hasom isto imao problema, nemre podnjet 1060 kamoli nesto jace 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mitohondri kaže...

ajmo dalje u revijalnom tonu "problema" 

 

da li mozete provjeriti kakve su vam frekvencije all core, u ova tri scenarija sa ukljucenim PBO, bez OC-a naravno

 

CB20, gaming i prime small fft

 

u biti me najvise zanima prime, jer kod mene je, kao sto vidite iz screen shota, 3.5GHz i sa smijesnim naponom od 0.98v

 

Ocito je i s PBO-om dosta power-limitiran, jel postoje dublje postavke PBO-a pa da mu tamo omogucis da povuce vise?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
picajzla0707 kaže...

 svašta, baš sa hasom nikakvih problema otkako sam ubacio njega i asusovu h97 

nisam mijenjao niti windowse, samo kasnije nadogradnja sa sedmice na desetku i piči

ista situacija na još dvije haswell kante koje održavam, problemi jedino s virusima za koje su krivi sami korisnici

 Ja sam sa hasom isto imao problema, nemre podnjet 1060 kamoli nesto jace 

 Ja s Hasom nisam imao problema, možda zato što nisam imao ni Hasu .

 

Problema je uvijek bilo i uvijek će ih biti na svim platformama ali ostaje činjenica da većinu problema stvore sami korisnici prčkajući gdje im nije mjesto.

Sastavio sam gomilu konfi s Ryzenima i ni s jednom nema problema dok korisnici ne počnu trkeljat po biosu za koji do jučer nisu ni čuli niti znaju čemu služi. 

 

9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bokte od onog što sam namjeravao uzeti u Linksu, sad imaju raspoloživo samo rame.......al zato Protis ima sve navedeno, iako skuplje kad uzimam na rate, al nema veze

 

https://prnt.sc/q6ua71

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fala na ponudi, nemem nikakva potrebe mijenjat matičnu, a još sam i navikao na asusov fan xpert.
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
digitall kaže...

znas li koji bios dode sad na toj ploci? vidim da 3600 podrzava tek od verzije 3.20

Večeras sastavljena još jedna konfiguracija sa Asrokicom B450 Gaming K4, Ryzen 5 3600 i Geil Evo Spear ramom. Ploča je došla sa biosom 3.20 (na kutiji je naljepnica AMD 3000 series ready) i sve radi savršeno otprve. Ručno učitan D.O.C.P. profil i memorija radi na 3200mhz bez ikakvih problema. Kasnije sam nadogradio sam bios na verziju 3.50.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Večeras sastavljena još jedna konfiguracija sa Asrokicom B450 Gaming K4, Ryzen 5 3600 i Geil Evo Spear ramom.

Znači tko želi da mu sve radi od prve, mora gledati određene kombinacije koje je već netko prije provjerio.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Stobbart kaže...

Večeras sastavljena još jedna konfiguracija sa Asrokicom B450 Gaming K4, Ryzen 5 3600 i Geil Evo Spear ramom.

Znači tko želi da mu sve radi od prve, mora gledati određene kombinacije koje je već netko prije provjerio.

 pa to se zove cherry picking. iako možeš doć u dućan i reć meni treba računalo. bog sam zna šta će ti ubacit unutra. :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice