AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.217
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
donator_bubrega kaže...
hahhaajaads kaže...

 Sumnjam da te zadesio los cip, jer drugima na 3.9ghz radi vecinom na ~1.35v sto je safe za 24/7 (vecini nece nit bootan na 3.9ghz i ispod 1.3v). Probaj dizat jos gore pa vidi sta se desava...

  Nisam htio dizati voltažu previše jer je stock cooler na njemu, znači sa 60ak C pod AIDA stability testom imam još mjesta za ići gore?

 Normalno, temperatura ti tokom stress testa slobodno moze ic i prek 70-80... To je situacija koje nema u gamingu tak da slobodno.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
donator_bubrega kaže...

Pozdrav ekipa,  pitanje.

 

Ryzen 3 1200, pokušao sam ga dignut na 3.9Ghz@1.2875V, temperature su bile solidnih (bar mislim) 55 C, max 60ak tijekom testa u AIDA64. Međutim negdje oko 10 min testa dobio sam BSOD. Pitanje je jesam ga malo previše gurao za tu voltažu ili me samo potrefio loš čip, da probam neki drugi test, manju frekvenciju?

Nije stabilan, ili dizes napon ili spustas takt. Probaj 3.85ghz...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koliko je 3700x sirovo snažniji od 2700x ? U postotku nekom.

1500kn je skuplji što je više od duplo nego je cijena 2700x.

Sigurno ne za više od 100% za koliko je skuplji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Naravno da nije linearno brži koliko je skuplji, rijetko je to tako. R7 3700X ti je ugrubo oko 25% "jači" od R7 2700X. Varira naravno brojka kako do koje aplikacije i primjene.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Po passmark scoru 24000 naspram 17000 u grubo ali nevjerujem da je više od 20% neki dobitak ipc + clock možda se varam ali sumnjam da je skoro 50% po passmark scoru

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

Po passmark scoru 24000 naspram 17000 u grubo ali nevjerujem da je više od 20% neki dobitak ipc + clock možda se varam ali sumnjam da je skoro 50% po passmark scoru

Pusti Passmark, realno je malo manje od 20% brzi...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

 Naravno da nije linearno brži koliko je skuplji, rijetko je to tako. R7 3700X ti je ugrubo oko 25% "jači" od R7 2700X. Varira naravno brojka kako do koje aplikacije i primjene.

 

Handbrake x264 encoding me zanima.

Eventualno i x265.

Uglavnom ta aplikacija.

Mslm da je trenutno 2700x best buy proc ak se user bavi svime pomalo.

Za 1300kn nema ništa zaokruženije na svim poljima od tog ryzena.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
MGloc kaže...

Pocupao sam sve van , i isao sve sastavit sto je jednostavnije moguce da se uvjerim da li je mbo DOA.Sve ponovno spojio sada radi.Hvala svima na pomoci. 

Gpu ce ti biti dosta topliji zbog tog psu shrouda koji je par mm ispod. Bez obzira na to sta je perforiran...

 Definitivno će se grafička boriti da dođe do zraka, no čudno izgleda da je ovako blizu shrouda, a između vrha matične i kućišta ima slobodnog 5-6 cm prostora...

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Probao metro 2033 oko 170 fpsa vrti dode do 86c , nezz nesto cu morat smislit.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
itomic009 kaže...

 Naravno da nije linearno brži koliko je skuplji, rijetko je to tako. R7 3700X ti je ugrubo oko 25% "jači" od R7 2700X. Varira naravno brojka kako do koje aplikacije i primjene.

 

Handbrake x264 encoding me zanima.

Eventualno i x265.

Uglavnom ta aplikacija.

Mslm da je trenutno 2700x best buy proc ak se user bavi svime pomalo.

Za 1300kn nema ništa zaokruženije na svim poljima od tog ryzena.

Tu imas to sta te zanima, dosta je brzi 3700X!

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Probao metro 2033 oko 170 fpsa vrti dode do 86c , nezz nesto cu morat smislit.

 Nemreš ni vertical mount?

LOL: Crobrother
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam siguran da ima takav holder za ovo kuciste da se spoji rizerom pcie 3.0. Grafa je vrlo knap zasla unutra zbog shrouda vjerujem da 5700fat ne bi ni stala.Svi preporucuju blowericu za ovo kuciste ima samo 2slota otraga.

Mozda bi ovo mogao namontirat ? 

edit2:Pogledao sam slike malo bolje ne moze se namontirat. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2020 15:29 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Nisam siguran da ima takav holder za ovo kuciste da se spoji rizerom pcie 3.0. Grafa je vrlo knap zasla unutra zbog shrouda vjerujem da 5700fat ne bi ni stala.Svi preporucuju blowericu za ovo kuciste ima samo 2slota otraga.

Mozda bi ovo mogao namontirat ? 

edit2:Pogledao sam slike malo bolje ne moze se namontirat. 

Da to i montiras nekako opet ti temperature ne bi valjale osim ako ostavis bez bocne stranice.. Jedino rijesenje drugo kuciste...

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pogledaj može li se izvaditi taj PSU cover pa ak ti ne izgleda preloše, imaj kantu bez njega. Možda oslobodi nešto airflowa.

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo par slika da vidite gdje je problem sada sam pokusao metro 2033 dok je psu bio na stolu ne u kucistu.Temp su opet dosegle 83c ali sam nakon toga otvorio bocne stranice i prednji panel zatim sam cuo kao da neki vent "kvaci" struze vjv. od grafe struze o shroud jer da bi graficku zakljucao moram ju stisnut prema shroudu prema dolje....sve u svemu dobro da nisam polomio pci-e connector i nadam se da ce oba venta vrtit kada ju spojim u drugo kuciste...Gpuz je pokazivao da se oba venta vrte i kada sam stavio u msi afterburner ventove na vecu brzinu cuje se u kucistu kako su povecali brzinu sada ne znam 1 ili oba.Kada ju stavim u connector ne mogu spojit display port dok ju ne zakljucam jer kao sto vidite ne ide na rupu a da bi stavio na rupu moram upotrijebit vecu silu a nisam siguran da ovakve stvari idu na silu.

Ps.Sutra idem po drugo kuciste 

edit: Mogu ga jedino prepilit al dok dode psu unutra bit ce opet isto..

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 0:48 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koje je to kućište?

 

Popuni sekciju MOJ PC, bit će lakše drugima da ti daju prijedloge za ubuduće. 

 

Edit: Izgleda kao Phantex Enthoo Evolve itx

 

Skini shroud ako je na šarafićima ili pop nitnama, ako ništa dobit ćeš nešto prostora na jednom jer napajanje ne ide pri vrhu baš do shrouda, a drugi gpu ventilator će biti potpuno oslobođen od prepreka.

 

 

Ako je kućište nedavno kupljeno možeš ga probati zamijeniti... 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 11:19 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napisao je poduzi post na kraju prosle strane koje su komp., umjesto da je popunio MojPC.. Pogodio si kuciste inace.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupio sam vec thermaltake view 31 rgb mozda intel i7 konfu prebacim u njega , probat cu sa ovog skinut shroud ima 11 tih zanitanih sarafa ne znam s cime bi mogao skinut  eventualno stavit sfx bequiet 500w pa cu vidjet jel ce se grafa dovoljno hladit ukoliko ne stavit cu sve u thermaltake kuciste.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Kupio sam vec thermaltake view 31 rgb mozda intel i7 konfu prebacim u njega , probat cu sa ovog skinut shroud ima 11 tih zanitanih sarafa ne znam s cime bi mogao skinut  eventualno stavit sfx bequiet 500w pa cu vidjet jel ce se grafa dovoljno hladit ukoliko ne stavit cu sve u thermaltake kuciste.

 

Šteta da si uzeo baš to kućište, ima itx kućišta koja omogućavaju odlične GPU temperature.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisu velike sanse da ce konfa ostat u phanteksu , a ova gigabyte mbo ako bude pravila probleme uzet cu tomahawk b450.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
MGloc kaže...

Kupio sam vec thermaltake view 31 rgb mozda intel i7 konfu prebacim u njega , probat cu sa ovog skinut shroud ima 11 tih zanitanih sarafa ne znam s cime bi mogao skinut  eventualno stavit sfx bequiet 500w pa cu vidjet jel ce se grafa dovoljno hladit ukoliko ne stavit cu sve u thermaltake kuciste.

 

Šteta da si uzeo baš to kućište, ima itx kućišta koja omogućavaju odlične GPU temperature.

 U tom kućištu su umanjili prostor za GPU radi ubacivanja radijatora vodenog hlađenja pri vrhu gdje su ostavili dosta mjesta. Ovako kada se koristi zračno hlađenje za CPU ostaje gore neiskorišten prostor, a dole je dual slot GPU i ispadne neobično. 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pop nitne se skidaju busenjem s borerom malo manjim od originalne rupe. Ja bih ti preporucio aku busilicu i borer 4mm za pocetak.

Izbusis samo glavu njega i tjelo popnitne bi trebalo samo propasti.

Nakon sto ih skines sve nemoj zaboraviti dobro usisat kuciste od aluminijske spene.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...
Jakovp kaže...
MGloc kaže...

Kupio sam vec thermaltake view 31 rgb mozda intel i7 konfu prebacim u njega , probat cu sa ovog skinut shroud ima 11 tih zanitanih sarafa ne znam s cime bi mogao skinut  eventualno stavit sfx bequiet 500w pa cu vidjet jel ce se grafa dovoljno hladit ukoliko ne stavit cu sve u thermaltake kuciste.

 

Šteta da si uzeo baš to kućište, ima itx kućišta koja omogućavaju odlične GPU temperature.

 U tom kućištu su umanjili prostor za GPU radi ubacivanja radijatora vodenog hlađenja pri vrhu gdje su ostavili dosta mjesta. Ovako kada se koristi zračno hlađenje za CPU ostaje gore neiskorišten prostor, a dole je dual slot GPU i ispadne neobično. 

Iznenađen sam, dosta glupa odluka od Phanteksa, samo 2 GPU slota. Ali dobro, to je dosta staro kućište, a sad su već i triple slot kartice česta pojava.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
cvaja997 kaže...

 

 U ebote šta ih ubiše. Niškorist 9400f ni traga znao sam nego šta. R7 2700x još drma, kako i neče uz tu cijenu best buy.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
cvaja997 kaže...

 

 U ebote šta ih ubiše. Niškorist 9400f ni traga znao sam nego šta. R7 2700x još drma, kako i neče uz tu cijenu best buy.

Steta sto se XXX odjavio, valjda je predvidio takvo razdoblje. Sad bi mu zagorcali jutranju kavu. :)

 

Ili je tajno presa na kakav Ryzen pa ga bilo sram priznat. :D

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ajme koja uzasna glazba u tom videu

 

BTW - meni je fascinantno da AMD uspjeva odrzati trziste dobro snabdjevenim. To je vrlo bitna stvar

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nikad ne znas sto ce biti sadrzaj videa i moras kreniti skroz tiho radi provjere. ;)

 

Kako bi rekli forumski analiticari, to je samo jedan shop na jednom trzistu i nije relevantan ili indikativan. Samo za info.

 

Lipo je vidit opet "pola" foruma s AMD-u. 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
 

Lipo je vidit opet "pola" foruma s AMD-u. 

 

Je, to je vrlo dobar znak. Meni je jos uvijek sok sto sam ja na full AMD konfi

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice