AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.591
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Obavezno sa tim thaiphoon burnerom pogledaj da.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Skini si dram calclulator for ryzen, on će ti dati najbolje timinge i ima integriran alat za testirati stabilnost.

 

Meni je za E-Die bio beskoristan osim na prvom CL14 ili CL16 tajmingu :D Ruku na srce, ponekad bi pogodio treci (to je onaj  koji moze na CL14 maltene na svakom taktu), dok za primjer, 2. tajming MORA (za E-die) biti isti ili iznad 18, dok bi ga ovaj ladno bacao u 22 sfere :D

 

Eto nadam se da B-Die i CJR ekipa ima vise srece s kalkulatorom :) Stability test odvrtio jednom, radi; ali prebacih se na AIDU.

 

PS Samo sam htio istaknuti da DC nije bezgresan!

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 12:48 (Jovanka).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Inace bas volim cackati oko tih pizdarija ali apsolutno nikako nemam zivaca cackati oko tajminga na memoriji. Nek radi na defaultu i u kurac...

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Realno isti k 3000Mhz CL15, 3200Mhz CL16 pa mozda i kod novog Ryzena isto sranje bilo 3733Mhz CL17, ali lijepo je znati da ti mema radi na nekim lijepim brojkama lol..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Inace bas volim cackati oko tih pizdarija ali apsolutno nikako nemam zivaca cackati oko tajminga na memoriji. Nek radi na defaultu i u kurac...

 

A jbga; jeftin sam! :D nisam si htio priustiti uber preskupi B-Die ili solidno skuplji 3600@CL16, ali kuzim. Priznajem, valjda od Durona 600 (a i tada je trajalo krace od 3 dana, ali i ploca nije imala random manifestaciju cold boot buga :D ) nisam toliko pimplao po latencijama :D I onda kad krenes, treba to ispimplat do kraja... ;)

 

Eo i ovdje 24 kombinacije koje sam uspio izbutat te benchat :)

 

https://www.bug.hr/forum/post/ostale-hardverske-teme/popusti-akcije-dobre-ponudehardver-po/6056561.aspx

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dosao novi chipset driver za ryzen i TR procesore tko zeli ima na AMD stranici ko uvijek.

 

https://www.amd.com/de/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa s čime testirate RAM, konkretno utegnutost latencija? Jel onaj Memory Latency test iz Aide? Koji bi bio dobar rezultat za 3200 Mhz, čisto da usporedim s ovim svojim jadnim 3600MHz CL19

"Have no fear, Vlad is here!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo ne znam dal je b-die

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2020 16:49 (dejo74).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

evo ne znam dal je b-die

 Je, pise ti gore die density, "b-die"

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislioc ajd nebudi sad pakšu, priznaj da intel nema neke šanse parirat.. Nebudi fan, razjareni teenager, budi realan.. znam da boli ali ajde buraz možeš ti to...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Mislioc ajd nebudi sad pakšu, priznaj da intel nema neke šanse parirat.. Nebudi fan, razjareni teenager, budi realan.. znam da boli ali ajde buraz možeš ti to...

  

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Našao sam se i ja u tome... al dobra... što jes jes

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Mislioc ajd nebudi sad pakšu, priznaj da intel nema neke šanse parirat.. Nebudi fan, razjareni teenager, budi realan.. znam da boli ali ajde buraz možeš ti to...

 Tako mi Intel fanboyizma Amd je trenutno bolji.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo moj rip steve jobs

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za 620kn ovo bi onda mogao biti potencijalni B-die: https://www.nabava.net/search.php?q=F4-3200C16D-16GVKB

 

Iste oznake kao kod steve90 post iznad, osim ovog D nakon 16..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Za 620kn ovo bi onda mogao biti potencijalni B-die: https://www.nabava.net/search.php?q=F4-3200C16D-16GVKB

 

Iste oznake kao kod steve90 post iznad, osim ovog D nakon 16..

 To je Hynix 100%.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak znas? Et i ja sam mislio da ovi gore imaju Hynix pa imaju B-die. Reddit ne mora bit tocan 100%. Mozda ulogu ima i faktor srece, makar to bio G.Skill..

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kak znas? Et i ja sam mislio da ovi gore imaju Hynix pa imaju B-die. Reddit ne mora bit tocan 100%. Mozda ulogu ima i faktor srece, makar to bio G.Skill..

 imao sam taj ram Hynix MFR je

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...
The_Fichek kaže...

Kak znas? Et i ja sam mislio da ovi gore imaju Hynix pa imaju B-die. Reddit ne mora bit tocan 100%. Mozda ulogu ima i faktor srece, makar to bio G.Skill..

 imao sam taj ram Hynix MFR je

 Ljudi danas kupe 1600 novi i dobiju umjesto 6,8 jezgri tako da mozda se u nekom kitu zaletio i vamo b Die iako je tesko to za prihvatiti buduci da je to g skill a oni bas zestoko selektiraju module da nebi neko slucajno dobio nesto bolje za manje para ali opet ko zna, sve je moguce.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Za 620kn ovo bi onda mogao biti potencijalni B-die: https://www.nabava.net/search.php?q=F4-3200C16D-16GVKB

 

Iste oznake kao kod steve90 post iznad, osim ovog D nakon 16..

 Ako su noviji moduli, u pitanju je Hynix CJR. Kod mene radi uredno na B-Die Fast Presetu. Odlicna memorija, ali ne garantuje niko da te nece zapasti MFR/AFR smece.

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
8ax kaže...
The_Fichek kaže...

Kak znas? Et i ja sam mislio da ovi gore imaju Hynix pa imaju B-die. Reddit ne mora bit tocan 100%. Mozda ulogu ima i faktor srece, makar to bio G.Skill..

 imao sam taj ram Hynix MFR je

 Ljudi danas kupe 1600 novi i dobiju umjesto 6,8 jezgri tako da mozda se u nekom kitu zaletio i vamo b Die iako je tesko to za prihvatiti buduci da je to g skill a oni bas zestoko selektiraju module da nebi neko slucajno dobio nesto bolje za manje para ali opet ko zna, sve je moguce.

 nije bio kit nego 2 solo komada u mom slučaju i svaki je bio 284kn prava prilika a evo slike ean coda i upc pa ako nekom pomogne uvoznik je links

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo moj sirotinjski hynix. Sta sad?

 

 

 

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

"Have no fear, Vlad is here!"
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 17:14 (VladimirLem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
VladimirLem kaže...

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

 Binnanje. Ali to te ne spriječava da isprobaš bolje timinge, kreni sa cl16-16-16, a ako imaš sreće možda uspije 14-15-14

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koji program koristite za te specifikacije memorije?
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dragone kaže...
Koji program koristite za te specifikacije memorije?

 Thaiphoon burner

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

 Binnanje. Ali to te ne spriječava da isprobaš bolje timinge, kreni sa cl16-16-16, a ako imaš sreće možda uspije 14-15-14

 

Na 3600??

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa da, cisto moguce za bdie.
Ja na Hynixu vrtim 3666CL16-20-16 a buraz vrti 3733CL16-21-16 jer mu je stabilniji IF
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

 Binnanje. Ali to te ne spriječava da isprobaš bolje timinge, kreni sa cl16-16-16, a ako imaš sreće možda uspije 14-15-14

 

Na 3600??

 

Tako je, najbrži b-die koji se prodaje je 3600 14-15-14. Šta misliš zašto su tako skupi i zašto ih ljudi toliko žele

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
VladimirLem kaže...

Evo i moje, GSkill Ripjaws 3600 CL19. Nešto mi nije jasno - piše da je B-DIE a ima ovako loše timinge??

 

 Binnanje. Ali to te ne spriječava da isprobaš bolje timinge, kreni sa cl16-16-16, a ako imaš sreće možda uspije 14-15-14

 MSI B450 Tomahawk Max ima opciju u BIOSu koja se zove Memory try it (nije moja slika), ustvari radi se o tom da ti matična odmah daje hrpu gotovih opcija s brzinama i tajminzima. Probao 16-16-16 i 16-18-18 na 3600MHz, komp se nije htio ni bootat, morao sav vaditi CMOS bateriju. Ostaje mi Ryzen Calculator al neznam imam li volje s tim se upoznavat i zajebavat.

"Have no fear, Vlad is here!"
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice