AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.059.857
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Graficka tak i tak nije bn tako da ja klokao ne bi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zizo kaže...

Nisam već dugo u toku,i skužim da ak malo ne pratiš kaj se dešava..........you are f****d man!

2700X baš i nema smisla clockati jer sam po sebi dosta agresivno boosta, a i overclock od max 5% ne vjerujem da bi igdje primjetio, osim u bučnijem cooleru..

Ja bi jedino učinio uslugu toj gigabytici i stavio nekakav 80/92mm fan da puše po VRM hladnjaku, pogotovo ako imaš neki tower cooler s low-rpm ventom.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ha ha ha ha. Pa nisam ve baš mislil nekaj ekstreme klokati nek mi je već zbog tog defaulta kaj napon varira ko da ima svinjsku kugu.
Biti ili ne biti pitanje je sada.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zizo kaže...
Ha ha ha ha. Pa nisam ve baš mislil nekaj ekstreme klokati nek mi je već zbog tog defaulta kaj napon varira ko da ima svinjsku kugu.

 Neka on varira, to je normalno... 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da najbolje bi bilo da čak i uzmem neko AIO hlađenje ili zračnoga i malo push/pull kombinaciju napravim u kućištu i sve ostavim na defaultu.
Biti ili ne biti pitanje je sada.
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako baš divlja s naponom onda bi ja za 24/7 isključio XFR(Core Performance Boost u BIOSu), tada ne bi išao preko 3.7GHz i napon bi bio dosta manji, a kad igraš ili renderiraš ili štaliveć, staviš par dana fiksno na recimo 4GHz i 1.25 ~ 1.3v. Ali s tom grafom mislim da je i 3.7GHz sasvim ok. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dolazi nova grafa, još tražim, al jučer sam s njim malo kompresirao i mogu reći.... jako lijepi skok sa fx8350.
Biti ili ne biti pitanje je sada.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zizo kaže...
Da najbolje bi bilo da čak i uzmem neko AIO hlađenje ili zračnoga i malo push/pull kombinaciju napravim u kućištu i sve ostavim na defaultu.

 Nepotrebno je aio, i vise nego dovoljan ce ti bit freezer 34 esports duo ili pak izvana hvaljen Scythe Fuma 2.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel se isplati uzimat Ovaj ram navodno bi trebao bit Micron E-die koji se da klokat dosta visoko.

 

Trenutacno vrtim R5 1600 na 3.92GHz s 1.325V i jedina stvar koju ne mogu niti na factory overclocku vrtit je sam RAM koji imam (Nejde iznad 2933MHz nema sanse), tu opet sumnju dovodim i zbog maticne koju imam (Gigabyte B350 Gaming 3).

 

Ako bi flipao trenutacan ram za ~450kn i zamijenio s E-die, isplati li se opce za nekakav minimalan gain?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroAtTheTop kaže...

Jel se isplati uzimat Ovaj ram navodno bi trebao bit Micron E-die koji se da klokat dosta visoko.

 

Trenutacno vrtim R5 1600 na 3.92GHz s 1.325V i jedina stvar koju ne mogu niti na factory overclocku vrtit je sam RAM koji imam (Nejde iznad 2933MHz nema sanse), tu opet sumnju dovodim i zbog maticne koju imam (Gigabyte B350 Gaming 3).

 

Ako bi flipao trenutacan ram za ~450kn i zamijenio s E-die, isplati li se opce za nekakav minimalan gain?

 Ma ne isplati se naravno. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroAtTheTop kaže...

Trenutacno vrtim R5 1600 na 3.92GHz s 1.325V i jedina stvar koju ne mogu niti na factory overclocku vrtit je sam RAM koji imam (Nejde iznad 2933MHz nema sanse), tu opet sumnju dovodim i zbog maticne koju imam (Gigabyte B350 Gaming 3).

Mislim da se ne isplati jer je moguće da te mem. kontroler na procesoru ograničava po pitanju mem. clocka, tako da ostavi sve kako je i skupljaj za R5 3600 ili još bolje za R5 4600 pred kraj godine, a i na njima bi ram trebao radit na 3200MHz CL16..

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo rijesio sam problem sa psu shroudom i grafickom(odrezao sam shorud i vise ne kvaci za ventilatore od grafe) i namjestio fan 140mm phanteks da upuhuje zrak na grafu.Graficka vise ne ide na 85c i ne throttlea.Sada samo sto da radim sa cpu-om jer u stress testovima ide na 84-92c probao aida stability test i cpuz stress test.Da stavljam AIO ili da stavim dark rock.Sta mislite o voltazi ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 22:31 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Evo rijesio sam problem sa psu shroudom i grafickom(odrezao sam shorud i vise ne kvaci za ventilatore od grafe) i namjestio fan 140mm phanteks da upuhuje zrak na grafu.Graficka vise ne ide na 85c i ne throttlea.Sada samo sto da radim sa cpu-om jer u stress testovima ide na 84-92c probao aida stability test i cpuz stress test.Da stavljam AIO ili da stavim dark rock.Sta mislite o voltazi ?

 To je opet previse za stock hladnjak i r5 3600, u normalno provjetrenim kucistima nece ic preko 75 na stress testu kolko god ga dugo frljio... Ako vec ne mjenjas kuciste, onda si ulozi u posten hladnjak, tipa ovaj.

 

Edit: vidim da si stavio sliku igre, 66 stupnjeva nije losa temperatura u igrama... mozda se jedino malo poigras fanom od coolera ak mozes

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 22:32 (hahhaajaads).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzmi LC 120 za 180kn i spustit će ti temperature za 15-20c i bok.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Uzmi LC 120 za 180kn i spustit će ti temperature za 15-20c i bok.

 

Ne treba, neće renderirati 24 sata.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidjet cu jos ako se da..Jasno mi je da su stress testovi gotovo nemoguc scenarij u vecini igara.Sutra cu skinut PUBG pa cu vidjet ali mislim da cu uzet drugi hladnjak ili corsair h100i.Poslikat cu sutra sve po danu i iznutra bolje i stavit na temu slike moga hardvera.Pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za R5 3600 sa stock coolerom je normalno da ide do nekih 80C full opterećen, tako da po meni nema potrebe uzimati ništa skuplje od Freezera 34 za 160kn koji bi to spustio vjerojatno do oko 60-65C, u igrama i manje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo sam stavio XMP na 3000mhz u Biosu , jel bi se dalo sta po latencijama cackat ili da ne cackam nista?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Samo sam stavio XMP na 3000mhz u Biosu , jel bi se dalo sta po latencijama cackat ili da ne cackam nista?

 Postoje velike šanse da će raditi na 3200 16-18 latencijama. Ili čak 3200 cl15.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bolje ne diraj ništa, jer taj A-die nije baš neki clocker tako da bi se napatio dok bi dobio neki stabilan rezultat a razliku u perf. teško da bi igdje vidio.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kaby kaže...
CroAtTheTop kaže...

Trenutacno vrtim R5 1600 na 3.92GHz s 1.325V i jedina stvar koju ne mogu niti na factory overclocku vrtit je sam RAM koji imam (Nejde iznad 2933MHz nema sanse), tu opet sumnju dovodim i zbog maticne koju imam (Gigabyte B350 Gaming 3).

Mislim da se ne isplati jer je moguće da te mem. kontroler na procesoru ograničava po pitanju mem. clocka, tako da ostavi sve kako je i skupljaj za R5 3600 ili još bolje za R5 4600 pred kraj godine, a i na njima bi ram trebao radit na 3200MHz CL16..

 Mislio sam takoder isto dok nisam naletio na ovaj thread

 

Trenutacno nemam u planu upgrade proca, tek tamo kad dode 4000 serija i padne cijena 3000 onda lijepo 3600X i novija maticna za sav boost koji AMD nudi.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam svoje Ballistixe poceo pimplati tek kada sam procitao 22 strane ovog threada :) https://forums.overclockers.co.uk/threads/ballistix-sport-lt-overclocking.18861166/

 

ne bih se cudio da te CPU i MB limitiranju kod trazenja max takta, tako da je jako upitno sta i ako dobijes. Par strana unazad u threadu sam ostavio 24 u Aidi benchane frekvencije, pa vidi da li te prikazani gain veseli. Osobno mislim da je syntetic gain mjerljiv, dok za RL performance razliku u 99% neces osjetit. Da vrijedi, vrijedi u nekim scenarijima. Da li bi opet 3 dana pimplao da dodjem do ovog; najvjerojatnije bih, jbga

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel bi stao ovdje unutra wraith prism?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 18:12 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel bi stao ovdje unutra wraith prism

edit sry na double postu

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 18:13 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Jel bi stao ovdje unutra wraith prism?

 100% stock cooleri su dizajnirani da stanu svuda, ja mislim barem.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 100% stock cooleri su dizajnirani da stanu svuda, ja mislim barem.

 

 

Jesi gledao video od onog lika kojem je teglica pukla u debelom crijevu nakon sto ju je ugurao kroz "ispuh"?

Ne izazivaj srecu, toliko cu ti reci.

Freak Show Inc.
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
HCgamingCRO kaže...

 100% stock cooleri su dizajnirani da stanu svuda, ja mislim barem.

 

 

Jesi gledao video od onog lika kojem je teglica pukla u debelom crijevu nakon sto ju je ugurao kroz "ispuh"?

Ne izazivaj srecu, toliko cu ti reci.

 LOL!

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Obrisat sry.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 21:59 (mislioc).
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

 

Jesi gledao video od onog lika kojem je teglica pukla u debelom crijevu nakon sto ju je ugurao kroz "ispuh"?

Ne izazivaj srecu, toliko cu ti reci.

 Aj ti otvori novi yt acc... ovaj te počeo pumpati čudnim sadržajima... bar se nadam da je do yt

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jučer došlo iz ADMa. https://files.fm/thumb_show.php?i=wud4rn5k
Studentski killer setup 

Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice