AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.059.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 

Jako dobro poznajem taj skart od proca kojeg imas jer sam ti ga osobno prodao, dakle skart..

Ryzen 5 2600 radi na 4.1 do 4.2ghz ovisno od primjerka 4.1 100% njih...vec si u minusu 300mhz u startu a nisi niti krenuo...

Sve memorije rade bolje i na visim taktovima zbog boljeg memorijskog kontrolera na Ryzenu 5 2600.. Dodatno sve i jedna multiplayer igra radi bolje na Ryzenu 5 2600...

Mozes ti te video uratke kacit do sutra, tvojih 144fpsa konstatnih necu vidjet nikad dok Ryzen 5 2600 to moze postici uz pojedine mape...

 

Tolko vjerujes  Ryzenu da si napisao da r5 3600 "navodno" daje 30 frejmova vise...

 

Dakle neznas nista, sve sto ti realno mozes raditi, traziti video na youtubeu i zakacit tu. osobno ne mozes nista dokazati niti pokazati...

I da jos jednom SKART

 

 Hahah omg znaci on hvali proceor koji si odbacio mora da je bio los kloker kad si ga prodao 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...

 

 

Jako dobro poznajem taj skart od proca kojeg imas jer sam ti ga osobno prodao, dakle skart..

Ryzen 5 2600 radi na 4.1 do 4.2ghz ovisno od primjerka 4.1 100% njih...vec si u minusu 300mhz u startu a nisi niti krenuo...

Sve memorije rade bolje i na visim taktovima zbog boljeg memorijskog kontrolera na Ryzenu 5 2600.. Dodatno sve i jedna multiplayer igra radi bolje na Ryzenu 5 2600...

Mozes ti te video uratke kacit do sutra, tvojih 144fpsa konstatnih necu vidjet nikad dok Ryzen 5 2600 to moze postici uz pojedine mape...

 

Tolko vjerujes  Ryzenu da si napisao da r5 3600 "navodno" daje 30 frejmova vise...

 

Dakle neznas nista, sve sto ti realno mozes raditi, traziti video na youtubeu i zakacit tu. osobno ne mozes nista dokazati niti pokazati...

I da jos jednom SKART

 

 Hahah omg znaci on hvali proceor koji si odbacio mora da je bio los kloker kad si ga prodao 

 Pretjero sam... ne bih vise zaista isao u tom smjeru..

Proc je los overclocker da ali nije SKART moze uz malo vise i na 4.0 ali ne u stress testu, za gaming... nekada bude bsod ali 90% vremena dobro radi.. mislim da je ga moze natjerati na 3.9....

 

Samo pusti to pls

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
90 milja aktivih igrača i bilion accounta na steamu je 75% na Intelovoj platformi.

 Nda, zanimljivo, samo zaboravljaš napomenuti da je ta statistika "oduvijek" , te da AMD dobija izmežu 0.5-1.2% svaki mjesec. Drugim riječima Intel gubi, trečim riječima trend se polako, ali sigurno, mijenja.

AMd laptop nisi mogao vidjet nacrtan prije 2 godine, do izlaska serije 4000 mobilnih procesora nije bilo ni neke želje ni potrebe kupovat, osim kao budget rješenje. Sad pak imaju najbolje procesore na tržištu, jedino Intel u utrci u high-end gaming segmentu drži činjenica da AMD nema mobilnu grafičku koja je dostojna spomena, a nvidia neda partnerima išta jače od RTX 2060 uparit sa AMD-om.

AMD pak ima najbolji 15w, 25w i jači proc i polako, ali sigurno grabi naprijed.

Laptopi, 100% njih, do nedavno su pokazivali Intel

Desktop, prije 3 godine, koliko je AMd imao? 5% na steamu? Ako i toliko.

Meni se čini, otet intelu 20% tržišta je više nego respektabilno. AMD trenutno koči samo dostupnost TSMC procesa. Zanima me kakvu ćeš pjesmu pjevat za godinu, dvije, 3... hoće li te duša bolit, hoćeš li zaista toliko patit što Intel gubi?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...
 Zanima me kakvu ćeš pjesmu pjevat za godinu, dvije, 3... hoće li te duša bolit, hoćeš li zaista toliko patit što Intel gubi?

za 3 godine, mozda i prije, vjerovatno ga nece dusa boliti, ako je suditi po mobilnim procesorima 

 

1185G7 4/8 vs 4800U 8/16

 

Overwatch 1080p Ultra: 1185G7 89fps - 4800U 46fps

3dmark Spy: 1185G7 1805 score - 4800U 1450 score (sa naravno boljim cpu score)

PCMark 10: 1185G7 5462 score - 4800U 5404 score

Cinebench 20: 1185G7 595 score - 4800U 474 score (single core naravno, u multi 4800U)

 

rekao bih da se intel drzi ok, bumo vidli ne za 3 godine 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
dreadmoore kaže...

 Pretjero sam... ne bih vise zaista isao u tom smjeru..

Proc je los overclocker da ali nije SKART moze uz malo vise i na 4.0 ali ne u stress testu, za gaming... nekada bude bsod ali 90% vremena dobro radi.. mislim da je ga moze natjerati na 3.9....

 

Samo pusti to pls

 Ma nisi pretjero bolje nekad i istinu reci nije ni bitno, ako je druga strana zadovoljna snjime.A on da nije zadovoljan nebi ga zakivao u nebesa i hvalisao.Nisam ni ja te srece i ja imam najlosiji intel pa sta sad, sta god da uradim ispod 1.4V nemoze biti stabilan preko 4.6.To mu je max sve iznad treba mu puno napona, za 5.0Ghz mozda cak 1.58V nisam ni pokušavo a niti ga imam cime hladiti.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
rambox kaže...

 

Pere te to sto zna da sam u pravu kada govorim o realnim okolnostima pa se opet ponavljas..

Samo ti koristi blender...

 

Ima  li netko ovdje tko moze zaista pokrenuti par igara i gledati nekakvu potrosnju iz uticnice i temperaturu Ryzena.

Ja mogu upalit dodatno i stream gdje cete vidjeti da nema sanse preko 55 stupnjeva..

 

Trazim samo normalnu osobu iz crvenog tabora...

 

mozda ti ovo pomogne, ovo je bilo prije godinu dana kada sam testirao. ne sjecam se koja je bila temp sobe, to je bilo negdje u sijecnju

 

ovo su gaming temperature koje sam dobio sa ovim setupovim u prilogu. kuciste je bilo Phanteks P300, 120mm ispuh, 120mm top, i 240mm arctic vodeno naprijed

 

nemam nista sa 10. generacijom, nisam se dokopao tih procesora

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 18:58 (Mitohondri).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel je pravio problem sa 6,7,8 generacijom jer je stavljao i na K procesor majonezu, pa su tako temperature bile nenormalne.Kako je izašao tekući metal, odmah prestaje taj problem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ček, to zen3 izlazi 08.10.2020. ?

Al to nešto ide sve brzo. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne izlazi, tj mozda izlazi. Al tad ce reci vise o njemu uz datum izlaska vjerojatno.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
R4zOR229 kaže...

Ne izlazi, tj mozda izlazi. Al tad ce reci vise o njemu uz datum izlaska vjerojatno.

 Točno.

Vjerujem da je 08.10.2020. tek "release" u smislu javne objave i predstavljanja, nema NDa valjda i slično. 10ak dana kasnije bi trebali biti na policama.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

S tim da ce nasi nabit cijene, pa bolje pricekat par tjedana nakon izlaska i onda kupit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam od novog Ryzena pohvatao sljedeće:

 

1) bolji IPC, 15-20%?

2) smanjene CCX latencije zbog novog dizajna

3) više IF divider opcija, 1:1 4000Mhz

4) bolji OC potencijal?

5) OC za svaku jezgru posebno

 

Ako sam nekaj zaboravio slobodno neka netko napiše, nadopuni.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Razvaljuje intel hahah u svim segmentima, eto to si mozda zaboravio.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bumo vidli ne

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Idu li novi ryzeni na b450 ploče
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Jel su ovo tocne temperature 3900x?

Pa sigurno jesu, doduše ovdje je fiksno clockan na skoro 4.4GHz pa su zato i malo veće nego inače. Međutim inače je Zen2 topliji od Zen1 zato što ima jezgru od samo 74mm2, dok je recimo usporedivi Zen1+ ima 213mm2(core+IO skupa).. ugrubo to je skoro 3x veća količina topline po mm2 što otežava prijenos topline na IHS i na cooler. A ne pomaže ni to što Zen2 inače ima dosta agresivan turbo boost..

No to ne znači da je Zen2 i 7nm inače vruć ili rastrošan.. vidi grafove ispod, 10700K vuče praktički isto struje(pa i generira isto topline) kao 16 jezgreni 3950X.. a taj 3950X u praksi, kad se upregne svih 16 jezgri, odradi posao duplo brže od 10700K.. eto za što je sposoban Zen2 i 7nm. 

Jedini problem Zena2 je što ima dosta visoke latencije prema RAMu zbog čega kaska u igrama još uvijek, negdje više negdje manje a negdje nije uopće, ovisi od igre.. veliki L3 cache je dosta pomogao nadoknaditi tu razliku ali fali još malo.. taman koliko se očekuje od Zen3.

 

Ti si imao Zen1+ koji nije baš baš, jako mlitavo za high fps gaming(al s obzirom da ga se nabavi za 650kn s alija, R5 2600 za tu cijenu rastura), veliki napredak je tu nastao kod Zen2.. najbanalnije, usporedi 2700X i 3700X: 3700X je u prosjeku brži nekih 25% a u isto vrijeme vuče skoro 60W manje..

ansha: Pomelo te
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Idu li novi ryzeni na b450 ploče

 biti će beta biosa, znači instalacija na svoj rizik. službena podrška B550/570 ploče. B350/370 navodno bez podrške. pretpostavljam ako imaš B450 max sa biosom koji ima više memorije da ne bi trebalo biti problema.

 

https://www.anandtech.com/show/15807/amd-to-support-zen-3-and-ryzen-4000-cpus-on-b450-and-x470-motherboards

 

edit; Vidim da imaš Asus, oni su prvi izjavili da vrlo vjerovatno neće podržati na B450/470

 

https://www.techpowerup.com/271114/asus-confirms-a520-support-for-amd-zen-3-cpus-x470-b450-support-in-doubt

 

MSi je prvi izjavio da sigurno hoće

 

https://www.techpowerup.com/267775/msi-confirms-zen-3-support-on-its-amd-400-series-chipset-motherboards-with-16mb-roms

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 21:39 (forumaš).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Šta ne garantiraju da će radit na b450 i x470?
Ovo kaj su izbacili a320, b350 i x370 nije u redu jer su ljudi na tim chipsetima bili beta testeri za seriju 1000.
Dobro ove sve prije b550 i x570 nemaju pcie 4.0, samo da ne izvise ljudi na b450 i x470.
To bi već bila šljaga od Amd-a.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 22:00 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo sve piše gore

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od kad sam prešao sa Intela na Ryzen, ova tema mi je glavni izvor znanja/zabave u jednom .

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dovoljan ti je i mobitel za to. (:
Ontopic amd u laptopima je dobar sad?
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kolacic kaže...
Dovoljan ti je i mobitel za to. (:
Ontopic amd u laptopima je dobar sad?

Mislim da se razumije što sam htio reći.

Od tad više pratim temu Ryzen procesori.

A u temi milina, kokice i čitaj.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kolacic kaže...
Dovoljan ti je i mobitel za to. (:
Ontopic amd u laptopima je dobar sad?

 Dobar je no ako ciljas gaming ono 50/50, jer nvidia neda nista vise od 2060tke unutra a amd pak nema svoj cip.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Idu li novi ryzeni na b450 ploče

Da, ali recimo ovo(vjerojatno ima još dodatnih sitnica) neš dobit na staroj matičnoj ploči.

 

5) OC za svaku jezgru posebno

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa sada nas i AMD guzi , nis na godinu natrag na Knitel.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Volume kaže...
Idu li novi ryzeni na b450 ploče

 

Navodno idu, valjda ovisi o proizvođaču MBO hoće li i kad pustit BIOS koji je namjenjen novim procesorima

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kada se očekuje dolazak novih desktop Ryzen procesora (4XXX ili ako su leakovi točni 5XXX) kod nas?

Doslovno imam sve osim grafičke (jer ih nema) i cpu-a i čekanje će biti teško :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ufff :)
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
4 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice