AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.632
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Nemoj samo slušat trolove i sve će bit ok.

 

 

Pogledaj hw unboxed  b550 - imaš 3 dijela.

 

Jako zanimljivi rezultati.

 Opet sam sebe spominjes  B550 Tomahawk je 1175kn dok je Gaming Edge 1490kn i razlikuju se u ~5 stupnjeva, ako to vrijedi dodatnih 300kn onda ok 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vani su manje cijenovne razlike. Intelov ax200 m.2. wifi sam kosta 100kn, odnosno oko 120kn s antenama i kablovima za antene na Aliexpressu, odnosno blizu 150kn s dostavom. Tako da kome treba wifi se isplati, kome ne neka gleda tomahawk. Nazalost tomahawk nema m.2. wifi niti izbusene rupe za antene za potencijalni upgrade na wifi 6 kao dosta drugih maticnih.

 

Btw. na Alzashopu je Asus b550 tuf plus 142 eura (1070 kn) s 1 god besplatnog Bitdefendera: https://www.alzashop.com/asus-tuf-gaming-b550-plus-d5868853.htm?o=1

Dostava je 70kn pa se opet malkice ustedi naspram Tomahawk, pogotovo za ljude koji ne zive u ZG i koji bi placali dostavu u hr ducanima, jos ako preferiraju Asus to je to.

 

Tomahawk ima nesto bolji VRM, bolje hladjenje istog, ali nesto manje USB-ova te nema Thunderbolt. B550 Plus je vjerojatno najjeftinija maticna s Thunderboltom, ali nema unutarnji usb C kontektor kao Tomahawk. Asus ima M.2 key E za potencijalni Wifi, ali nema izbusene rupe na I/O za antene pa taj Wifi mora biti izveden preko PCIE sto su vjerojatno namjerno stavili radi svoje izvedbe Intelovog AX200: https://www.alzashop.com/asus-ax200-d5701358.htm

Mislim da je Tomahawk sveukupno nesto bolja maticna, ali sa zalosno malenim brojem USB-ova. Doduse USB hubovi su dosta jeftini pa se na to moze zazmiriti. 

 

Vecina B550 je vrlo dobro napravljena i gotovo da se nemre fulat s odabirom, osim ovih najjeftinijih, za razliku od X570 kod kojih treba paziti. Npr. navodno je ogromna razlika izmedju VRM temp. X570 Edge i Tomahawk, dok je kod B550 verzija razlika nezamjetna.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 9:16 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma ja ni ne gledam naše cijene više. Idealo i rokaj. Do jučer je bila b550tom 1500 kn a x570 1800. Tuf x570 1500 kn. Vani je ogromna razlika, pogotovo na Mindfactoryu i entry modelima.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
DarthMarkus kaže...

Nemoj samo slušat trolove i sve će bit ok.

 

 

Pogledaj hw unboxed  b550 - imaš 3 dijela.

 

Jako zanimljivi rezultati.

 Opet sam sebe spominjes  B550 Tomahawk je 1175kn dok je Gaming Edge 1490kn i razlikuju se u ~5 stupnjeva, ako to vrijedi dodatnih 300kn onda ok 

 x570 over 550 za 300kn vrijedi apsolutno svake lipe u ovih 300kn...

Sto je sa stazicama - nvme diskovima? Usbovima ? itd...

 

"X570 uses a Gen4 chipset link, while B550 uses Gen3. That's because X570 has PCIe Gen4 lanes off of the chipset that are separate from the CPU's lanes, something B550 has 0 of. These are referred to as “general purpose” lanes and can be reconfigured into almost anything"

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 10:01 (toxic).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Upravo to, x570 tomahawk je oko 200 eura vani. Tuf isto. Nema smisla davat preko soma kn za b550 pored ovih.
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
hahhaajaads kaže...
DarthMarkus kaže...

Nemoj samo slušat trolove i sve će bit ok.

 

 

Pogledaj hw unboxed  b550 - imaš 3 dijela.

 

Jako zanimljivi rezultati.

 Opet sam sebe spominjes  B550 Tomahawk je 1175kn dok je Gaming Edge 1490kn i razlikuju se u ~5 stupnjeva, ako to vrijedi dodatnih 300kn onda ok 

 x570 over 550 za 300kn vrijedi apsolutno svake lipe u ovih 300kn...

Sto je sa stazicama - nvme diskovima? Usbovima ? itd...

 

"X570 uses a Gen4 chipset link, while B550 uses Gen3. That's because X570 has PCIe Gen4 lanes off of the chipset that are separate from the CPU's lanes, something B550 has 0 of. These are referred to as “general purpose” lanes and can be reconfigured into almost anything"

Vidim, tebe marketing dobro obradjuje. Sta ce ti chipset link Gen4? PCIe gen4 trenutno ima koristi samo kod SSDa i par % kod novih Nvidijnih grafi. Na B550 bez problema mozes staviti dva NVMe diska, jedan PCIe3 drugi PCIe4, ako hoces. Sto se tice USB-ova imas ploca s vise USB-ova kao B550 Aorus Pro il recimo kupis USB 3.0 hub za 20-ak kn. X570 super zvuci, ali realno je precijenjeno. Razlika izmedju B550 i X570 Tomahawk Wifi je ipak 30-ak eura, isto kao i B550 Edge vs Tomahawk Wifi sto je bolja usporedba jer Edge isto ima Wifi. Ne kazem da se X570 ne isplati, ali naravno da se ne isplati svake lipe. Pa za tih 300kn vjerujem da bi prije presao na Intel sto na kraju krajeva i jesi :) Tamo nemas brige s PCIE4. Ono sto je smjesno je sto neki proizvodjaci Z490 imaju PCIE4 ready za buducnost lol, a neki kao Asus ne, a ti uzeo Asusa tako da si malo kontradiktoran po tom pitanju.

 

Da su B450 i X470 normalno podrzani, a ne jedva nategnuti s AMDovim izjavama, puno ljudi nebi ni gledalo B550. O njima pricamo samo zato jer je AMD smotan po pitanju podrske. Naravno i cijena je faktor, B550 taman nesto skuplje od B450 pa je primamljivo i razlike su ipak osjetne sto se tice VRM-a naspram B450 sto se ne moze reci za B550 vs. X570.

 

Po meni se B550 itekako isplati samo treba znati odabrati. Ako nekome bas trebaju te stazice i PCIE4 SSDi super, ali jebo me pas da nema jedne osobe na forumu koja ima dva PCIE4 SSDa ugradjena na istoj maticnoj za osobnu upotrebu. Uostalom tko je ikad imao super brzi SSD (recimo 3500 Mb/s za neku radnju) zna koliko su za pizdarije razlike neprimjetne naspram nesto sporijih SSDova (npr. 2000 Mb/s za istu radnju). Ako netko koristi takav komp za nonstop pisanje i citanje s nekog servera onda super, ali to obicno nije osobni kucni komp, nego nekakav poslovni laptop koji najcesce ima jedan PCIe SSD slot.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Vidim, tebe marketing dobro obradjuje. Sta ce ti chipset link Gen4? PCIe gen4 trenutno ima koristi samo kod SSDa i par % kod novih Nvidijnih grafi. Na B550 bez problema mozes staviti dva NVMe diska, jedan PCIe3 drugi PCIe4, ako hoces. Sto se tice USB-ova imas ploca s vise USB-ova kao B550 Aorus Pro il recimo kupis USB 3.0 hub za 20-ak kn. X570 super zvuci, ali realno je precijenjeno. Razlika izmedju B550 i X570 Tomahawk Wifi je ipak 30-ak eura, isto kao i B550 Edge vs Tomahawk Wifi sto je bolja usporedba jer Edge isto ima Wifi. Ne kazem da se X570 ne isplati, ali naravno da se ne isplati svake lipe. Pa za tih 300kn vjerujem da bi prije presao na Intel sto na kraju krajeva i jesi :) Tamo nemas brige s PCIE4. Ono sto je smjesno je sto neki proizvodjaci Z490 imaju PCIE4 ready za buducnost lol, a neki kao Asus ne, a ti uzeo Asusa tako da si malo kontradiktoran po tom pitanju.

 

Da su B450 i X470 normalno podrzani, a ne jedva nategnuti s AMDovim izjavama, puno ljudi nebi ni gledalo B550. O njima pricamo samo zato jer je AMD smotan po pitanju podrske. Naravno i cijena je faktor, B550 taman nesto skuplje od B450 pa je primamljivo i razlike su ipak osjetne sto se tice VRM-a naspram B450 sto se ne moze reci za B550 vs. X570.

 

Po meni se B550 itekako isplati samo treba znati odabrati. Ako nekome bas trebaju te stazice i PCIE4 SSDi super, ali jebo me pas da nema jedne osobe na forumu koja ima dva PCIE4 SSDa ugradjena na istoj maticnoj za osobnu upotrebu. Uostalom tko je ikad imao super brzi SSD (recimo 3500 Mb/s za neku radnju) zna koliko su za pizdarije razlike neprimjetne naspram nesto sporijih SSDova (npr. 2000 Mb/s za istu radnju). Ako netko koristi takav komp za nonstop pisanje i citanje s nekog servera onda super, ali to obicno nije osobni kucni komp, nego nekakav poslovni laptop koji najcesce ima jedan PCIe SSD slot.

Da odmah stanemo na pocetku uostatak nisam niti citao.

Sto se dogodi kada puknes dva puta nvme u b550 plocu, sto se tocno iskljuci i zasto?

Bez cega u tom trenutku ostajes?

btw nemoj sada ukljucivati intel u ovu pricu jer pricamo x570 vs b550 a ne z490.. ovo sami radite...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 11:34 (toxic).
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eventualno ostanes bez kojeg sata porta i u nekim slucajevima bez jednog od PCIE slotova, najcesce onog PCIe 3.0 x16 za drugu grafu. To ne vrijedi za svaku B550, nemoj uzimati Tomahawk kao primjer svih B550. Znaci zavisi o proizvodjacu ploce kako ce nadomjestiti gubitak bandwidtha, gasenjem nekih od slotova ili smanjenjem brzine necega sto obicno vecini nije vazno.

 

Z490 sam spomenuo usporedbe radi jer 300kn moze biti razlika do druge platforme ili iduceg procesora ili nesto jace grafe.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Onda je ova ASUS Prime X570-P još i dobar pick za 1300kn?
Išla bi na 3700X bez nekog velikog OC-a.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 11:55 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Onda je ova ASUS Prime X570-P još i dobar pick za 1300kn?

Ne! Sramota od VRM hladnjaka. Ti VRM hladnjaci su na razini B450 od 600kn. Recimo TUF X570 Plus je super za 1400kn, ali samo u ipon i ED + dostava tako da je nezgodno malo. Nemas bas dobrih X570 u HR. To je po meni bolje vani kupovati, ako bas zelis X570, s time da se moras potruditi gledati akcije..

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Eventualno ostanes bez kojeg sata porta i u nekim slucajevima bez jednog od PCIE slotova, najcesce onog PCIe 3.0 x16 za drugu grafu. To ne vrijedi za svaku B550, nemoj uzimati Tomahawk kao primjer svih B550. Znaci zavisi o proizvodjacu ploce kako ce nadomjestiti gubitak bandwidtha, gasenjem nekih od slotova ili smanjenjem brzine necega sto obicno vecini nije vazno.

 

Z490 sam spomenuo usporedbe radi jer 300kn moze biti razlika do druge platforme ili iduceg procesora ili nesto jace grafe.

Ali nije eventualno nego ostanes...

Kakvo je stanje s x570 plocama, sta one gube, gdje je kod njih kompromis?

 

Mislim 300kn vise za bolju plocu i to je previse...

ali jbga mene marketing hebe

 

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ok hvala.
Ma htio je nešto do 1000kn sad će na kraju biti 2000kn :)
Pa dobro onda realno X570 TUF kao best buy X570 ploča, jer se slažete?
1400kn košta i ostat će duže u kombinaciji sa 3700X.
Poslao sam mu jučer Mag Mortar b550 i sad ću ovu x570 Tuf pa neka si vidi kaj mu paše ali ću mu stavit Tuf pod dosta bolju opciju.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:11 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Neka ostane onda ova Msi B550 Mag Mortar za 1200kn.

Uzmi bolju x570 plocu i miran si jbte par sto kuna...

nije da ce razlika biti 1000kn.. ali do 500kn razlike mislim da ne moras razmisljati niti malo..

 

Bnet: mNik987#2148
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oke, isao sam sad provjeriti, izgleda da vecina rade isto ko MSI. Bez eventualno da..

 

Zakljucno, B550 je sranje za crossfire/sli, ali good thing je da je crossfire/sli opcenito sranje. Znam da ima ljudi kaj koriste drugu grafu za nesto pametno, ali da takav netko kupuje maticnu sigurno bi to napomenuo.

 

Kod X570 je kompromis sto ces najvjerovatnije dobiti sranje od VRM hladjenja, ako ne das vise od 1500kn ili 200 eura (gledam i dostavu za ove ducane vani). Dobit ces sve feature chipseta, tu nema kompromisa, ali ces dobiti tugu i jad od ploce kao ova X570-P, ako nedas vise od navedene svote novaca ILI ces dobiti (?) solidnu plocu kao MSI X570-A Pro, ali bez featura koje ima B550 za iste pare kao bolji audio, bolji ethernet i/ili interni usb C.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ok hvala.
Ma htio je nešto do 1000kn sad će na kraju biti 2000kn :)
Pa dobro onda realno X570 TUF kao best buy X570 ploča, jer se slažete?
1400kn košta i ostat će duže u kombinaciji sa 3700X.

 

 

x570 Tuf plus je odlican izbor

 

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bolji je b550 odabir nego x570. Ako covjeku treba bas propusnost/mnogo nvme gen 4 onda naravno x570, suprotnom vecina b550 ploca su kvalitetniji od svojih x570 prijatelja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Oke, isao sam sad provjeriti, izgleda da vecina rade isto ko MSI. Bez eventualno da..

 

Zakljucno, B550 je sranje za crossfire/sli, ali good thing je da je crossfire/sli opcenito sranje. Znam da ima ljudi kaj koriste drugu grafu za nesto pametno, ali da takav netko kupuje maticnu sigurno bi to napomenuo.

 

Kod X570 je kompromis sto ces najvjerovatnije dobiti sranje od VRM hladjenja, ako ne das vise od 1500kn ili 200 eura (gledam i dostavu za ove ducane vani). Dobit ces sve feature chipseta, tu nema kompromisa, ali ces dobiti tugu i jad od ploce kao ova X570-P, ako nedas vise od navedene svote novaca ILI ces dobiti (?) solidnu plocu kao MSI X570-A Pro, ali bez featura koje ima B550 za iste pare kao bolji audio, bolji ethernet i/ili interni usb C.

 nije istina

 

tuf 570 plus ima odlicno vrm hladenje i ima isto odlicnu zvucnu alc 1200 sto imaju top b550 modeli  a kosta oko 1300kn..

 

nebuloze da nedas 200kn vise za ovu x570 plocu...

 

Bnet: mNik987#2148
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ima u Odron Digitalu X570 TUF plus za 1400kn.
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
The_Fichek kaže...

Oke, isao sam sad provjeriti, izgleda da vecina rade isto ko MSI. Bez eventualno da..

 

Zakljucno, B550 je sranje za crossfire/sli, ali good thing je da je crossfire/sli opcenito sranje. Znam da ima ljudi kaj koriste drugu grafu za nesto pametno, ali da takav netko kupuje maticnu sigurno bi to napomenuo.

 

Kod X570 je kompromis sto ces najvjerovatnije dobiti sranje od VRM hladjenja, ako ne das vise od 1500kn ili 200 eura (gledam i dostavu za ove ducane vani). Dobit ces sve feature chipseta, tu nema kompromisa, ali ces dobiti tugu i jad od ploce kao ova X570-P, ako nedas vise od navedene svote novaca ILI ces dobiti (?) solidnu plocu kao MSI X570-A Pro, ali bez featura koje ima B550 za iste pare kao bolji audio, bolji ethernet i/ili interni usb C.

 nije istina

 

tuf 570 plus ima odlicno vrm hladenje i ima isto odlicnu zvucnu alc 1200 sto imaju top b550 modeli  a kosta oko 1300kn..

 

nebuloze da nedas 200kn vise za ovu x570 plocu...

 

 jedino alc1200 koji je malo slabiji po db-a od svog velikog brata 1220 koristi samo msi, ostali su na 1220.# btw pricam o b550 za x570 nemam pojma...

https://www.igorslab.de/en/realtek-alc1200-demystifies-what-different-the-beginner-soundchip-is-really-different-from-the-larger-alc1220/

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:17 (HCgamingCRO).
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma di kosta 1300, daj link. To je izuzetak, ne pravilo, ako tolko kosta.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...
The_Fichek kaže...

Oke, isao sam sad provjeriti, izgleda da vecina rade isto ko MSI. Bez eventualno da..

 

Zakljucno, B550 je sranje za crossfire/sli, ali good thing je da je crossfire/sli opcenito sranje. Znam da ima ljudi kaj koriste drugu grafu za nesto pametno, ali da takav netko kupuje maticnu sigurno bi to napomenuo.

 

Kod X570 je kompromis sto ces najvjerovatnije dobiti sranje od VRM hladjenja, ako ne das vise od 1500kn ili 200 eura (gledam i dostavu za ove ducane vani). Dobit ces sve feature chipseta, tu nema kompromisa, ali ces dobiti tugu i jad od ploce kao ova X570-P, ako nedas vise od navedene svote novaca ILI ces dobiti (?) solidnu plocu kao MSI X570-A Pro, ali bez featura koje ima B550 za iste pare kao bolji audio, bolji ethernet i/ili interni usb C.

 nije istina

 

tuf 570 plus ima odlicno vrm hladenje i ima isto odlicnu zvucnu alc 1200 sto imaju top b550 modeli  a kosta oko 1300kn..

 

nebuloze da nedas 200kn vise za ovu x570 plocu...

 

 jedino alc1200 koji je malo slabiji po db-a od svog velikog brata 1220 koristi samo msi, ostali su na 1220.# btw pricam o b550 za x570 nemam pojma...

https://www.igorslab.de/en/realtek-alc1200-demystifies-what-different-the-beginner-soundchip-is-really-different-from-the-larger-alc1220/

apsolutno neprimjetno... ionako ako hoces iole bolji i kvalitetniji zvuk i ako ti je to poput mene na top listi prioriteta onda uzimas dodatnu zvucnu karticu

 

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ma di kosta 1300, daj link. To je izuzetak, ne pravilo, ako tolko kosta.

 1399kn.. svejedno.. nemojmo sad sitnicarit..

al opet je 200kn razlike jer recimo ova dobra b550 tomahawk kosta 1182 najjeftinija

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:23 (toxic).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...
The_Fichek kaže...

Oke, isao sam sad provjeriti, izgleda da vecina rade isto ko MSI. Bez eventualno da..

 

Zakljucno, B550 je sranje za crossfire/sli, ali good thing je da je crossfire/sli opcenito sranje. Znam da ima ljudi kaj koriste drugu grafu za nesto pametno, ali da takav netko kupuje maticnu sigurno bi to napomenuo.

 

Kod X570 je kompromis sto ces najvjerovatnije dobiti sranje od VRM hladjenja, ako ne das vise od 1500kn ili 200 eura (gledam i dostavu za ove ducane vani). Dobit ces sve feature chipseta, tu nema kompromisa, ali ces dobiti tugu i jad od ploce kao ova X570-P, ako nedas vise od navedene svote novaca ILI ces dobiti (?) solidnu plocu kao MSI X570-A Pro, ali bez featura koje ima B550 za iste pare kao bolji audio, bolji ethernet i/ili interni usb C.

 nije istina

 

tuf 570 plus ima odlicno vrm hladenje i ima isto odlicnu zvucnu alc 1200 sto imaju top b550 modeli  a kosta oko 1300kn..

 

nebuloze da nedas 200kn vise za ovu x570 plocu...

 

 jedino alc1200 koji je malo slabiji po db-a od svog velikog brata 1220 koristi samo msi, ostali su na 1220.# btw pricam o b550 za x570 nemam pojma...

https://www.igorslab.de/en/realtek-alc1200-demystifies-what-different-the-beginner-soundchip-is-really-different-from-the-larger-alc1220/

apsolutno neprimjetno... ionako ako hoces iole bolji i kvalitetniji zvuk i ako ti je to poput mene na top listi prioriteta onda uzimas dodatnu zvucnu karticu

 

 Naravno da, ali vrijedi spomenuti... Samo hocu reci onaj tko nepegla vise od 1 nvme gen 4 onda je x570 bacanje novaca u vijetar nema nikakvih dodanih tehnikalija osim onog famoznog venta na chipsetu jos. ALi svako po svome kako zeli, npr razlika izmedju b550 tomahawk i x570 tomahawjk je nekih 40-50 eura a nedobijes nista osim propusnosti koju ionako rijetko tko treba.

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

B550 od MSI koju god da kupis neces se zeznut, ukratko...Sto se tice X570 tu su Asus Tuf i MSI Tomahawk mama ako gledamo omjer cijene i onoga sto nude...O tome kako je na Tomahawk X570 Wifi Vrm hladan i u sred ljeta, da ne pričam, ja sam do ibera klokao 2700x i nema sanse da prebaci 63, 64 nikako, iako je temperatura sobe znala ici i iznad 30 stupnjeva...

 

Cini mi se sa Wifijem da se nesto zbrljalo zbog win updatea, ali nisam se stigao jos s tim igrat jer mi nije trebao u zadnje vrijeme, dok je na pocetku sve normalno radilo...

 

Imam X370 Asus sa 1220 i sada MSI X570 sa 1200 i ima razlike ali skroz male, malo je jaci zvuk na 1220, ali cistoca zvuka je ipak ma strani 1200, ugl.razlike nisu velike...Meni je trebao WiFi i imam ryzena 2700x pa sam iz tog razloga kupio Msi X570 Tomahawk Wifi, a ne b550 Tomahawkicu koja je no brainer ako ima ryzena 3xxx serije i ne treba ti WiFi...

 

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:32 (Tomo53nja).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Naravno da, ali vrijedi spomenuti... Samo hocu reci onaj tko nepegla vise od 1 nvme gen 4 onda je x570 bacanje novaca u vijetar nema nikakvih dodanih tehnikalija osim onog famoznog venta na chipsetu jos. ALi svako po svome kako zeli, npr razlika izmedju b550 tomahawk i x570 tomahawjk je nekih 40-50 eura a nedobijes nista osim propusnosti koju ionako rijetko tko treba.

Ali zasto bi usporedivao b550 tomahawk i x570 tomahawk kada imas odlicnu x570 za super novce a znas da si siguran ako piknes sve i svasta da ce raditi... ne razumijem

Bnet: mNik987#2148
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa zat jel se opcenito b550 bolje proslavio nego x570. x570 ima dosta skartova dok sa b550 rijetko mozes pogrijesiti. Onak ustedis i koju kunu mozes je dalje spiskati negdje, ali velim svatko neka odluci za sebe i solidna x570 naravno da je dobra kupnja.

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Ali zasto bi usporedivao b550 tomahawk i x570 tomahawk kada imas odlicnu x570 za super novce a znas da si siguran ako piknes sve i svasta da ce raditi... ne razumijem

 Zato sto nema smisla baciti ni 100 kn ili 50 eura ako mu odredene stvari ne trebaju jer su to skoro identične ploce sto se tice osnovnih stvari...

Takoder, mislim da sam vidio da je B550 Tomahawk dosla u Mikronis za 1200 kn...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:35 (Tomo53nja).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A ono automatsko klokanje na postavku u biosu x570 vs b550?
Ili Ryzen masteru kako već ide.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:39 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
toxic kaže...

Ali zasto bi usporedivao b550 tomahawk i x570 tomahawk kada imas odlicnu x570 za super novce a znas da si siguran ako piknes sve i svasta da ce raditi... ne razumijem

 Zato sto nema smisla baciti ni 100 kn ili 50 eura ako mu odredene stvari ne trebaju jer su to skoro identične ploce sto se tice osnovnih stvari...

Takoder, mislim da sam vidio da je B550 Tomahawk dosla u Mikronis za 1200 kn...

 pa nece bacit kao sto sam rekao x570 ima odredene benefite, to ne mozes porec.

a ova tuf ima i odlicni oc potencijal i overall je odlicna ploca za ulozene novce.

 

netko je stavio ovo : https://bugweb.blob.core.windows.net/cache/679251eaa26c4a22e4c2f47edc0184d8.ff6bd7b3e835e2954b0c52c2777a47d1.jpg?cm

 

pitanje je sada hoce li jos koja generacija Ryzena dolaziti na am4 ili je ovo zadnje..

ali ako hoce (ne znam nisam upucen) moglo bi se dogoditi da b550 ploce nece imati full support..

 

recimo neke ploce starijih generacija s novom serijom procesora nece moci OC-at proc na nacin da moze svaku jezgru zasebno i slicno tome...

 

osobno bez problema bih isao na ovu x570 tuf plus

Bnet: mNik987#2148
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
The_Fichek kaže...

Ma di kosta 1300, daj link. To je izuzetak, ne pravilo, ako tolko kosta.

 1399kn.. svejedno.. nemojmo sad sitnicarit..

al opet je 200kn razlike jer recimo ova dobra b550 tomahawk kosta 1182 najjeftinija

 

Hehe.. +dostava? 75kn je dostava u ipon i eto te gotovo na 1500kn (nemam pojma zasto im negdje pise 50kn, kad je stavim u kosaricu meni ispadne +75kn, a zivim do Zg). U ED ne bih nikad kupio. Previse je negativnih iskustava. Bolje onda neku polovnu X570 bez jamstva pa testiras prije kupnje. Centro ima dostavu 30kn, znaci 1210kn. Dosli smo do onih 300kn razlike i prakticki kupovine u ? ducanu vs. provjerenog ducana. Kad se vec daje 1500kn za maticnu onda nek ga vrag nosi bolje dati jos malo da to bude u provjerenom ducanu.

 

Ova X570-A Pro od MSI-a ustvari izgleda solidno. Ima ALC1200, a ne 892 sto se meni ucinilo da ima. Jedino je VRM i hladjenje istog slabije od Tomahawk. Super za nekog s Ryzenom 3600 i tko zeli sve stazice, ali inace meh.

 

Kome nije zurba, vrijedi sacekati da ekipa pocne testirat VRM na tim jeftinijim X570 kad izadju novi Ryzeni..

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice