AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.941
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ako je ovo istina Intel je bio najbolji za gaming.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dobro je, moja stara kanta je jos uvijek brza u multi-ju 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ryzen 7 3700X

Ive lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 12:02 (lmutak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Šteta što ovaj auto OC ne radi sa starijim generacijama Ryzena, iako ne znam koji je razlog zašto ne podržava starije generacije?
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Sto mislite hoce li biti mozda 5600 8/16 da ce povecati broj jezgri na odnos 1,2 i 3 generacije.A cijena da bude oko 229$- 249$ msrp

kako da ne, pa nisu ni oni veslo sisali 

ubacili su 8core u konzole i sad kad treba zaraditi na pc gejmerima da im daju 8core za siću

zar nije dovoljno što imaju 6/12 procesore za šaku dolara, a ne da nas intel desetljećima guzi sa 2/4 procesorima 

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pa ne podržava ni PBO od ryzen mastera starije ,već samo x modele,očito neka caka sa ryzen masterom radi drivera kao što piše u opisu da moraš instalirat RM
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Minneyar kaže...

Evo pokrenuo i ja CTR i ocekivano imam vjerojatno najgori primjerak na svijetu :P

 

preporuceni OC value = 4150 MHz @ 1.275V

preporuceni undervolt = 3950 MHz @1.175V


Tak da nis od toga, najisplativije mi je ostaviti na stock sa PBO ukljucenim , onda bar pojedine jezgre boostaju skoro do deklarirane boost frekvencije.

 Meni ovo lici na los/dobar primjerak, pretpostavljam da je stariji bin a ti stariji binovi su oni najlosiji isli do 4.15ghz na skoro 1.4v, tak da si ti jos dobar.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Upravo to što je picajzla napisao, Zen 3 će biti flagship ponude, i po svim ovim leakovima apsolutno dominirati tako da neće pretjerati sa niskim cijenama, za to postoji Zen 2 kojem će cijena drastično pasti, već sad se 3700x može kupiti za oko 2300 kn, nakon Zen 3 će to ići ispod 2000 kn što je brutalan deal. AMD će nam dati izbor između jeftinog Zen 2 i skupljeg Zen 3, za svakog ponešto i ne treba pretjerivati, sjetimo se kako je ne tako davno bilo kad je Intel diktirao cijene i ponudu.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Upravo to što je picajzla napisao, Zen 3 će biti flagship ponude, i po svim ovim leakovima apsolutno dominirati tako da neće pretjerati sa niskim cijenama, za to postoji Zen 2 kojem će cijena drastično pasti, već sad se 3700x može kupiti za oko 2300 kn, nakon Zen 3 će to ići ispod 2000 kn što je brutalan deal. AMD će nam dati izbor između jeftinog Zen 2 i skupljeg Zen 3, za svakog ponešto i ne treba pretjerivati, sjetimo se kako je ne tako davno bilo kad je Intel diktirao cijene i ponudu.

 Hvala ako će AMD na isti način diktirati cijene i držat ih visoko... Onda kupujem intel po pristojnijim cijenama ziher. 

 

Iskreno sumnjam, ali...

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 Hvala ako će AMD na isti način diktirati cijene i držat ih visoko... Onda kupujem intel po pristojnijim cijenama ziher. 

 

Iskreno sumnjam, ali...

 AMD je mogao sa threadripperom nabiti ekstremne cijene jer tamo nemaju konkurenciju pa nisu, neće ni sa Zen 3. Iskoristit će svaku priliku da ugrabe što više tržišta dok je Intel ovako labav tako da... 

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne, nije. Intelov HEDT je postojao prije. To nije mainstream. AMD je stavio pristojne cijene za rippera. Po meni taman. Usput od poznatih YTera i ostalih HW gurua, jedino je der8auer složio i pokazao svoju HEDT platformu, Intel jer je to htio i pruža mu previše performansi. To je segment u kojem prevladava strast, ne razum. Za posao su si ljudi kupili rippere u zadnje vrijeme, al od entuzijasta nitko. Tu na forumu su 2,3 prve i osvježene prve generacije. 2. nisam zamjetio, koja je stvarno dobra. Nikome ne treba toliko procesorske snage za po doma.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

 

CPU-Z benčmarak, ali opet isto fino se vidi Singlecore IPC napredak oko 20%.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 14:28 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

 Hvala ako će AMD na isti način diktirati cijene i držat ih visoko... Onda kupujem intel po pristojnijim cijenama ziher. 

 

Iskreno sumnjam, ali...

pa nije to baš na isti način, intel je davnih dana mogao povećati broj jezgri ili barem threadova, pa su nas držali na 4/8 procesorima kao top end za gejmanje

amd je u startu pomaknuo ljestvicu na 6/12 u rangu intelovog i5 4/4, a 8/16 u top end za gejmanje - znači i više su nego poduplali broj threadova u najdostupnijem segmentu

uopće ne vidim kako je to 'na isti način', imaš više nego dovoljno perfomansi i u najnižem cjenovnom segmentu, ne vidim zašto bi odjednom trebali 8/16 procesore nuditi još jeftinije, tim više jer takvi i nisu nužno potrebni za kvalitetno gejmanje i s daleko skupljim grafama od neke srednje klase

treba ipak računati i da oni moraju zaraditi, nisu karitativna ustanova

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 14:51 (picajzla0707).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se slažem, ali ak mi x570+r5 5800x ispadne skuplje od z290+10700k mislim da nebum ostal na AMD.

Poštujem ih ko firmu dok konstatno nude isto ili više za manje, ak će nudi malo više za više onda je intel novi best buy.

Ja sa time problema nemam, skidam AMDu kapu za sve što su učinili, al ne mogu sa sa serijom 5000 dić cijene 20% , mogu tražit isto ko 3000 na releaseu, proc za proc. Dakle 5800x ko 3800x na releaseu.

 

Sve drugo će ih koštat, nije im niš poskupilo u TSMC

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...
Rhodin kaže...

 Hvala ako će AMD na isti način diktirati cijene i držat ih visoko... Onda kupujem intel po pristojnijim cijenama ziher. 

 

Iskreno sumnjam, ali...

 AMD je mogao sa threadripperom nabiti ekstremne cijene jer tamo nemaju konkurenciju pa nisu, neće ni sa Zen 3. Iskoristit će svaku priliku da ugrabe što više tržišta dok je Intel ovako labav tako da... 

Nisu to baš ekstreme cijene, na koncu Threadripper 3990X je i manje nego linearno skuplji od 3960/70X. Intel je za 50% više jezgri nabijao i do 200% veću cijenu.

Ne možeš gledati samo cijenu procesora jer nekad jednostavno ne možeš distribuirati posao na više slabijih (jeftinijih) kompova (zbog prirode posla ili cijene još jedne licence softvera) a i da možeš, drugi komp nije samo još jedan procesor nego i još cijeli komplet ostalih komponenti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 15:13 (Mladen).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sad gledam na cpu monkey sto se tice procova i single corova i vidim da su izlistani dosta 5xxx. R5 5600X - 574 sto je jako jako dobar napredak sa danasnjih stock 472 u R5 3600. No vjerujem da se lagano sa ovim 5600X i 1usmusovim programom to dovede blizu 600. 5950X kosi sve sa 619 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da izlistano je da će 5600X biti 95w procesor sa turbo boost do 4.6ghz.
5800X 4.8ghz,5950X 4.9ghz.
Za 5600X predviđaju 215$ cijenu, znači sa Cro msrp-om 2150kn.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 15:24 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I najvjerovatnije R5 5600 ako ga bude ostaje 4.4, sasvim dovoljno ako budu od pocetka bolji binovi, odma ce bit i bolja kupnja od X verzija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak 4.9 ak hvale AMD na 5GHz... koji je na 5 ako nije 5950X?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Kak 4.9 ak hvale AMD na 5GHz... koji je na 5 ako nije 5950X?

 Pa to svi slusaju gaymer melda pa su svi to prenesli  Ali daj si zamisli malo, 7nm, 16 jezgri i da stalno radi na 4.8-4.9-5.0 allcore... To bi onda trebalo bit samo za one koji imaju provjetrena kucista sa custom vodenima od parsto €.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa dat će se on možda na 5.0 tuning bacit :).
Ali ima i interesantan podatak da 11th gen mobile daje na 4.8ghz 598 score u Cinebench single.
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.10.2020 15:32 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Sad gledam na cpu monkey sto se tice procova i single corova i vidim da su izlistani dosta 5xxx. R5 5600X - 574 sto je jako jako dobar napredak sa danasnjih stock 472 u R5 3600. No vjerujem da se lagano sa ovim 5600X i 1usmusovim programom to dovede blizu 600. 5950X kosi sve sa 619 

A link si ostavil u zahodu?

 

Ukratko, sasvim očekivano samo gledajmo da stock R9 3950X All core turbo ide oko ili do 3.9ghz

 

https://www.cpu-monkey.com/en/cpu_family-amd_ryzen-32

 

Stari R5 3600X ili XT verzija, stock oni na All core turbo imaju oko 4.2ghz.

 

S obzirom da je 7nm+ proces 15% bolji, moš birat na istom taktu niža potrošnja(vs Zen 2/3000), ili iskoristi tih 15% pa malo digni CPU frekvencije.

AMD,........is that Epyc or what?
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koga će vam vraga 5,0? Staviš ga na 4.5 i mir, a perf uvrh glave.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni svejedno 4.7 ili 5.0 , ali govore 5 marketinški, ne mogu onda 4.9 isporučit.

Ionako se radi o "boost" clocku, ne 24/7 all core stabilno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ibme74 kaže...
hahhaajaads kaže...

Jel bude tko odradio neki bench sa ovim CTRom i bez toga ? 

 

Koji bench hoces? Ja plairam baciti u nekoj igri bench kada dodem s posla da vidim razliku u praksi stock vs oc sa tim toolom... 

 Imas Rainbow six siege ? Ako mozes testiraj sve postavke na low (osim tekstura na high/ultra) i 1080p, bas me zanima razlika 

 

Evo sve na low, jedino texture nafrljite do kraja, ima 1080p i 720p, nije neki strasan pomak ali pomaka ima, također i nije neki usage za procesor, dakle na stock mi boosta cca 4.150Mhz all core a sa ovim oc profilm je ccx1 4.350mhz i ccx2 4.325mhz.
Moram probat još neke igre a moram se još i poigrat sa alatom da vidim koliko još mogu izvući ako malo dignem voltažu (for science). 

 

EDIT: dodan i geekbench

1080p+stock 1080p+stock
1080p+oc 1080p+oc
720p+stock 720p+stock
720p+oc 720p+oc
GB+Stock GB+Stock
GB+OC GB+OC
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 0:03 (ibme74).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
U vezi ovog CTRa jel potrebno ista postavljati unutar programa, ili samo treba na auto množitelj i napon?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

On ti sam odradi dijagnostiku, te da 2 prijedloga, OC i UV, za frekv i napon.

Zatim to uneseš i onda testira svaki CCx zasebno i pronađe ti "optimalne postavke"

 

Priprema je skinut CTR, Cinebench 20 i RyzenMaster 2.3 po uputama.

 

Jedino ti je još upitna verzija BIOSa.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
E hvala, skontat ću valjda gdje to upišem. BIOS je 3103 tj zadnji.
Ovo ostalo već ima instalirano.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 17:37 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odvrtio ovu dijagnostiku pa kaže

OC - 4.425MHz na 1.275mv 

UV - 4.250MHz na 1.175mv

Moj PC  
7 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice