AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.321
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Vidi doticnog kojeg spominjes megu on je za napajanje i 3080 platio ko sto bi ja za cpu+gpu i kako to moze se usporedjivati? 

 znao sam da će ti usporedba biti skandalozna, no prika - matematika je neumoljiva

 

megatama sad već mjeri boost u perfomansama od 60-70 posto, platio je za to 30% više nego za raniju 2080 (ako i toliko)

 

ti ćeš uletit u 5600xt, u gejmanju ćeš imat razliku u odnosu na 3600 koliko? par posto tu i tamo u cpu zahtjevnijim igrama, a platit ćeš 100% više nego za 3600

 

tko je tu više popušio s investicijom ti sam zaključi, ali ovako čisto u brojkama dobitka u gejmanju, nemoj sad napajanje (jer ga nije trebao realno), grafa/procesor... itd

čisto ovako - koliko te košta investicija u odnosu na onaj hw koji imaš i koliko ćeš dobiti u gejmanju ti ili on (i jedan i drugi prelazite sa prethodnog na ganc novi model)

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Vidi doticnog kojeg spominjes megu on je za napajanje i 3080 platio ko sto bi ja za cpu+gpu i kako to moze se usporedjivati? 

 znao sam da će ti usporedba biti skandalozna, no prika - matematika je neumoljiva

 

megatama sad već mjeri boost u perfomansama od 60-70 posto, platio je za to 30% više nego za raniju 2080 (ako i toliko)

 

ti ćeš uletit u 5600xt, u gejmanju ćeš imat razliku u odnosu na 3600 koliko? par posto tu i tamo u cpu zahtjevnijim igrama, a platit ćeš 100% više nego za 3600

 

tko je tu više popušio s investicijom ti sam zaključi, ali ovako čisto u brojkama dobitka u gejmanju, nemoj sad napajanje (jer ga nije trebao realno), grafa/procesor... itd

čisto ovako - koliko te košta investicija u odnosu na onaj hw koji imaš i koliko ćeš dobiti u gejmanju ti ili on (i jedan i drugi prelazite sa prethodnog na ganc novi model)

 A to sto je prodao 2080S za 3000kn i izgubio pun k love prije toga ? Pa onda novo napajanje, pa onda preplatio doticnu 3080 za 250-300€... Tu mozes rec da je on dao vjerovatno 1000€ za tih 60-70% perf, iako on tak i tak igra na 4k 60 fpsa tak da se nije nigdje pomako

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Vidi doticnog kojeg spominjes megu on je za napajanje i 3080 platio ko sto bi ja za cpu+gpu i kako to moze se usporedjivati? 

 znao sam da će ti usporedba biti skandalozna, no prika - matematika je neumoljiva

 

megatama sad već mjeri boost u perfomansama od 60-70 posto, platio je za to 30% više nego za raniju 2080 (ako i toliko)

 

ti ćeš uletit u 5600xt, u gejmanju ćeš imat razliku u odnosu na 3600 koliko? par posto tu i tamo u cpu zahtjevnijim igrama, a platit ćeš 100% više nego za 3600

 

tko je tu više popušio s investicijom ti sam zaključi, ali ovako čisto u brojkama dobitka u gejmanju, nemoj sad napajanje (jer ga nije trebao realno), grafa/procesor... itd

čisto ovako - koliko te košta investicija u odnosu na onaj hw koji imaš i koliko ćeš dobiti u gejmanju ti ili on (i jedan i drugi prelazite sa prethodnog na ganc novi model)

 Lupi me ziglom pliz. Znaci ja sam evo vegu kupio za 450 eura prije 2god, pitam se koliko je on polatio 2080 sto je mao. I sada ce on imati veci boost prosjecni od apgrejda nego ja? A ja da kazem, ne necu cpu za samo 650 eura imam njegove performance i koliko sam onda u dobitku?

AMD ulozeno/dobiveno i dok si u AMD-u nemos preplatit shvati to nepricaj budalastine.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 21:12 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 A to sto je prodao 2080S za 3000kn i izgubio pun k love prije toga ? Pa onda novo napajanje, pa onda preplatio doticnu 3080 za 250-300€... Tu mozes rec da je on dao vjerovatno 1000€ za tih 60-70% perf, iako on tak i tak igra na 4k 60 fpsa tak da se nije nigdje pomako

to je megatama, on je mogao za 2080 dobiti puno više love da se htio zajebavat, napajanje mu nije trebalo novo

i hrco će popušit na 3600, a debelo pretplatit 5600x

 

u svakom slučaju dobio je megatama 60-70% perfomansi za 30% veću cijenu nego je platio staru grafu, hrco će vidjet tu i tamo koji fps više za 100% veću cijenu, pa ti sad vidi tko je tu više nagužen

 

da se razumijemo, ne opravdavam niti jednu kupnju od tih dviju jer nisam early adopter i bez problema ću čekat rajzen 5600 i neku grafu u rangu 3070 ili 6800 kad im cijene padnu na normalu

 

HCgamingCRO kaže...

 Lupi me ziglom pliz. Znaci ja sam evo vegu kupio za 450 eura prije 2god, pitam se koliko je on polatio 2080 sto je mao. I sada ce on imati veci boost prosjecni od apgrejda nego ja? A ja da kazem, ne necu cpu za samo 650 eura imam njegove performance i koliko sam onda u dobitku?

AMD ulozeno/dobiveno i dok si u AMD-u nemos preplatit shvati to nepricaj budalastine.

ja šumom, a ti drumom...

 

zajebi vegu, zajebi njegovo napajanje, zajebi opravdanja i skretanje s teme kojih imaš stotinu

 

koliko posto perfomansi on dobije za upgrejd hardvera, a koliko ti

koliko je njegova investicija u odnosu na stari hardver, a koliko tvoja

sve ostalo je nebitno mazanje očiju

 

uloženo/dobiveno si ti u teškoj banani stari moj, jer ćeš uložit 100% vrijednosti tvoje sadašnjeg proca za par fps-a i to je na koncu najbitnije

 

na stranu da će amd u odnosu na intel biti uloženo/dobiveno bolji kad izađe 5600 non x i kad malo padnu cijene za nekog poput mene tko prelazi sa 2400g na neki novi proc, no to nikakve veze nema s tvojim slučajem 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 21:18 (picajzla0707).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...

ja šumom, a ti drumom...

 

zajebi vegu, zajebi njegovo napajanje, zajebi opravdanja i skretanje s teme kojih imaš stotinu

 

koliko posto perfomansi on dobije za upgrejd hardvera, a koliko ti

koliko je njegova investicija u odnosu na stari hardver, a koliko tvoja

sve ostalo je nebitno mazanje očiju

 

uloženo/dobiveno si ti u teškoj banani stari moj, jer ćeš uložit 100% vrijednosti tvoje sadašnjeg proca za par fps-a i to je na koncu najbitnije

 

na stranu da će amd u odnosu na intel biti uloženo/dobiveno bolji kad izađe 5600 non x i kad malo padnu cijene za nekog poput mene tko prelazi sa 2400g na neki novi proc, no to nikakve veze nema s tvojim slučajem 

 Kako mjoze biti banana kada od 6 jezgri planiram na 8 otici+ vega nasprtam 6800xt/3080 performance je neusporediva spram 2080 i 3080.

I opet: cekanju nema nnista lose ali ja encekam vise duze grafu. Cpu uzimam ovako jer sam ljetos otisao na b550 i ionako presao svaku seriju procesora u ovom kucistu i tako cu i ovu. 5600 me nezanima nezelim 6 jezgri shvati to- neusporediv gain spram "njega" nemoj me ni usporedjivati.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Kako mjoze biti banana kada od 6 jezgri planiram na 8 otici+ vega nasprtam 6800xt/3080 performance je neusporediva spram 2080 i 3080.

I opet: cekanju nema nnista lose ali ja encekam vise duze grafu. Cpu uzimam ovako jer sam ljetos otisao na b550 i ionako presao svaku seriju procesora u ovom kucistu i tako cu i ovu. 5600 me nezanima nezelim 6 jezgri shvati to- neusporediv gain spram "njega" nemoj me ni usporedjivati.

 koliko sam vidio, ti govoriš o 5600x koji ima istih 6/12 jezgri kao i tvoj sadašnji 3600

 

HCgamingCRO kaže...

Ja cu iskoristit onaj performance boundle od AMD-a : 5000CPU+6000GPU+B500MB.

5600x +RX6800+ solidna b550 kosta 1000 eura i dobije build za narednih 5+ godina bez razmisljanja upgradea -4K vidim postaje sve popularnije a to ti je 60+SVE ULTRA 4K FULL build a ne samo grafa.

 

 

pusti sad bildove i tisuće eura, grafu kupuješ neovisno o procesoru, nisu pupčanom vrpcom spojeni u dućanu

računaj samo koliko ćeš dobiti sa 5600x u odnosu na 3600 koji već imaš

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja cu iskoristit onaj performance boundle od AMD-a : 5000CPU+6000GPU+B500MB.

5600x +RX6800+ solidna b550 kosta 1000 eura i dobije build za narednih 5+ godina bez razmisljanja upgradea -4K vidim postaje sve popularnije a to ti je 60+SVE ULTRA 4K FULL build a ne samo grafa.

 

 

pusti sad bildove i tisuće eura, grafu kupuješ neovisno o procesoru, nisu pupčanom vrpcom spojeni u dućanu

računaj samo koliko ćeš dobiti sa 5600x u odnosu na 3600 koji već imaš

 ti si smješan picajzla, covjek hoce da ima svaku seriju od amd zasto mu to kvariti ja ga isto podrzavam.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kad će više te recezije 5000 serije da ga Skylake baci u knockdown još jednom?
Pa nije to Nvidia da ih Amd šamara u gamingu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 21:50 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Kako mjoze biti banana kada od 6 jezgri planiram na 8 otici+ vega nasprtam 6800xt/3080 performance je neusporediva spram 2080 i 3080.

I opet: cekanju nema nnista lose ali ja encekam vise duze grafu. Cpu uzimam ovako jer sam ljetos otisao na b550 i ionako presao svaku seriju procesora u ovom kucistu i tako cu i ovu. 5600 me nezanima nezelim 6 jezgri shvati to- neusporediv gain spram "njega" nemoj me ni usporedjivati.

 koliko sam vidio, ti govoriš o 5600x koji ima istih 6/12 jezgri kao i tvoj sadašnji 3600

 

HCgamingCRO kaže...

Ja cu iskoristit onaj performance boundle od AMD-a : 5000CPU+6000GPU+B500MB.

5600x +RX6800+ solidna b550 kosta 1000 eura i dobije build za narednih 5+ godina bez razmisljanja upgradea -4K vidim postaje sve popularnije a to ti je 60+SVE ULTRA 4K FULL build a ne samo grafa.

 

 

pusti sad bildove i tisuće eura, grafu kupuješ neovisno o procesoru, nisu pupčanom vrpcom spojeni u dućanu

računaj samo koliko ćeš dobiti sa 5600x u odnosu na 3600 koji već imaš

 Ja za sebe govorim 5800x.

Oocenito sam rekao da ljudi koji mozda planiraju neki novi build da ce imati 4k vrhunski dozivljaj sa 5600x+rx6800+b550 mobo do nekij 120-150 eura. Dodjes na nekih 1000 eura za gotov vrhunski 4k build,stonnije puno kad uzmes u obzir koliko jedna 3080 je nekoga kostala.

I sad imas ssd,kuciste,ram,normalno napajanje i to stavis kako mozes reci da je neisplativo. Pogotovo ako perf rastu sa tim Access memory-om kako su i obecali. Future proof.

Svako tko ima 1000 eura i planira apgrejd preporucujem ovaj kombo.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stvar je u tome da za dosta manje novaca možeš uzet 5600 i imat vrlo slične perfomanse kao sa 5600x, jedino ne treba uletit grlom u jagode.
Ne treba kupovat stvari kad su najskuplje, to je sve - isto to se govori u hamper temi, samo vam je to tamo razumno, a ovdje kao da ste razum izgubili.
Naravno da svatko može svoju lovu trošit kako hoće, samo je licemjerno drugom srat što uleće ko budala u kredit i istovremeno raditi istu stvar drugdje
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Stvar je u tome da za dosta manje novaca možeš uzet 5600 i imat vrlo slične perfomanse kao sa 5600x, jedino ne treba uletit grlom u jagode.
Ne treba kupovat stvari kad su najskuplje, to je sve - isto to se govori u hamper temi, samo vam je to tamo razumno, a ovdje kao da ste razum izgubili.
Naravno da svatko može svoju lovu trošit kako hoće, samo je licemjerno drugom srat što uleće ko budala u kredit i istovremeno raditi istu stvar drugdje

 jel imaš sukob među ličnostima? tamo se čudiš zašto ljudi ismijavaju megatamu, a ovdje govoriš da ne treba kupovat stvari kad su najskuplje  jaka borba, baš me zanima tko će pobjediti 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Megatama je dobio 60-70% perfomansi, koliko dobiješ sa 3600 ns 5600x?
Nećeš odgovorit, jelda
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Stvar je u tome da za dosta manje novaca možeš uzet 5600 i imat vrlo slične perfomanse kao sa 5600x, jedino ne treba uletit grlom u jagode.
Ne treba kupovat stvari kad su najskuplje, to je sve - isto to se govori u hamper temi, samo vam je to tamo razumno, a ovdje kao da ste razum izgubili.
Naravno da svatko može svoju lovu trošit kako hoće, samo je licemjerno drugom srat što uleće ko budala u kredit i istovremeno raditi istu stvar drugdje

 Evo ovako- imamo malog ivicu koji ima neki 1600,2600 recimo ili i5 gen4 i dobio je volju zaigrati nove Igre na maks detaljima i barem min 1440p. Ako ima ivica nali 4k ekran onda ga zaboli za proc moze uzeti 3080 za tisucu eura i uzivat ce. Ali i ivica ima mogucnost da upgrejda na noci proc,gpu,mobo i dobije perf combo za 4k sve preko 60 frejma za iste pare a osvjezio cijeöi build.

Neka ljudi kupe 5600 ili ga cekaju, proci ce jos bolje.

Ali da kazes da AMD pored poskupljenja je kvazi sada los apgrejd je glupost sada sam ti opet rekao mali ivica bi sada bolje prosao sa 5600xt i svime nego sa 3080...

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 23:07 (HCgamingCRO).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Megatama je dobio 60-70% perfomansi, koliko dobiješ sa 3600 ns 5600x?
Nećeš odgovorit, jelda

 pa nađi benchmark u igrama 3600 vs 5600x i pogledaj si kolko su veće performanse 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 Evo ovako- imamo malog ivicu koji ima neki 1600,2600 recimo ili i5 gen4 i dobio je volju zaigrati nove Igre na maks detaljima i barem min 1440p. Ako ima ivica nali 4k ekran onda ga zaboli za proc moze uzeti 3080 za tisucu eura i uzivat ce. Ali i ivica ima mogucnost da upgrejda na noci proc,gpu,mobo i dobije perf combo za 4k sve preko 60 frejma za iste pare a osvjezio cijeöi build.

Neka ljudi kupe 5600 ili ga cekaju, proci ce jos bolje.

Ali da kazes da AMD pored poskupljenja je kvazi sada los apgrejd je glupost sada sam ti opet rekao mali ivica bi sada bolje prosao sa 5600xt i svime nego sa 3080...

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Megatama je dobio 60-70% perfomansi, koliko dobiješ sa 3600 ns 5600x?
Nećeš odgovorit, jelda

 Nije dobio jer je rekao da se igra na 4k 60, znaci dobio je eto mozda 5-10 fpsa naspram 2080s

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rekao je da igra na 4k 120, ne pratiš nastavu ivice :)))
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Rekao je da igra na 4k 120, ne pratiš nastavu ivice :)))

 Pratim ja.. On je sam rekao 4k60, onda kad smo mi dosli i gnjavili ga onda je rekao da je pokrenuo neku drugu igru u 4k 120, ali to je samo jedna igra..

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 ali nema dovoljan generacijski skok naspram 3600X, pa se ne isplati 

12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Sta je stobom mislioce? imas tamo od mene u intel temi post kako je itel oderao svoj IPC a ti si mastis brk u ryzen-u

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vidio sam Comet na 4.2ghz je brži od ovog aktualnog Intela na 4.9ghz za 10%.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Protis objavio cijene ryzen 5 5600x 2749,00kn, ryzen 7 5800x 4169,00kn, ryzen 9 5950x 7539,00kn

Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

auuu.. jbt ode sve u 3 pikse maka.. ajd bok..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ali sad su već počeli i kamatarit :)
I5 nikad nije bio 2750kn čak ni K modeli.
Ajmo šišanje fanboya kod tete Lise.

800kn skuplji od i5 10600kf 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:06 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Ali sad su već počeli i kamatarit :)
I5 nikad nije bio 2750kn.

 

I5 nikad nije bil na razini ovoga, uspredivati i5 i to nema logike.

 

Ocekival sam da budu nasi i vise cijena napucali, budemo vidli.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 20:55 (dad0r).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ode i 8/16 na 4200kn a joj...
Pa Rtx 3070 je kamilica za ovaj procesor cijenovno.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:01 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dad0r kaže...
mislioc kaže...
Ali sad su već počeli i kamatarit :)
I5 nikad nije bio 2750kn.

 

I5 nikad nije bil na razini ovoga, uspredivati i5 i to nema logike.

 

Ocekival sam da budu nasi i vise cijena napucali, budemo vidli.

 Pa da je i5 bio 6/12 onda bi to bilo cca 800-900€, ovak 4/4 je smece vec otpocetka koje nemre iskoristit jednu GTX 1060. Isto mi je ovo dobro kak se usporedjuju cijene procesora koji nije izaso, i necega sto je vec na trzistu ohoho. Dok dodje R5 5600 u prvom mjesecu, ovaj 5600X vec bude pao na cijenu tog 5600, aka na 2k kuna.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
dad0r kaže...
mislioc kaže...
Ali sad su već počeli i kamatarit :)
I5 nikad nije bio 2750kn.

 

I5 nikad nije bil na razini ovoga, uspredivati i5 i to nema logike.

 

Ocekival sam da budu nasi i vise cijena napucali, budemo vidli.

 Pa da je i5 bio 6/12 onda bi to bilo cca 800-900€, ovak 4/4 je smece vec otpocetka koje nemre iskoristit jednu GTX 1060. Isto mi je ovo dobro kak se usporedjuju cijene procesora koji nije izaso, i necega sto je vec na trzistu ohoho. Dok dodje R5 5600 u prvom mjesecu, ovaj 5600X vec bude pao na cijenu tog 5600, aka na 2k kuna.

 Intel nije imao konkurenciju pa su i7-ice bile po 3000kn teški high end onda. Ti sad meni hočeš opravdat 5600X po 2800kn? I reć mi da je ovaj 5% brži u igrama nakon 4 godine? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:20 (mislioc).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice