AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.834
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo nemojte živjete u zabludi.

Neće niti jedan Intel ili Amd izdati procesor koji je super za sve i da sve uvjete zadovoljava za malo love..

Da AMD izda novog Ryzena koji ide na 5ghz to više ne bi cijena bila 1600 kn nego vrlo vjerojatno 2500 kn

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma i veca razlika bi bila.

 

Nekad je razlika od 200-300Mhz znacila dupla cijena, a nekad i trodupla.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
@lav Tvoj problem nema veze s ryzenom vec plocom. Nekaj je defektno na njoj..ni prva ni zadnja.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Sale_ds kaže...
@lav Tvoj problem nema veze s ryzenom vec plocom. Nekaj je defektno na njoj..ni prva ni zadnja.

hm a moze biti svata.

inace proizvodaci ploca se ograduju na nacin da vele:

Garantiramo da ce 2667mhz raditi kako treba a sve dodatno ne garantiramo jer se smatra OC-om što je točno.

 

Dakle ako je on OC memoriju moze biti da mu nije zbog toga radilo pravilno.

Iako rami dolaze deklarirani s npr 3200mhz oni su OC out of the stock preko XMP profila, da testirani su i trebali bi raditi ali eto ne rade pogotov ne kod Ryzena.

 

Moji su deklarirani na 3000mhz rade na 2667 s znacajno snizenim latencijama, na 2800mhz mi je nestabilno.

Kod intela sve radi kako treba.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma serem se ja na takav defekt, ako je nešto neispravno onda je neispravno...a ne da 14/15 puta sve 100% u redu, a i taj jedan put samo stisneš reset button i za 5 sec sve ok

doslovno sam sate proveo restartujući komp., ajmo 5 puta restart, pa ajmo 5 puta shut down, pa opet u krug i dobiješ 20ak puta sve ok, i onda te nakon dva dana dočeka no signal, stišneš reset i pokrene za 5 sec...

kakve veze ima učitani xmp memorije na pokretanje biosa, ajde da se ruši kod boota OS i sl. ima smisla...to su dječje bolesti platforme...

 

edit: eventualno sam mogao vratiti na stari BIOS, ali nije mi se dalo više zajeb.... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 13:01 (lav1000).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

 

kakve veze ima učitani xmp memorije na pokretanje biosa, ajde da se ruši kod boota OS i sl. ima smisla...to su dječje bolesti platforme...

 

 Jesu bolesti platforme to je istina ali XMP je OC a proizvodaci ti ne garantiraju da ce raditi jer se sve iznad 2666mhz smatra OC-om bez obzira na deklariranih 3200mhz.

 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od prvog dana na ryzenu 1700 a i 1600x nisam koristio xmp profil,uvijek na disabled,latencije rucno unesem i postavim napon na 1.38v.

Corsair red led radio je na 3200mhz stabilno,kada sam uzeo g-skill (3000mhz) na xmp radio je na 2966mhz,pa sam ponovio proceduru prije napisanu i sada radi na deklariranih 3000mhz.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
war3_tft kaže...
Samo ispravljam gluposti koje ti i slicni bolesnici pisete.

Nauci se kulturno ponašat.

Nadam se da ćeš dobiti ban, jer si krenuo s uvredama

Rekao sam postoji tema za spam i držite se nje.

 

Jel teško citirati npr war3_tft  u drugoj temi i pozvati na raspravu?

Zna se u kojoj temi je dopušteno što..

 

 

 Hladi se već. :) Očito reagira emotivno, jer ga boli duša što 3 dana već Intel pada. 

 

Ovo je tema o Ryzenu. Tko nema Ryzena, već može dobro razmisliti ima li smisla komentirati ovdje, a pogotovo ako se radi o trolanju iz tabora Intelovih dioničara.

Nope.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Viator kaže...

Od prvog dana na ryzenu 1700 a i 1600x nisam koristio xmp profil,uvijek na disabled,latencije rucno unesem i postavim napon na 1.38v.

Corsair red led radio je na 3200mhz stabilno,kada sam uzeo g-skill (3000mhz) na xmp radio je na 2966mhz,pa sam ponovio proceduru prije napisanu i sada radi na deklariranih 3000mhz.

 

 A ništa ja svoje ne mogu natjerati ili ne znam..

A ništa kada budeš uhvatio slobodno slobodno mi u privatne poruke šibni naštimane latencije u biosu tnx.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Postam slike ovdje unesenih latencija,i zaboravio sam napomenuti da se rucno unese brzina memorije - 32 za 3200mhz,30 za 3000mhz...itd.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Sale_ds kaže...
@lav Tvoj problem nema veze s ryzenom vec plocom. Nekaj je defektno na njoj..ni prva ni zadnja.

hm a moze biti svata.

inace proizvodaci ploca se ograduju na nacin da vele:

Garantiramo da ce 2667mhz raditi kako treba a sve dodatno ne garantiramo jer se smatra OC-om što je točno.

 

Dakle ako je on OC memoriju moze biti da mu nije zbog toga radilo pravilno.

Iako rami dolaze deklarirani s npr 3200mhz oni su OC out of the stock preko XMP profila, da testirani su i trebali bi raditi ali eto ne rade pogotov ne kod Ryzena.

 

Moji su deklarirani na 3000mhz rade na 2667 s znacajno snizenim latencijama, na 2800mhz mi je nestabilno.

Kod intela sve radi kako treba.

 

što se memorije tiče sve 5 sa intelom, ali ja ne smatram da je normalno da na stock postavkama moraš raditi debeli undervolt kao što sam ja morao sa 6700k, kad sam išao malo čačkati o tome doktorsku dizertaciju bi se dalo napisati koliko materijala ima o tome, manje više svi proizvodači po par modela ploča s tim "problemom" su imali...tako da po tom pitanju ima i intel putra na glavi... isti drek morao drkati latencijama rama ili snižavati napon na cpu, nije out of box kako treba biti...

toxic kaže...
lav1000 kaže...

 

kakve veze ima učitani xmp memorije na pokretanje biosa, ajde da se ruši kod boota OS i sl. ima smisla...to su dječje bolesti platforme...

 

 Jesu bolesti platforme to je istina ali XMP je OC a proizvodaci ti ne garantiraju da ce raditi jer se sve iznad 2666mhz smatra OC-om bez obzira na deklariranih 3200mhz.

 

 ja i jesam koristio ram na 2666,  ali samo na stock 2133 nije radilo ovaj restart/shutdown problem, moja memorija je na onoj listi za asrock b350 pro4, kao testirana na 2400mhz

Viator kaže...

Od prvog dana na ryzenu 1700 a i 1600x nisam koristio xmp profil,uvijek na disabled,latencije rucno unesem i postavim napon na 1.38v.

Corsair red led radio je na 3200mhz stabilno,kada sam uzeo g-skill (3000mhz) na xmp radio je na 2966mhz,pa sam ponovio proceduru prije napisanu i sada radi na deklariranih 3000mhz.

 

 probao sam ja ručno ali nije davalo efekta

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozz ljudi evo ja se prebacio na skromnu ryzen konficu pa da vas pitam stavio sam svoj hard sa winsima pošto gore imam dvije igre i mozda 2 programa (steam discord) kolko je dobro tako koristiti windowse? i kolko mogu ocekivati realno od svoje R7 260x? planiram dogodine nesto tipa 1050 jel trenutno igram samo overwatch pa mi i nije hitno

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 15:32 (Kewin).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Provrti win update, instaliraj onaj fall creator update i imas za instalirati ryzen power plan opcije i piči...ja sam tako napravio bez reinstalla winsa sve radilo osim ryzen mušica koje nemaju veze sa OS

13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kakvih mušica? kao prosječan korisnik koji koristi komp za igre i surfanje nadam se da neču naletit na njih

Padobranci, mineri i djevice griješe samo jednom
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
petarjukic kaže...

kako bi se reklo, pinnacle ridge i kasnije zen 2 ce biti samaranje mrtvoga magarca :D

 kao što ti iz pouzdanih izvora znaš da novi ryzeni idu na postojeću platofmu, tako i ja znam da će nova generacija biti shallow creek 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
petarjukic kaže...

kako bi se reklo, pinnacle ridge i kasnije zen 2 ce biti samaranje mrtvoga magarca :D

 kao što ti iz pouzdanih izvora znaš da novi ryzeni idu na postojeću platofmu, tako i ja znam da će nova generacija biti shallow creek 

 

to su izvori direktno iz amda i na trenutacnu am4 platformu ce se moci nadograđivati do 2019. kada će izaci zen2, posljednja generacija za am4 a upravo u tom razdoblju ce izaci ddr5 tako da mozemo ocekivati da će zen3 ili kako god podrzavati ddr5 :D kako ce izlazit novi modeli ploca za pinnacle i zen2 (isti socket) ove trenutacne ce biti jeftinije 

 

 

kad smo vec kod toga cuo sam da bi nova generacija intela (cannon lake) mogla ici na novi socket hahaha

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 16:40 (petarjukic).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbt nisam znao da uz dionicare intela, ovdje imamo i CEO-a AMD cijele grupacije, ovo sto si ti ovdje nadrobio su informacije kojima vjerovatno nemaju pristup svi clanovi upravnog odbora, ali lule s bug foruma sve zna  

 

Ispricavam se na spamu teme, ako me netko ima za demantirati sa sluzbenim objavama sa AMD stranica koje potkrepljuju ista od navedenog, prihvacam crveni karton odmah

 

8 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bilo bi pametnije AMD-u da ubaci preko reda taj Ryzen 3 jer Ice Lake kada dođe sa 8 jezgri iduce godine i 5+GHz overklokom lupat ce 2500 bodova u cinebenchu i bacit ce AMD ponovo u vrijeme FX-a 

Moj PC  
0 13 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To bi bilo super, 8/16 proc za 1250 kn koliko je koštao FX. prvi to kupujem 

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

Bilo bi pametnije AMD-u da ubaci preko reda taj Ryzen 3 jer Ice Lake kada dođe sa 8 jezgri iduce godine i 5+GHz overklokom lupat ce 2500 bodova u cinebenchu i bacit ce AMD ponovo u vrijeme FX-a 

 

koja zemlja snova auuuu... :D

 

ne mora znacit da će 4. generacija biti zen3, možda refreshaju zen2 arhitekturu i dodaju još par jezgri, ništa se poslje zen2 nezna, znaš i sam amd taktiku, ne napadaju sa većim single core perfomansama nego sa većim multi core perfomansama a to jedino može postići s više jezgri pa sam možeš pretpostavit šta če biti u slučaju ice lakea

 

nego zaboravio si mi navesti cijenu toga ice lakea :D meni sve ovo smrdi na hrpu socketa :D evo sada coffee donio novi socket, šuška se da će i cannon lake imat novi socket a još i ice lake hahahah

zen2 koji je zadnji za am4 bit će clockan puno vise i moći će se još više overclockati a ipc će isto poskočit gore

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Jbt nisam znao da uz dionicare intela, ovdje imamo i CEO-a AMD cijele grupacije, ovo sto si ti ovdje nadrobio su informacije kojima vjerovatno nemaju pristup svi clanovi upravnog odbora, ali lule s bug foruma sve zna  

 

Ispricavam se na spamu teme, ako me netko ima za demantirati sa sluzbenim objavama sa AMD stranica koje potkrepljuju ista od navedenog, prihvacam crveni karton odmah

 

 

neda mi se sada trazit, imas sve na stranicama amd i roadmap pa tu sve vidi

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

To bi bilo super, 8/16 proc za 1250 kn koliko je koštao FX. prvi to kupujem 

 

još bolje, 6/12 za 700kn 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Jbt nisam znao da uz dionicare intela, ovdje imamo i CEO-a AMD cijele grupacije, ovo sto si ti ovdje nadrobio su informacije kojima vjerovatno nemaju pristup svi clanovi upravnog odbora, ali lule s bug foruma sve zna  

 

Ispricavam se na spamu teme, ako me netko ima za demantirati sa sluzbenim objavama sa AMD stranica koje potkrepljuju ista od navedenog, prihvacam crveni karton odmah

 

KLIKKLIK2KLIK3

 

"Happily, AMD seem to be keeping to their word with AM4 support lasting until 2020,

with Zen 2 supposedly arriving on the AM4 platform in 2019.

Upgrading a two-year-old Ryzen chip in 2019 to the latest Zen 2 chip,

without any motherboard hassle, is certainly an exciting prospect."

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

čim sam otvorio prvi i pročitao naslov sam zaključio da ostale linkove nema smisla ni gledati a tebi preporučam bar osnovni tečaj engleskog jezika

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Čim sam otvorio prvi i pročitao naslov sam zaključio da ostale linkove nema smisla ni gledati, a tebi preporučujem bar osnovni tečaj engleskog jezika.

 Tebi da Lisa Su šapne na uho ti ne bi vjerovao.

Inače, AMD, Intel i Nvidia ne komentiraju proizvode koji još nisu izašli, a moj engleski... KLIK

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 23:13 (Mile 74).
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

i ti staviš naslov koji počinje AMD rumoured....i to bi trebala biti neka službena obavijest?!?!?! a valjda nekog kurca znaš engleski kad imaš 100 prijevoda... ispričavam se...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

Bilo bi pametnije AMD-u da ubaci preko reda taj Ryzen 3 jer Ice Lake kada dođe sa 8 jezgri iduce godine i 5+GHz overklokom lupat ce 2500 bodova u cinebenchu i bacit ce AMD ponovo u vrijeme FX-a 

 Ko zna šta AMD sad sprema, i kada ali bitno je samo da je konkurencija tu, i evo odmah se i Intel malo trgnuo :)

 

Ironično ime *Ice Lake* s obzirom da sad jedino na šta Intel udara kao kec u rukavu je viši takt do 5ghz, ali s obzirom koliko se grije i kolko watta siše da bi se vrtio na petici, i kolko para moraš utuć na cooler, kućište i ventove radije nek ga nazovu Volcano Lake ili slično :P

 

Čak negdje jučer čitam da Intel garantira jednokratnu zamjenu coffe lake proca ako ga skuris pri overclocku. Čitam i nevjerujem. Pripremite neke riblje tankove sa mineralnim uljima, pomiješano sa tekućim dušikom.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo sa latencijama malo "pritegnutim" osim tRC koji ako je ispod 56 neće da boota windowse.Default je 16-18-18-36-54.

 

 

P.S.

 

Koliko je korisnika koji nemaju x370 čipset a da imaju probleme sa ram-om?Ili je broj podjednak...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 16:18 (Viator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da li je itko probao testirat bilo što u realnom radu i igrama sa običnom 2400 memorijom i nekom nabrijanom od 3000+...

Ja sam iskušao par kombinacijama sa Ryzenom 3 1200 i R5 1600X i razlike su bile smiješno zanemarive. Ne da ne opravdavaju razliku u cijeni memorije, nego ... ne znam...

Onaj test u BUG-u me potaknuo sa njihovim prilično malim razlikama me potaknuo da isprobam to i sam, i ja sam dobio još manje razlike, još prilično manje razlike.

Na nekoj većoj koliličini RAM-a nema nikakvog smisla dat više love za skuplji, bolje uzet jaču grafu ako su igre bitne, ili veći SSD ili tako neka kompbinacija, ili jednostavno stavit razliku love u džep.

Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Navodno je najveca razlika izmedu 2133 i 2666 sve preko toga su mali postotci za vecinu zanemarivi...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice