AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.860
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uvijek treba uzseti bolji hladnjak, čak i za privjesak.

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Uvijek treba uzseti bolji hladnjak, čak i za privjesak.

 Ne treba. 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kolacic kaže...
XXX kaže...

Uvijek treba uzseti bolji hladnjak, čak i za privjesak.

 Ne treba. 

 Ako želiš hladan proc i tih komp treba, pa makar i LC 95 od 90 kn. Daj izvrti na stock kuleru zadnji prime 95 blend test 5-10 minuta, pa postaj tu temperature ili u chat temi da vidim razliku. Kod mene ne prelazi 57 stupnjeva uz potpunu tišinu.

 

 

edit; isprika za spam.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 21:56 (XXX).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa jel netko vrti virtualke na ryzenu? Jel sve stabilno?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

VMWare radi ok, Win XP, 7, Ubuntu.

 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ekipa jel netko vrti virtualke na ryzenu? Jel sve stabilno?

 

Vrtim svaki dan par puta dnevno VirtualBox.

Nema problema ni najmanje .

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ekipa jel netko vrti virtualke na ryzenu? Jel sve stabilno?

 na jednom xen server 5 virtualki radi dobro sad, bilo je malo problema kad su izašli jer ih xen nije podržavao

pa je trebalo par trikova za ga uvjerit da je to dobar, pošten i zgodan proc. 

na drugom VMware sa 4 virtualke isto sve ok.

US server keke013#2101
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zahvaljujem na odgovorima. Jos jedno pitanje - jel netko mozda koristi Ripjaws V 3000Mhz memoriju na nekoj od ryzen ploca? Ne bih nikako mijenjao memoriju a nisam bas nasao neke osobito korisne informacije na netu.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja koristim 16gb stickove od 3200 ili 3600mhz(moram pogledat), rade na 2933mhz na msi x370 titanium
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Zahvaljujem na odgovorima. Jos jedno pitanje - jel netko mozda koristi Ripjaws V 3000Mhz memoriju na nekoj od ryzen ploca? Ne bih nikako mijenjao memoriju a nisam bas nasao neke osobito korisne informacije na netu.

Evo je kod mene.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
Friday kaže...

Zahvaljujem na odgovorima. Jos jedno pitanje - jel netko mozda koristi Ripjaws V 3000Mhz memoriju na nekoj od ryzen ploca? Ne bih nikako mijenjao memoriju a nisam bas nasao neke osobito korisne informacije na netu.

Evo je kod mene.

 

Odlicno, to je to

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema beda stari. Ideš na treadripper pretpostavljam?

 

 

P.s. Moj sistem je zamislio i složio doktor za AMD zvan Bulldozer , sve radi tip top.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Nema beda stari. Ideš na treadripper pretpostavljam?

 

 

P.s. Moj sistem je zamislio i složio doktor za AMD zvan Bulldozer , sve radi tip top.

 

 

Hebale ga te njegove fanbojevske gigine ploce...Sala mala...

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A cuj, svako ima svoje guste. 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Nema beda stari. Ideš na treadripper pretpostavljam?

 

 

P.s. Moj sistem je zamislio i složio doktor za AMD zvan Bulldozer , sve radi tip top.

 

 

 

Vukao me TR pa sam onda shvatio da mi ne treba, ali dobro bi mi doslo vise jezgri pa sam gledao 1800x. Onda jucer shvatim da bi mu zamjena (za 1800x) trebala stici svakog trena. Kupovina 1800x sad bas ne bi imala smisla. Vidim da se pojavljuju ploce za novu generaciju ryzena (ako sam dobro shvatio). Kakve promjene donose u odnosu na postojeve ploce?

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima noviteta, po meni su skroz poželjni. Ako uskoro uzimaš, zašto ne ici odma na x470 chipset...

 

x470-chipset evo jedan primjer, a dalje vidiš sam naravno što te zanima.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 8:24 (metallic).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Novi čipset vjerovatno ne donosi puno novoga. Predpostavlja se da će ići xfr 2.0 za bolje automatsko clockanje, bolja podrška za memoriju, te manje trošenje energije.

 

What we know so far is that the new X470 chipset is designed for lower power. How that is achieved, AMD would not go into at this point, however the fact that the X370 chipset was an outsourced product through ASMedia built on TSMC’s 55nm process would point to at least one way AMD could save power: building it on TSMC’s 40nm process for a start. We are told that the X370 and X470 chipsets are pin-compatible, which is not a limit to this theory, but an interesting point nonetheless.

AMD has stated that the new chipsets will be optimized better for the newer processors, which can be translated as better memory support and a few newer features. We were told that X470 will have very specific new features, although AMD did not want to disclose anything until we get closer to the launch.

 

https://www.anandtech.com/show/12233/amd-tech-day-at-ces-2018-roadmap-revealed-with-ryzen-apus-zen-on-12nm-vega-on-7nm/8

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

hehehe pa napravili su dobar posao do sada.sad ako jos mogu malo unaprijediti potrošnju energije i stabilnost memorije zasto ne... to su dobri pomaci dok se nesto novo jos ne napravi.da se mene pita neka se nova arhitektura zove Metal Gear :D

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

uz bolju podrsku memorija, ovo su razlike i noviteti kod X470 chipseta:

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A ploče za B450, to još nije u planu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pilgrim_23 kaže...

A ploče za B450, to još nije u planu?

u planu su, i izlaze isto kada i X470

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
metallic kaže...

Nema beda stari. Ideš na treadripper pretpostavljam?

 

 

P.s. Moj sistem je zamislio i složio doktor za AMD zvan Bulldozer , sve radi tip top.

 

 

 

Vukao me TR pa sam onda shvatio da mi ne treba, ali dobro bi mi doslo vise jezgri pa sam gledao 1800x. Onda jucer shvatim da bi mu zamjena (za 1800x) trebala stici svakog trena. Kupovina 1800x sad bas ne bi imala smisla. Vidim da se pojavljuju ploce za novu generaciju ryzena (ako sam dobro shvatio). Kakve promjene donose u odnosu na postojeve ploce?

 al isad ti dolaze i jeftikaner ploce za 8xxx generaciju od intela, to mijenja stvari na veliko..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni bude žao stavit dobar proc na jeftilen ploču!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Meni bude žao stavit dobar proc na jeftilen ploču!

 A sta si ti napravio nego stavio dobar proc na budzet plocu?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jesu li buđet i jeftilen sinonimi, ne vjerujem?

Jer 950kn nije bas sparna maticna.

 

Ne smatram svoj proc u high end pa da treba top maticnu.

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

 al isad ti dolaze i jeftikaner ploce za 8xxx generaciju od intela, to mijenja stvari na veliko..lp

Ali sad ti izlazi 2xxx generacija od AMD-a za jeftikaner ploče koje već posjeduješ, to mijenja stvari na veliko 

Stalno nešto mijenja stvari. Sljedećih par godina, svakih 6 mjeseci će nešto mijenjati stvari ;)

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 12:14 (hrvooje).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaj nije ta tvoja ploca oko 700kn (ova verzija sto nije M), il ja nes krivo gledam? Pa nije bas da su te budzet b350 ploce neke kvalitete pa sam zato to dvoje strpao u isti kos...

Pretpostavljam da je Stjepanj mislio na kombinaciju gdje 8700 non K mozes staviti na H il B plocu.

 

hrvooje kaže...

Ali sad ti izlazi 2xxx generacija od AMD-a za jeftikaner ploče koje već posjeduješ, to mijenja stvari na veliko 

Stalno nešto mijenja stvari. Sljedećih par godina, svakih 6 mjeseci će nešto mijenjati stvari ;)

 Niti sad vec nije neka sreca stavljati ryzen 7 na jeftinjaker ploce ako zelis neki pristojan oc a da ti vrm ne gori, sumnjam da ce drugacije biti sa 2xxx serijom i jeftinjaker plocama. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Friday kaže...
metallic kaže...

Nema beda stari. Ideš na treadripper pretpostavljam?

 

 

P.s. Moj sistem je zamislio i složio doktor za AMD zvan Bulldozer , sve radi tip top.

 

 

 

Vukao me TR pa sam onda shvatio da mi ne treba, ali dobro bi mi doslo vise jezgri pa sam gledao 1800x. Onda jucer shvatim da bi mu zamjena (za 1800x) trebala stici svakog trena. Kupovina 1800x sad bas ne bi imala smisla. Vidim da se pojavljuju ploce za novu generaciju ryzena (ako sam dobro shvatio). Kakve promjene donose u odnosu na postojeve ploce?

 al isad ti dolaze i jeftikaner ploce za 8xxx generaciju od intela, to mijenja stvari na veliko..lp

Zar to vec nije doslo?
Ne pratim scenu ali ono kraj treceg mjeseca je vec to je trebalo prije mjesec dana skoro, zar ne?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

war3_tft  Fulao si, ali nije problem.

 

Kupljena je u linksa prije pola godine i bila je skoro 1000kn. gigabyte-ga-ab350-gaming-3

 

Ako mi već vrijeđaš komponentu u Pc-ju, prouči malo nagrade što je osvojila. gigabyte.com

 

Kako bi našStjepanj rekao: LP

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 12:34 (metallic).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

war3_tft  Fulao si, ali nije problem.

 

Kupljena je u linksa prije pola godine i bila je skoro 1000kn. gigabyte-ga-ab350-gaming-3

 

Ako mi već vrijeđaš komponentu u Pc-ju, prouči malo nagrade što je osvojila. gigabyte.com

 

Kako bi našStjepanj rekao: LP

 Dobro ovdje dode 760kn, nebitno kolko je dosla prije, ako netko sad kupuje cpu+mobo valjda ce gledati trenutne cijene?

 

Ne vrijedam ti komponente niti mi je to bila namjera, nadovezao sam se na tvoj komentar o stavljanju dobrih cpu-a sto 1600 jest na nekakve slabije/jeftinije ploce u sto spada i tvoja ploca ako cemo iskreno gledati.

 

Kad proizvodac na stranici svog proizvpda stavi nagrade to je valjda zadnje sto treba gledati i dozivljavati kao neko mjerilo, pa i Razer stavi nagrade za svoje proizvode pa to ne znaci nuzno da su kvalitetni i dobri, bas suporotno daleko su od toga.

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice