AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.083.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Kako nije 550-600 Eura a ovaj će bit za 300

Još kad se uračuna ploča, raste ta razlika i više.

ps. iako Intel je HEDT platforma pa i nije baš za usporedbu neku.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma daj ko da će petko znat je li mu intel hi end platforma ili duplo jeftinija amdova u kompu.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam bas nesto uvjeren da je 7820x HEDT. Svakako ne bi trebao biti sa svojih 8 jezgri i 28 pcie lanes u 2018. godini...

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Htio sam samo spomenuti onom forumasu koji je pitao koja je razlika izmedu 4xx i 3xx serije chipseta.

Uz nove podrske XFR 2 i ostalih, dolazi i nesto veci Lanes i M.2 puna poodrska.

x470 podrzava x16/x16 PCIw  znaci najmanje 32 Lanes i dodaj za M.2 4 Lanes, zbrojis i dobit ces najmanje 36 Lanes-

Da li  postoji ogranicenje u samom CPU prce Gen. , koliko oni mogu podrzavati  Lanes, ne znam, jer misljenja sam da u njima stoji chipset ili kontrolor koji uz kolicinu Lanes povezuje CPU - GPU - RAM - M.2  preko 24 Lanes ako se ne varam.

Da li ce postojati problem koriscenja  Graka u x16/x16 CrossFire  modu na x470 MBO,  a koristite Ryzen 1xxx aerije, i tu mi nesto alarmira da nece ici Graka u tom modu, nego u x16/x8.

Mada je vecina korisnika na single GOU pa nece imati problema sto se tice problematike osim nepodrske XFR 2 npr.

 

Svako dobro

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ma daj ko da će petko znat je li mu intel hi end platforma ili duplo jeftinija amdova u kompu.

 

Petko zna tocno kakvu plocu, procesor i graficku je imao devedesetih - i u svim racunalima poslije toga. U bilo koje doba dana ili noci znam latencije memorije, verziju bios-a, napon na procesoru... To sto se ovdje ne trpam previse ne znaci da sam lajbek.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

sve sa X od intela su hedt takozvane a od amd-a ripper

 

ahaha nasmija me dobro kako sve latencije znaš napamet i postavke

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 19:35 (dery).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Friday kaže...

OK, dakle stizu ti novi ryzeni ali koliko sam shvatio 2800x bi se trebao pojaviti tek kasnije? Ili? Kako bi trebao stajati u odnosu na 7820x?

 Zaboravi na tog, sve šta ti treba je u 2700 bez X jer je ista stvar ali manji tdp pa čak se možda više i oc-a.U odnosu na tog intelovog bi trebao stajati podjednako ili bolje ali za duplo manju lovu.

nije ista stvar

 

 

X procesori imaju XFR 2 Enhanced i Precison boost overdrive, ovi bez X to nemaju, s time da Precision boost overdrive radi samo na 400 chispetu

6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jebodiah kaže...

Htio sam samo spomenuti onom forumasu koji je pitao koja je razlika izmedu 4xx i 3xx serije chipseta.

Uz nove podrske XFR 2 i ostalih, dolazi i nesto veci Lanes i M.2 puna poodrska.

x470 podrzava x16/x16 PCIw  znaci najmanje 32 Lanes i dodaj za M.2 4 Lanes, zbrojis i dobit ces najmanje 36 Lanes-

Da li  postoji ogranicenje u samom CPU prce Gen. , koliko oni mogu podrzavati  Lanes, ne znam, jer misljenja sam da u njima stoji chipset ili kontrolor koji uz kolicinu Lanes povezuje CPU - GPU - RAM - M.2  preko 24 Lanes ako se ne varam.

Da li ce postojati problem koriscenja  Graka u x16/x16 CrossFire  modu na x470 MBO,  a koristite Ryzen 1xxx aerije, i tu mi nesto alarmira da nece ici Graka u tom modu, nego u x16/x8.

Mada je vecina korisnika na single GOU pa nece imati problema sto se tice problematike osim nepodrske XFR 2 npr.

 

Svako dobro

 ovdje ti je vizualno prikazana razlika izmedu 300 i 400 chipseta

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

sve sa X od intela su hedt takozvane a od amd-a ripper

 

ahaha nasmija me dobro kako sve latencije znaš napamet i postavke

 

Hardveras sam u dusi. Da mogu od hardvera zivjeti kao sto zivim od programiranja - ne bih nikad vise u zivotu ni jednu liniju koda nakucao.

A jezgre mi trebaju zbog virtualki uglavnom...

 

 

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
dery kaže...
Friday kaže...

OK, dakle stizu ti novi ryzeni ali koliko sam shvatio 2800x bi se trebao pojaviti tek kasnije? Ili? Kako bi trebao stajati u odnosu na 7820x?

 Zaboravi na tog, sve šta ti treba je u 2700 bez X jer je ista stvar ali manji tdp pa čak se možda više i oc-a.U odnosu na tog intelovog bi trebao stajati podjednako ili bolje ali za duplo manju lovu.

nije ista stvar

 

 

X procesori imaju XFR 2 Enhanced i Precison boost overdrive, ovi bez X to nemaju, s time da Precision boost overdrive radi samo na 400 chispetu

neznam ja šta ovo govore, označeno

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 20:25 (dery).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

neznam ja šta ovo govore, označeno

ma to im je greska u prezentaciji, kod X modela pise "Y (yes)" a non X modeli imaju "N(no)"

 

evo slika iz iste prezentacije, samo drugi slide

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

bit čemo onda po ovome slideu precizniji, xfr2 enhanced radi na svima ako su sa X470 te xfr2 na svima bilo koji ćipset dok precision boost samo na X modelima, ali još čemo vidit šta je tu točno kad kresnu prve makinje

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

bit čemo onda po ovome slideu precizniji, xfr2 enhanced radi na svima ako su sa X470 te xfr2 na svima bilo koji ćipset dok precision boost samo na X modelima, ali još čemo vidit šta je tu točno kad kresnu prve makinje

pročitaj ponovno ovo sitno sto pise 

 

XFR 2 radi na svim 2000 procesorima

XFR 2 Enhanced samo na 2000 "X" procesorima

Precision boost overdrive samo na 2000 "X" i samo na 400 chipsetu

 

ali da, s obzirom na greske u tisku prezentacije, vidjet cemo sto i kada sljedeci tjedan 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

A jezgre mi trebaju zbog virtualki uglavnom...

 

 Kad si virtualac onda je tu intel sređeniji.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To is iskustva ili napamet pricas? jer koliko sam vidio nema nikakvih problema sa ryzenom i virtualkama

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Friday kaže...

A jezgre mi trebaju zbog virtualki uglavnom...

 

 Kad si virtualac onda je tu intel sređeniji.

 Konkretno, s čime je to sređeniji i što točno?

Nope.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

 Zaboravi na tog, sve šta ti treba je u 2700 bez X jer je ista stvar ali manji tdp pa čak se možda više i oc-a.U odnosu na tog intelovog bi trebao stajati podjednako ili bolje ali za duplo manju lovu.

 Pa 2700 i 2700x su isti procesori i isto ce se oc-ati kao sto je to slucaj bio i sa 1700 i 1800x. 2700x ima veci tdp jer out of the box radi na vecim frekvencijama za koje je potreban i veci napon isto kao sto je slucaj kod 1700 ciji je default tdp 65w i 1800x ciji je default tdp 95w. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...
dery kaže...
Friday kaže...

A jezgre mi trebaju zbog virtualki uglavnom...

 

 Kad si virtualac onda je tu intel sređeniji.

 Konkretno, s čime je to sređeniji i što točno?

Manje musicavo sigurno, ryzen je imao problema sa vmware-om, ne znam jel sredjeno to..

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ja cu kao veliki neprijatelj AMD-a kupit cim izadje jednog 2700x, 3200 cl14 B-die memoriju i najbolju plocu koja bude tako da mi nitko ne moze rec da neutemeljeno se*em po AMD-u. 

Koja je trenutno ploca najbolja sta se svega skupa tice, Crosshair-ica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Evo ja cu kao veliki neprijatelj AMD-a kupit cim izadje jednog 2700x, 3200 cl14 B-die memoriju i najbolju plocu koja bude tako da mi nitko ne moze rec da neutemeljeno se*em po AMD-u. 

Koja je trenutno ploca najbolja sta se svega skupa tice, Crosshair-ica?

 Ona je imala najvećih problema s memorijom, ali možda su do sada popravili. Šta ne ideš na x399 :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Evo ja cu kao veliki neprijatelj AMD-a kupit cim izadje jednog 2700x, 3200 cl14 B-die memoriju i najbolju plocu koja bude tako da mi nitko ne moze rec da neutemeljeno se*em po AMD-u. 

Koja je trenutno ploca najbolja sta se svega skupa tice, Crosshair-ica?

 Ona je imala najvećih problema s memorijom, ali možda su do sada popravili. Šta ne ideš na x399 :)

I x399 mi je opcija, financijski mi taman stane ako uzmem plocu ko i ti u Alzi. Kako fercera x399, jel ploca ok, na kolko si ga clockao, kako vrm hladjenje pod dugotrajnim opterecenjem? Mislio sam ic na x299 i uzet OC Formulu jer mi je ta ploca vrh, al to su vise djecacki snovi nego potreba, Extreme 4 za 200€ je skroz ok ploca...

 

edit: jel moguce da crosshair-ica ima samo jedan m.2? To onda otpada...

 

edit2: imas Threadrippera a nisi se upisao u Cinebench temi? Ccccc..

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 10:12 (ansha).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Evo ja cu kao veliki neprijatelj AMD-a kupit cim izadje jednog 2700x, 3200 cl14 B-die memoriju i najbolju plocu koja bude tako da mi nitko ne moze rec da neutemeljeno se*em po AMD-u. 

Koja je trenutno ploca najbolja sta se svega skupa tice, Crosshair-ica?

 

 Gdje i koju ? I jesi siguran za kompatibilnost ?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Evo ja cu kao veliki neprijatelj AMD-a kupit cim izadje jednog 2700x, 3200 cl14 B-die memoriju i najbolju plocu koja bude tako da mi nitko ne moze rec da neutemeljeno se*em po AMD-u. 

Koja je trenutno ploca najbolja sta se svega skupa tice, Crosshair-ica?

 

 Gdje i koju ? I jesi siguran za kompatibilnost ?

Izvani, nista kod nas ne kupujem, ne gledam hrvatske shopove ni oglase. Samsungovi b die-evi bi trebali bit najbolji sta se kompatibilnosti tice, treba mi 32gb pa cu uzet 2x16 ako budem isao na obicnog ryzena a 4x8 ako bude threadripper. Al isto mislim da ce najvjerojatnije bit OC Formula + 7820x...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jakovp kaže...
ansha kaže...

Evo ja cu kao veliki neprijatelj AMD-a kupit cim izadje jednog 2700x, 3200 cl14 B-die memoriju i najbolju plocu koja bude tako da mi nitko ne moze rec da neutemeljeno se*em po AMD-u. 

Koja je trenutno ploca najbolja sta se svega skupa tice, Crosshair-ica?

 Ona je imala najvećih problema s memorijom, ali možda su do sada popravili. Šta ne ideš na x399 :)

I x399 mi je opcija, financijski mi taman stane ako uzmem plocu ko i ti u Alzi. Kako fercera x399, jel ploca ok, na kolko si ga clockao, kako vrm hladjenje pod dugotrajnim opterecenjem? Mislio sam ic na x299 i uzet OC Formulu jer mi je ta ploca vrh, al to su vise djecacki snovi nego potreba, Extreme 4 za 200€ je skroz ok ploca...

 

edit: jel moguce da crosshair-ica ima samo jedan m.2? To onda otpada...

 

edit2: imas Threadrippera a nisi se upisao u Cinebench temi? Ccccc..

 

 

Ploča je super, sve radi kako treba :) Čekam da mi dođe neki adapter za napajanje da mogu spojiti oba 8 pin konektora na matičnu, pa ću se onda igrati. Pod monoblokom je, VRM je na 2 stupnja više od procesora, s tima da je na vrhu kućišta vent koji ispuhuje. Ima 3 m.2 utora što je meni ok, neke druge ploče imaju više.

 

Memorija koju sam uzeo je na popisu provjerenih, i radi na XMP profilu na 3200 bez beda (4x4 sam uzeo zas ada), možda ću se još samo poigrati s latencijama jer je sada na 16-18.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 10:56 (Jakovp).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

 Gdje i koju ? I jesi siguran za kompatibilnost ?

Izvani, nista kod nas ne kupujem, ne gledam hrvatske shopove ni oglase. Samsungovi b die-evi bi trebali bit najbolji sta se kompatibilnosti tice, treba mi 32gb pa cu uzet 2x16 ako budem isao na obicnog ryzena a 4x8 ako bude threadripper. Al isto mislim da ce najvjerojatnije bit OC Formula + 7820x...

 B-die nećeš naći u 16GB bojim se. Koliko znam, samo moduli po 8. I nemoj ići na 7820X, ima okljaštrene PCIE... uzmi radije moj 5960X, clocka se na low voltu 4.4 i 4.5 na 1.3. 7802X je vrlo glupa kupovina. 7900X or bust.

Nope.
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...
ansha kaže...
DarthMarkus kaže...

 Gdje i koju ? I jesi siguran za kompatibilnost ?

Izvani, nista kod nas ne kupujem, ne gledam hrvatske shopove ni oglase. Samsungovi b die-evi bi trebali bit najbolji sta se kompatibilnosti tice, treba mi 32gb pa cu uzet 2x16 ako budem isao na obicnog ryzena a 4x8 ako bude threadripper. Al isto mislim da ce najvjerojatnije bit OC Formula + 7820x...

 B-die nećeš naći u 16GB bojim se. Koliko znam, samo moduli po 8. I nemoj ići na 7820X, ima okljaštrene PCIE... uzmi radije moj 5960X, clocka se na low voltu 4.4 i 4.5 na 1.3. 7802X je vrlo glupa kupovina. 7900X or bust.

 Ovo...

 

Mislim da je FlareX 3200 CL15 b die. 

 

Zanima me koji proizvođač nudi cl14 na toj frekFi i na kojem je to naponu + neizostavni OC.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tridnez Z i Flare X su oba Samsung B-die

 

i ima ih u kitu 2x 16GB 

 

[Flare X (for AMD)] F4-2933C14D-32GFX

DDR4-2933 (PC4-23400)
32GB (16GBx2)
CL14-14-14-34
1.35 Volt

 

[Trident Z RGB (For AMD)] F4-2933C14D-32GTZRX

DDR4-2933 (PC4-23400)
32GB (16GBx2)
CL14-14-14-34
1.35 Volt

Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam baš htio 64GB, ali Sam B ništa od toga, barem ne još. Najbolji RAM koji sam našao je ovaj G.Skill - 4266CL17 B-die. No, na HEDT platformi na Intelu je RAM manje bitan. Ja 2600 RAM držim na CL13 ili CL14 i imam i latenciju i s obzirom da je quad-channel, imam 71-72gbps bandwidtha, više nego što možeš postići i s 4,4GHz na dva kanala.

Nope.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

Tridnez Z i Flare X su oba Samsung B-die

 

i ima ih u kitu 2x 16GB 

 

[Flare X (for AMD)] F4-2933C14D-32GFX

DDR4-2933 (PC4-23400)
32GB (16GBx2)
CL14-14-14-34
1.35 Volt

 

[Trident Z RGB (For AMD)] F4-2933C14D-32GTZRX

DDR4-2933 (PC4-23400)
32GB (16GBx2)
CL14-14-14-34
1.35 Volt

 Jesi siguran u to? Jer nisam još nigdje vidio da postoje u tom formatu? Imaš izvor?

Nope.
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...

 Jesi siguran u to? Jer nisam još nigdje vidio da postoje u tom formatu? Imaš izvor?

 Flare

 

Trident

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice