AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.086.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Takva konfiguracija u takvom kućištu i još pogonjena takvim napajanjem, šteta.

Ali priznajem hrabar si, ja osobno nikad ne bih stavio takav stroj na takvo napajanje i u takvo kućište

pogotovo jer zar par sto kuna ima solidnih odabira kao i napajanja kao Seasonic Focus, čudno sve

s obzirom koliko si novaca dao za procesor, ploču i RAM.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
Tonči kaže...

 Jesi siguran u to? Jer nisam još nigdje vidio da postoje u tom formatu? Imaš izvor?

 Flare

 

Trident

 To mi ništa ne govori. No, koliko vidim Samsung B-die nije proizveden ispod 3200 CL14. Odakle ti 2933 da je B-die? Nije strašno bitno, ali može on ići i na 3200, dapače, bolje da ide.

Nope.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da ali uz cl15 mod vjerovatno...

 

Ove CL14 3200 , prvi put vidim. Kladim se da je cijena paprena.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma totalno nebitno za Threaderippera. Imaš 4 kanala. Ako ti kit ima CL14, ni ne zanima te brzina ni vrsta pločice; dosta ti je i 2400.

Nope.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ima realne razlike u odnosu na kitove sa vecim latencijama?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod AMD-a ima nešto više, jer im je bus na tome, ima nešto i kod Intela, ali samo ako se igraš na visokom framerateu, inače ne.

Nope.
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...
3dfx kaže...
Tonči kaže...

 Jesi siguran u to? Jer nisam još nigdje vidio da postoje u tom formatu? Imaš izvor?

 Flare

 

Trident

 To mi ništa ne govori. No, koliko vidim Samsung B-die nije proizveden ispod 3200 CL14. Odakle ti 2933 da je B-die? Nije strašno bitno, ali može on ići i na 3200, dapače, bolje da ide.

gkill koristi samsung i hynix memoriju (u vecini slucajeva samsung)

 

svaka njihova memorija koja ima CL14 je samsung b-die

 

CL 15, 16 itd uglavnom imaju samsung b,d i e, ili hynix a i m

 

jedino je CL14 uvijek samsung b-die

 

za ove dvije sto sam linkao da su b-die, info sam dobio od gskilla, kada sam kupovao kantu, jer sam isao provjeravati memoriju, posto sam razmatrao ryzen, ako oni lazu lazem i ja 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moja je hynix

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jesi to sa ovim programom testirao link, ripjaws v 3000 moze biti i samsung b die, ovisi koje su latencije na njoj

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

kod mene ni ne pokazuje tko je prozivođač, dal samsung ili hynix :D :(

ali je clockano na 3200 mhz sa skoro cl 16 latencijama, što je xmp profil (cl 16 3000 mhz)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...

kod mene ni ne pokazuje tko je prozivođač, dal samsung ili hynix :D :(

ali je clockano na 3200 mhz sa skoro cl 16 latencijama, što je xmp profil (cl 16 3000 mhz)

 a stock frekva tvojih ram modula je?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hvala sto se brines, ali ne brini, oboje je privremeno iako je vise nego dostatno za trenutno funkcionkranje :-) Temperature su u biti iznenadujuce dobre, naravno sa maknutim prednjim panelom.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
matija656 kaže...

kod mene ni ne pokazuje tko je prozivođač, dal samsung ili hynix :D :(

ali je clockano na 3200 mhz sa skoro cl 16 latencijama, što je xmp profil (cl 16 3000 mhz)

 a stock frekva tvojih ram modula je?

 stock bez xmp profila je 1.2v ili 1.25v,  nisam siguran sad točno

brzina 2133 mhz, ali da me ubiješ ne znam točno koje latencije, jer ih nisam provjeravao na stock postavkama

mislim da su kao i na slici, 15-15-15-36

xmp je 30000 mhz 16-16-16-36 1.35v

clockano je na 3200 mhz 16-17-16-36 1.38v

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 17:24 (matija656).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel to tebi stabilno, meni se to cini nemogucim..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

jel to tebi stabilno, meni se to cini nemogucim..lp

 nit jednom se još nije srušilo, da pokucam u drvo

sve ide kao podmazano, a clockano je sve već skoro pola godine, proc, ramovi i grafa

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...
Stjepanj kaže...

jel to tebi stabilno, meni se to cini nemogucim..lp

 nit jednom se još nije srušilo, da pokucam u drvo

sve ide kao podmazano, a clockano je sve već skoro pola godine, proc, ramovi i grafa

 ok sad vidim u cemu je caka, vidis iz tog programa da je taj ram zapravo deklariran na 3000mhz, samo su ga preimenovali u 2133mhz module, valjda im je ponestalo pa rekli utrpat cemo 3000mhz pod 2133

hvala to sam htio znati, jer ram od 2133mhz je nemoguce natjerati na 3200 i nepromjenjenim latencijama na drsticno gore!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Jesi to sa ovim programom testirao link, ripjaws v 3000 moze biti i samsung b die, ovisi koje su latencije na njoj

 

S nekim drugim sam ali i ovaj mi pokazuje da je hynix. Zanimljivo, 2 modula mi prikazuju temperaturu a 2 ne

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

baci ih u smecelp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...

 B-die nećeš naći u 16GB bojim se. Koliko znam, samo moduli po 8. I nemoj ići na 7820X, ima okljaštrene PCIE... uzmi radije moj 5960X, clocka se na low voltu 4.4 i 4.5 na 1.3. 7802X je vrlo glupa kupovina. 7900X or bust.

Ne trebaju mi pcie laneovi, sve i da budem jednog dana nesto renderao sa 3-4 kartice, propusnost je tu totalno nebitna..

 

7900x je daleko najnepovoljniji sta se omjera cijene i performansi tice, 25% brzi od 7820x a 80% skuplji.

 

Ako 2700x bude score-ao preko 2k u cinebenchu na nekim normalnim 24/7 postavkama, onda mozda ipak njega uzmem..

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

 ok sad vidim u cemu je caka, vidis iz tog programa da je taj ram zapravo deklariran na 3000mhz, samo su ga preimenovali u 2133mhz module, valjda im je ponestalo pa rekli utrpat cemo 3000mhz pod 2133

hvala to sam htio znati, jer ram od 2133mhz je nemoguce natjerati na 3200 i nepromjenjenim latencijama na drsticno gore!LP

 ako je boldano istina, onda se nemam što buniti :D
još da je 16 gb bilo bi još bolje, ali jbg, tko bi znao dok sam kupovao komp da će cijene otić tako gore...

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
matija656 kaže...
Stjepanj kaže...

 ok sad vidim u cemu je caka, vidis iz tog programa da je taj ram zapravo deklariran na 3000mhz, samo su ga preimenovali u 2133mhz module, valjda im je ponestalo pa rekli utrpat cemo 3000mhz pod 2133

hvala to sam htio znati, jer ram od 2133mhz je nemoguce natjerati na 3200 i nepromjenjenim latencijama na drsticno gore!LP

 ako je boldano istina, onda se nemam što buniti :D
još da je 16 gb bilo bi još bolje, ali jbg, tko bi znao dok sam kupovao komp da će cijene otić tako gore...

 2133mhz od 4gb modul treba da radi na CL10

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ne znam sad točno kako to sve ide, jer mi je ovo prvi komp u životu

ram je ovaj - https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/memorije/ddr4/1666

 

znam samo da ako  ne diram ništa u biosu, ram je na 2133 sa ne znam kojim latencijama, 1.2v

ako upalim xmp, onda je na 3000 sa cl 16 1.35v

a ja ga imam na 3200 *cl16* 1.38v

 

od kad sam kupio komp r5 1600 mi radi na 3.8 ghz sa 1.35v, od nedavno sa p-state clockanjem pa imam benificije i osciliranja frekvencije, ram isto tako clocknut sa slaganjem ručno latencija, sve radi super

za prvi komp, nemam se što žaliti

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 19:43 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kod mene je G.Skill Trident Z 16GB DDR4 16GTZB Kit 3200 CL16 (2x8GB) koji sa XMP profilom radi na 3200MHz bez ikakvih problema iako je SK Hynix.

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da i moja je hynix pa radi na XMP na 3200 :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Svaki ddr4 ram je u pravilu 2133mhz i to ce biti i prikazano u cpuz, xmp profil je taj kojoj gleda na kojoj max brzinu su testirani rami i koji je profil ucitan u ram.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Tonči kaže...

 B-die nećeš naći u 16GB bojim se. Koliko znam, samo moduli po 8. I nemoj ići na 7820X, ima okljaštrene PCIE... uzmi radije moj 5960X, clocka se na low voltu 4.4 i 4.5 na 1.3. 7802X je vrlo glupa kupovina. 7900X or bust.

Ne trebaju mi pcie laneovi, sve i da budem jednog dana nesto renderao sa 3-4 kartice, propusnost je tu totalno nebitna..

 

7900x je daleko najnepovoljniji sta se omjera cijene i performansi tice, 25% brzi od 7820x a 80% skuplji.

 

Ako 2700x bude score-ao preko 2k u cinebenchu na nekim normalnim 24/7 postavkama, onda mozda ipak njega uzmem..

 A svatko voli nešto drugo. Ja SATA SSD koristim samo za backup sad. PCIE/M2 NVMe su 4x, uskoro više, više komada pa jedna ili dvije grafičke... svakako, vrlo korisno. A i 10GbE skoro stavljam doma pa i tu ide PCIE...

Nope.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...

 A svatko voli nešto drugo. Ja SATA SSD koristim samo za backup sad. PCIE/M2 NVMe su 4x, uskoro više, više komada pa jedna ili dvije grafičke... svakako, vrlo korisno. A i 10GbE skoro stavljam doma pa i tu ide PCIE...

 Evo meni je već iskorišteno 36 stazica a još dolazi jedan m.2 disk  Tako da nije loše imati!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam na 2x 1080Ti/TitanV, 1 M2, 1x PCIE... to je 2x16 i 2x4, već popunio 40. Da bih se vraćao na spore SATA diskove, ne bih. Kao i što već Titan V pokazuje da će Volta bit sporija na x8, nego što su Pascali. 

AMD-ov potez da i Ryzen ima 20 je već dobar, jer na procesoru imaš GPU i jedan M2, a 4x ti još ostane za chipset (20+4 je format). Na HEDT ideš na prvi koji daje sve, jer ti tako rade svi portovi na ploči, PCIE, SATA, USB... Threadripperi daju 64 komada. Intel je šupak s gradacijom.

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.3.2018 12:12 (Tonči).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...

...Intel je šupak s gradacijom...

 

...Kao i što već Titan V pokazuje da će Volta bit sporija na x8, nego što su Pascali... 

 

 intel je uvijek bio pakšu 

 

...a s druge strane nije niti amd cvijeće - novi procesori, pa koliko god bili nižeg razreda, a imaju samo x8 za grafe

sad možda i nije problem jer nitko ne stavlja top grafe na njih, no kad za 3-4 godine uzmeš mid range grafu na taj proc mogli bi se pokazati problemi

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mogu se naći b-die kitovi 2(ili 4)x16gb, ali su isključivo dual rank.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice