AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.078.782
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Na zadnjoj strani se pisalo o stock frekvencijama Intela, a ne automatskog boostanja maticne. Daj ti isto malo pazljivije citaj prije neg pocnes objasnjavat kak si najpametniji. I ne, ako si imao jednu, dve ili cak 10 z370 maticnih, ne znaci da je na svima upaljen taj automatski turbo all core.
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel ekipa na aparatima 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...
nicky.sl kaže...

Mila majko di ode ovaj forum  

 

Mogli ste i tuču organizirat to je sad u modi 

 Nemozes se ni potuc ko muško sa tim devojcicama, ovi su vise samo za maltretiranje i cvegere 

 Uozbilji se

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 17:11 (Shockwave).
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Na zadnjoj strani se pisalo o stock frekvencijama Intela, a ne automatskog boostanja maticne. Daj ti isto malo pazljivije citaj prije neg pocnes objasnjavat kak si najpametniji. I ne, ako si imao jednu, dve ili cak 10 z370 maticnih, ne znaci da je na svima upaljen taj automatski turbo all core.

Kao prvo, na prosloj strani je jedan nemapojmic pisao da intel turbo boost radi samo na jednoj jezgri na 4.7GHz, nikakvih stock frekvencijama.

 

Kao drugo jel tebi jasno da te stock frekvencije nebudes nikad vidio i prema tome ti moj post daje jasan uvid u ono sta ces vidjet pod minimum sta se tice taktova, a taj MCH je kao sta sam rekao ukljucen ili na auto na gotovo svakoj Z ploci, ja neznam i nisam jos vidio nijednu na kojoj nije, pogotovo od kada je izaslo 5 revizija BIOS-a od izlaska za svaku plocu 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Intel ekipa na aparatima 

Šta se tu ima bit na aparatima, 2700x na 4.3GHz daje 1970cb u multiju i 180 u singlu, to je manje od 200 bodova razlike naspram 8700k na 5.3GHz (1775cb) i nekih 10% sveukupne razlike u sirovoj snazi, dok je u singlu razlika za intel 50 bodova (240cb), odnosno velikih 35%.

 

Ryzen 2700X and ASUS CH6, Overclocking session and Gaming Benchmarks Preview (Part 1)

 

Ryzen 2700X and ASUS CH6, Bios update, boost, 24/7 overclock, stock cooler and CS:GO (Part 2)

 

I za tih 4.3GHz ce opet trebati ogroman napon, jer prema ostalim izvorima ima primjeraka koji nejdu preko 4GHz 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 18:45 (Lucidius).
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...

Šta se tu ima bit na aparatima, 2700x na 4.3GHz daje 1970cb u multiju i 180 u singlu, to je manje od 200 bodova razlike naspram 8700k na 5.3GHz (1775cb) i nekih 10% sveukupne razlike u sirovoj snazi, dok je u singlu razlika za intel 50 bodova (240cb), odnosno velikih 60+%.

 180 vs 240 ==> razlika 60 bodova. Odakle 50 bodova i 60% ?! 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...
Lucidius kaže...

Šta se tu ima bit na aparatima, 2700x na 4.3GHz daje 1970cb u multiju i 180 u singlu, to je manje od 200 bodova razlike naspram 8700k na 5.3GHz (1775cb) i nekih 10% sveukupne razlike u sirovoj snazi, dok je u singlu razlika za intel 50 bodova (240cb), odnosno velikih 60+%.

 180 vs 240 ==> razlika 60 bodova. Odakle 50 bodova i 60% ?! 

To je matematika predskolskog uzrasta, ne znas ti to :D

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

 180 vs 240 ==> razlika 60 bodova. Odakle 50 bodova i 60% ?! 

 Editirao sam bio post jer sam napisao prvo 230 bodova, ali sam se onda sjetio da je toliko kada je na 5.2GHz, pa onda nisam u letu dok sam prepravljao i to promjenio 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 18:45 (Lucidius).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ja dajem svoj i3 8350k i msi z370a pro i 16gb ddr4 za ryzen i ploču.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Lucidius kaže...
hrvooje kaže...

 180 vs 240 ==> razlika 60 bodova. Odakle 50 bodova i 60% ?! 

 Editirao sam bio post jer sam napisao prvo 230 bodova, ali sam se onda sjetio da je toliko kada je na 5.2GHz, pa onda nisam u letu dok sam prepravljao i to promjenio 

 

 

 Opet odakle 60%? Odoka?

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

  30% odoka

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam pratio temu dva tjedna te se skupilo 12 stranica. Od 12 stranica se ne bi niti jedna puna stranica konkretnih informacija skupila. Intel ovo, Intel ono, offtopics, smeće, suma sumarum tema je toxic većinom zbog istih forumaša. Chat temu mrzitelja hardvera ni ne želim otvarati jer sigurno imam 20-30 stranica nepročitano te sumnjam da je išta bolje od ove teme. Moderatori su već par puta upozoravali, počeli davati kartone, al' svakako na sami spomen plavog tabora -he-who-must-not-be-named- bi trebalo kažnjavati crvenim kartonom. That's my 50cent

 

On-topic: bilo mi je drago vidjeti postove za LN2 OC 2nd gen Ryzena na ~5.8GHz te takt memorije postignut na impresivnih 4.5GHz. Baš sam gledao malo cijene 4GHz modela memorije, došavši do zaključka da mi je suludo ulagati pozamašne novce u nešto što neću primjetiti razliku, par fps-a više-manje, par sekundi-minuta brža videoobrada. Još jedna dobra vijest je cijena prednarudžbe za 2700x model dok je 1700x u vrijeme izlaska bio >3200kn (za točan iznos bi morao otići po kutiju gdje mi je račun).

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 21:25 (Najbrži).
Moj PC  
3 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Najbrži kaže...

Nisam pratio temu dva tjedna te se skupilo 12 stranica. Od 12 stranica se ne bi niti jedna puna stranica konkretnih informacija skupila. Intel ovo, Intel ono, offtopics, smeće, suma sumarum tema je toxic većinom zbog istih forumaša. Chat temu mrzitelja hardvera ni ne želim otvarati jer sigurno imam 20-30 stranica nepročitano te sumnjam da je išta bolje od ove teme. Moderatori su već par puta upozoravali, počeli davati kartone, al' svakako na sami spomen plavog tabora -he-who-must-not-be-named- bi trebalo kažnjavati crvenim kartonom. That's my 50cent

 

On-topic: bilo mi je drago vidjeti postove za LN2 OC 2nd gen Ryzena na ~5.8GHz te takt memorije postignut na impresivnih 4.5GHz. Baš sam gledao malo cijene 4GHz modela memorije, došavši do zaključka da mi je suludo ulagati pozamašne novce u nešto što neću primjetiti razliku, par fps-a više-manje, par sekundi-minuta brža videoobrada. Još jedna dobra vijest je cijena prednarudžbe za 2700x model dok je 1700x u vrijeme izlaska bio >3200kn (za točan iznos bi morao otići po kutiju gdje mi je račun).

 Ni meni nije lijepo gledati kako određeni osnovnoškolci zagađuju teme i mijenjaju smjer razgovora no šta je tu je, zbog nekog razloga admini ne dijele perma ban. Možda je to neki Bug-ov eksperiment, proučavaju psihu forumaša ili šta ti ja znam . Slično je facebook radio sa svojim korisnicima ako se sjećate toga, to je bila i jedna od tema razgovora na jednom Bug talk showu, i facebook se baš i nije proslavio nakon toga, ali svi mi ovdje jako volimo Bug pa im vjerojatno nećemo zamjeriti puno kad budu završili sa eksperimentom i objavili vijest .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 21:58 (Shockwave).
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je dio politike "dajmo im da pričaju" u kojoj je pravilo da se ne izbacuje zbog malo žešće rasprave, ali trolanje je prešlo sve granice ukusa.

Više se neće tolerirati.

Nope.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hehehe... Jadan Luci. Navucete ga sa stilom i covjek se opusti i....

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Ryzen 7 2700X Review - Part 1: Zen Vs Zen+ Vs Intel i7 7700k

 

review sa x370, jos nitko nema review sa x470

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.4.2018 8:23 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

Ryzen 7 2700X Review - Part 1: Zen Vs Zen+ Vs Intel i7 7700k

 

review sa x370, jos nitko nema review sa x470

 Zivi bili pa vidjeli dal ce podizanje brzine rama sa 3200 cl14 na 3500 cl14 donjeti 10% porasta u performansama na jednakoj frekvenciji procesora.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Fanu kaže...

 

Ryzen 7 2700X Review - Part 1: Zen Vs Zen+ Vs Intel i7 7700k

 

review sa x370, jos nitko nema review sa x470

 Zivi bili pa vidjeli dal ce podizanje brzine rama sa 3200 cl14 na 3500 cl14 donjeti 10% porasta u performansama na jednakoj frekvenciji procesora.

To mozes samo sa samsung b die, taj sport kosta skoro 1000kn 8GB.. Na kraju te sve skupa ispadne puno skuplje od 8700K, kakvog to smisla ima??

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvale Wraith Prism LED Cooler koji dolazi sa 2700X

 

Čini se da je danas u Austinu bilo slavljenički

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 20:47 (hrvooje).
 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uz manju startnu cijenu nego prethodna generacija dobiješ još i kvalitetan cooler , lijepo AMD skuplja pluseve s ovim procesorima. Ovakav dizajn im omogućuje puno manevarskog prostora u snižavanju cijena i dodavanju boljih stock coolera.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
10 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

+puno bolje maticne u odnosu na Intel u istom cijenovnom rangu, npr. Asus Strix B350-F kosta 900-1000kn, vani 110 eura, a kod Intela najbolje u tom rangu je npr. MSI Z370-A. Razlika u npr. zvuku izmedju tih maticnih je osjetna. Znam da je mozda fer usporedba X370, tj. nadolazeci 470 vs 370, ali realno po meni ne jer mozes clockati i sa B350, a jedini minus je kaj nemas podrsku za SLI.

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Usporedba cijena od prije godinu dana i danas

 

 

I malo o AMD-ovom skalabilnom CCX-u

https://fuse.wikichip.org/news/1177/amds-zen-cpu-complex-cache-and-smu/

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
7 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

Usporedba cijena od prije godinu dana i danas

 

 

 

 

Ima razlog zasto su takve cijene danas, a i usprkos njima, prvi review koji je izasao kaze da je 2700x super ali preskup... 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Budi srce i podijeli link s nama.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Budi srce i podijeli link s nama.

Ne dam link ;)

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
war3_tft kaže...

Budi srce i podijeli link s nama.

Ne dam link ;)

 Good performanse / price ration. Price somewhat high.

 

Ako je cijena 'somewhat high' i prati je 'good performanse / price ratio' onda dobiješ što platiš :) 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

"Good performance/price ratio" i nakon toga "Price somewhat high"...wtf? Pa ili je jedno ili je drugo, oboje mi nema smisla...

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

brutalan napad na tržište sa manjom cijenom i  uključenim coolerom..ipak ništa od 1700 nego direkt odma na 2700 i biti miran narednih 5 godina šta se mene tiče :D 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.4.2018 12:31 (funny games).
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Kad se skida NDA po našem vremenu ??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

"Good performance/price ratio" i nakon toga "Price somewhat high"...wtf? Pa ili je jedno ili je drugo, oboje mi nema smisla...

Good... nije very good ili excellent. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice