AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.856
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

šta u tomb rideru ne paše intelu

 ovdje jos ljepse to izgleda

 

a evo i u gta 5

 

i to na gejmerskih 1080pIntel doslovno unistenlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovi testovi na annandu nisu pokazatelj jer drugdje nije tako ali ovde je izuzetak tomb rider na svim rezolucijama.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ti grafovi iz anandtecha su obrnuti tj zapravo vode 8600k/8700k, o tome se vec diskutiralo, kad se rezultati okrenu podudaraju se sa svim ostalim testovima gdje je testiran gta, a ostale igre isto tako.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

šta u tomb rideru ne paše intelu

Vidis da i5 7400 dere 8700K, znaci zanemariti test.. Kao i anandtech recenziju...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 To bi trebalo ovako bit neki prosjek, koji god od ovih novih se uzme nema greške kod igranja ali ipak je lijepo vidit više od šest jezgri na task-u.Riza 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMd drzi puno veci gpu load nego intel s "slabasnom" gtx 1070

u bf1 doslovno melje intela na istom taktu, fc5 i gta5 nesto manje..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 4
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U bf1 multiju bi trebao rizen briljirat.Hoče li se to još šta ispolirat sa novijim biosima vidit čemo.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Prosjek brda igara na kraju iskrivi sliku jer hrpa igara bude gpu bound zbog razloga sto se detalja stavi na max, a svi znamo da ima detalja koji se mogu sniziti da vizualno nema skoro nikakve razlike, al zato u fps-u ima. Tu prica postaje skroz drugacija, ima naslova gdje kava pegla po 20-25%, a na kraju se komotno moze reci da je u prosjeku 15% brza sto je jedna cijela klasa gpu-a iznad...

Evo jedan test sa gta v i tomb raiderom
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ovo je idealna situacija, nikad jaci CPUi za te novce. Sloboda izbora na max, a greske nema.

 

Iako bas zbog povratka u utrku prednost dajem AMD-u a Intel mi je u kazni zbog onih security $ranja... ;)

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može li ova kašeta od coolera https://www.links.hr/hr/cooler-lc-power-lc-cc-95-cosmo-cool-socket-775-1150-1151-1155-1156-am2-am3-am4-fm1-fm2-050903231 biti dostatna za Ryzen 1600X? Naime ne mislim ništa klokirat, već da ne minjam cooler, iman ga u konfi, a vizualno mi je lijep, ide i ploča Asus Prime X370-Pro pa će sve biti crno bijelo. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dostatan je sigurno jer odlično hladi samo neznam kak buš ga montirao na taj socket.

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vele na službenoj stranici od LC 

 

Compatible to AMD Ryzen processor with AM4 socket!

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

mrki_tua

Zakaj 1600X? Definitivno ti je isplativije ili 1600 ili 2600, bez X. Osobno mislim da ti je isplativija i npr. Asus Strix B350-F ploca za 890kn, osim ako ne ides na SLI. Takodjer, imao sam Prime-Pro u rukama i nema bas bijelih elemanata. Hladnjaci i šare nisu bijele, nego sive boje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 23:41 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...

Vele na službenoj stranici od LC 

 

Compatible to AMD Ryzen processor with AM4 socket!

 

 

Taj hladnjak postoji godinama. Ima li kakva informacija da su i dosadašnje verzije kompatibilne?

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

mrki_tua

Zakaj 1600X? Isplativije ti je ili 1600 ili 2600, bez X.

 Uzeo sam ga u Njemačkoj za 167 eur, smatrao sam da je odlična cijena, a i uzeo sam kvalitetniju ploču (amo reć od ovih nižih) kao zalog za recimo 5 godina, jer sam čitao/gledao dosta reviewa i ova je neki minimum za uzest zbog vrama, sve ispod je šrot. Hoću reći da za 20 eur razlike (obični i x na mindfctory) dobijem procesor koji ima nešto bolje specifikacije, mislim da sam na kraju dobro procijenio. Ako mi za koju godinu dopizdi, prodam ga pa uzmem seriju 2xxx.

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jesu

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako ti dopizdi kupi si Intela jer su u Mindfactoryu odlicne cijene, npr. i5-8600K 215 eura i Z370 Asrock Extreme 4 ili Asus Prime 140 eura. Dosta bolje performanse za gaming, OC to OC gledano, ali se tesko osjeti, ak imas npr. 60-75Hz monitor i ne pretjerano jaku graficku. Kaj se Ryzena tice kod njih je fakat isplativije kupiti 1600, nego 2600, dobrih 50 eura razlike.

 

Ne kuzim ovo s VRAMom sta pricas, i X370 Prime-Pro i 20 eura jeftinija B350-F Strix imaju jednaku DDR4 podrsku RAMa, kaj se brzine tice. Pretpostavljam da ne ides na SLI, tak da si jos malo vidi razlike koje su u broju PCI slotova, SATA i USB utorima. Kvaliteta kljucnih komponenti (kondenzatori, hladnjaci, VRM..) bi trebala biti bolja na Strix, a i SupremeFX zvuk bi trebao biti bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 0:23 (The_Fichek).
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

možeš ubrzat na 14:00, koliko sam razumio rekao je da sve ispod ove što sam naručio smeće, mislim da je čovjek dosta relevantan jer nabraja neke detalje koje drugi nisu spominjali (čitaj budu plaćeni/reklama). Eh da, x verzije procesora imaju bolji oc potencijal (mada neću oc-ati), recimo oc-ana 1600x može laganim dizanjem napona biti jača od 2600. Također čekanjem novih matičnih ploča ne bi ništa dobio, dapače mislim da sam i tu dobro prošao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisu x modeli nista bolji za oc, a tesko da moze ryzen 1600 biti bolji od 2600 jer 2600 ide sigurno na veci takt

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Nisu x modeli nista bolji za oc, a tesko da moze ryzen 1600 biti bolji od 2600 jer 2600 ide sigurno na veci takt

 

Na par recenzija sam pročitao da jesu, sad tko je u pravu, ne znam. Inače monitor mi je 60Hz (Dell U2715h), tako da sam možda trebao ići na 1600, ali ponavljam išao sam zbog male razlike u cijeni (20 eur) te zbog toga što me ne zanima oc (u biti cca. 10% je x verzija bolja, šta sam taman toliko i platio).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 6:41 (mrki_tua).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
U pravu je nas patrick😁lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
U pravu je nas patrick😁lp

 Jel to cinično ili ozbiljno? Ajde možda sam moga 20 eur bolje potrošit, ali ionako san odusta od nadogradnje ram-a pa mi taj iznos kod nadogradnje gpu-a neće puno pomoć :-) ,vidit ćemo kroz ljeto kako će se cijene kretati...

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dosta njih je testiralo i nema nikakve razlike u oc, nekad je 1700 bolji nekad 1800x sve ovisi kakav primjerak te potrefi tak da ja nebih placao 20 eur vise nikako jer jos ni hladnjak ne dobis s njime, dok sa ryzen 1600 ide i hladnjak. Mislim da je to politika isto kao sta je bilo i kod fx pa su izbacili onu 9xxx fx koji su dosli ko svetog petra kajgana a nista bolji od normalnih 83xx cpu, par klikova i imas tu istu stvar. Sve se to ponavlja, kako kod amd tako i kod intela tko zeli kupi odmah brzi cpu, tko ne taj u par klikova dobi isti klinac za puno nizu cijenu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa skužili su kako uz minimalne pomake i dalje osvajati tržište.Iako se nisu proslavili sa fx serijom, sada imaju dobre procesore pa će im upaliti ta fora.Jer dok je mohikanaca koji se svađaju i ratuju radi 10% preformansa gore dolje, oni će zadovoljno trljati brčiće jer prodaja ide :D

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Dosta njih je testiralo i nema nikakve razlike u oc, nekad je 1700 bolji nekad 1800x sve ovisi kakav primjerak te potrefi tak da ja nebih placao 20 eur vise nikako jer jos ni hladnjak ne dobis s njime, dok sa ryzen 1600 ide i hladnjak. Mislim da je to politika isto kao sta je bilo i kod fx pa su izbacili onu 9xxx fx koji su dosli ko svetog petra kajgana a nista bolji od normalnih 83xx cpu, par klikova i imas tu istu stvar. Sve se to ponavlja, kako kod amd tako i kod intela tko zeli kupi odmah brzi cpu, tko ne taj u par klikova dobi isti klinac za puno nizu cijenu

Nije istina, silliconlottery je imao statistiku, 1800x se clocka malko bolje od 1700x koji se opet clocka malo bolje od 1700. 1700-ka te mogla pogodit koja ne ide na 3.8ghz, bilo je i takvih pehista. Isto tako nije svaki fx 83xx mogao radit na taktovima fx 9xxx, netocno je govorit da razlike nema.

2700x se  isto sasvim sigurno clocka malo bolje od 2700 iz dosad vidjenog, par 2700 cije sam review-e vidio su isli na 4.1, u istim recenzijama je 2700x isao na 4.2 i 4.3ghz.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

E možemo sad u nedogled, uspoređivao sam 1600x sa 1700, tek u 1700 neman neke vrijednosti, opet ponavljam za procesor sam dao 167 eur i mislim da je x bolji procesor (na papiru je), a kažem da sam gledao videa gdje se spominje da je x bolji potencijal za oc. Svejedno ne dobije se nešto puno, u igrici 5+ fps, ali opet ponavljam išao sam samo radi cijene.

 

P.S. na dva mjesta sam vidio da 1600 nisu usojeli oc preko 3.8, za 1600x to nisam vidio, čak štoviše sa primjerenom amperažom ide do 4,0-4,1. Nije mi oc bitan, ali možda me za 2-3 godine ponese, mada ne virujem jer sam bolestan šta se hw i održavanja tiče (nijedan gpu nisan oc, ssmo prvi dan da probam i sve na tvorničke postavke).

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.4.2018 10:08 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Mene sad buni ovo sa matičnim pločama, za neki lagani OC (2600x) jel se uopće isplati uzimat x470 ploču? Konktretno u mom slučaju, tu i tamo nešto odigram (1440/60), napravim par video klipova godišnje i to je to od "produktivnosti"... I koji će mi onda kurac XFR2 ako ga mogu ručno kloknut? Ili, nove ploče i nisu baš nešto "pod must" osim bolje podrške za mem i eventualno podrška za zen2 (ovo je nategnuto ali opet stoji)? Sad dok pišem mi se otvorila i ta 3 opcija novi ryzen i stara x370 ploča ili b350? 

 Ne znam ako sam dobro pohvatao pa zato i pitam ali, osim tog xfr i SLI podrške (niš što mene zanima) i još nekih "high end" điđa miđa za neki lagani clock, tek tako da je, ispada da je čak i b350 ploča prava dovoljna stvar? 

steam: skank666 origin:IhrvojeI
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Patrick_cro kaže...

Dosta njih je testiralo i nema nikakve razlike u oc, nekad je 1700 bolji nekad 1800x sve ovisi kakav primjerak te potrefi tak da ja nebih placao 20 eur vise nikako jer jos ni hladnjak ne dobis s njime, dok sa ryzen 1600 ide i hladnjak. Mislim da je to politika isto kao sta je bilo i kod fx pa su izbacili onu 9xxx fx koji su dosli ko svetog petra kajgana a nista bolji od normalnih 83xx cpu, par klikova i imas tu istu stvar. Sve se to ponavlja, kako kod amd tako i kod intela tko zeli kupi odmah brzi cpu, tko ne taj u par klikova dobi isti klinac za puno nizu cijenu

Nije istina, silliconlottery je imao statistiku, 1800x se clocka malko bolje od 1700x koji se opet clocka malo bolje od 1700. 1700-ka te mogla pogodit koja ne ide na 3.8ghz, bilo je i takvih pehista. Isto tako nije svaki fx 83xx mogao radit na taktovima fx 9xxx, netocno je govorit da razlike nema.

2700x se  isto sasvim sigurno clocka malo bolje od 2700 iz dosad vidjenog, par 2700 cije sam review-e vidio su isli na 4.1, u istim recenzijama je 2700x isao na 4.2 i 4.3ghz.

 Ovisi jer testirano na istoj ploci, ne mozes usporedivati razlicit oc na razlicitim plocama, ja sam vidio da i ryzen 1700 ide bez beda preko 4.1ghz dok je 1800x na istoj ploci isao na 4050mhz tako da je to samo kakav te primjerak pogodi, nitko ti ne garantira da ces sa 1800x postici veci oc, a i koliko vidim ryzen 2700 vs 2700x je vani razlika 30eur a kod nas ce biti vjerojatno i vise, tako da po meni ne vrijedi davati 250-300kn vise za x model jer iovako ga neces drzati na max oc cijelo vrijeme jer koliko smo vidjeli nakon odredenog takta moras povisiti napon i to dosta. Mislim da je 4.2ghz sa 1.4 neki optimum za 24/7, inace ide on i preko 4.5ghz ako ces mu roknut napon preko 1.5v 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
skank666 kaže...

 Mene sad buni ovo sa matičnim pločama, za neki lagani OC (2600x) jel se uopće isplati uzimat x470 ploču? Konktretno u mom slučaju, tu i tamo nešto odigram (1440/60), napravim par video klipova godišnje i to je to od "produktivnosti"... I koji će mi onda kurac XFR2 ako ga mogu ručno kloknut? Ili, nove ploče i nisu baš nešto "pod must" osim bolje podrške za mem i eventualno podrška za zen2 (ovo je nategnuto ali opet stoji)? Sad dok pišem mi se otvorila i ta 3 opcija novi ryzen i stara x370 ploča ili b350? 

 Ne znam ako sam dobro pohvatao pa zato i pitam ali, osim tog xfr i SLI podrške (niš što mene zanima) i još nekih "high end" điđa miđa za neki lagani clock, tek tako da je, ispada da je čak i b350 ploča prava dovoljna stvar? 

Pa mislim da smo već zaključili da nema smisla prelaziti sa x370 na x470, jedino ako se ide na novu konfu tad se uzme x470. Nema nekih velikih razilika, jedino memory support a to si proučiš malo...Kaj se tiče performansi i clockanja ploče su iste.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
skank666 kaže...

 Mene sad buni ovo sa matičnim pločama, za neki lagani OC (2600x) jel se uopće isplati uzimat x470 ploču? Konktretno u mom slučaju, tu i tamo nešto odigram (1440/60), napravim par video klipova godišnje i to je to od "produktivnosti"... I koji će mi onda kurac XFR2 ako ga mogu ručno kloknut? Ili, nove ploče i nisu baš nešto "pod must" osim bolje podrške za mem i eventualno podrška za zen2 (ovo je nategnuto ali opet stoji)? Sad dok pišem mi se otvorila i ta 3 opcija novi ryzen i stara x370 ploča ili b350? 

 Ne znam ako sam dobro pohvatao pa zato i pitam ali, osim tog xfr i SLI podrške (niš što mene zanima) i još nekih "high end" điđa miđa za neki lagani clock, tek tako da je, ispada da je čak i b350 ploča prava dovoljna stvar? 

 Sa novom generacijom je zapravo najvaznija stavka bolji memory support koji je zapravo najvazniji za ryzen, ako sam dobro shvatio novi procesori i sa b350 plocama uspjevaju drzati bolje brzine i latencije memorije. U tom slucaju mozda je najbolje ici na neki ryzen+ i uzeti b350 plocu koja supporta neki solidan ram.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice