AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.083.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

kaj lol, kao nesto se drasticno promjenilo, si to uopce procitao?

 

Iz nekih tekstova se da izvuć da su B350 ipak lošije od X370, iako se priča na nekim videima kako su praktički iste, sa malim razlikama (nema SLI, itd.), ali onda opet ta videa uvjek treba uzeti s dozom rezerve jer čak sumnjam (teorije zavjere) da se linusu i nekim poznatijima šalje na test bolji hw nego šta ću ga ja kupit u linksa (opekao sam se s monitorom). Znači ipak se ne isplati davat pare za neku memoriju, pitao bi u teme memorije, samo vidim da se slabo odgovara, isplati li se uzes rabljenu te jel dovoljno napraviti memtest jedno uru, dvi?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
chaselol kaže...

Stavio novi bios za plocu sto je ASUS izbacio, out of the box sad memorija ide na 3ghz i jedan CB15 na 3.9ghz

ajde ga stavi na 3,7 da vidimo kako se ponaša u odnosu na mojeg hasu

s ovih 8 bodova što si bolji sa 200mhz razlike mi se čini da ćeš biti slabiji

 ubi ga haso qurcem u celo

AMD AntiBoy
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...
ali onda opet ta videa uvjek treba uzeti s dozom rezerve jer čak sumnjam (teorije zavjere) da se linusu i nekim poznatijima šalje na test bolji hw nego šta ću ga ja kupit u linksa (opekao sam se s monitorom).

 Kao što se njihovi procesori slabije kloknu nego kod nas običnih smrtnika? npr. JayzTwoCents

LOL: Crobrother
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
picajzla0707 kaže...
chaselol kaže...

Stavio novi bios za plocu sto je ASUS izbacio, out of the box sad memorija ide na 3ghz i jedan CB15 na 3.9ghz

ajde ga stavi na 3,7 da vidimo kako se ponaša u odnosu na mojeg hasu

s ovih 8 bodova što si bolji sa 200mhz razlike mi se čini da ćeš biti slabiji

 ubi ga haso qurcem u celo

 Vidi se da si iz Bosanske bojne. 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Najbrži kaže...
mrki_tua kaže...
ali onda opet ta videa uvjek treba uzeti s dozom rezerve jer čak sumnjam (teorije zavjere) da se linusu i nekim poznatijima šalje na test bolji hw nego šta ću ga ja kupit u linksa (opekao sam se s monitorom).

 Kao što se njihovi procesori slabije kloknu nego kod nas običnih smrtnika? npr. JayzTwoCents

 Možda ne zna kako se clocka, kao ja :-) viruj mi da smo mi slijepo crijevo za EU, sve šta sam kupio u Njemačkoj bilo je više kvalitete, od robe do vozila...

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo da javim ako kome treba. možda su riješili i prije ali nisam imao vremena da updejtam bios. G.Skill Ripjaws V rade sad na 3200 bez problema na mojoj Gigabyte AB350-Gaming 3. nema više potrebe za ručno spuštanje množitelja na 29.33.

 

nije da je meni to bilo nešto toliko bitno. al eto sad imam još extra 5gb/s propusnosti na memoriji.

 

e i mali 2200g setup koji koristim za sve, bez problema transkodira 3 streama na plex. čudo malo.

Moj PC  
11 0 hvala 3
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD blog o optimizaciji Ryzena za gaming:

Ryzen Optimization

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Za Intelaše :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 

Za Intelaše :-)

 dobro da nisi pokazao video iz doba Athlona 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...
mrki_tua kaže...

 

Za Intelaše :-)

 dobro da nisi pokazao video iz doba Athlona 

 

U čemu je razlika, šta ovi procesori u videu koji se uspoređuju u trgovini zapakirani razviju nešto?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 

U čemu je razlika, šta ovi procesori u videu koji se uspoređuju u trgovini zapakirani razviju nešto?

Stavio si video snimljen prije izlaska kofi lejka, intelovog odgovora na rajzen. Dakle potpuno besmislen i irelevantan post posto su ti intel procesori iz usporedbe danas irelevantni. Ako nemas sta pametno postat, radje ne postaj...

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pardon, ali nisam puno ni falio jer Ryzen nije u istom cjenovnom rangu, recimo taj Intel i5 8600k je cca. 32% skuplji od Ryzena 1600X, što nije beznačajno i svakako je relevantno. Također zalog za budućnost je AM4 socket (recimo meni koji sada uzimam nove dijelove) jer će najvjerojatnije 1151 ići u povijest. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 14:49 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

Pardon, ali nisam puno ni falio jer Ryzen nije u istom cjenovnom rangu, recimo taj Intel i5 8600k je cca. 32% skuplji od Ryzena 1600X, što nije beznačajno i svakako je relevantno.

Opet nebuloze, usporedjuje se 8400 a ne 8600K koji je klasu iznad po gaming performansama. 8400 kosta isto ko i najeftiniji 6 core ryzen...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

Pardon, ali nisam puno ni falio jer Ryzen nije u istom cjenovnom rangu, recimo taj Intel i5 8600k je cca. 32% skuplji od Ryzena 1600X, što nije beznačajno i svakako je relevantno.

Opet nebuloze, usporedjuje se 8400 a ne 8600K koji je klasu iznad po gaming performansama. 8400 kosta isto ko i najeftiniji 6 core ryzen...

 

 

Nebuloza je reć klasu iznad.  https://www.youtube.com/watch?v=RpUCESiWiU8  vidimo da je bolji, ali, veliko ALI, Intel više napreže GPU i CPU, što znači da ima napretka za Ryzen (softwareskog). Također, u nekim igricama je razlika mala, rekao bih nebitna, ali dobro. 

 

Battlefield 1

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 14:55 (mrki_tua).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

 

 

Nebuloza je reć klasu iznad.  https://www.youtube.com/watch?v=RpUCESiWiU8  vidimo da je bolji, ali, veliko ALI, Intel više napreže GPU i CPU, što znači da ima napretka za Ryzen (softwareskog).

 

 

 Ovo boldano samo znaci da ne bottlenecka gpu. 

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mislim da je ovo relevantniji video

 

 

Ryzen 5 2600X vs. Core i7-8700K IPC Comparison, AMD's Hot On Intel's Heels!

+

 

https://www.techspot.com/article/1616-4ghz-ryzen-2nd-gen-vs-core-8th-gen/

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 15:54 (Fanu).
Moj PC  
5 1 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
mrki_tua kaže...

 

 

Nebuloza je reć klasu iznad.  https://www.youtube.com/watch?v=RpUCESiWiU8  vidimo da je bolji, ali, veliko ALI, Intel više napreže GPU i CPU, što znači da ima napretka za Ryzen (softwareskog).

 

 

 Ovo boldano samo znaci da ne bottlenecka gpu. 

 Može bit, a i ne mora, uglavnom niže su i temperature, tako da ima prostora za napredak. Logično je da će nVidija minirat AMD.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...
ansha kaže...
mrki_tua kaže...

Pardon, ali nisam puno ni falio jer Ryzen nije u istom cjenovnom rangu, recimo taj Intel i5 8600k je cca. 32% skuplji od Ryzena 1600X, što nije beznačajno i svakako je relevantno.

Opet nebuloze, usporedjuje se 8400 a ne 8600K koji je klasu iznad po gaming performansama. 8400 kosta isto ko i najeftiniji 6 core ryzen...

 

 

Nebuloza je reć klasu iznad.  https://www.youtube.com/watch?v=RpUCESiWiU8  vidimo da je bolji, ali, veliko ALI, Intel više napreže GPU i CPU, što znači da ima napretka za Ryzen (softwareskog). Također, u nekim igricama je razlika mala, rekao bih nebitna, ali dobro. 

 

Battlefield 1

 Molim te da prestaneš...

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

@DarthMarcus, kada mislim nešto natipkati na forumu trebam li od tebe tražiti dopištenje pisanim putem ili ćeš mi dat broj mobitela pa da te pitam usmeno? Ako ti se ne čita, napravi grupu na Whatsapp/Viber/Telegram naziva "IT Egomanijaci" i stavi par ljudi s foruma, a forumu ostavi svrhu foruma, tj. razmjenjivanje mišljenja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoj se ljutiti na DarthMarkus , dobar je on, mislim da uskoro prelazi na Ryzen.

 

Inače ovdje imaš dovoljno ekipe s kojom se možeš svađati do mile volje, ako me kužiš.

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne želim se svađat, svađa i rasprava nisu iste stvari, mada su dosta slične. Problem je šta smo mi kao nacija na banalne stvari dosta isključivi, tražimo toleranciju i prava po principu da manjina siluje većinu. Ali idem u debeli offtopic, uglavnom svađu ne želim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

mislim da je ovo relevantniji video

 

 

Ryzen 5 2600X vs. Core i7-8700K IPC Comparison, AMD's Hot On Intel's Heels!

+

 

https://www.techspot.com/article/1616-4ghz-ryzen-2nd-gen-vs-core-8th-gen/

 Znaci imamo best case scenrio za Ryzean, gdje se koristi 3200 cl14 ram koji je optimalan sa dovoljnom visokom brzinom i utegnutim latencije i opet na kraju osakaceni Intel daje bolje ili jednake rezultate u produktivnosti i u prosjeku skoro 15% vece performanse u gamingu. Kad pogledamo racunicu taj ram dode 2000 kn, dok za intela vec za 1300 kn nabavis ram koji ces lijepo oc-ati i na kraju te 8700k ispadne 200 skuplji, odabir je tu samo jedan...

mrki_tua kaže...

Ne želim se svađat, svađa i rasprava nisu iste stvari, mada su dosta slične. Problem je šta smo mi kao nacija na banalne stvari dosta isključivi, tražimo toleranciju i prava po principu da manjina siluje većinu. Ali idem u debeli offtopic, uglavnom svađu ne želim.

 Nema tu svade, i kolega i ja smo ti boldali onaj dio koji si fulao, ja sam ti pokusao na lijep nacin objasniti u cemu je stvar, al ti i dalje vozis po svome...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2018 10:12 (war3_tft).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ptice na grani znaju da je intel best buy za gaming. Dokazano milju puta i kome nije sjelo niti u školi mu nije baš najbolje sjedalo u dinju. Ako igraš igre na kompu isključivo onda će ti intel biti best friend. A 60hz i te fore pustite fanboyima koji nevide ili ne žele vidjeti. I dajte više ne serite po jednom te istom stalno. Amd je tu jako blizu i definitivno odlična alternativa.

 

 
6 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

da li se znaju cijene za r5 2600x  cpu kod nas ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

I ptice na grani znaju da je intel best buy za gaming. Dokazano milju puta i kome nije sjelo niti u školi mu nije baš najbolje sjedalo u dinju. Ako igraš igre na kompu isključivo onda će ti intel biti best friend. A 60hz i te fore pustite fanboyima koji nevide ili ne žele vidjeti. I dajte više ne serite po jednom te istom stalno. Amd je tu jako blizu i definitivno odlična alternativa.

 Pogotovo za streamanje na 1080p60

LOL: Crobrother
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fx-mooog kaže...

da li se znaju cijene za r5 2600x  cpu kod nas ?

 https://www.nabava.net/search.php?q=AMD+2600x

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekip'ca, danas složio 2200g sa AsrockAB350m i megaturbo kućištem - *drum role*

 

........

 

........

 

MS Phantom

........

 

Imam relativno staro nemodularno TX 850 napajanje koje sam tuknio unutra.

 

Muka po kablovima teška.

 

P.S. U adm-u sam platio flashanje nekih 70-80 čuna budući da nemam drugi (older gen ) proc. Nisam cicija, ali to bi stvarno trebali pro bono radit.

 

Pogotovo kad kupuješ i ploču i proc kod njih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 15:47 (DarthMarkus).
Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Ekip'ca, danas složio 2200g sa AsrockAB350m i megaturbo kućištem - *drum role*

Pics or it didnt happen 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2018 15:48 (Paolo Maldini).
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nesmijem slikati od sramote.

 

Grunf bi ovo 10x bolje odradio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

Nesmijem slikati od sramote.

 

Grunf bi ovo 10x bolje odradio.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice