AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.396
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Čovijek hoće novi komp i sad tu neke kombinacije sa g4560 i r3 1200 pa kasnije ovo pa ono pa onda ovak možda onak koji vam je qurac. Neka si uzme b360 i5 8400 i 2666mhz ddr4 ako je za igre, nema bolje i jeftinije kombinacije za moderan gaming. Nikakvi budget buildovi sa g4560 i r3 1200 ako ima love neka odmah uzme best buy kombo i bok. A te nadogradnje za 5 godina i takve nebuloze zaboravite. 

 ja baš budem kad naletim na neki 8700 bez q za oko 200 eura vrlo vjerovatno napravio upgrade, ovako po ovim cijenama 8700 iznad 2000kn nema nikakvog smisla niti logike... ali kad bi se napravilo istraživanje mislim da bi rezultati bili da jedno 95+% konfiguracija nije doživjelo nikakav upgrade osim eventualno GPU i SSD, tako da te futureproof pričice su samo bajke. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 10:09 (lav1000).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...

Tržište gpu-a se smiriva, dok za tržište ram-a nema naznaka, možda će to biti novo standard, mislim te cijene, tko zna. Doduše gpu je dosta potrošnija roba od rama.

Moj savjet ti je da vrebaš memoriju sa njuškala koja je pod garancijom te da lupaš cijene, ja sam nedsvno uzeo 16 gb 3 mjeseca stare hyperx fury ddr4 za 1000 kn, šta je ok kad vidim da se prodaje stara ddr3 bez garancije 8gb za 350 kn.

Ma nije memorija baš kvarljiva osim ako nisi neki goblin pa ih uništiš dok ih montiraš tako da mi igra polovna svakako memorija čak i bez garancije.Našao sam keks za 200 kn i ima jedan tu na forumu za 220 kn isti koji meni treba od 8 gb.

Eto za takvu ddr4 memoriju mora bi prodati 160 kg utega koji vrijede pošteno 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taraba kaže...
mrki_tua kaže...

 Uzeo sam i ja 16gb, velikim djelom jer sam htio imati 16 gb, nešto manjim jer obrađujem fotografije i multitaskam ljeti oko rezervacija, a najmanjim, 1% zbog igrica.

 

 I on je uzeo 32GB jer je htio imati, kaj ne? I nisam rekao da se on igra nego sam to spomenuo općenito ( čovjek se bavi sa puno stvari, od veoma ozbiljnog rada pa do zabave ).

 Sve 5, nije moje šta će će netko uzeti niti bi ikada nekome zamjerio zbog toga, ali za igranje tu nema nikakve svrhe, pa možda ni za nešto više.

Primjera radi, prije par godina je jedan gospodin u Zagrebu kupio Mercedes CL 65 AMG (jedan jedini u RH) koji je isti kao i CL 63 AMG, nešto razlike u snazi motora, a u stvarnoj uporabi je ovaj slabiji brži jer lakše prenese snagu na tlo, a razlika u cijeni je bila 110 000 eur! Šta hoću reći, ljudi pa često i ja sam, kupuju nerezonski i jer žele, a ne zbog stvarne potrebe pa tako i bez realnog opravdanja (recimo ovdje na forumu). 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...
mrki_tua kaže...

Tržište gpu-a se smiriva, dok za tržište ram-a nema naznaka, možda će to biti novo standard, mislim te cijene, tko zna. Doduše gpu je dosta potrošnija roba od rama.

Moj savjet ti je da vrebaš memoriju sa njuškala koja je pod garancijom te da lupaš cijene, ja sam nedsvno uzeo 16 gb 3 mjeseca stare hyperx fury ddr4 za 1000 kn, šta je ok kad vidim da se prodaje stara ddr3 bez garancije 8gb za 350 kn.

Ma nije memorija baš kvarljiva osim ako nisi neki goblin pa ih uništiš dok ih montiraš tako da mi igra polovna svakako memorija čak i bez garancije.Našao sam keks za 200 kn i ima jedan tu na forumu za 220 kn isti koji meni treba od 8 gb.

Eto za takvu ddr4 memoriju mora bi prodati 160 kg utega koji vrijede pošteno 

 Utege nikad ne prodaji! Oni drže cijenu pa čak i raste, bolji su id zlata, imam 190 kg utega, olimpijsku šipku, kavez, to se ne prodaje ni pod razno. 😂

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrki_tua kaže...
funny games kaže...
mrki_tua kaže...

Tržište gpu-a se smiriva, dok za tržište ram-a nema naznaka, možda će to biti novo standard, mislim te cijene, tko zna. Doduše gpu je dosta potrošnija roba od rama.

Moj savjet ti je da vrebaš memoriju sa njuškala koja je pod garancijom te da lupaš cijene, ja sam nedsvno uzeo 16 gb 3 mjeseca stare hyperx fury ddr4 za 1000 kn, šta je ok kad vidim da se prodaje stara ddr3 bez garancije 8gb za 350 kn.

Ma nije memorija baš kvarljiva osim ako nisi neki goblin pa ih uništiš dok ih montiraš tako da mi igra polovna svakako memorija čak i bez garancije.Našao sam keks za 200 kn i ima jedan tu na forumu za 220 kn isti koji meni treba od 8 gb.

Eto za takvu ddr4 memoriju mora bi prodati 160 kg utega koji vrijede pošteno 

 Utege nikad ne prodaji! Oni drže cijenu pa čak i raste, bolji su id zlata, imam 190 kg utega, olimpijsku šipku, kavez, to se ne prodaje ni pod razno. 😂

 hahaha a kužim te.to ide i u stan novi sa mnom ko neki ludi rus  ali šalu na stranu dobro je imati nešto u što nije potrebno stalno ulaganje.Jbt kako su nas izdresirali sa mobitelima,autima , gadgetima uzas,a najgore je što im to sve prolazi.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
funny games kaže...
mrki_tua kaže...

Tržište gpu-a se smiriva, dok za tržište ram-a nema naznaka, možda će to biti novo standard, mislim te cijene, tko zna. Doduše gpu je dosta potrošnija roba od rama.

Moj savjet ti je da vrebaš memoriju sa njuškala koja je pod garancijom te da lupaš cijene, ja sam nedsvno uzeo 16 gb 3 mjeseca stare hyperx fury ddr4 za 1000 kn, šta je ok kad vidim da se prodaje stara ddr3 bez garancije 8gb za 350 kn.

Ma nije memorija baš kvarljiva osim ako nisi neki goblin pa ih uništiš dok ih montiraš tako da mi igra polovna svakako memorija čak i bez garancije.Našao sam keks za 200 kn i ima jedan tu na forumu za 220 kn isti koji meni treba od 8 gb.

Eto za takvu ddr4 memoriju mora bi prodati 160 kg utega koji vrijede pošteno 

 dečko koji je kupio od mene combo 6600k + z170, kupio novu memoriju,  i jedan keksić je bio DOA, sa jednim mu radi bez greške, sa oba mu ruši, a sa tim keksićem koji je očito neispravan nemože ni bootati... imao je neke BSODove pa me kontaktirao da pita reda radi jesam li ga zavaljao... stvarno ako memorija radi, ako joj ne puštaš 2V napona i sl. da može raditi 30 godina bez greške, nije rijetkost da proizvođači daju lifetime warranty na memoriju, ne znam koj druga komponenta ima takve slučajeve garancije. 

7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Što je ovo pocelo rasti cvijece po ryzen temi, vec par strana se nismo poklali 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
The_Fichek kaže...

Ti si puko Chaselol, koja je tvoja poanta uopce? Da kupi G4560 pored Ryzena 2600/X?

Jel ti znas citati, sta pise sta sam napisao?

 

Covjek ima FX-a i RX 470, samo sam mu rekao da se ne isplati da prelazi na bilo koji CPU jer mu je upgrade minimalan OSIM sto ce dobiti upgrade u nekim single core naslovima.

 

Nemoj glumiti ove genijalce sto su uspamali pola foruma sa svojim fanbojizmom 

 

P.S. jel ljude buni sto je quad ryzen umjesto hexa core? Razlike nema kad je ta grafa u pitanju 

Kak je CPU upgrade minimalan??? Nije minimalan nit u BF1 niti u GTA5, niti u bilocem drugome.

Evo ti FX 8320 vs 1600 uparen s RX 470:

Ima i hrpa drugih videja i dokaza. 2600X za gaming moze biti samo bolji.

Ryzen 1400 ima smisla samo za one koji su na jako ogranicenom budzetu jer je za malo vise i5-8400 isplativiji, a ovom kolegi kojem smo pisali je 2600/X dusu dao s obzirom na namjenu koju je napisao post poslije ovog tvog posta.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 14:14 (The_Fichek).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

Što je ovo pocelo rasti cvijece po ryzen temi, vec par strana se nismo poklali 

 

Što se ne kolje u temi chat ljubitelja hardwarea? Ovo je osvježenje za čitati btw.

 

Ryzen refresh stavio stvari na svoje mjesto izgleda mi.

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
lav1000 kaže...

Što je ovo pocelo rasti cvijece po ryzen temi, vec par strana se nismo poklali 

 

Što se ne kolje u temi chat ljubitelja hardwarea? Ovo je osvježenje za čitati btw.

 

Ryzen refresh stavio stvari na svoje mjesto izgleda mi.

Slazem se slazem se

Osim par ekspresno rijesenih uleta od HW gurua, sve ko pjesma.... cudo neviđeno 

 

 

13 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto da se javim sa novom konfom, sklepao sam napokon Ryzen 3 2200G, 2x4gb Crucial Ballistix 2400MHz i B350M Mortar i zasada sam jako zadovoljan.

 

Jučer sam se malo igrao sa OC-om, kako imam stock cooler nisam mogao stabilno sve zajedno clockati, možda se i može ali ja nemam dovoljno znanja i iskustva sa tim,

na kraju sam stavio GFX clock na 1350MHz (SOC na 1.2v, onaj drugi na 1.3V) i memoriju na 2800MHz na 1.2V, turbo na 3.7 na procu je dovoljan pa njega nisam dirao,

dobio od oka 7-8 frejmova u PoE, prosječan je negdje 50fps, odlično, za CRPG-ove što planiram ovo ljeto prašiti taman.

sama memorija ide bez problema na 2933Mhz, možda može i više al nisam probavao, najveći pomak mi je bio sa 2400mhz na 2667mhz u igri, bar mislim tako.

 

Sa matičnom sam zadovoljan, dvoumio se između AB350m Pro4, na kraju sam uzeo nju zbog optičkog izlaza i display porta.

Najveći minus je što nema opcije za štelanje gfx clocka u biosu, valjda sa zadnjim updateom je nestala ili ju ja bedast ne mogu naći.

Na kraju sam koristio Ryzen Master da clockam, dobar alat ali bolji je bios.

 

Uglavnom, za light gaming odlična konfiguracija, stariji naslovi i noviji nezahtjevni što ih planiram odigrati će se super vrtiti,

kasnije ću uzeti aftermarket hladnjak pa probati još malo soka iscijediti, ovako je zasada čisto solidno sa stockom, i nije uopće glasan, veliki plus.

Build a man a fire, and he*ll be warm for a day. Set a man on fire, and he*ll be warm for the rest of his life.
Moj PC  
7 0 hvala 5
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
metallic kaže...
lav1000 kaže...

Što je ovo pocelo rasti cvijece po ryzen temi, vec par strana se nismo poklali 

 

Što se ne kolje u temi chat ljubitelja hardwarea? Ovo je osvježenje za čitati btw.

 

Ryzen refresh stavio stvari na svoje mjesto izgleda mi.

Slazem se slazem se

Osim par ekspresno rijesenih uleta od HW gurua, sve ko pjesma.... cudo neviđeno 

 

 

Ko zna sto bi bilo da je ansha uzeo ryzen i zrtvovao se za mir u svijetu...

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

 

 

Ko zna sto bi bilo da je ansha uzeo ryzen i zrtvovao se za mir u svijetu...

Skuzio sam da je mir jedan precijenjeni proljev. Zivili plavi! Doli crveni!

 

Koji amd quad se moze nosit s mojim i0?

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imaš pravo, malo sam neozbiljan, mir je teška kategorija za dostići i održati.

 

Neću te više nagovarati kad sam nemaš volje, iako si mogao probati Ryzen iz zajebancije onda?

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

 Koji amd quad se moze nosit s mojim i0?

Imaš valjda najneisplativiji procesor u povijesti, čudim ti se, ja osobno radije ne bih uzeo ništa nego to što si ti uzeo.

Koliko vidim za ono što tebi treba, imao si i više nego solidan PC.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 16:15 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kuži se da ga je uzeo iz fore, nije nam svaka kupnja razumna, što ne?

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Kuži se da ga je uzeo iz fore, nije nam svaka kupnja razumna, što ne?

Iz fore se uzme i9 7980 XE, a ne najslabiji procesor te platforme.

Ja sam iz fore uzeo i7 8700k, ASUS X Formulu i 32 GB Trident Z RGB RAM na 3600 MHz, pa mi je sada žao,

to računalo nije ni u struju uštekano, a kamoli da se koristi za nešto, prodati ga ne mogu jer nitko pri zdravoj

pameti neće dati niti približno za ploču i RAM koliko sam ja dao u početku, da li mi je to trebalo, nije, ali sad

je gotovo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 16:23 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nekako sam mišljenja da se jeftinije i neozbiljnije stvari uzimaju iz fore.

 

Razumim tvoju kupnju, to je entuzijazam i perfekcionizam na djelu.

 

Kod anshe mi se čini kupnja proca kao želja za jedinstvenošću i pionirstvom na bugu!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Iz fore se uzme i9 7980 XE, a ne najslabiji procesor te platforme.

Ja sam iz fore uzeo i7 8700k, ASUS X Formulu i 32 GB Trident Z RGB RAM na 3600 MHz, pa mi je sada žao,

to računalo nije ni u struju uštekano, a kamoli da se koristi za nešto, prodati ga ne mogu jer nitko pri zdravoj

pameti neće dati niti približno za ploču i RAM koliko sam ja dao u početku, da li mi je to trebalo, nije, ali sad

je gotovo.

 Apsolutno se slažem ali ti si pošten pa priznaš da si se zajebo.Velikoj večini nas ovdje nije potrebno ništa više od Ryzen 5 2600 ili Intel i5 8400 ali bacanje love nam je hobi izgleda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2018 17:23 (mislioc).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Nekako sam mišljenja da se jeftinije i neozbiljnije stvari uzimaju iz fore.

 

Razumim tvoju kupnju, to je entuzijazam i perfekcionizam na djelu.

 

Kod anshe mi se čini kupnja proca kao želja za jedinstvenošću i pionirstvom na bugu!

 Nemože ansha bit Titov pionir, nemože nikako jer on je Tile osobno 

MISCREATED
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
metallic kaže...

Nekako sam mišljenja da se jeftinije i neozbiljnije stvari uzimaju iz fore.

 

Razumim tvoju kupnju, to je entuzijazam i perfekcionizam na djelu.

 

Kod anshe mi se čini kupnja proca kao želja za jedinstvenošću i pionirstvom na bugu!

 Nemože ansha bit Titov pionir, nemože nikako jer on je Tile osobno 

 i ja baš gledam da on ima želju za pionirstvo, pa mi ništa nije jasno, a on pionir nad pionirima 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
metallic kaže...

 

lav1000 kaže...
nicky.sl kaže...
metallic kaže...

Vidim da ste našli "easter egg".

 

Atmosfera je super, odo ja na pivo. Živili ekipa!

 

Ryzen r5 1600 over and out. 

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

 Koji amd quad se moze nosit s mojim i0?

Imaš valjda najneisplativiji procesor u povijesti, čudim ti se, ja osobno radije ne bih uzeo ništa nego to što si ti uzeo.

Koliko vidim za ono što tebi treba, imao si i više nego solidan PC.

Neisplativ je ako kupujes plocu kako bi njega stavio, al ja sam plocu imao a sami cpu je trenutno dosta povoljan..

 

Djelovi mog pc-a su isli za sastavit drugi pc, "ozbiljniji" procesor za 2066 socket uzimam  na jesen kad mi bude trebao.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolega, blizu si pokretanja nove forumske sekte sa svojim CPU-om kao što smo imali s privjeskom, npr privjesak vol. 2 i0?!

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Kolega, blizu si pokretanja nove forumske sekte sa svojim CPU-om kao što smo imali s privjeskom, npr privjesak vol. 2 i0?!

Bit cu vodja i jedini clan sekte, turbo ekskluzivno! Za uclanit se treba imat maticnu od 3000+ kn i proc od max ~1000kn.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Optimizacija na djelu, sad samo ostaje pitanje slabe grafe na 4/5K monitoru ili najbolje grafe sa 1080 60Hz monitorom.

 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da nastavimo u konstruktivnom duhu, da li netko sa b350 plocom moze provjeriti da li u bios postavkama ima namjestanje sekundarnih i tercijarnih tajminga za ram?

 

Kao sto se moze vidjeti ovdje na videu na 5:27 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Ne znam jel ovo bilo

300 testova, svaki po 3 puta :) 

 

Ryzen 2600 vs 8400

 

Only real programmers collect their own garbage.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.5.2018 10:27 (hrvooje).
 
4 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

 

Ne znam jel ovo bilo

300 testova, svaki po 3 puta :) 

 

Ryzen 2600 vs 8400

 

 Bilo je klik.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Steta kaj nisu stavili 2933Mhz i 4.2Ghz clock kao nekakav najrealniji scenarij..

 

Btw. postajte, ako ima kakav video gdje neko kloka memoriju na npr. 3466Mhz na B350 ploci.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice