AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.974
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 Rekao sam ti da si bacio pare bezveze s obzirom koje slusalice koristis i da si za navedeno mogao proci bolje s ovom traljavom zvucnom koje potegne do 250ohma headseta, taj DAC kojeg imas je za puno vece domete i samim time mislim da ti je taj DAC uzaludan.

Realtek se jedva nosi s 64 ohma slusalicama i to je prelose...

Ostale opcije audio izlaza nariktavanja nekog virtualnog zvuka itd.. sve imas na ovoj traljavoj smecastoj xonar za 150 kn..

 

Pa neću cijeli život imat Cloud Core. 

Što se tog uređaja tiče više hvale DAC nego AMP, AMP navode kao lošiji dio te spravice, a to da ne bi osjetio razliku i sa tim jeftinim slušalicama u odnosu na xonar karticu jednostavno ne vjerujem, to je praktički nemoguće.

Daj link na xonar dgx od 150kn, novu iz dućana.

Tvoja ploča nema AMP kao ove malo skuplje ploče i ona koju sam linkao Asusova, zato su ti tihe slušalice, čip i samo pojačalo na onoj Asus ploči je daleko bolji nego taj xonar dgx i ti si se više zajebao nego ja kod kupovine jer si za cca 200kn više nego ti je koštala ploča mogao dobit bolju ploču sa boljim zvukom nego ta xonar kartica koju imaš (pretpostavljam da ju imaš pošto o njoj pričamo).

Ne znam šta ti želiš dokazat bgmi. 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisi pogrijesio sa external dac-om. Ja bih ga kupio bez obzira kakvu zvucnu imam na ploci. To je strasno dobar uredjaj
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
toxic kaže...

 Rekao sam ti da si bacio pare bezveze s obzirom koje slusalice koristis i da si za navedeno mogao proci bolje s ovom traljavom zvucnom koje potegne do 250ohma headseta, taj DAC kojeg imas je za puno vece domete i samim time mislim da ti je taj DAC uzaludan.

Realtek se jedva nosi s 64 ohma slusalicama i to je prelose...

Ostale opcije audio izlaza nariktavanja nekog virtualnog zvuka itd.. sve imas na ovoj traljavoj smecastoj xonar za 150 kn..

 

Pa neću cijeli život imat Cloud Core. 

Što se tog uređaja tiče više hvale DAC nego AMP, AMP navode kao lošiji dio te spravice, a to da ne bi osjetio razliku i sa tim jeftinim slušalicama u odnosu na xonar karticu jednostavno ne vjerujem, to je praktički nemoguće.

Daj link na xonar dgx od 150kn, novu iz dućana.

Tvoja ploča nema AMP kao ove malo skuplje ploče i ona koju sam linkao Asusova, zato su ti tihe slušalice, čip i samo pojačalo na onoj Asus ploči je daleko bolji nego taj xonar dgx i ti si se više zajebao nego ja kod kupovine jer si za cca 200kn više nego ti je koštala ploča mogao dobit bolju ploču sa boljim zvukom nego ta xonar kartica koju imaš (pretpostavljam da ju imaš pošto o njoj pričamo).

Ne znam šta ti želiš dokazat bgmi. 

 

 nisam niti rekao nova.

ajde ti meni dokazi da te novije ploce imaju bolji zvuk ajde mi pokazi i jednu koja moze podnijeti 250+ohma sluske u ok kvaliteti..

koliko ja vidim uzalud ti trud..

taj DAC si platio 500 kn za kaj? na kraju krajeva zvuk ide preko tvoje zvucne.. meni je to nekako los kombo..

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oa kaj DAC ne bajpasa onboard zvučnu u potpunosti?

 

Ja sam zadovoljan sa svojom integriranom i to grmi ko blesavo, svoje sony XB 700 ne mogu držati na preko 70% pojačanja.

 

Inače te sluške kupio preko oglasa za 250 kn u vanila stanja a vidim preko amazona traže za njih nevjerovatnih 460$. U ćemu je fora :D?

 

 

 

https://www.amazon.com/Stereo-Headphones-MDR-XB700-Closed-Dynamic/dp/B001J2KG52

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 20:51 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Oa kaj DAC ne bajpasa onboard zvučnu u potpunosti?

 ja nemam pojma, ako dobro znam jedino ako se digitalno poveze..

zato sam i stavljao hrpu ??? na prvom pitanju jer mi nije jasno sto se s tim DAC-om postize ako imas normalne slusalice...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Povežeš prek USB i to više nema doticaja sa tvojom zvučnom. Audio oprema ide iz njega. Fora je u tome kaj je izvan kućišta pa na njega ne utječu nikakve elektroničke smetnje, imaš direkt zvuk...

 

Barem mislim da je fora u tome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Povežeš prek USB i to više nema doticaja sa tvojom zvučnom. Audio oprema ide iz njega. Fora je u tome kaj je izvan kućišta pa na njega ne utječu nikakve elektroničke smetnje, imaš direkt zvuk...

 

Barem mislim da je fora u tome.

 i ogranicis se na 2.0zvuk + kutiju na stolu s dosta kablova..

meni jasna prica da se na njega spajaju neki brutalni zvucnici/monitori ili slusalice ali dat 500kn za nest sta ti nije niti 1% iskoristeno ne kuzim da ga hebes brat bratu.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

2.0 i je najkvalitetnije ako sjediš za stolom. Kablovi nebi trebali biti problem a opet ispadne praktičnoi jer ti je sve ispred nosa. Opet ja nikada nebi dao za to 500 kn.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 nisam niti rekao nova.

ajde ti meni dokazi da te novije ploce imaju bolji zvuk ajde mi pokazi i jednu koja moze podnijeti 250+ohma sluske u ok kvaliteti..

koliko ja vidim uzalud ti trud..

taj DAC si platio 500 kn za kaj? na kraju krajeva zvuk ide preko tvoje zvucne.. meni je to nekako los kombo..

 

Sad stvarno lupetaš.

Kako ide preko moje zvučne kad sam ju disableao u biosu ?

Ti očito brkaš pojmove, to što tebi taj realtek 892 ne može filovat slušalice a ta xonar kartica može ne znači da xonar daje kvalitetniji zvuk negop da xonar ima amp za razliku od onboard zvučne.

Imaš glasnije slušalice ali nemaš bolji zvuk u odnosu na realtek 892 a usporedit tu xonar karticu sa realtek 1220 je glupost.

Ovo o stereo 2.0 ograničenju ne bum komentirao, jer očito ja koliki god laik bio o ovome o čemu razglabamo ipak imam nešto više spoznaja od tebe. 

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...
toxic kaže...

 nisam niti rekao nova.

ajde ti meni dokazi da te novije ploce imaju bolji zvuk ajde mi pokazi i jednu koja moze podnijeti 250+ohma sluske u ok kvaliteti..

koliko ja vidim uzalud ti trud..

taj DAC si platio 500 kn za kaj? na kraju krajeva zvuk ide preko tvoje zvucne.. meni je to nekako los kombo..

 

Sad stvarno lupetaš.

Kako ide preko moje zvučne kad sam ju disableao u biosu ?

Ti očito brkaš pojmove, to što tebi taj realtek 892 ne može filovat slušalice a ta xonar kartica može ne znači da xonar daje kvalitetniji zvuk negop da xonar ima amp za razliku od onboard zvučne.

Imaš glasnije slušalice ali nemaš bolji zvuk u odnosu na realtek 892 a usporedit tu xonar karticu sa realtek 1220 je glupost.

Ovo o stereo 2.0 ograničenju ne bum komentirao, jer očito ja koliki god laik bio o ovome o čemu razglabamo ipak imam nešto više spoznaja od tebe. 

 

 

Naravno oda cu spominjati 2.0 zvuk jer postoji i 5.1 itd.. zasto se ogranici iskljucivo na headset?

na kraju krajeva danas postoje i odlicne slusalice koje zaista imaju 5 ili vise zvucnika u sebi i da budem na stereu? :) kako da ne...

Sam Kingston je fulao s svojom glupom USB zvucnom kada pojacas na minimum cuju se sumovi, a internu zvucnu ne koristim jer ne pruza dovoljno.. jel moze neka bolja onboard zvucna pruziti isto kao i xonar ili bolje, moze valjda i k tome jos bolje... ja sam prvenstveno ljut na sam kingston..

A ovdje usporedujem bas tvoj slucaj jer eto ja sam s ovom xonaricom dobio to da nema sanse da mogu pojacat preko 40% i imat ih na glavu + jako puno opcija za 150 kn..

i da racku sam ja razmisljao o zvucnoj kad sam kupovao plocu..

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo vec kod onboard zvucnih ovo im je jedna od vecih problema...

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na koliko da dignem svoj 1600, imam vodeno hlađenje Corsair H100i V2, za sad proc držim na 3.5 ali meni je fps u igri isti kao i kad je na deafult 3.2... Na koliko vi držite koja vam je voltaža i sl...

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 16:36 (BeLLicus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Na koliko da dignem svoj 1600, imam vodeno hlađenje Corsair H100i V2, za sad proc držim na 3.5 ali meni je fps u igri isti kao i kad je na deafult 3.2... Na koliko vi držite koja vam je voltaža i sl...

 3.8 ghz na 1.356v stabilno

hlađen sa lcc 120 hladnjakom

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Na koliko da dignem svoj 1600, imam vodeno hlađenje Corsair H100i V2, za sad proc držim na 3.5 ali meni je fps u igri isti kao i kad je na deafult 3.2... Na koliko vi držite koja vam je voltaža i sl...

 probaj 4.0 sa 1.375

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kad je vec tema oc i napon na ryzenu, da li ima tko ovdje da drzi svog ryzena il ryzen+ na 4.0ghz il vise i na kojim naponima, kakve su temp?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Kad je vec tema oc i napon na ryzenu, da li ima tko ovdje da drzi svog ryzena il ryzen+ na 4.0ghz il vise i na kojim naponima, kakve su temp?

 nije moj, ali kao da je :D

 

 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koliko na ryzen platformi (x470) znaci da je ram ima amd certifikat/odobrenje/kompatibilnost? Znaci da nece raditi uopce/kako treba ili nesto drugo? Malo istrazujem (gledam uzet novu konfu AMD ili intel) i npr ryzen certified trident Z 16GB 3000 su 250eur ,a bez certifikacije 180eur. Nije malo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzmes neki 3200 cl 14 b-die i nemas brige...

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
izvone kaže...

koliko na ryzen platformi (x470) znaci da je ram ima amd certifikat/odobrenje/kompatibilnost? Znaci da nece raditi uopce/kako treba ili nesto drugo? Malo istrazujem (gledam uzet novu konfu AMD ili intel) i npr ryzen certified trident Z 16GB 3000 su 250eur ,a bez certifikacije 180eur. Nije malo...

 

Na drugoj generaciji manje su šanse da nešto neće raditi kak spada pa si možeš i jeftinije uzeti... Skuplje je bolje ali neće značiti to previše, ako uzimaš za gaming onda amd ne bi ni računa tako da uzmi jeftiniji ram

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto još malo usputnih informacija, vezano za buduče 7nm/Zen2/Ryzen 2 procesore.Nema tu posebnih iznenađenja, okvirno to su samo nadopunjene ili očekivane informacije oko budučih procesora.

 

- Zen 2/7nm/2019 godina, vrlo vjerojatno(16 je fučkaj ga) realna procjena je ipak najviše 12 CPU jezgri u AM4 Socketu

 

- 10-15% viši IPC, ovisno kako gdje u kojoj situaciji ili na kakvim CPU poslovima

 

https://www.extremetech.com/computing/273837-amds-zen-2-will-offer-higher-core-counts-major-ipc-gains-report

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 2600 - $159 na amazonu, dobra cijena

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I za koliko dođe sa amazona dali je itko ikad naručiva nešto hvala 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Piše 5-8 dana Amazon Primeom, tada je shipping free koliko sam skuzio. Ovako bez je $90 do Hrvatske, tako da ipak nije dobar deal za nas

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Aha ok hvala svakako i dali se uopće isplati prijeći na ryzen 5 2600 sa ryzen 5 1600 koji trenutno iman?

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok hvala na savjetu :)

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam htio ici u detalje, ali svugdje ces dobiti takav odgovor. Postoje minimalne razlike  frekvenciji, a ona veca je u nesto brzoj komunikaciji medu jezgrama i boljoj kompatibilnosti rama. Tu razliku bi osjetio da igras na nekom high rr monitoru i ulozis u malo skuplji ram.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ok dobro razumio san onda bi bilo najbolje čekati 2019g kada bi trebali izaći ryzen druga generacija i tek onda nešto novo uzeti,mislin da je najbolje tako :)

14 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za koju vrstu ram memoriju mogu biti sto posto siguran da ce raditi na deklariranih 3200MHz uz Pinnacle Ridge ZEN+ ? Imam Ripjaws IV 3200MHz i strasne probleme sa stabilnoscu sistema. Memorija ne ide iznad 2666MHz stabilno. 

Btw mozda da cekam jos koji Agesa bios update za Pinnacle Ridge? Mozda se popravi situacija?

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.7.2018 16:52 (Almin94).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice