AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.083.701
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zasto ne ako zelis biti baja na forumu moras ga dozirati
AMD AntiBoy
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 ne,ploca nema load line kalibraciju a kad nije cpu aktivan je neki power saving mod tako da su ti naponi nikad.
temperature na 4.1 na prime small fft su 80 stupnjeva kad se uracuna offset. mene je jednostavno više strah temperature nego napona.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.9.2018 23:55 (dabar_solta_V2).
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

To pod vodom ili zracnim? Pa trebao bi to moci ohladiti sa 280 mm vodenim ako je iole bolje vodeno...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja samo znam da taj CPU ne bi više kupio niti za 500 kuna. Nije mi jasna poanta. Ako vam treba jači procesor onda ga i kupite, a ne da to ovako uništavate.

Istina, jesu vaše pare, ali ovo ne može biti stabilno za bilo kakav posao da ga bešje.

 
1 8 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Seronja nezauzet kaže...

Ja samo znam da taj CPU ne bi više kupio niti za 500 kuna. Nije mi jasna poanta. Ako vam treba jači procesor onda ga i kupite, a ne da to ovako uništavate.

Istina, jesu vaše pare, ali ovo ne može biti stabilno za bilo kakav posao da ga bešje.

Zasto ne, ako je solidan primjerak, temperature su normalne i ne pretjeruje se sa naponom? I sta bi ti kupio za 100 eura i7 8700 k zlatni primjerak koji ide na 5.5 ghz na 1.3? Kako da ne prijatelju...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tomo53nja kaže...
Seronja nezauzet kaže...

Ja samo znam da taj CPU ne bi više kupio niti za 500 kuna. Nije mi jasna poanta. Ako vam treba jači procesor onda ga i kupite, a ne da to ovako uništavate.

Istina, jesu vaše pare, ali ovo ne može biti stabilno za bilo kakav posao da ga bešje.

Zasto ne, ako je solidan primjerak, temperature su normalne i ne pretjeruje se sa naponom? I sta bi ti kupio za 100 eura i7 8700 k zlatni primjerak koji ide na 5.5 ghz na 1.3? Kako da ne prijatelju...

 Jesi se ti napušio ili što ? Nije da ti je ovo prvi put da gluposti pišešp. Koji solidni primerak i normalne temperature i normalni napon kod ovoga sa Šolte ?!?!?!

12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Seronja nezauzet kaže...

 Jesi se ti napušio ili što ? Nije da ti je ovo prvi put da gluposti pišešp. Koji solidni primerak i normalne temperature i normalni napon kod ovoga sa Šolte ?!?!?!

Napisao si da ti nebi kupio taj proc ni za 500 kn? Sta bi ti onda kupio za 500 kn, gore navedeno? Nece ici...

 

Sto se tice solidnog primjerka, referirao sam se zasto ne imati takav procesor, koji je solidan primjerak, sa solidnim clockom, solidnim temperaturama i normalnim naponom...Kod Dabra je to pretjerano da, ali ima i boljih primjeraka koji idu na 4.0 Ghz na 1.45 i manje, a takav napon hladi iole bolje vodeno od 240+ mm...

 

Ja neznam zasto se uopce razgovaramo na temelju necega sto ti zapravo niti nemas ispunjeno, a to je moj pc...Mozes otici tako i na krpice.hr i prodavati price...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj R3 1200 radi na 3.9 sa 1.36 i tu sam ga ostavio za 4.0 treba 1.45 preko 4.1 nije bilo stabilno ni na 1.5 pa nisam forsiro. A nema ni logike za 100mhz ubijat ga sa voltazom. Sad nesto drugo imam Ryzen 3 2200g i to je stvarno odlican proc cak se da lijepo igrat recimo fifa 18 drzi na 1080p medium 60fps lock sto je za apu super. 4k hdr 60hz video vrti isto jedino imam problem sa driverima posto je u htpcu spojen sam preko hdmi a sa tvom i dolazi mi nekad do smetnji kao da nije konekcija stabilna ali ako odspojim i spojim ponovno radi sve normalno. Kabel je high speed premium sa certifikatom da je testiran za 4k 60hz i hdr. Sa ps4 pro nemam tih problema tako da moraju biti driveri ili netko ima ideju sto bi moglo biti?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Seronja nezauzet kaže...

... a ne da to ovako uništavate.

Istina, jesu vaše pare, ali ovo ne može biti stabilno za bilo kakav posao da ga bešje.

zašto bi proda ovakav cpu  , mogu jedino bolju ploću uzet.
prolazi prime small fft na 4.2, ovo na slici je mjereno na središnjem kondenzatoru od vcore i nema uraćunat još pad napona od tu do procesora. mora bit stabilno, 80 stupnjeva drži. baš me zanima na koliko se prže blago klokani ryzeni na stock cooleru? nek neko od kolega testira da usporedimo ja nisam dobia cooler uz cpu pa nemogu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 8:36 (dabar_solta_V2).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne obaziri se na intelaša eto njemu pa nek baca lovu prodavačima magle od haswela do danas ali neče dobit ništa bolje od ryzena sad, pogotovo radi podizanja cijena. 

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel to cijena otišla osjetno gore procevima ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 ne,ploca nema load line kalibraciju a kad nije cpu aktivan je neki power saving mod tako da su ti naponi nikad.
temperature na 4.1 na prime small fft su 80 stupnjeva kad se uracuna offset. mene je jednostavno više strah temperature nego napona.

 Dovoljno da se desava spike na 1.53V. Ja bih ti preporucio da to snizis sto prije. Postavi 4.0GHz i idi do nekih 1.42V

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 16:34 (Almin94).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ovo je mjereno na nozicama kondenzatora na vrm pa nije uracunat pad napona a nema load line kalibracije, moze jedino padat napon.

 

isto tako jeli mozes objasnit zasto ne 1.5v ako su mi temperature dobrih 15 stupnjeva ispod 95 stupnjeva tmax?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

ovo je mjereno na nozicama kondenzatora na vrm pa nije uracunat pad napona a nema load line kalibracije, moze jedino padat napon.

 

isto tako jeli mozes objasnit zasto ne 1.5v ako su mi temperature dobrih 15 stupnjeva ispod 95 stupnjeva tmax?

Zato sta ubija i napon i temperatura, zasto si ne bi drzao ddr4 na 2V za 24/7? Temperature rama ni onda ne idu preko 50C....

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ddr i cpu su totalno drukcije slozeni cipovi ali svejedno bi ddr izgoria tek kad bi temperatura na die-u premasila sigurnu, nebitna je tcase od 50.

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dark Rock Pro 4 na djelu (ovo je sa Forza Horizon 3)

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

OVO bi trebalo imati mogučnost kontorle 3pin ventilatora, ako se ne varam jel?

 

"Not only that, with Smart Fan 5 more hybrid fan headers that support both PWM and Voltage mode fans have been introduced to make the motherboard more liquid cooling friendly"

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

Dark Rock Pro 4 na djelu (ovo je sa Forza Horizon 3)

 

 S tim naponom bi mogao nekoga reanimirati

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav, na koliko ghz da stavim i uz koju voltažu svoj ryzen 5 1400? Imam Lc power 120 hladnjak, te trebam li što posebno podešavati za hladnjak?

 

Zasad je na 1.34 i 3.8ghz

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 16:57 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Fanu kaže...

Dark Rock Pro 4 na djelu (ovo je sa Forza Horizon 3)

 

 S tim naponom bi mogao nekoga reanimirati

 

napon do 1.45V je OK za ryzen 2xxx 24/7

pod defaultnim postavkama, CPU ce imati burstove do 1.52~V sto je isto unutar specifikacija (iako se ne preporuca 1.5+V za ista drugo osim benchmarke)

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

sve sta ti ploca dozvoljava je ok , samo treba hladit to.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

napon do 1.45V je OK za ryzen 2xxx 24/7

pod defaultnim postavkama, CPU ce imati burstove do 1.52~V sto je isto unutar specifikacija (iako se ne preporuca 1.5+V za ista drugo osim benchmarke)

 Nije ok. Za Ryzen 2xxx max preporucljiv napon iznosi 1.38V, a za prvu generaciju 1.42V. Druga generacija ima nesto visi napon od onog kojeg ti vidis u softveru, sto se moze vidjeti i kroz potrosnju samoga cipa ukoliko uporedis sa prvom geracijom. Ovo su ujedno i rijeci Buildzoid-a sa YT kanala 'Actually Hardware Overclocking'. U pitanju je jedan od vecih znalaca danasnjice ukratko. :)

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
Fanu kaže...

napon do 1.45V je OK za ryzen 2xxx 24/7

pod defaultnim postavkama, CPU ce imati burstove do 1.52~V sto je isto unutar specifikacija (iako se ne preporuca 1.5+V za ista drugo osim benchmarke)

 Nije ok. Za Ryzen 2xxx max preporucljiv napon iznosi 1.38V, a za prvu generaciju 1.42V. Druga generacija ima nesto visi napon od onog kojeg ti vidis u softveru, sto se moze vidjeti i kroz potrosnju samoga cipa ukoliko uporedis sa prvom geracijom. Ovo su ujedno i rijeci Buildzoid-a sa YT kanala 'Actually Hardware Overclocking'. U pitanju je jedan od vecih znalaca danasnjice ukratko. :)

 

situacija nije toliko jednostavna

 

evo ti stiltova analiza (radio je na asusovim biosima za X370/X470 maticne)

 

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/page-72#post-39391302

 

The maximum safe voltages for CPUs are an eternal riddle, as neither of the two manufacturers release this information for public consumption. Public or even the NDA documents generally specify a vague limit, which most of the time relates to a point where the catastrophic failures become more common instead of specifying the voltage that is safe to sustain without causing any damage to the silicon. Such limit is admittingly rather hard to specify, as the limit will vary between the different CPU specimens (silicon variance, SIDD) and operating scenarios (peak current in different utilization scenarios, temperature, etc.).

 

The seen behavior suggests that the full silicon reliability can be maintained up to around 1.330V in all-core workloads (i.e. high current) and up to 1.425V in single core workloads (i.e. low current). Use of higher voltages is definitely possible (as FIT will allow up to 1.380V / 1.480V when scalar is increased by 10x), but it more than likely results in reduced silicon lifetime / reliability. By how much? Only the good folks at AMD who have access to the simulation data will know for sure.

 

 

mojih 1.350V u all core loadu ne bi trebao biti problem

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
Almin94 kaže...
Fanu kaže...

napon do 1.45V je OK za ryzen 2xxx 24/7

pod defaultnim postavkama, CPU ce imati burstove do 1.52~V sto je isto unutar specifikacija (iako se ne preporuca 1.5+V za ista drugo osim benchmarke)

 Nije ok. Za Ryzen 2xxx max preporucljiv napon iznosi 1.38V, a za prvu generaciju 1.42V. Druga generacija ima nesto visi napon od onog kojeg ti vidis u softveru, sto se moze vidjeti i kroz potrosnju samoga cipa ukoliko uporedis sa prvom geracijom. Ovo su ujedno i rijeci Buildzoid-a sa YT kanala 'Actually Hardware Overclocking'. U pitanju je jedan od vecih znalaca danasnjice ukratko. :)

 

situacija nije toliko jednostavna

 

evo ti stiltova analiza (radio je na asusovim biosima za X370/X470 maticne)

 

https://forums.anandtech.com/threads/ryzen-strictly-technical.2500572/page-72#post-39391302

 

The maximum safe voltages for CPUs are an eternal riddle, as neither of the two manufacturers release this information for public consumption. Public or even the NDA documents generally specify a vague limit, which most of the time relates to a point where the catastrophic failures become more common instead of specifying the voltage that is safe to sustain without causing any damage to the silicon. Such limit is admittingly rather hard to specify, as the limit will vary between the different CPU specimens (silicon variance, SIDD) and operating scenarios (peak current in different utilization scenarios, temperature, etc.).

 

The seen behavior suggests that the full silicon reliability can be maintained up to around 1.330V in all-core workloads (i.e. high current) and up to 1.425V in single core workloads (i.e. low current). Use of higher voltages is definitely possible (as FIT will allow up to 1.380V / 1.480V when scalar is increased by 10x), but it more than likely results in reduced silicon lifetime / reliability. By how much? Only the good folks at AMD who have access to the simulation data will know for sure.

 

 

mojih 1.350V u all core loadu ne bi trebao biti problem

 

 Znam ko je Stilt. Njegovi memory profili su interirani u nove asusove ploce/biose. 

Tvojih 1.35V nije problem ni pod razno ali peaks na 1.5V+ moze da predstavlja problem u dugoročnom periodu

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

peak na voltaze od preko 1.5V je normalan za zen+ liniju procesora i unutar je specifikacija (XFR2/PBO)

 

rijec je o kratkim burstovima na visoke voltaze (mislim samo tokom single core taskova), ne o duljem izlaganju procesora navedenim voltazama

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ovo best buy ploča u svakom pogledu do 1000kn.

Kakva je ta ploča sa vrm u odnosu na ostalu ponudo u tom cijenovnom rangu.

 

https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/14651-gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370-socket-am4-atx-maticna-ploca.html

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

 Znam ko je Stilt. Njegovi memory profili su interirani u nove asusove ploce/biose. 

Tvojih 1.35V nije problem ni pod razno ali peaks na 1.5V+ moze da predstavlja problem u dugoročnom periodu

Ni najmanji problem dokle god su temperature "normalne"...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 15:02 (Tomo53nja).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Jel ovo best buy ploča u svakom pogledu do 1000kn.

Kakva je ta ploča sa vrm u odnosu na ostalu ponudo u tom cijenovnom rangu.

 

https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/14651-gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370-socket-am4-atx-maticna-ploca.html

 pogledaj jos Asrock Killer SLI  12phase power, Intel LAN 

 

gigabyte ima bolji audio i podrzava 3200 memoriju, sve ostalo je manje vise tu negdje

 

giga je ljepsi i ima taj lightshow, pa ne znam sta ti je bitnije, cijenom su isto tu negdje

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Silent horror1992 kaže...

Jel ovo best buy ploča u svakom pogledu do 1000kn.

Kakva je ta ploča sa vrm u odnosu na ostalu ponudo u tom cijenovnom rangu.

 

https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/14651-gigabyte-ax370-gaming-k5-amd-x370-socket-am4-atx-maticna-ploca.html

 https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/27653-msi-b450-tomahawk.html?search_query=b450&results=410

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...

....peaks na 1.5V+ moze da predstavlja problem u dugoročnom periodu

 nikakav problem jer je to 1.5v na maticnoj, peakovi su namješteni tako da pokrivaju vdrop pa ih cpu zapravo ni ne "vidi".

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice