AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.534
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Da, bas sam gledao, razlika maksimalno 5 fps-a, na istoj frekvenciji(nisam gledo koja je, samo sam sluso sta su pricali)...

Pa ako je tome stvarno tako onda jos bolje, tu razliku u novcu pristedim i uzmem ili razinu vise u pogledu frekvencije RAM-a ili odvojim pa krenem stedjet za hladnjak...

 koliko zelis dat za plocu ?

DeaathDealer
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa oko 1000, ako ima za 850kn tim jos bolje, samo da je dobra i da ima one pinove za ventilatore, samo nek ne ide iznad 1000kn
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...

Ja sam si neki dan upgradeao HTPC/Gaming PC za telku, pošto sam postojeći G4560/H110 combo poklonio starom jer mu je crknuo komp (samo za surfanje i kakva lagana igra).

 

Dakle, da ne duljim, uzeo sam Gigabyte B450 AORUS M ploču i Ryzen 5 2600 kojeg sam kloknuo na 4.0Ghz uz 16GB 3000Mhz G.Skill TridentZ memorije (3000Mhz radi na XMP profilu bez ikakvih problema, out of the box).

 

Proc je odličan, ne prelazi 60-62c u full loadu onako nikad uz AIO vodeno (4.0Ghz @1.275V, nisam pokušavao više od toga)... za sada super zadovoljan :)

 

Sve u svemu, planirao sam upgrade na neki od Intel i5 proceva (citaj 8400/8500)... no odustao i uzeo novi Ryzen 2600 i plocu za 2200kn. Po meni odličan deal i jako dobar omjer uloženo/dobiveno.

 

 

 I ja se nakon 7 i vise godina odlucim malo obnoviti komp. Nije mi bas bila neka sila ali ustedio sam nesto sitno para pa ajd ... I da ni ja ne duljim uzeo sam isto B450 Aorus M ali uz Ryzen 5 2400G i neku Kingston 8GB memoriju na 2666. Ukupno malo vise od 2400 kuna. Jos cekam da mi dodju komponente.

I onda me pukne nesto u ludari i rekoh da ne stoji taj M.2 slot prazan uzmem danas Samsung 970 Evo NVMe

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 19:06 (Eld).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Napravio si kvantni skok naspram konfe iz MOJ PC, kako se osjećaš?! 

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Napravio si kvantni skok naspram konfe iz MOJ PC, kako se osjećaš?! 

 Kako rekoh jos cekam komponente da stignu. Kupio sam u web shopu. Ali vec ne mogu docekati da to pospajam i ukljucim. Valjda ce biti do petka, subote. I onda promijeniti ovo pod MojPC

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Pa oko 1000, ako ima za 850kn tim jos bolje, samo da je dobra i da ima one pinove za ventilatore, samo nek ne ide iznad 1000kn

 https://www.adm.hr/product.asp?product=maticna-ploca-msi-b450-tomahawk-am4-7c02-002r&code=93091 ..vidi jel ti paše

DeaathDealer
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ipak se premisljam izmedju ASUS Rog Strix B450-F Gaming Pro i MSI B450 Gaming Pro Carbon.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
slučajno dupli post.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 1:01 (playjob).
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Ipak se premisljam izmedju ASUS Rog Strix B450-F Gaming Pro i MSI B450 Gaming Pro Carbon.

 Ma uzmi nesto izmedu toga dvoje ,neces falit 

DeaathDealer
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

B350 Strix kosta 200kn manje, a ne primjecujem da ima ista losije od B450 Strix. Obje ploce su kompatibilne sa zadnjim Ryzenom. Postoji mala sansa da treba flashati BIOS na B350 Strix sa starim procom, makar sumnjam da to nije rjeseno s novim, tj. vec starim revizijama.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Vidio sam da Strixica ima 6+2 što se tiče overklokiranja, dok MSI ima mislim 8+1, ja bih dizao Ryzen 5 2600 do 4.1 ili 4.2GHz, a čitao sam da Strixica ima problema sa zagrijavanjem VRM-a kad se klokira procesor, pa sam zato vise za MSI...
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.nabava.net/search.php?q=amd+x470 pa onda uzmi x470 ako nije velika razlika u cijenu u odnosu na b450.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stvar je sto nema pro gaming carbon x470 u hrvatskoj...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Vidio sam da Strixica ima 6+2 što se tiče overklokiranja, dok MSI ima mislim 8+1, ja bih dizao Ryzen 5 2600 do 4.1 ili 4.2GHz, a čitao sam da Strixica ima problema sa zagrijavanjem VRM-a kad se klokira procesor, pa sam zato vise za MSI...

Strix-ica ima vise pravih faza, niti jedna X470 ploca (kod Z370 samo MSI Godlike..)) nema vise od 6 pravih faza, ove sta pisu 8 ili vise koriste doublere pa ce npr. precizniji napon isporucivat Strix-ica nego ta MSI. 

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
playjob kaže...
Vidio sam da Strixica ima 6+2 što se tiče overklokiranja, dok MSI ima mislim 8+1, ja bih dizao Ryzen 5 2600 do 4.1 ili 4.2GHz, a čitao sam da Strixica ima problema sa zagrijavanjem VRM-a kad se klokira procesor, pa sam zato vise za MSI...

Strix-ica ima vise pravih faza, niti jedna X470 ploca (kod Z370 samo MSI Godlike..)) nema vise od 6 pravih faza, ove sta pisu 8 ili vise koriste doublere pa ce npr. precizniji napon isporucivat Strix-ica nego ta MSI. 

 Znači želiš mi predložit da uzmem Strix B450-f Gaming Pro?

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
..

Strix-ica ima vise pravih faza, niti jedna X470 ploca (kod Z370 samo MSI Godlike..)) nema vise od 6 pravih faza, ove sta pisu 8 ili vise koriste doublere pa ce npr. precizniji napon isporucivat Strix-ica nego ta MSI. 

 previse gledate buildzoida, doubleri ili paralelno koga briga imaš 2 komponente koje djele struju umjesto jedne dobije se isto
edit: evo meni 3 fazna b350 daje preko 150A na vcore slika je s mjereno na vrm,napon kad bi mjeria na cpu pinovima pada bi malo al tu bi trebala pomoc load line kalibracija i a šta se tice šuma bypass kondenzatori.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 10:04 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
ansha kaže...
playjob kaže...
Vidio sam da Strixica ima 6+2 što se tiče overklokiranja, dok MSI ima mislim 8+1, ja bih dizao Ryzen 5 2600 do 4.1 ili 4.2GHz, a čitao sam da Strixica ima problema sa zagrijavanjem VRM-a kad se klokira procesor, pa sam zato vise za MSI...

Strix-ica ima vise pravih faza, niti jedna X470 ploca (kod Z370 samo MSI Godlike..)) nema vise od 6 pravih faza, ove sta pisu 8 ili vise koriste doublere pa ce npr. precizniji napon isporucivat Strix-ica nego ta MSI. 

 Znači želiš mi predložit da uzmem Strix B450-f Gaming Pro?

Nista ne predlazem, samo kazem da kvaliteta VRM-a nije samo usporedba tog jednog broja...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
ansha kaže...
playjob kaže...
Vidio sam da Strixica ima 6+2 što se tiče overklokiranja, dok MSI ima mislim 8+1, ja bih dizao Ryzen 5 2600 do 4.1 ili 4.2GHz, a čitao sam da Strixica ima problema sa zagrijavanjem VRM-a kad se klokira procesor, pa sam zato vise za MSI...

Strix-ica ima vise pravih faza, niti jedna X470 ploca (kod Z370 samo MSI Godlike..)) nema vise od 6 pravih faza, ove sta pisu 8 ili vise koriste doublere pa ce npr. precizniji napon isporucivat Strix-ica nego ta MSI. 

 Znači želiš mi predložit da uzmem Strix B450-f Gaming Pro?

 Buildzoid kaze da je MSI mnogo bolje izveo naponsku regulaciju, tako da razmisli.. Tomahawk je cak bolji od te Strixice.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Faze nakon doublera jesu prave faze i poboljsavaju regulaciju. Paralelne faze nisu "prave faze" i doprinose samo mogucnosti vece struje.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 10:20 (Jakovp).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Faze nakon doublera jesu prave faze i poboljsavaju regulaciju. Paralelne faze nisu "prave faze" i doprinose samo mogucnosti vece struje.

 pa ovo moje je 3 faze znaci nema gore pa pogledaj regulacija kakva je na žuti trag(vcore)
tj da preformuliram > cemu sluze kondenzatori i induktori?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa ne kazem da je to lose, ako ce koristi za ono sto je namjenjeno. Ali ipak se moras sloziti da postoje razlozi zasto se za veca opterecenja koristi puno vise faza, inace bi jace ploce imale 16 faza u paraleli i bile znatno jeftinije.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Faze nakon doublera jesu prave faze i poboljsavaju regulaciju. Paralelne faze nisu "prave faze" i doprinose samo mogucnosti vece struje.

Ne poboljsavaju naravno. Paralelne faze? Faze rade u paraleli, tako VRM funkcionira.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Pa ne kazem da je to lose, ako ce koristi za ono sto je namjenjeno. Ali ipak se moras sloziti da postoje razlozi zasto se za veca opterecenja koristi puno vise faza, inace bi jace ploce imale 16 faza u paraleli i bile znatno jeftinije.

ajmo trik pitanje šta je bolje 6 fazi na 100kHz ili 3 faze paralelne(6kom) na 200kHz. ovo drugo je jeftinije.
u prići fali switching frekvencija vrma koja na 3 faze moze bit visa nego na 6. ne govorim da buildzoid nezna šta prića samo govorim da misli da je pametnij od industrije cjele.

ansha, ne prica o tome covik prica o paralelnom spajanju 2 seta mosfeta i 2 induktora na istoj fazi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 10:48 (dabar_solta_V2).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Prouci malo kako rade faze i zasto se zovu faze, imas par videa od bullzioda gdje to objasnjava ali moras imati j neku podlogu u elektrotehnici, ne znam koje si struke.
Paralelne faze dobivaju isti signal, u fazi, i zato je to tehicki i dalje jedna faza, a faze nakon doublera dobivaju offset signal i postaju dvije razlicite faze i to doprinosi finijoj regulaciji.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa normalno da ces biti svjestan da doubleri smanjuju frekv na pola i da ces ju zato dignuti za duplo ako koristis doublere.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

eto ja vrtim Ryzena 2600 @ASrock B450 Gaming K4 :

 

4.0 GHz, uz Vcore=1.25 V i Vsoc=1.00 V

 

RAM je uz XMP na 3200

 

CineBench daje 127.9 fps i 1274 za multithread

 

Temperatura mi je nakon gaženja (OCCT, Furmark nekih 15 minuta) digla se po HWinfu na 72°C, imam LC CC-120 gore i 3+1 AC 12 na kućištu..

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 10:53 (Stric_Jura).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Prouci malo kako rade faze i zasto se zovu faze...

 ocu kad mi odgovoriš koja je razlika 3 faze na duplo višoj frekvenciji od 6 fazi.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Pa normalno da ces biti svjestan da doubleri smanjuju frekv na pola i da ces ju zato dignuti za duplo ako koristis doublere.

Tako je, al mogu ju dignut i kod VRM-a bez doublera tako da je frekvencija duplo niza opet... Polaznu frekvenciju uzimamo istu inace nema smisla...

 

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ajme meni... Jel ti znas koristiti opciju NADPORUKA na forumu!?!
Na mobu sam i ne mogu citirati, nisam to napisao tebi jebote...
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Govorim o onome kako je postavljeno po defaultu, postotak ljudi koji ce dirati frekvenciju, a i broj maticnih koje to dozvoljava je valjda 0.0000001 posto... Pa vecina extreme maticnih koristi doublere pa opet mozes postaviti frekvenciju na 1 mhz sto je i dalje jebeno visoka brojka.

Moderni regulatori idu bez beda na dva ili vise mhz tako da nema beda sa prepolavljanjem frekvencije.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice