AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.488
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
...

Moderni regulatori idu bez beda na dva ili vise mhz tako da nema beda sa prepolavljanjem frekvencije.

mi smo u hr a ti si u americi , say hi to trump for me pls

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Koji k ti sad to znaci? Ako zelis doprinjeti raspravi napisi nesto konkretno.

Ajde mozes i bolje, znam da se kuzis u stvari i da si strucan pa mi nije jasno cemu ovo.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
da svatis kako je meni par poruka prije.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa samo prati raspravu i gledaj kome odgovaram (pomocu nadporuka), naravno da ce ti se ciniti glupo ako mislis da sam odgovorio nesto tebi a u stvati sam nekom drugom.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
playjob kaže...
ansha kaže...
playjob kaže...
Vidio sam da Strixica ima 6+2 što se tiče overklokiranja, dok MSI ima mislim 8+1, ja bih dizao Ryzen 5 2600 do 4.1 ili 4.2GHz, a čitao sam da Strixica ima problema sa zagrijavanjem VRM-a kad se klokira procesor, pa sam zato vise za MSI...

Strix-ica ima vise pravih faza, niti jedna X470 ploca (kod Z370 samo MSI Godlike..)) nema vise od 6 pravih faza, ove sta pisu 8 ili vise koriste doublere pa ce npr. precizniji napon isporucivat Strix-ica nego ta MSI. 

 Znači želiš mi predložit da uzmem Strix B450-f Gaming Pro?

 Buildzoid kaze da je MSI mnogo bolje izveo naponsku regulaciju, tako da razmisli.. Tomahawk je cak bolji od te Strixice.

 Ja sam mu odmah predlozio Tomahawk gore ,al covik je samo zanemarija.. zapea za taj carbon i gotovo.

ansha istina da dosta firmi false advertise-aju ali par ploca postoji sa 8+ pravih faza samo su sve high end ploce koje su teski overkill i koje obicni smrtnici ne mogu uzet ...niti su obicnim smrtnicima potrebne

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 14:23 (MasterOdisasteR).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ne kazem da nema prevara i laznog oglasavanja ali nije to toliko puno bolje nego se samo radi o razlicitim izvedbama iste stvari.
jeftiniji vrm ne mora nuzno bit losij.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...
Almin94 kaže...
playjob kaže...
ansha kaže...
playjob kaže...
Vidio sam da Strixica ima 6+2 što se tiče overklokiranja, dok MSI ima mislim 8+1, ja bih dizao Ryzen 5 2600 do 4.1 ili 4.2GHz, a čitao sam da Strixica ima problema sa zagrijavanjem VRM-a kad se klokira procesor, pa sam zato vise za MSI...

Strix-ica ima vise pravih faza, niti jedna X470 ploca (kod Z370 samo MSI Godlike..)) nema vise od 6 pravih faza, ove sta pisu 8 ili vise koriste doublere pa ce npr. precizniji napon isporucivat Strix-ica nego ta MSI. 

 Znači želiš mi predložit da uzmem Strix B450-f Gaming Pro?

 Buildzoid kaze da je MSI mnogo bolje izveo naponsku regulaciju, tako da razmisli.. Tomahawk je cak bolji od te Strixice.

 Ja sam mu odmah predlozio Tomahawk gore ,al covik je samo zanemarija.. zapea za taj carbon i gotovo.

ansha istina da dosta firmi false advertise-aju ali par ploca postoji sa 8+ pravih faza samo su sve high end ploce koje su teski overkill i koje obicni smrtnici ne mogu uzet ...niti su obicnim smrtnicima potrebne

 Okej, ta tomahawk ima 4 faze, oću onda moć clockat ryzena 5 2600 na 4.1-4.2 GHz, da ne bude problema?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MasterOdisasteR kaže...

 Ja sam mu odmah predlozio Tomahawk gore ,al covik je samo zanemarija.. zapea za taj carbon i gotovo.

ansha istina da dosta firmi false advertise-aju ali par ploca postoji sa 8+ pravih faza samo su sve high end ploce koje su teski overkill i koje obicni smrtnici ne mogu uzet ...niti su obicnim smrtnicima potrebne

Koje to ploce imaju vise od 8 "pravih" faza?

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
MasterOdisasteR kaže...

 Ja sam mu odmah predlozio Tomahawk gore ,al covik je samo zanemarija.. zapea za taj carbon i gotovo.

ansha istina da dosta firmi false advertise-aju ali par ploca postoji sa 8+ pravih faza samo su sve high end ploce koje su teski overkill i koje obicni smrtnici ne mogu uzet ...niti su obicnim smrtnicima potrebne

Koje to ploce imaju vise od 8 "pravih" faza?

 Nisam rekao više od 8 nego 8+"nešto" 

 

8 Vcore + recimo 3iGPU

DeaathDealer
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

playjob -- Sine dragi evo ti : http://bfy.tw/KJKS

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 15:11 (MasterOdisasteR).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Uistinu ne shvaćam čemu nadrkanost? Brate mili ako ti se ne da pomoć onda nemoj, ja nikog ne prisiljavam da mi pomogne, pitam i čekam odgovor...

Možda sam stvarno retardiran što uopće pitam, bolje da uzmem i kupim neko vrm smeće i sve sjebem, bacim lovu za pičku materinu... stvarno ne kontam...
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Uistinu ne shvaćam čemu nadrkanost? Brate mili ako ti se ne da pomoć onda nemoj, ja nikog ne prisiljavam da mi pomogne, pitam i čekam odgovor...

Možda sam stvarno retardiran što uopće pitam, bolje da uzmem i kupim neko vrm smeće i sve sjebem, bacim lovu za pičku materinu... stvarno ne kontam...

Nisam ja "nadrkan" nego jednostavno neke stvari možeš googlat i bit će ti bolje i jasnije objašnjene,jer netko tu ploču ima i baš taj procesor ima i iz prve ruke zna kakav je na toj ploči.. Mi mozemo gledat ploču sa slike vidit kako je napravljena saznat imena cipova i i kondenzatora i ostalih sranja te sta ona nudi ,i firmi kojih su ih napravile i OKVIRNO možemo reć da li se tu ploču uopće isplati gledati ili ne. Ali na pitanje da li se ta ploča može klokat na baš tu frekvenciju se daje odgovor koji je netko dobija iz praktičnog iskustva.

DeaathDealer
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 15:27 (MasterOdisasteR).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo gledo sam neki review gdje su ryzena 7 2700x clockali na 4.2 ili 4.3 GHz i vrm je bio na 50ak stupnjeva, to mi se cini okej, jedino sto ima premalo usb portova 2.0 verzije, ja bih trebao tri, dva za blackwidow chroma tipkovnicu i jedan za mis, al mozda i iskemijam nesto jos...

Edit: spojim mis u chroma tipkovnicu, ima usb utor, mislim da cu uzet tu tomahawk
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 15:30 (playjob).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Uistinu ne shvaćam čemu nadrkanost? Brate mili ako ti se ne da pomoć onda nemoj, ja nikog ne prisiljavam da mi pomogne, pitam i čekam odgovor...

Možda sam stvarno retardiran što uopće pitam, bolje da uzmem i kupim neko vrm smeće i sve sjebem, bacim lovu za pičku materinu... stvarno ne kontam...

 Ja ti imam b350 Strix f gaming sa 1.3 vcore dobijem 4.1 GHz bez problema dosad. Od vrtio nekoliko bencheva i bar 5 sati BF1 i ostale igre sam probao još nisam naišao na problem. Za 4.2 treba 1.4 vcore i to mi je bilo stabilno za cinebench i 1h prime a ali sam vratio na 4.1 čisto zbog temp. a možda vratim i na 4.0 da mi još temp bude niza sa 1.256 vcore. Uglavnom mislim da sa takvom pločom nećeš puno fulati

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
S kojom? Tvojom b350-f ili tomahawk?
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da bilo koju uzmeš od te 2 ćeš moći dobiti 4.1 ili 4.2 bez problema stabilno ako dobiješ dobar primjerak procesora. Osobno sam uvijek imao dobra iskustva sa Asus pločama pa ih zato i kupujem ali to je moj subjektiven dojam. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kak ti je CroVandal i napisao, uzmi onu sa featureima koji su ti potrebni. Sto se oc-a tice vecina ionako ovisi kakav primjerak cipa dobijes, ako je cip los nece ti nijedna pomoc da ga dignes na 4.2-4.3.
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma ne znam vise ni sam, dosadan sam samom sebi, a kamoli vama...

Ta tomahawk mi je, gledajuci sa straznjeg panela, odvratna, nema mi dovoljan broj usb-ova i boje su dosadne, nisam klinjo i necu rgb osvjetljenje, al necu bas ni prevladavajuce sivo s obzirom da su ostale maticne ploce zivlje, zivlje u oba pogleda

Ova strix b450-f gaming mi se cini okej, ta slova išarana po njoj mi se ne dopadaju al jbg, ima vise featuresa nego ova i zivlja je, mozda i bude uspjelo clockanje na 4.0, 4.1GHz i jos kad mu nabijem bequiet! 4 dark rock pro, ima da mi stan rashladi a kamoli te heatsinkove 😂😂

Oce ic vengeance corsair 3000MHz na tu maticnu?
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa eto onda idi na tu asus, ta slova neces vidjeti kad upiknes gpu.

Sto se memorije tice trebala bi bez problema raditi, evo pogledaj svejedno qvl za tu plocu

https://www.asus.com/Motherboards/ROG-STRIX-B450-F-GAMING/HelpDesk_QVL/
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel bi sve radilo ako bi privremeno upiknuo corsair vengeance 3000MHz 8GB, al samo jedan keks? Da kupim hladnjak umjesto drugog keksa pa onda uzmem uskoro i drugi isti keks?
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Jel bi sve radilo ako bi privremeno upiknuo corsair vengeance 3000MHz 8GB, al samo jedan keks? Da kupim hladnjak umjesto drugog keksa pa onda uzmem uskoro i drugi isti keks?

 racunaj da taj drugi keks nebude isti iako mislis da je isti... iskljucivo kit..

imam isti slucaj, naizgled kupio iste rame ali niisu isti...

ima post o tome, cak je iz druge zemlje cak su i drugacije latencije iako je model isti...

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne znam kako stvari stoje kod ryzena kad se uzimaju stikovi jedan po jedan, a ne u kitu. Znam da na Intelu to dobro sljaka, ja sam cak bio testirao i sa dva razlicita modela hyperx rama (fury i savage) pa sam ih opet bio digao na 3000 cl15 iako je jedan bio deklariran na 2133 cl14 i 2400 cl12. U vezi Ryzena ce ti netko drugi bolje objasniti.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
...i jos kad mu nabijem bequiet! 4 dark rock pro, ima da mi stan rashladi a kamoli te heatsinkove 😂😂 

 radije idi na dark rock tf, nije puno slabiji, a imat ćeš direktno hlađenje matične sa 135mm ventom

tower hladnjak nema skoro nikakvog utjecaja na vrm matične

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
playjob kaže...
Jel bi sve radilo ako bi privremeno upiknuo corsair vengeance 3000MHz 8GB, al samo jedan keks? Da kupim hladnjak umjesto drugog keksa pa onda uzmem uskoro i drugi isti keks?

 racunaj da taj drugi keks nebude isti iako mislis da je isti... iskljucivo kit..

imam isti slucaj, naizgled kupio iste rame ali niisu isti...

ima post o tome, cak je iz druge zemlje cak su i drugacije latencije iako je model isti...

reddit

Evo kažu dvojica na redditu da ne bi trebalo bit problema, da pazim da budu isti keksi/moduli...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
dax-lax kaže...

Prvi je razlog što planiram koristiti storeMI a drugi zato što želim imati zadnje tech kad već kupujem novo. 

B450 dolazi isto u obzir ali imaju po mojoj procjeni manje usb-a na zadnjem panelu a ja ih po def već imam 6 poštekano

 

 storeMI radi i na b450...

usb bi ti mogao biti problem iako osim reara moj b450 CARBON AC ima 4 internal USB2 i dva internal USB3.1 (typeA) porta koje možeš izvući bracketima (koji ne dolaze s pločom) ili priključiti na prednji panel kućišta, sve zajedno 12 USB portova što 2.0, što 3.1 od kojih jedan USB 3.1 (Gen2, Type C) i jedan USB 3.1 (Gen2, Type A)...

također postoji samo 6 SATA3 porta, i ne možeš napraviti SLI... to su sve razlike, ostalo je isto kao i x470...

 

 Jesi li uzimao u HR tu B450 gaming carbon ac? Ne mogu ju nigdje naći, a X470 verzija košta preko 1.600 kn u ADM. Uzeo bi b450 tomahawk, ali nema S/PDIF izlaza.

 

Uzet ću 2600X, čak sam i našao memoriju koja bi "sigurno" trebala raditi na 3200, a nije preko 1500 kn (Kingston HyperX Predator 2x8), još samo ploča i rabljena GTX 1070.

I još jedan plavac će pocrveniti...

 

 

 

*** Gentlemen, Start Your Engines ***
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo stigle danas komponente i sve je slozeno i fercera. Dakle B450 Aorus M, Ryzen 5 2400 G, i 8 GB Kingston HyperX 2666. Vrlo sam zadovoljan. Ali naravno ne moze bez bar malo problemcica. Stari cooler LC CC 120 ne ide na ovu plocu pa sam morao staviti Ryzenov iz boxa, ali to me ne sekira jer nikada se nisam bavio OC-anjem pa ne mislim ni sada a ventilator iz boxa je u odnosu na LC CC fakticki necujan i temperature su mi ok. Druga stvar, na kucistu imam dva ventilatora jedan naprijed i jedan na straznjoj strani i naravno da su 3-pinski konektori a na ploci 4-pinski. Jel se to da rijesiti?

A najvise me zasada pati sto se windowsi 10 nisu aktivirali (jos). Vjerojatno zbog promjene hardvera ali ne znam sta napraviti sada? Inace windowse sam kupio na nekoj akciji jos davnih dana kada je izasla osmica i samo sam ih nadogradjivao. I naravno desetine puta reinstalirao.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

dali je to B450 AORUS M gigabytova maticna ploca

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
redragonNG kaže...

dali je to B450 AORUS M gigabytova maticna ploca

 Da. Gigabyte B450 Aorus M. Nisam strucnjak ali zgodna ploca koja nema puno toga ali bas kako meni treba i zelim.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma ja isto razmisljam o njoj ili MSI B450-A Pro isto nisam strucnjak pa razmisljam o njih dvije koja bi bila i sta bolja

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
redragonNG kaže...

ma ja isto razmisljam o njoj ili MSI B450-A Pro isto nisam strucnjak pa razmisljam o njih dvije koja bi bila i sta bolja

 Ne znam sta bih ti rekao. Ja kad sam se prije par dana odlucio nadograditi komp par stvari mi je bilo bitno: Da je micro ATX jer sam htio sto vise rascistiti guzvu u kucistu, prihvatljiva cijena naravno, i da je ima u nasim trgovinama. Par dana sam citao ovdje komentare, procitao tu i tamo koju recenziju na netu i konacno se odlucio za ovu plocu i mislim (i nadam se) da se nisam zeznio.

I da sada mi je unutrasnjost kucista fakticki prazna, ploca i procesor sa coolerom :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice