AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.080.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

Ryzen 2600 da botlenecka gtx 1060 hahahahahhahaha. Stjepane za lupanje gluposti imamo gorstaka ne treba jos jedan. Pa ryzen 2600 gura jednu 1080 bez problema a da nece 1060. 

 Zapravo i nemamo više gorštaka, osim, ako...

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

glupost

lp

 Kolega ne možeš ići toliko daleko, procesor od 1200kn i 1080Ti od 5000kn, logično da će tu 8600k biti daleko bolji 1080ti čak i sa njime ne radi na 100% kao što vidiš iz priloženog. Pričali smo o tome kako si naveo da ryzen bootlnecka 1060 što je suludo i onda sam ti dao gore video iz hrpu igara gdje jedan proc od 1100kn gura lijepo jednu 1080, 1080ti je naravno previše i nju nitko nije ni spomenuo. Nemaju svi 3500kn za i7 itd ryzen koliko košta daje izvrsne rezultate i sa karticama 3x skupljima od njega :) 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Seronja nezauzet kaže...
BeLLicus kaže...

Ryzen 2600 da botlenecka gtx 1060 hahahahahhahaha. Stjepane za lupanje gluposti imamo gorstaka ne treba jos jedan. Pa ryzen 2600 gura jednu 1080 bez problema a da nece 1060. 

 Zapravo i nemamo više gorštaka, osim, ako...

 Nisam znao da je dobio bananu šteta barem je bio smiješan... Nego on topic uvijek postoji bottleneck ili CPU ili GPU i normalno ako se fps limitira da na 120 a gpu može 200 isporučiti da neće gpu radit na 100posto ne kužim što je tu čudno. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Na tom videu stavi detalje na high, ne max, neku rezoluciju primjerenu 2018/19. godini i razlika nebu vrijedna spomena. razliku u novcima potrošiš na veči ssd, bolji monotor itd.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...
Stjepanj kaže...

glupost

lp

 Kolega ne možeš ići toliko daleko, procesor od 1200kn i 1080Ti od 5000kn, logično da će tu 8600k biti daleko bolji 1080ti čak i sa njime ne radi na 100% kao što vidiš iz priloženog. Pričali smo o tome kako si naveo da ryzen bootlnecka 1060 što je suludo i onda sam ti dao gore video iz hrpu igara gdje jedan proc od 1100kn gura lijepo jednu 1080, 1080ti je naravno previše i nju nitko nije ni spomenuo. Nemaju svi 3500kn za i7 itd ryzen koliko košta daje izvrsne rezultate i sa karticama 3x skupljima od njega :) 

 video je odgovor na misliocevu glupost da intel bas i ne briljira u bf5, kao sto svi vidimo razlika je enormna kod mene se na medium detaljima s "starom" gtx 1070ti nije spustao ispod 100fps-a na 1440p, Sto se tice bn da zavrsimo pricu pa ja sam imao hrpetinu procesora rang taj Ryzen i tonu gpu-ova i na fullhd i nesto manjim detaljima ce gpu usage bez problema padati ispod 99%, nazalost to je do lose implementacije dx11/dx12 + nesto losijeg takta/ipc-a i kad to zbrojis jbga nakupi se dosta razlike na tim detaljima i rezi, no svakako da r5 1600x+(ovaj spominjem jer je po meni to trenutni best buy) za 1300kn je ponuda van pameti za svakog gamera pogotovo jer ih je vecina ispod 100hz pa vecina niti nema smisla nabijati toliki framerate kao ni gledati kao neki u fraps i sl hw monitoring grafove/brojke.

evo sad gledam nabavu covjece 1600x cpu je jos jeftiniji 1160kn lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto i mene u Ryzen familiji , ponosan vlasnik 1600X. Jedino sta sam morao kupit i jos novi kuler...nisam racunao na to da postoji starija i novija verzija LC-a 120

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dođe mi da kupim ovaj Ryzen 1600X i da ga stavim na stol za ukras i to samo zato kaj je tak jeftin, pa makar ga nikada ne koristio U neku ruku mi žao kaj sad ne kupujem...da mi barem rikne komp sutra

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Dođe mi da kupim ovaj Ryzen 1600X i da ga stavim na stol za ukras i to samo zato kaj je tak jeftin, pa makar ga nikada ne koristio U neku ruku mi žao kaj sad ne kupujem...da mi barem rikne komp sutra

 kupnjom r5 1600x covjek pocne shvacati da mu je ostalo novaca za rtx 2080tilp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Još malo pa bu onaj pentium gold privjesak skuplji od 6/12 otključanog proca

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

haiku pre dugog dana

amd je smeće a programeri svi su u irskoj

daj dvi 2080ti na keš, github copy paste
12 threadova zakurac, popit travaricu i laku noć

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Najbitniji detalj je ovde da riza pri ovoj eksploziji drži isti fps , još je i na nižem kloku od i5,  dok 8600k pada za 20fps-a. Ovo je 1600x dok je 2600 jači do 10 % stoga pogotovo bolja kupnja.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 1 hvala 1
13 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jednostavno je: ko je kratak u glavi i robuje jednom marki, neka robuje, ako ima love nek kupuje i PREPLAĆUJE.

 

Tko želi best bang ofr buck ići će aj 1600 ili 2500 i to je 1/1.

 

A dalje te usporedbe i te spike nemaju smisla, jer za puno više love dobiješ nešto bolje, a za ušteđenu lovu pukneš još neku komponenetu. lp

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Najbitniji detalj je ovde da riza pri ovoj eksploziji drži isti fps , još je i na nižem kloku od i5,  dok 8600k pada za 20fps-a. Ovo je 1600x dok je 2600 jači do 10 % stoga pogotovo bolja kupnja.

Najbitniji detalj ovdje je da 8600k ima 1% low FPS kao sto 1600x ima avrg FPS, tolko o "nesto boljim" performansama.  

 

Kad si se vec uhvatio jedne scene ajmo onda bit picajzle do kraja. Na 144hz monitoru imat ces lock sa 8600k u ovoj sceni pa neces ionako nista primjetiti, a na nekom od 165hz monitoru kad FPS lockas za 2 ispod rr-a monitora (radi sprecavanja aktivacije v-synca i input laga kojeg nosi sa sobom) ces sa 163 na 157 past za jednako slicica kao i sa Ryzenom 1600x sa 118 na 112 u ovom konkretnom slucaju. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 0:42 (war3_tft).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fila2208 kaže...

ryzen 5 2600 košta 1400kn + clocka se, otključan.

 

Koliko košta intelov proc koji neće bneckat 1080, prvi znači koji može napunit 1080 na 99 i da se kloka?

 

 

https://www.uzishop.hr/intel-procesori/16353-intel-core-i5-8600k-36ghz-9mb-smart-cache-kutija-procesor.html

 

3 soma :)

 2300

 

https://www.adm.hr/procesor-intel-core-i5-8600k-9mb-cache-360ghz-boxed-without-cooler-bx80684i58600k/85041/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Kad govoriš o robu jedne marke, možda da to malo i primjeniš na sebe.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Najbitniji detalj je ovde da riza pri ovoj eksploziji drži isti fps , još je i na nižem kloku od i5,  dok 8600k pada za 20fps-a. Ovo je 1600x dok je 2600 jači do 10 % stoga pogotovo bolja kupnja.

Nista s te slike se ne moze predstavit u pozitivnom svjetlu za Ryzena, koliko god kreativan bio. To je tesko gazenje...brutalno...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
kako ne a vidi temperature bar 10 stupnjevi hladnij xD
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad sam prošli tjedan sastavljao HTPC s novim Ryzen 5 2600/B450 combom, nije mi vrag dao mira i išao sam isprobati PUBG s komponentama iz svog glavnog PC-a, osim proca i matične... (ionako sam ga planirao rastaviti i lagano počistiti u bliskoj budućnosti, pa rekoh da spojimo ugodno s korisnim :D)

 

Uglavnom, ovako stvari stoje:

 

Ryzen 5 2600 @ 4.0 Ghz / B450 AORUS / 16GB DDR4 3200Mhz / GTX 1080 Ti

 

Intel i7 8700K @ 4.7 Ghz / Z370 PRIME / 16GB DDR4 3200Mhz (nisam je OC-ao da bude bliže Ryzenu) / GTX 1080 Ti

 

PUBG mi je na postavkama na kojima igram (sve low osim tex i AA na high, 1440p rezolucija, 100% scale, 144hz refresh) radio ~10% sporije na Ryzenu nego na i7.

 

Dakle overall i nije neka ogromna razlika jer su oba proca drzala 144 fps lock u većini situacija, no na momente je fps s Ryzenom znao pasti ispod 80-90, ili 70 čak kod inicijalnog slijetanja padobranom, gdje se situacija s Intelom nije skoro pa uopće nikad mijenjala, dropove se nije primjetilo jer su minimalni, možda na 120-125 fps tu i tamo u startu.

 

Nisam dalje ništa uspoređivao jer su WoW i PUBG ono što igram u zadnjih godinu dana kad se uopće igram.. no ovo mi je bilo dovoljno za usporedbu :)

 

Nemam ništa protiv Ryzena i odličan mi je zbog omjera uloženo/dobiveno pošto je ionako u HTPC konfi na kojoj žena eventualno nešto odigra... tako da

 

Eto, samo sam htio javiti dojmove iz prve ruke ako nekoga zanima. Isprike jer nisam detaljnije testirao (npr. unlockan frame rate) ali zanimalo me samo koliko blizu 144 locka moze Ryzen biti s mojom konfom - ispostavilo se da može biti zadovoljavajuće, ali ima poprilično puno dropova naspram Intela koji se jedva pomakne s locka.

 

EDIT: Pretpostavljam, tj. siguran sam, da bi na 1080p rezoluciji razlika bila dosta drastičnija u korist Intela

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 9:00 (mrsmith).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Razlika u cijeni između ta 2 proc a nebo i zemlja i za normalnog korisnika 10posto razlika u frameratu je ništa dali imaš 90 ili 100 fps ne možeš služiti ako nemaš uključen brojač... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

Razlika u cijeni između ta 2 proc a nebo i zemlja i za normalnog korisnika 10posto razlika u frameratu je ništa dali imaš 90 ili 100 fps ne možeš služiti ako nemaš uključen brojač... 

Slažem se, Ryzen 5 je definitivno bang for the buck i sve preporuke (zato sam ga i kupio), jednostavno sam bacio usporedbu čisto nek se nađe

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 9:07 (mrsmith).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

Razlika u cijeni između ta 2 proc a nebo i zemlja i za normalnog korisnika 10posto razlika u frameratu je ništa dali imaš 90 ili 100 fps ne možeš služiti ako nemaš uključen brojač... 

 Ne kazem da je Intel isplativ trenutno (osim 8600k), al razlika nije uvijek samo 10%, razlike budu i puno vece, pa ovo o cemu pricamo 120 vs 144 je vec 20% razlike.

 

mrsmith 

 

Sta je pubg dobio nekakvu optimizaciju pa da Ryzen sad moze drzati 144 fps-a? Jedino sto sam pronasao je ovo od prije par mjeseci gdje se moze vidjeti da je cpu ociti bn klik.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tvoj linkani test je bio na ultra postavkama a mrsmith je imao dosta toga na low. Potreba za dezinformiranjem je jača od tebe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 9:35 (Paolo Maldini).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
CroVandal kaže...

Razlika u cijeni između ta 2 proc a nebo i zemlja i za normalnog korisnika 10posto razlika u frameratu je ništa dali imaš 90 ili 100 fps ne možeš služiti ako nemaš uključen brojač... 

 Ne kazem da je Intel isplativ trenutno (osim 8600k), al razlika nije uvijek samo 10%, razlike budu i puno vece, pa ovo o cemu pricamo 120 vs 144 je vec 20% razlike.

 

mrsmith 

 

Sta je pubg dobio nekakvu optimizaciju pa da Ryzen sad moze drzati 144 fps-a? Jedino sto sam pronasao je ovo od prije par mjeseci gdje se moze vidjeti da je cpu ociti bn klik.

Ovo što si linkao je ultra quality :) napisao sam gore da igram sve na low osim Tex/AA na high, tako da mogu imat 144 lock na 1440p rezi.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije baš tema ali čisto da vidite da se i i3 8350k fino nosi sa gtx 1080 u pubg skoro kao i i7 7700k koji je znatno skuplji bio na izlasku.

Isto tak nije neka premium cijena oko 1400kn sa nekim coolerom tipa Arctic Freezer 33 dere 5.0ghz iz zajebancije.Ako baš nemože 5.0 na 4.8 radi svaki ispod 1.3v.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 9:49 (mislioc).
 
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

Tvoj linkani test je bio na ultra postavkama a mrsmith je imao dosta toga na low. Potreba za dezinformiranjem je jača od tebe.

 Nekad treba upotrijebiti mozak, naravno da sam mislio na 720p rezultate gdje bi bn sa gpu-a trebao biti eliminiran cak i na ultra postavkama.

mrsmith kaže...

Ovo što si linkao je ultra quality :) napisao sam gore da igram sve na low osim Tex/AA na high, tako da mogu imat 144 lock na 1440p rezi.

 Kao sto sam ovom nebitnome iznad i napisao isao sam logikom da ce 720p eliminirati gpu bn, sa slike se tako i cinilo ako pogledas razliku 720p i 1440p. Da je gpu tu bn razlike bi trebale biti puno vece izmedu te dvije reze, tako da pretpostavljam da je doslo do neke optimizacije same igre po pitanju cpu-a.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Kao sto sam ovom nebitnome iznad i napisao isao sam logikom da ce 720p eliminirati gpu bn, sa slike se tako i cinilo ako pogledas razliku 720p i 1440p. Da je gpu tu bn razlike bi trebale biti puno vece izmedu te dvije reze, tako da pretpostavljam da je doslo do neke optimizacije same igre po pitanju cpu-a.

Pa nemam pojma iskreno kakve optimizacije su radili ali od onda je bilo valjda 2 major patcha pa moguće, iako ja osobno nisam u zadnjih valjda pola godine igrao na ispod 144 fps-a u PUBG sa ovim istim postavkama koje sam gore naveo... tako da mi je dosta čudno ovo što si linkao.

 

Naravno ne računam onih 1% low gdje igra jednostavno padne sa locka nebitno kakav hardver bio u pitanju.

 

E sad, vjerojatno average nije 144 ni na Intelu ni na AMD-u ali nije ni ispod 100 fps-a sigurno.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 10:16 (mrsmith).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ryzen na 4ghz usporediv u s intelom na 4.7? nešto tu nije dobro.
ryzen je odlican ali di je 4.7ghz, nije valjda da performanse na intelu ne rastu baš linearno s frekvencijom?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 10:23 (dabar_solta_V2).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

ryzen na 4ghz usporediv u s intelom na 4.7? nešto tu nije dobro.
ryzen je odlican ali di je 4.7ghz, nije valjda da performanse na intelu ne rastu baš linearno s frekvencijom?

Na 1080p bi Intel povukao 30-35% veći skor gotovo pa sigurno, ovako na 1440p već proc malo manje znači (iako je opet jači za 10ak % ako ne i više kad se makne fps lock). Da sam testirao na 4K monitoru, razlika bi bila zanemariva (barem uz 1080Ti).

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 10:29 (mrsmith).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jos pricamo o igri koja je brutalno neoptimizirana.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Jos pricamo o igri koja je brutalno neoptimizirana.

Da, igra je sjebana u core-u tako da nikad neće biti optimizirana kao jedan BF1/5 na primjer.

 

EDIT: Iako je poprilično popeglana od kad je izašla i trenutno radi nebo i zemlja razlike nego onda.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.10.2018 10:33 (mrsmith).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...
Jos pricamo o igri koja je brutalno neoptimizirana.

 Na zalost vecina igara je lose optimizirano, tako da i taj dio price treba itekako uzeti u obzir kad se rade usporedbe, u takvim slucajevima opet prevagne single core snaga, ali i brza komunikacija medu jezgrama. Bilo bi lijepo da je sve optimizirano kao bf1/bf5 il jedna forza 4, al znamo svi da to nije tako. 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice