AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.116
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pusti to je na papiru, u realnosti boosta svih 6, barem tako HWinfo kaže.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gogo17792 kaže...

Pusti to je na papiru, u realnosti boosta svih 6, barem tako HWinfo kaže.

 odvrti cinebench ako je ispod 1400 onda nije svih 6

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gogo17792 kaže...

Pusti to je na papiru, u realnosti boosta svih 6, barem tako HWinfo kaže.

 ma nije na papiru, tako ta tehnologija funkcionira i ne moze drugacije 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zen2 IPC 13% u prosjeku veći od Zen+ u znanstvenim zadacima.

Ne znam je li ovo bilo. Liku je izvor prijatelj koji radi u 'velikoj kompaniji'. Već ranije mu je točno dojavljivao za Zen IPC, AM4 pinove i ostalo. Uglavnom točno. Također kaže da otkucaji neće biti puno veći.

 veza na cvrkut

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 16:41 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Al ste me napali ko da sam spomenuo hdz 

Na hwinfo64 piše max frequency za sve jezgre 4,1 ghz...ne znam sad više od toga.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
u hwinfo otvori summary i sve ce ti bit jasno
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

igra ac origins dobro uništava proc vidi se kako riza lakše diše 

720p reza 720p reza
kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 16:55 (dery).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jao skoro sam ubio iz htpc a 2200g.kupio shadow rock lp i idem zamijeniti umjesto stock cooler a. Zaljepi mi se proc na cooler prilikom vađenja i ispadne i naravno udari u stranicu kućišta gdje su pinovi i skrivi se jedno 8 pinova... Još moj trogodišnjaka leta okolo i zajeb... Uglavnom 20ak minuta mi je trebalo dok sve izravnam da proc opet legne u slot i najbitnije radi sve kako treba...zamjenio sam valjda 100ak procesora i nikad problem a eto sad sekunda ne pažnje i sranje srećom se sve dobro završilo... Shadow rock lp necujan I kad je proc pod najvećim opterecenjem u svakom slučaju preporuka za hladnjak... Hahah

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 17:16 (CroVandal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

... Zaljepi mi se proc na cooler prilikom vađenja i ispadne i naravno udari u stranicu kućišta gdje su pinovi i skrivi se jedno 8 pinova...

 nisi jedini. ali ja sam ima sreću da je ostao na hladnjaku, nije se odlijepio. :D

 

zato ja uvijek kad skidam hladnjak, okrenem blok lijevo, desno tako da se sigurno odlijepi prije nego ga dignem. jer ona pasta kad se zapeče to je ko lijepilo, naročito one jeftine.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma bio sam ljen i stavio stock cooler sa pastom koja je bila već na njemu i kako me dijete zajeb. Sa strane nisam pazio i mrdo sam lijevo desno ali pre naglo povukao ipak. Sa mx4 mi se nikad tako ne uljepi da je bar ostao zalijepljene usparo bi si živaca. Al ajde bar radi kako treba probao testira sam cinebench, koju i igru, malo prime vrtio i sad gledam sad 4k film čini se da radi sve kako treba. Hladnjak je odličan za htpc stvarno se ne čuje ni kad je kućište otvoreno isto tako i od napajanja be quiet ventovi su stvarno tihi iako koštaju... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

igra ac origins dobro uništava proc vidi se kako riza lakše diše 

 Koji fail od 16 prozorcica na 720p i gtx 1080ti vs gtx 1070 1080p

gtx+1080ti+720p gtx+1080ti+720p
1080p+gtx+1070 1080p+gtx+1070
1080p jos veci fail 2700x 1080p jos veci fail 2700x
AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 18:58 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
dery kaže...

igra ac origins dobro uništava proc vidi se kako riza lakše diše 

 Koji fail od 16 prozorcica na 720p i gtx 1080ti vs gtx 1070 1080p

 dodaj još iskoristivost grafe +20% i 600mhz prednosti na intel kloku. i vidjet ćeš da su tu negdje. i još su na 2700x par jezgri parkirane, mislim tko to tako testira... :D

 

i još sad kad je netko napisao da će bit 13% na zen2 već ipc. taman će zatvorit tu razliku na minimalno. a nestašica intel čipova i veće cijene samo povećavaju best buy opciju.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znam ali ovo je namjerno trazenje dlake u u jajetu samo za derya jer lik ne pousta sa svojim usporedbama tako da nisam mogao naci bolje od ovog kako to izgleda kad imas top i na kraju  te 40% jeftinija konfa mlatne isto beba zvecku.

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 20:05 (dreadmoore).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Znam ali ovo je namjerno trazenje dlake u u jajetu samo za derya jer lik ne pousta sa svojim usporedbama tako da nisam mogao naci bolje od ovog kako to izgleda kad imas top i na kraju  te 40% jeftinija konfa mlatne isto beba zvecku.

 a i to što kažeš. mada većina populacije ima 60hz monitore, pa te brojke 200- 300 fps nema smisla. staviš fps lock, i grafa radi na 20% snage, proc na 10%, (karikiram) imaš 60fps, i ventovi u kutiji se ni ne vrte jer nemaju zašto... :D

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne možeš mene trzat jer imam bang for buck nenadjebivi proc koji radi ko rolex te se ne pušta iz ruku dok služi. Ti se pališ na top, pazi da tvoj buduči intel ne završi ovako.

kradem mine iz minskog polja
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 1800x 2000kn ili 2700x 2700kn.

Šta je bolje kupiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 1600X za 1167 kn.

Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Koja je razlika u igrama 1600x u odnosu na 1800x?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
1800x i vodeno
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nikakva.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yoda17 kaže...

Koja je razlika u igrama 1600x u odnosu na 1800x?

 

U igrama je nema. 1800X bi se isplatio jedino ako koristiš procesor za rendering.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
gogo17792 kaže...

Al ste me napali ko da sam spomenuo hdz 

Na hwinfo64 piše max frequency za sve jezgre 4,1 ghz...ne znam sad više od toga.

 ma nitko te ne napada, samo se cudimo da tebi XFR radi nesto sto po dizajnu ne moze.

 

mozda si krivo objasnio, da nisi mozda radio rucni OC na 4.1, pa zaboravio vratit ?

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Covjek je u hwinfu pogledao max frekvenciju za svaku od jezgara dok je cpu radio neko vrijeme i zakljucio da sve rade na xfr frekvencijama, a zapravo se dogodilo to da se load po jezgrama mijenjao s vremenom kako je koristio komp pa je svaka jezgra zabiljezila xfr max.

Nek pokrene cinebench i pogleda pod frekvenciju na "current reading" (il kak vec pise) i vidjet ce da nisu sve na 4.1 il kolko vec neg samo dvije, kaj Intelas mora uskakat u pomoc? ;)
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...
Covjek je u hwinfu pogledao max frekvenciju za svaku od jezgara dok je cpu radio neko vrijeme i zakljucio da sve rade na xfr frekvencijama, a zapravo se dogodilo to da se load po jezgrama mijenjao s vremenom kako je koristio komp pa je svaka jezgra zabiljezila xfr max.

Nek pokrene cinebench i pogleda pod frekvenciju na "current reading" (il kak vec pise) i vidjet ce da nisu sve na 4.1 il kolko vec neg samo dvije, kaj Intelas mora uskakat u pomoc? ;)

 pa znamo mi u cemu je problem, ali covjec ocigledno ne kuzi bas najbolje, pa mu pomazemo

 

nemoj samo pocet odmah svoju mantru 

8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš me zanima koji će entuzijasti sad sprašiti 500$ za I9 za cutting-edge u hebenom gamingu

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Baš me zanima koji će entuzijasti sad sprašiti 500$ za I9 za cutting-edge u hebenom gamingu

 

Ansha i ja

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mi cemo pravi i9, ovaj je za djecu i penzionere...

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ljudi planiram kupiti procesor,maticnu i 16GB rama da obnovim stari sandy bridge.

Htio sam coffe lake al cijene nemaju smisla trenutno pa sam se odlucio ipak za ryzen

 

 

eh sada odluka je pala na ovo sa slike,sad samo ne znam koja mi je maticna bolja opcija

 

nadam se nekom laganom overclocku sa ovim kulerom jer sam cuo da je sasvim ok

 

sad pitanje koju od ove 2 maticne?

 

RAM jedino ovaj ima "normalnu" cijenu pa sam se odlucio za taj

 

 

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bi uzeo jednu od ove dvije lijeva ako hoces matx a desna ako ćeš ATX. 30e ne vrijedi srediti na ploči pogotovo ako ćeš OC radit... 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CroVandal kaže...

Ja bi uzeo jednu od ove dvije lijeva ako hoces matx a desna ako ćeš ATX. 30e ne vrijedi srediti na ploči pogotovo ako ćeš OC radit... 

 pa sad iskreno ne znam,30 eura mi i nije malo razlike za maticmu, sta mi donosi tako skupa ploca kad stavljam svakako CPU od 65W??

 

 

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice