AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.076.635
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mersimh kaže...
CroVandal kaže...

Ja bi uzeo jednu od ove dvije lijeva ako hoces matx a desna ako ćeš ATX. 30e ne vrijedi srediti na ploči pogotovo ako ćeš OC radit... 

 pa sad iskreno ne znam,30 eura mi i nije malo razlike za maticmu, sta mi donosi tako skupa ploca kad stavljam svakako CPU od 65W??

 

 

 Nije cpu od 65w, nego je 65w disipacija topline koju treba odvesti dok cpu radi  na stock frekvenciji. Što će ti onda hladnjak od 29€, kad je 2600 ima hladnjak u kutiji, ako uzimaš matx i nećeš clockat? Osim ako nije za htpc. Onda možeš i 2200G. 

Mislim, dakle half adder
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mersimh kaže...
CroVandal kaže...

Ja bi uzeo jednu od ove dvije lijeva ako hoces matx a desna ako ćeš ATX. 30e ne vrijedi srediti na ploči pogotovo ako ćeš OC radit... 

 pa sad iskreno ne znam,30 eura mi i nije malo razlike za maticmu, sta mi donosi tako skupa ploca kad stavljam svakako CPU od 65W??

 

 

Nema cpu neki "urodjeni" tdp, ima samo stock tdp koji se mijenja u 2 sekunde u bios-u. Cim krenes clockat to vise nije 65W tdp cpu..

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj ti na 4.1 ima tdp malo iznad 100w tako da to nema veze. Bolje ostavi stock hladnjak za početak to možeš uvijek promijeniti i uzmi bolju ploču to se ne mijenja svaki dan nego svakih par godina. Sa stock hladnjak om ćeš moći dobit 4.0 i hladi ti bez problema. Malo će bit glasnije pod pod opterećenjem ali nije strašno dobro si mu ti stock cooleri od Amd a 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma dobro tdp nebitno ajde,pitam sta to imam od ove skuplje ploče?? 

 

sta dobijem za tih 30 eura da mi nudi prednost naspram ovih od 70ak eura? 

koliko vidim ryzen se svakako ne moze visoko klockat.

a kuler bi da kupim jer sam citao da ovi stelth kuleri nisu bas tihi

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opcenito te budzet b350/450 ploce nisu neka sreca, slabasni vrm koji se grije vec i na jednom kloknutom 2600, a kamo li na nekom r7 ako ga pozelis danas sutra staviti, naravno manja mogucnost oc-a (pogotovo ako te zapadne losiji primjerak koji je gladan napona) i nedostatak osnovnih bios postavki poput LLC-a.

 

Na duge staze je uvijek bolje malo vise uloziti u plocu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 22:48 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
war3_tft kaže...

Opcenito te budzet b350/450 ploce nisu neka sreca, slabasni vrm koji se grije vec i na jednom kloknutom 2600, a kamo li na nekom r7 ako ga pozelis danas sutra staviti, naravno manja mogucnost oc-a (pogotovo ako te zapadne losiji primjerak koji je gladan napona) i nedostatak osnovnih bios postavki poput LLC-a.

 

 

Nisan primjetio neku nesreču na mojoj B450.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 23:27 (dery).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

kloka se u 100mhz od najlošije do najbolje ploce pa ti vidi jel ti se isplati, najgori 350 vrm bez problema daje 250w+ na cpu, za hlađenje tog tdp-a triba bar 240mm vodeno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 23:29 (dabar_solta_V2).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisam niti mislio na tvoju plocu neg ove kaj je on linkao i slicne.

@dabar

Kak da ne.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

kloka se u 100mhz od najlošije do najbolje ploce pa ti vidi jel ti se isplati, najgori 350 vrm bez problema daje 250w+ na cpu, za hlađenje tog tdp-a triba bar 240mm vodeno.

To je koliko vrm moze teoretski isporucit, problem je sta se neke vrm implementacije, zbog losih hladnjaka, pregrijavaju i na manje od pola od tih 250W....

 

 

14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Treba uzeti u obzir i da nije svaka x470 ploča neka sreća po pitanju VRM-a.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Treba uzeti u obzir i da nije svaka x470 ploča neka sreća po pitanju VRM-a.

 baš ćitam neka 370 msi covik je testira i još napiše no airflow i kaže previše 80 stupnjeva a vrm po datasheetu moze do 125 stupnjeva xD
nije problem u vrm nego u ovima pametnima youtuberima reviewerima i slicno, misli da je 80 stupnjeva na vrm isto ko na cpu xD

a sta se tice ovoga da je nemoguce ili teoretski 250w u prilogu je ss koliko w daje na izlazu (po buildzoidu)najgori vrm od svih 350.
edit : crop

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 10:14 (dabar_solta_V2).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako moze bit tolka razlika izmedju package power-a i cpu+soc power-a? Sta to IMC vuce 120W? Nemoguce...

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 10:18 (ansha).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hwinfo nikome ne ćita cpu package power kako treba,googlaj. ovaj podebljani cpu+soc power cita kako treba i iznosi 280w u ovom slucaju. znaci naj gori vrm 3 faze.

ako ne vjerujete napravit cu još koji test ako treba u kojem god loadu oćete prime, intel burn test, cinebench, physix, bilo sta samo recite.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
hwinfo nikome ne ćita cpu package power kako treba,googlaj. ovaj podebljani cpu+soc power cita kako treba i iznosi 280w u ovom slucaju. znaci naj gori vrm 3 faze.

ako ne vjerujete napravit cu još koji test ako treba u kojem god loadu oćete prime, intel burn test, cinebench, physix, bilo sta samo recite.

Ma ne sumnjam da VRM moze isporucit, jesi provjerio wattmetrom? Kako uspije ryzen povuc tolko, koji test i kolki napon?

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da ajde recite koji test da ja probam svog bez limita lol

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
prime small fft je amo rec bez limita xD

@ansha nisam provjerava wattmetrom jer je daleko prije napajanja za mjerit to precizno, to je ok za average, naj preciznije je mjerit vcore sta bi vrm i treba radit sam.

jedino šta možda mogu treba bi napravit jedan dio koji se ušteka u seriju s 12v prije ploće pa bi moga mjerit koliko vuce skupa s vrm al to zahtjeva malo lemljenja i mozganja i par komponenti koje trenutno nemam na lageru al moga bi probat nesto iskemijat cisto da mogu potvrdit da nisu kriva ocitanja.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
prime small fft je amo rec bez limita xD

Gadan je prime small, al intela totalno razara linx 0.6.5. Stavio sam slike u 5ghz OC temu, temperature mog proca su bile 66°C u prime-u 26.6 small fft, 76°C u 29.4 verziji small fft, a suludih 90°C u linx-u... Aida je najbolja, ispod 60°C na 5ghz  (ako ne stavis samo fpu)

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

95w max stvarno ne radi na amd kako treba..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

95w max stvarno ne radi na amd kako treba..

Probaj ovo, isto bazirano na linpacku al kaze da ima amd optimizacija... Stavi stress test a ne benchmark...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

285w xD, 5w više od prime na small fft
neznam zašto mi krivo pokazuje frekv. cpu?

jel bi ovo bilo dobro za benchmark temu napravit?

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

285w xD, 5w više od prime na small fft
neznam zašto mi krivo pokazuje frekv. cpu?

jel bi ovo bilo dobro za benchmark temu napravit?

Ma ne bi ja benchmark temu, previse rezultat ovisi o AVX-u pa je intel previse u prednosti... A i onako vise nitko nista ne bencha...

 

Nego, evo moj Ryzen build, ceka samo jos 570-ku da stigne :)

 

Glupo napajanje ima 2 6+2 pin konektora na istom kabelu pa ce ruzno izgledat. Sta mislis da je stavit PCI-E kabel od EVGA-e koji ima kondenzatore na krajevima? Bil' eksplodiralo?

 

Aftermarket cooler nisam uzimao jer cu prvo vidjet kakav je primjerak i dal slucajno moze drzat 3.7-3.8ghz na svim jezgrama. Stavio sam Kryonauta ispod pa ce valjda i to malo pomoc...

 

Ploca me malo razocarala na prvu, u odnosu na Apex-icu je duplo laksa i puno lakse se savija... Al s obzirom na cijenu je to valjda ocekivano... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 12:11 (ansha).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mogo si malo potegnit na X470 čipset, ipak je bolje optimiziran za rizu plus. Šteta je tako. Ali neka tebe na razumnu stranu sile pa makar i stari čip. 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Mogo si malo potegnit na X470 čipset, ipak je bolje optimiziran za rizu plus. Šteta je tako. Ali neka tebe na razumnu stranu sile pa makar i stari čip. 

Ovo je 1700 a ne riza plus, a i da je 2700 nista ne bi dobio sa x470. Sta mislis pod to bolje optimiziran? Brzina memorije mi je manje vise nebitna za render...

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dery kaže...

Mogo si malo potegnit na X470 čipset, ipak je bolje optimiziran za rizu plus. Šteta je tako. Ali neka tebe na razumnu stranu sile pa makar i stari čip. 

Ovo je 1700 a ne riza plus, a i da je 2700 nista ne bi dobio sa x470. Sta mislis pod to bolje optimiziran? Brzina memorije mi je manje vise nebitna za render...

Napajanje od "samo" 550W za AMD konfu, mladost-ludost.

 

Zaje3avam se, congrats ansha !

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
ansha kaže...
dery kaže...

Mogo si malo potegnit na X470 čipset, ipak je bolje optimiziran za rizu plus. Šteta je tako. Ali neka tebe na razumnu stranu sile pa makar i stari čip. 

Ovo je 1700 a ne riza plus, a i da je 2700 nista ne bi dobio sa x470. Sta mislis pod to bolje optimiziran? Brzina memorije mi je manje vise nebitna za render...

Napajanje od "samo" 550W za AMD konfu, mladost-ludost.

 

Zaje3avam se, congrats ansha !

A napajanje i je polu-lose, gledam unutra i vidim da je bulk kondenzator od 220uF sta znaci da je hold-up vrijeme sigurno znacajno ispod atx specifikacije... 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
pa intel je u prednosti s razlogom tu ,a baš zato šta niko više ne bencha bi bilo dobro bilo šta samo da se krene.

mislim da je na evga 8 pin vga konektor a ovamo na corsairu ima samo 6 pinova pa bi moga samo ustekat kabel od corsaira na evga ali i to je upitno da nisu okrenuti pinovi...
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Glupo napajanje ima 2 6+2 pin konektora na istom kabelu pa ce ruzno izgledat. Sta mislis da je stavit PCI-E kabel od EVGA-e koji ima kondenzatore na krajevima? Bil' eksplodiralo?

 pitaš je - jel buš pukla?

ako kaže bum mijenjaj, ako ništa ne odgovara dobar si 

9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzenovci, ajd ovako, uzimam Ryzu i odabrao sam matičnu koja podržava 3000MHz(OC), 3200(OC), 3400(OC), itd.

Jel mogu ja uzet dva modula RAM-a od 3200MHz koji su navedeni da imaju podršku(provjerio sam onaj kod od RAM-a i podudara se s navedenim za podršku) i onda da ga kloknem na 3400?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Ryzenovci, ajd ovako, uzimam Ryzu i odabrao sam matičnu koja podržava 3000MHz(OC), 3200(OC), 3400(OC), itd.

Jel mogu ja uzet dva modula RAM-a od 3200MHz koji su navedeni da imaju podršku(provjerio sam onaj kod od RAM-a i podudara se s navedenim za podršku) i onda da ga kloknem na 3400?

 Velike su šanse da da, ali nije 100%.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ako mi je tocna matematika i ako nisan nista sjeba sa mjerenjima i lemljenjem, ispada da ovaj 3 fazni vrm vuce 230w u prosjeku s 550w+ u peakovima.



Moj PC  
5 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice