AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.956
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Pa ako igraš na kompu šta će ti 2700x bacaš lovu.Ti rami su ti preskupi a ta ploča je šminka i ništa drugi. Kažem ti R2600 b450 i oni rami koje sam ti linko to će da leti. Ina da šiba sve grafičke do 1080ti u 99%.

 Ma ja oću to i to ti je, kad već pljujem 4 tisuće, idem pljunut još dvije pa bit miran, bar dok ne završim Pravni fakultet u Osijeku, uskoro diploma, da, da, da, da, da...


8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

Al opet ništa ne kontam više, evo, jedem pizzu domaću i povraća mi se više nakon svega, kakvi b umirući ram?

Vako, kaže za x470-f gaming, asus rog s3x, podržava mi ove dvije komponenture, trident z, rgb, 3200mhz, zaš to ne bi valjalo ako ga podržava? bahahahahahhahaha

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 Google is your friend. X470-f je super ploča i svi ti tridentz rami bi trebali raditi na deklariranim vrijednostima pogotovo ako uzmes zen+ procesor. Ako oces bit 99% siguran da ce radit uzmi flarex 3200cl14 i radit ce sigurno na tih 3200 i vrlo vjerojatno da ce ic i iznad ako budes imao srece i do 3600.

#YOLO
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
mislioc kaže...
Ma uzmeš 2600 b450 i ddr4 2933mhz i bok nikakve heroje pumpe custom blokove i bajke. Ništa ne klokaj i igraš se ko gazda

 Ma uzet ću zelenaša, 8/16, idem s njim na duge staze, treba mi vaša pomoć, nikakve pumpe nit išta ono što odudara od rvackog standarda ja ne uzimam, dakle procesor ryzen 7 2700x, matična asus rog strix x470-f gaming, ram trident z 3200mhz rgb, to mi je plan...

 Ma radit ce sve bez problema 99%. Tako da uzmi i uzivaj. 

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
Ma uzet ću zelenaša, 8/16, idem s njim na duge staze, treba mi vaša pomoć, nikakve pumpe nit išta ono što odudara od rvackog standarda ja ne uzimam, dakle procesor ryzen 7 2700x, matična asus rog strix x470-f gaming, ram trident z 3200mhz rgb, to mi je plan...

 Ako ti piše da ploča podržava taj RAM onda sigurno podržava jer je ta memorija isprobana na toj ploči.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Ej aj mogao si nam snimiti neki video sa tim fx tipa AC:Orgins ili tako nesto 

i pokazati kako se danas te ciste jezgre nose na 5ghz sa igricama koje ih mogu iskoristit

 

 

na 4.5 ghza

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
playjob kaže...

Al opet ništa ne kontam više, evo, jedem pizzu domaću i povraća mi se više nakon svega, kakvi b umirući ram?

Vako, kaže za x470-f gaming, asus rog s3x, podržava mi ove dvije komponenture, trident z, rgb, 3200mhz, zaš to ne bi valjalo ako ga podržava? bahahahahahhahaha

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 Google is your friend. X470-f je super ploča i svi ti tridentz rami bi trebali raditi na deklariranim vrijednostima pogotovo ako uzmes zen+ procesor. Ako oces bit 99% siguran da ce radit uzmi flarex 3200cl14 i radit ce sigurno na tih 3200 i vrlo vjerojatno da ce ic i iznad ako budes imao srece i do 3600.

 To je to, ma mora radit, pa ne bi u QVL pisao taj serijski broj, bit će to ok.

Almin94 kaže...
playjob kaže...
mislioc kaže...
Ma uzmeš 2600 b450 i ddr4 2933mhz i bok nikakve heroje pumpe custom blokove i bajke. Ništa ne klokaj i igraš se ko gazda

 Ma uzet ću zelenaša, 8/16, idem s njim na duge staze, treba mi vaša pomoć, nikakve pumpe nit išta ono što odudara od rvackog standarda ja ne uzimam, dakle procesor ryzen 7 2700x, matična asus rog strix x470-f gaming, ram trident z 3200mhz rgb, to mi je plan...

 Ma radit ce sve bez problema 99%. Tako da uzmi i uzivaj. 

 Uzimam.

Mile 74 kaže...
playjob kaže...
Ma uzet ću zelenaša, 8/16, idem s njim na duge staze, treba mi vaša pomoć, nikakve pumpe nit išta ono što odudara od rvackog standarda ja ne uzimam, dakle procesor ryzen 7 2700x, matična asus rog strix x470-f gaming, ram trident z 3200mhz rgb, to mi je plan...

 Ako ti piše da ploča podržava taj RAM onda sigurno podržava jer je ta memorija isprobana na toj ploči.

 Pa da, već sam mislio da je koja gljiva ludara upala u pizzu...
Pa mora radit, u QVL-u je naveden taj kod od RAM-a i podudaraju se - taj u QVL i onaj odakle naručujem.

QVL

G.SKILL F4-3200C16D-16GTZR

Pri dnu je, 20. stranica od 23 stranice.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
dreadmoore kaže...

 Vidi, deklariro si se da si iz Imockoga, moguće da smo neki rod, ja sam iz Vinjana Gornjih, nemoj da te điradom provozam pa potle odemo u bruuuukliiiina na kavu, ae pomozi mi, nemoj me još i ti...

U merđi...

 Mora da su ti kutlese nesto u rodu dok se tako brzo predomislis

AMD AntiBoy
8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj trident z 3200cl16 koji blešći košta vise od flarex 3200cl14 koji je bolje binnani ram i radit ce brze i na potencijalno vise mhz. 

 

Sad gle ako ti je jako bitno da svjetluca go for it bit ce i on ok na 3200 sigurno. 

#YOLO
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

 Najbolja b450 ploča po ulozeno/dobiveno.

Jedini minus je to sto nema voltage offset opcije na ploci i neces moci igrati se sa undervoltanjem. Osim toga odlicna ploca! 

 Sto tocno donosi u odnosu na ostale ploce u tom cjenovnom rangu?

Od kojeg cjenovnog ranga ploce imaju osnovne feature za OC tipa LLC i offset?

 

playjob kaže...


G.SKILL F4-3200C16D-16GTZR

 To je 3200mhz ram, al sa obicnim 16-18-18-38 tajminzima tako da bi bez problema trebao raditi. 

 

Posto si na 60hz monitoru ram ti zapravo i ne igra neku ulogu, doslovce bi dovoljan bio i neki 2666, al posto su razlike u cijeni malene uzmes neki 3000 cl15 il 3000 cl16.

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vrm je najbolji od svih b450 ploča (čak i od nekih x470).

 

Ovisi od proizvođača do proizvođača, Msi nema čak ni na x470 chipsetu sve do najjače m7 gaming voltage offset. Ako se ne varam gigabyte cak i najjeftiniji entry level ima offset. Što se tiče llc-a stvarno neznam. 

#YOLO
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo malo šta se zna dogodit da niti b-die 3200mhz cl14 nekad neće radit?

 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Samo malo šta se zna dogodit da niti b-die 3200mhz cl14 nekad neće radit?

 Jes. Sada sa raznoraznim bios AGESA updateovima je to svedeno na minimum sa zen platformom no svejedno se moze desiti ako je imc banako banana nece raditi. U početcima ryzena bila je lutrija da imas memoriju na 3200 bez obzira na vrstu same memorije. Zen+ ima značajan napredak sa imc-om te memorija u pravilu ako je dobar b die radi minimalno na propisanim frekcencijama. 

#YOLO
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Vrm je najbolji od svih b450 ploča (čak i od nekih x470).

 

Ni blizu, MSI B450I Gaming Plus (AC) ima puno bolji vrm npr....

 

Imas tu listu svih AM4 vrm-ova pa proucavaj...

8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
AdR03 kaže...

Vrm je najbolji od svih b450 ploča (čak i od nekih x470).

 

Ni blizu, MSI B450I Gaming Plus (AC) ima puno bolji vrm npr....

 

Imas tu listu svih AM4 vrm-ova pa proucavaj...

 Tu plocu nisam spominjao jer košta vise od nekih x470 ploca. Znam za tu listu, hvala ti. Druga po redu je ova “normalna b450“ msi tomahawk ploča koja je skoro pa identična kao i gaming plus b450. 

#YOLO
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prema ovome MSI b450-a pro koja je jeftinija ima identican VRM, na Tomahawk je mozda hladenje bolje rijeseno.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

ja sam ovo pogledao i odlucio se za tomahawk,koliko vidim za 100 eura nema bolje ploce,

moci cu valjda ryzen 5 2600 na 4.0 nagurat,ali eto cekat cu cyber week u novembru mozda naleti kakav deal posto kupujem maticnu,procesor i 16gb rama

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poruka je offtopic, chat tema ljubitelja hardvera je zaključana, nemam volje otvarat novu temu a ovamo je dosta ekipe pa ovamo pitam.

Nisam bio u toku dok je bila rasprava o rudarenju pa me zanima koliko šteti grafičkim karticama neprestano rudarenje od pola godine nadalje, na njuškalu se mogu naći rx x70 i x80 i gtx 1060 za oko 900kn pa gore (valjda bih uspio štogod spustiti cijenu) s garancijom koje su rudarile, planiram uzeti nešto od njih a kako mi ni detalji ni fps nisu važni, i downclocka i downvolta bi ih pa me zanima koliko bi mogle izdržati, jel im skraćen vijek rudarenjem?
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Pa evo mogu ti ja reći direktno iz prve ruke ovako. Pogledaj grafu pod "Moj PC" koju imam. Ja sam je uzeo prije godinu u ljeto 2017. i normalno koristio, slabo igrao. Onda sam s njom rudario 24/7 jedno 6 mjeseci od kraja siječnja do ljeta. Znači 24/7 full gas rudarenje. I kad sam prestao, opet je od tada normalno koristim u svom kompu i gejmam i sve. I sad ono bitno, apsolutno nikakve razlike nema kako sam bio rudario i prije toga, i da ti ja to ne kažem, nikako po ničem ne bi mogao to znati po samoj grafi ili performansama. Ono što valja uzeti u obzir je da ova moja ima vrhunsko hlađenje tako da nikad ne ide u čem god hoćeš preko 65C. Dakle, ono što sam sam vidio iz prve ruke, a tako kažu i drugi koji znaju što pričaju, ako je radila u normalnim uvijetima (dakle nije se pregrijavala), nema frke za te "rudarske" grafe. I naravno, još je olakotna okolnost ako imaju i garanciju tako da se ne moraš tu ničega posebno bojati. 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hvala na odgovoru

Da li se može naći neki fizički znak da su grafe "teže" rudarile, po visokim temperaturama, "mučene"?

Susjed mi radi u pošti pa ću moći sve detaljno provjeriti prije preuzimanja pa da se kasnije ne lupam u glavu
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bitno da nije rastavljana kartica a ako je neka high end s tantalum kondenzatorima onda nije bitno cak ni visoka temperatura.
svejedno možeš lako naletit na minu na njuškalu pa gledaj naljepnicu na vidama da je originalna kakva je po slikama na internetu od tog modela, modele bez tih naljepnica od garancije ni ne kupuj jer može bit popravljana kartica a to nece dugo trajat.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

  Pa da, gle. Šema ti je tu u biti ista kao kad kupuješ bilo koju polovnu grafu. Ako netko ne zna što radi ili ima loše kućište i slično, loše će ta grafa proći kod njega u gamingu i tako normalnoj upotrebi neko ona što rudari kod onog što zna šta radi. Dakle, bitno je da imaš urednu garanciju i da grafa fizički nije oštećena ili skinute naljepnice, dakle nešto što ti neće uvažiti servis za eventualnu reklamaciju. 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Uz to ću skinit i cooler da vidim ima li kakvih tragova, garanciju ne mogu poništiti tako a ionako ću je dosta downclockat i downvoltat jer će mi biti overkill za trenutnu rezoluciju (sramim se reći kolika je hahaha)
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A zašto je ukinuta tema - chat ljubitelja hardvera?!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Već 3 tjedna... To pitaj one iz intel i amd tabora
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne znam razlog al pretpostavio bih da je ukinuta zato kaj se ljudi ne znaju razgovarat i vodit konstruktivne rasprave.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
A zašto je ukinuta tema - chat ljubitelja hardvera?!

 Nedostatak ljubitelja hardwarea.

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uzeo sam Ryzen 7 2700x i matičnu MSI x470 gaming pro carbon, a posto sam dosta neupucen uzeo sam kraken x52 vodeno hlađenje koji je AM3, neki savjet sta da radim? Da kontaktiram Links da mi zamjene za x62 ili povrat novca? Ili mozda nekako namjestiti da i ovo funkcionira?

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.10.2018 12:58 (Rononi2).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rononi2 kaže...

Uzeo sam Ryzen 7 2700x i matičnu MSI x470 gaming pro carbon, a posto sam dosta neupucen uzeo sam kraken x52 vodeno hlađenje koji je AM3, neki savjet sta da radim? Da kontaktiram Links da mi zamjene za x62 ili povrat novca? Ili mozda nekako namjestiti da i ovo funkcionira?

 https://support.nzxt.com/hc/en-us/articles/115003420908-How-can-I-get-an-AM4-bracket-for-my-Kraken- 

 

Nzxt dijeli te brackete za starije verzije x52, samo se trebaš prijaviti. 

Iako, sumnjam da ti se čeka cijela procedura. Provjeri kod naših dobavljača, možda neki prodaju taj dodatak.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dax-lax kaže...
Rononi2 kaže...

Uzeo sam Ryzen 7 2700x i matičnu MSI x470 gaming pro carbon, a posto sam dosta neupucen uzeo sam kraken x52 vodeno hlađenje koji je AM3, neki savjet sta da radim? Da kontaktiram Links da mi zamjene za x62 ili povrat novca? Ili mozda nekako namjestiti da i ovo funkcionira?

 https://support.nzxt.com/hc/en-us/articles/115003420908-How-can-I-get-an-AM4-bracket-for-my-Kraken- 

 

Nzxt dijeli te brackete za starije verzije x52, samo se trebaš prijaviti. 

Iako, sumnjam da ti se čeka cijela procedura. Provjeri kod naših dobavljača, možda neki prodaju taj dodatak.

 Ima pravo vratit proizvod u roku od 7 dana, pa eto... ako si ga kupio sad ovaj tjedan mozes ga vratit u ducan i oni ti vrate novce

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Otici cu danas do njih, to nije vadjeni iz kutije nit ista, ali je skinut celofanoa bi to mozda mogao biti problem

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice