AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.672
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gigabyte definitivno prednjači po dizajnu heatsinkova i za to im svaka čast.  

 

Sad su na z390 seriji stvarno napravili iskorak u kvaliteti heatsinkova i nadam se da će ih više proizvođača sljediti u budućnosti.

#YOLO
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta će vam to kad možeš samo naljepit komad lima/plastike .

 

Šteta što Giga kaska sa brojem faza u low/mid segmentu.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...
..

 

Ovo da ne shvaća osnovne stvari i VRM dizajn je jako smiješno. 

 ni tebi ni njemu nije jasno da na duplo višoj frekvenciji induktor ne treba bit iste velićine pa ti stavljaj smajliće koliko oćeš.

problem je šta je ćovik naućia kako radi jedna vrsta vrm-a i automatski sve drugo mu nevalja, nikakvi visoki standardi.

 

DarthMarkus kaže...
..


 Čekaj, tebi je u redu da se "ti manufacter made dupleri" vode kao 2 faze ?

 

Poslušaj od 15:40 što veli.

 
da, imaju svoj aktivni i pasivni dio, jedino je drive i sense zajednićki.
dobije se ista regulacija s vrm na frekvenciji od amo bubnit 2000hz s 1 fazom ko i na 1000hz s 2 faze. samo je jeftinije ovako.
postoji 100 razlićitih šema kako dobit isto i to šta je negdi drukćija šema nije dovoljan razlog za blatit takav vrm..

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 12:13 (dabar_solta_V2).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Problem je što često ne rade na (duplo) većoj frekvenciji jer se onda više griju i gubi se na efikasnosti.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tako je, a i broj faza mozes dizati koliko hoces i bez da ista gubis, a za frekvu imas neke prakticne limite i uvijek povecavas gubitke switchanja.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

Problem je što često ne rade na (duplo) većoj frekvenciji jer se onda više griju i gubi se na efikasnosti.

 isti vrm na višoj frekvenciji gubi efikasnost nauštrb bolje regulacije, ne može se uspoređivat direktno 2 razliićite vrste vrma jer ovaj vrm može bit složen da tvornićki radi na višu frekvenciju di gubi efikasnost tek kad se diže na još višu frekvenciju,kako bi se reklo kruške i jabuke

može li bilo ko otvorit jutub kanal i govorit loše o svemu od low enda do mid range-a a samo za skupe proizvode govorit kako su dobri i odlićni?
jeftini vrm koji su ovako složeni bez obzira na malo pravih buildzoid-aprooved fazi daju s tri faze 250W bez problema na ploćama ispod 100usd pa ti vidi jel dobar dizajn vrma ili ne.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

jeftini vrm koji su ovako složeni bez obzira na malo pravih buildzoid-aprooved fazi daju s tri faze 250W bez problema na ploćama ispod 100usd pa ti vidi jel dobar dizajn vrma ili ne.

Kad smo vec kod tih 250W, kako ti dolazis do tolkih power draw-ova sa 1600X? Kod mene 1700 sa 1.4V nece preko 150W....

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto kolko puno znači 7nm, poduplaš CPU tehnikalije ali eto stock CPU frekvencije su čak malo više.Za serverski proc idealna situacija, a TDP od 250W za takav proc je onako sitnica.   

 

- 14nm Epyc 7601 32/64 CPU, 2.2ghz TDP 180W

 

- 7nm Epyc 2  64/128 CPU, 2.35ghz TDP vrlo vjerojatno 250W

 

https://www.anandtech.com/show/13598/amd-64-core-rome-deployment-hlrs-hawk-at-235-ghz

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 17:45 (rambox).
Moj PC  
2 0 hvala 5
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

jeftini vrm koji su ovako složeni bez obzira na malo pravih buildzoid-aprooved fazi daju s tri faze 250W bez problema na ploćama ispod 100usd pa ti vidi jel dobar dizajn vrma ili ne.

Kad smo vec kod tih 250W, kako ti dolazis do tolkih power draw-ova sa 1600X? Kod mene 1700 sa 1.4V nece preko 150W....

 300max na ovoj ploći, x je uvik high leakage u odnosu na nonx pa dopušta visoke napone(pa automatski i potrošnju a rast potrošnje nije linearan) plus još sam malo bezobrazan s naponom i sa power stateovima i sa trotling postavkama.

 1700 mi je na taichi ploći vuka maks 197W na 1.42V, mislim na 4.0ghz

ryzenu treba dobro hlađenje prvo uzest pa tek onda gledat ploću jer su sve ok šta se tiće vrm-a.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 300max na ovoj ploći, x je uvik high leakage u odnosu na nonx pa dopušta visoke napone(pa automatski i potrošnju a rast potrošnje nije linearan) plus još sam malo bezobrazan s naponom i sa power stateovima i sa trotling postavkama.

 1700 mi je na taichi ploći vuka maks 197W na 1.42V, mislim na 4.0ghz

ryzenu treba dobro hlađenje prvo uzest pa tek onda gledat ploću jer su sve ok šta se tiće vrm-a.

Sumnjam da ima bitne razlike izmedju X i non-X verzija, overclock statistike ne idu tome bas u prilog. Ako i ima, mala je.

Power stateovi i throttling postavke su nebitni, naravno da nemam throttle-anja, bitan je napon, nesto ploca i naravno koji workload vrtis. Ostalo su varijacije u procesorima.

 

Pretpostavljam da si provjeravao sa wattmetrom jer se softwareska ocitavanje cesto mogu macku o rep objesit...

 

Probat cu sutra s 1.5V koliko ce povuc, ali ako je s 1.4V na ~150-155W, onda nece preko 175-180W posto potrosnja raste otprilike s kvadratom napona... To cooler ne moze hladit duze od 15-20s al to je vise nego dovoljno za zabiljezit max potrosnju u primeu...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
neznan,ali x mi je bolji primjerak puno , može bit da je razlika u godini proizvodnje.
provjeria wattmetrom na 12v
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ovako nastaju te glasine i vijesti

 

Netko na twitteru bubne i ostane živ, izvadi neki specifični bechmark izvan konteksta i ondam svi prenesu kako je IPC +29%. Ako se može reći da se simpatizira neka kompanija (iako to ne bi trebalo radit, sve su one tu samo radi novaca) i ajde ljudi uvijek simpatiziraju underdoga pa tako i ja, ali budite realni. Zen2 će biti bolji od Zen1, bit će jeftiniji od Intela, performanse po dolaru će biti bolje nego kod Intela, veći clock od Intela neće imati i (naj)bolji u igrama neće biti. Barem ne kod onih koji se igraju na monitorima većih frekvencija.

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 10:26 (hrvooje).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa naravno da sve hardverske vijesti (i vijesti opcenito, pogotovo sta se pise po internetu) treba uzeti sa zrnom soli

 

a mislim da u clanku sto sam poslao da je navedeno da je IPC veci za odredjeni workload a ne opcenito da ce biti 29% brze sve:

"Of course, these are number from the manufacturer themselves and have to be observed with caution as other benchmarks have not been mentioned. So I have to add though, 29% "in certain workloads""

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 13:08 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
7 0 hvala 6
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Odličan video.. Znači lik predviđa (i to konzervativno) za Zen2 na 7nm: 4.4 GHz base clock, 15% veća frekva, 10% veći IPC

i još možda čak duplo više jezgri, 16, na AM4 socketu

woooow 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 18:22 (EricCartman).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Procesor mi u Stednom nacinu rada radi na 3.7 a opterecenje je 1%. ???? Vent radi ko lud. Windows update ili???
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto dokle su Ameri dogurali, 150$ ali ne za Ryzen 6/12 proc nego za Ryzen 8/16 proc.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113429

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Eto dokle su Ameri dogurali, 150$ ali ne za Ryzen 6/12 proc nego za Ryzen 8/16 proc.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113429

 

 Brzo ce to biti i kod nas to je za ocekivati da ce cijene 8 jezgrenih biti ko cijene dual jezgrenih od intela 

AMD AntiBoy
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Problem je taj "kod nas".

 

Gledam si neke gluposti naručit preko amazona, u SAD košta 38$, Amazon mi nudi dostavu i polog za carinu/porez 85$. Što je i dalje bolje od amazon.de ili neke druge europske trgovine koji to isto nude između 122€ i 112 funti.

 

Dok to ne dođe u EU/RH možemo gledat i mislit si...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Problem je taj "kod nas".

 

Gledam si neke gluposti naručit preko amazona, u SAD košta 38$, Amazon mi nudi dostavu i polog za carinu/porez 85$. Što je i dalje bolje od amazon.de ili neke druge europske trgovine koji to isto nude između 122€ i 112 funti.

 

Dok to ne dođe u EU/RH možemo gledat i mislit si...

Hrvatska je minijaturno tržište, dakle nebitno u usporedbi sa Amerikom ili recimo Njemačkim tržištem itd.

 

Pogleč kolko sad košta Thredripper 1950X. Dakle opcijama nakrcani HEDT 16/32 proc za 550-600$ ili eura, vs 8/16 i9 9900K za 550-600$ ako je uopče i dostupan na lageru.Ok matična za zelenaša košta minimalno 300$, ali ako kupuješ CPU snagu zelenaš je realno vrlo jeftin a cijena matične ploče je ok.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA2W08FK6524&Description=1950X&cm_re=1950X-_-19-113-447-_-Product

 

https://www.amazon.com/AMD-Threadripper-32-thread-Processor-YD195XA8AEWOF/dp/B074CBH3R4

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-Threadripper-1950X-16x-3-40GHz-So-TR4-WOF_1185415.html

 

Eh a di je HEDT 12/24 1920X za 350$, na njega sam skoro zaboravil fučkaj ga sad.

 

https://www.amazon.com/AMD-Threadripper-32-thread-Processor-YD195XA8AEWOF/dp/B074CBJHCT?th=1

 

Hm 1920X 350$+matična 300$=650$ vs i9 9900K za 550-600$+as ti gospe a di je matična ploča.

 

Veliki i preskupi Intel pogon cijenama apsolutno nikako ne može konkurirat.Ovo kaj se sad događa je očekivano, ili realno cjenovni apsurd na veselje kupaca ili Ryzen revolucija na kvadrat.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.11.2018 17:20 (rambox).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ameri su goli kuraz za nas, vidi blek frajdej cijenu:

zajeb+ne+nasjedaj zajeb+ne+nasjedaj
kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 10:26 (dery).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakvi su ryzen 3 2200U procesori? Razmišljam o kupovini laptopa s tim procesorom, za surfanje i gledanje filmova. Ima netko iskustva s njima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Matoje kaže...

Kakvi su ryzen 3 2200U procesori? Razmišljam o kupovini laptopa s tim procesorom, za surfanje i gledanje filmova. Ima netko iskustva s njima?

 To su ti dvojezgreni sa 4 četiri threada ali za tu  namjenu vrlo dobar.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ameri su goli kuraz za nas, vidi blek frajdej cijenu:

 Jel to neka zajebancija ili je fakat 1700x 500 kuna?

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjerojatno imaju po 1 komad....

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ameri su goli kuraz za nas, vidi blek frajdej cijenu:

 U slučaju da se uspijem dokopat kojeg 1800x, jel mi može neko potvrdit da ima potražnje za istima?

Ako budem sretne ruke, uzeo bi makar jednog pa ga dam za koju stotku više 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

da je stvarno tako nije to za nas več je to rezervirano

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za nas će biti razno raznih kablova praznih CD-a, usb stickova itd...

Ryzene slobodno zaboravite za 500kn jel i ovi koji rade u HG-u nisu imuni na te cijene. Znaju i oni preprodat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 12:26 (mislioc).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pitanje koliko ih imaju, ali da, vjerujem da nemaju zaliku od 300 neprodanih procesora koji će biti sutra dostupni. Možda po 5-10 od svakog, koji su već razgrabljeni, samo mi to ne znamo.

Podsjeća me na Konzum akcije gdje po otvaranju trgovine nije bilo večine proizvoda iz kataloga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

mislim da su sanse ravno 1% da zaposlenici HGSPOTa nisu stavili te ryzene (koji su inace u slobodnoj prodaji preko 2000kn) sebi ispod pulta ili za frendove ili za sebe da preprodaju

 

za svaki slucaj sam rekao frendu da ode do poslovnice odmah ujutro i kupi sve 1800x za 560kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice