AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.078.611
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jovial kaže...
mislioc kaže...
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 Isplatilo se znači. Dobro šta je taj FX tako loš. Inače ovo switchanje radi savršeno i na pentiumu.

 ne laprdaj. ja sam pred tjedan dana zamijenio i5 4460 sa r5 2600. nebo i zemlja po pitanju responsivnosti, brzine, reakcije... jos kad se sjetim da sam ono govno platio duplo u odnosu na r5...

 Joj daj nemoj pretjerivat. Kužim da si u ekstazi kupnjom Ryzena ali šta je previše, previše je.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AdR03 kaže...

Ah Zen2, uskoro donosiš kolektivna samoubojstva i masovna vlastoručna brisanja profila sa bugovog foruma.

 

Par stihova za ratnike, tigriće i razne mudrace...

 

  • "Ah, čijem si se zahvalila, tašta ljudska oholosti? Sve što više stereš krila, sve ćeš paka niže pasti!"
  • "Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje."

 

.

.

.

.

.

.

.

 Evo i tebi jedan stih. "Tko Ryzen i 1080ti spoji pod entuzijaste se ne broji". 

 Ryzen je zakasnio pet godina. I još uivjek kasni i kasni i tom kašnjenju nema kraja.

 Ovo se kupuje tko želi najbolje od najboljeg za gaming https://www.nabava.net/search.php?q=i7+9700k.

 To je perfekcija što se tiče gaminga i prateće industrije. Radi i sa memorijom predviđenom za tavu od palačinki.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 12:35 (mislioc).
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
((( Psssst, ako se pravimo da ga nema, možda ode i osjeća se superiorno negdje drugdje... )))
Apoc
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
AdR03 kaže...

Ah Zen2, uskoro donosiš kolektivna samoubojstva i masovna vlastoručna brisanja profila sa bugovog foruma.

 

Par stihova za ratnike, tigriće i razne mudrace...

 

  • "Ah, čijem si se zahvalila, tašta ljudska oholosti? Sve što više stereš krila, sve ćeš paka niže pasti!"
  • "Kolo od sreće uokoli vrteći se ne pristaje: tko bi gori, eto je doli, a tko doli gori ustaje."

 

.

.

.

.

.

.

.

 Evo i tebi jedan stih. "Tko Ryzen i 1080ti spoji pod entuzijaste se ne broji". 

 Ryzen je zakasnio pet godina. I još uivjek kasni i kasni i tom kašnjenju nema kraja.

 Ovo se kupuje tko želi najbolje od najboljeg za gaming https://www.nabava.net/search.php?q=i7+9700k.

 To je perfekcija što se tiče gaminga i prateće industrije. Radi i sa memorijom predviđenom za tavu od palačinki.

 Mislioče vidim te kroz par mjeseci na naprednoj platformi. Kad shvatiš da za iste novce ko intelov i3 možeš kupiti ryzena 2 6/12 sa 4.7-5.0 ghz boostom pohrliti ćeš ko šećeraš za tortom!

#YOLO
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Sasvim logično da je na klasičnom Desktopu 7nm 4/4 ili 4/8 CPU mrtav ili stvar prošlosti.

 nisi li isto pričao mjesecima za dvojezgrene procesore, da su mrtvi, stvar prošlosti, a onda je izašao athlon 200ge 

 

ne vjerujem, ali baš ne vjerujem da amd neće izbaciti i sljedeću generaciju čipove s manje od šest jezgri, pogotovo da neće izbaciti 4/8

vrlo vjerojatno da će izbaciti i čisti 4-core, pa opet i ovako nešto poput malenog athlona 2/4

Atlonac je samo iskoristivi otpadak, koji realno nije niti bio planirani čip ili proizvod to sigurno.Ali eto AMD se predomislil, ili da ne bacimo u smeče eto ti jeftini 2/4 CPU.Od početka prvih Ryzena, 2/4 CPU ili APU kod AMD-a na Desktopu nije bio niti na zadnoj rupi na sviralu.Ako pratiš testove zelenaša, večina testera preporuča da se ljudi ipak malo protegnu pa da kupe 4/4 R3 2200G.GPU kod zelenaša nije problem, ali realno na Desktopu danas je 2/4 proc blah i zato je ipak mrtav na 7nm.Mislim da če prije Dinamo osvojit Ligu Prvaka, nego kaj buš videl Desktop 2/4 ili 4/4 ili 4/8 APU na 7nm.Moguče ali ne u 2019 godini, ili možda eventulano kao neki otpadak tek u 2020 godini.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-ryzenathlon-pro-200ge-apu/262683.aspx?page=0&jumpto=5739207&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=89&jumpto=5308943&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=294&jumpto=5428933&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-predstavio-dva-ryzen-3-procesora/251444.aspx?page=0&jumpto=5418458&sort=asc&view=flat

 

Danas ali i ubuduče, 6/12 CPU ili APU bit če najprodavaniji AMD procesor bez greške.Za detalje tu je MindFactory, brojke su jasne tri AMD 6/12 procesora kolo vode.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče ovog žutog, a gdje su Ryzen+ nasljednici ovih dole procesora i zakaj ih AMD nije izbacio?Realno tu je sve čisto, navedene procesore po njihovim regularnim previsokim cijenama danas gotovo niko ne kupuje.Pored 6/12 Ryzena za 160-170$ uh, dakle 4/8 proc je mrtav i zato ga više niko ne spominje za bilo kakve planirane Ryzen 3000 procesore.

 

https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Cooler-YD150XBBAEBOX/dp/B06XKVNRSM

 

https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Stealth-YD1400BBAEBOX/dp/B06XKWT8J4

 

Planirani jeftini 6/12 7nm Ryzen 3000 procovi, pa to je potpuno logično i po takvim cijenema to če se prodavat ko šašavo.Je Ryzen 2 8/16 CPU za 180-200$ je super, ali 80-100$ jeftiniji 6/12 proc je još i bolja opcija.APU 6/12 opcija još bolje, vrlo jeftino a razlog za takvu jeftinoču ima više. GPU dio je izgleda opet iskoristivi otpadak, zato taj model stiže kasnije u 2019 godini.Dakle AMD je samo iskoristio sve ispečene 7nm čipove, uz napomenu da je površinom GPU dio znatno veči od 6 Core procesora.Kud češ bolje revolucije nego skok sa starog na novo, ili kao budali deset šamara sa vratima od škode.

 

14nm Ryzen 5 2400G, 65W TDP-a 4/8 CPU/11 CU ili 704 grafičke jezgre=160$

 

Chiplet 7nm Ryzen 3 3300G, 65W TDP-a 6/12 CPU/15 CU ili 960 grafičkih jezgri=130$

 

Chiplet dizajn je super, postavi si TDP limit pa posloži na hrpu kaj hočeš ili kaj moš iskoristit pa eto nema frke.

 

Šta če ti slabiji proc, ako 6/12 proc ide pod 50W TDP pa to je ludo dobro.Takav proc na 7nm troši kao vrabac, i sad bi ti još slabiji klasičan Desktop procesor.Iako 50W TDP-a direktno ne označava potrošnju procesora, ti bokca pa to je samo pišljivih 50W za 6/12 proc.APU varijanta od 65W TDP-a, pa to je apsurdno dobro ali očekivano ipak je CPU i GPU ispečen na 7nm.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 14:58 (rambox).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Atlonac je samo iskoristivi otpadak, koji realno nije niti bio planirani čip ili proizvod to sigurno.Ali eto AMD se predomislil, ili da ne bacimo u smeče eto ti jeftini 2/4 CPU.Od početka prvih Ryzena, 2/4 CPU ili APU kod AMD-a na Desktopu nije bio niti na zadnoj rupi na sviralu.Ako pratiš testove zelenaša, večina testera preporuča da se ljudi ipak malo protegnu pa da kupe 4/4 R3 2200G.GPU kod zelenaša nije problem, ali realno na Desktopu danas je 2/4 proc blah i zato je ipak mrtav na 7nm.Mislim da če prije Dinamo osvojit Ligu Prvaka, nego kaj buš videl Desktop 2/4 ili 4/4 ili 4/8 APU na 7nm.Moguče ali ne u 2019 godini, ili možda eventulano kao neki otpadak tek u 2020 godini.

 

Chiplet 7nm Ryzen 3 3300G, 65W TDP-a 6/12 CPU/15 CU ili 960 grafičkih jezgri=130$

 ne bih se složio da je athlon otpadak, nego jednostavno proizvod kojim je amd ušao na tržište pentiuma

a tržišni segment je upravo razlog zašto ćeš itekako vidjeti 4/8 ili 4/4, pa čak vrlo vjerojatno i 2/4 rajzen na 7nm

 

130 dolara jest izuzetno povoljna prilika za one kojima to treba, no istovremeno barici za drkanje po fejsbuku i čitanje recepata s interneta je athlon za duplo manju cijenu daleko bolja opcija

ako je amd neće imati, barica bu kupila intel pentium dijamant, vrlo jednostavno

mislim, barica bu kupila intela ovak i onak, no ako amd ima cjenovno konkurentan procesor, možda baričin sinek imbra ipak uspije objasniti mameku da je amd isto ok

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako šesterojezgreni budu u tom jednom chipletu onda bi latencije trebale biti vrlo niske?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Barica je odavno na tabletu i mobitelu, uvrh glave na laptopu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Ako šesterojezgreni budu u tom jednom chipletu onda bi latencije trebale biti vrlo niske?

Ne vjerujem sa cw tako bit, ko sta sad 4 jezgreni nije iz jednog ccx-a. Uostalom, nije im u interesu da jeftiniji procevi imaju bolje performanse od skupljih u igrama...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
rambox kaže...

Atlonac je samo iskoristivi otpadak, koji realno nije niti bio planirani čip ili proizvod to sigurno.Ali eto AMD se predomislil, ili da ne bacimo u smeče eto ti jeftini 2/4 CPU.Od početka prvih Ryzena, 2/4 CPU ili APU kod AMD-a na Desktopu nije bio niti na zadnoj rupi na sviralu.Ako pratiš testove zelenaša, večina testera preporuča da se ljudi ipak malo protegnu pa da kupe 4/4 R3 2200G.GPU kod zelenaša nije problem, ali realno na Desktopu danas je 2/4 proc blah i zato je ipak mrtav na 7nm.Mislim da če prije Dinamo osvojit Ligu Prvaka, nego kaj buš videl Desktop 2/4 ili 4/4 ili 4/8 APU na 7nm.Moguče ali ne u 2019 godini, ili možda eventulano kao neki otpadak tek u 2020 godini.

 

Chiplet 7nm Ryzen 3 3300G, 65W TDP-a 6/12 CPU/15 CU ili 960 grafičkih jezgri=130$

 ne bih se složio da je athlon otpadak, nego jednostavno proizvod kojim je amd ušao na tržište pentiuma

a tržišni segment je upravo razlog zašto ćeš itekako vidjeti 4/8 ili 4/4, pa čak vrlo vjerojatno i 2/4 rajzen na 7nm

 

130 dolara jest izuzetno povoljna prilika za one kojima to treba, no istovremeno barici za drkanje po fejsbuku i čitanje recepata s interneta je athlon za duplo manju cijenu daleko bolja opcija

ako je amd neće imati, barica bu kupila intel pentium dijamant, vrlo jednostavno

mislim, barica bu kupila intela ovak i onak, no ako amd ima cjenovno konkurentan procesor, možda baričin sinek imbra ipak uspije objasniti mameku da je amd isto ok

 Sve će ovisiti o yieldu 7nm procesa. Ja sam do samoga počeka bio siguran da će AMD izbaciti 2c/4t Ryzene. Oni su i stigli, ali vrlo kasno, što je posljedica fantastičnog yielda od samog početka proizvodnje, a vjerujem da se tome ni najveći optimisti u AMD-u nisu nadali. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nkdz kaže...

 Sve će ovisiti o yieldu 7nm procesa. Ja sam do samoga počeka bio siguran da će AMD izbaciti 2c/4t Ryzene. Oni su i stigli, ali vrlo kasno, što je posljedica fantastičnog yielda od samog početka proizvodnje, a vjerujem da se tome ni najveći optimisti u AMD-u nisu nadali. 

čak i tako, 2/4 možda izađu kasnije ili nikad, ali on pretjeruje da na 7nm nebumo vidli 4/8 rajzene - po tome bi amd ostavio tržišnu nišu ispod 130 dolara praznu, što mi nikako nije jasno da netko uopće može to i pomisliti, a kamo li ovako uvjereno tvrditi

čak da za prvo vrijeme ostave te 4/4 i 4/8 na starijem proizvodnom procesu, prije ili kasnije moraju i njih prebaciti na 7nm, pa makar kod izlaska rajzen trojke ili 2+, kako već bude

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, malo je rambox pretjerao ali mene su se ipak najviše dojmila vrata od Škode :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo je za neke šamaranje vratima od škode ni to ih ne može osvijestit. Ako tako nešto amd izbaci definitivno je završila era 4 jezgre jer intel ko krava kad vidi da potkivaju konja.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Da, malo je rambox pretjerao ali mene su se ipak najviše dojmila vrata od Škode :)

 

Nije to pretjerivanje nego realnost,ako je 6/12 proc 100$ po kolko če AMD prodavat jeftin 4/8 proc 50$.Ako je 4/8 CPU 50-60$, po kolko če AMD prodavat 2/4 procesor 25$ malo morgen.

 

Zelenaš na 7nm jednostavno zamjenjuje današnje 4/4 i 4/8 procesore, to ti cijena ili skok na 7nm realno govori.

 

Kad su godinu dana prije svih, nadobudni Francuzi bacili kost da je buduči Epyc proc 64/128=ma ništa od toga.I kaj se na kraju dogodilo, eto ti Epyc 2 je baš to kaj u praksi baš i nije bilo realno očekivat.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 20:07 (rambox).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ryzen 9 3850X 4.3GHz 5.1GHz, ima li krajaAjme mislim da ovi u Intelu seru u gace i to naveliko na ove obavijestilp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Joj daj nemoj pretjerivat. Kužim da si u ekstazi kupnjom Ryzena ali šta je previše, previše je.

 ne kapiram ni ja covjeka

 

ja sam godinama bio na sandy bridge i7 2600K i sad presao na ryzen 5 2600

u otvaranju programa i desktop itd,nikakve razlike,a nisam ju ni ocekivao logicno haha.

 

igre su druga stvar i video rendering,al sad fakat nebo i zemlja u responsivnosti,brzine,reakcije.... mislim treba ostat realan haha

 

 

No hate Playjob

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Itelovi aparati na aparatima.

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Čini mi se dosta velika razlika između X i non-X proceva...Vidjet ćemo kako će se OC-ati, ali po meni bi X bi bolja kupnja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Nije to pretjerivanje nego realnost,ako je 6/12 proc 100$ po kolko če AMD prodavat jeftin 4/8 proc 50$.Ako je 4/8 CPU 50-60$, po kolko če AMD prodavat 2/4 procesor 25$ malo morgen.

 

Zelenaš na 7nm jednostavno zamjenjuje današnje 4/4 i 4/8 procesore, to ti cijena ili skok na 7nm realno govori.

ne zamjenjuje, low end će uvijek biti zanimljivo tržište, a procesor od 100+ dolara nije low end

itekako ostaje mjesta za 50 ili 70 usd vrijedne procesore, a to će upravo biti 4/8 i 4/4 rajzeni treće generacije

 

za 2/4 doista nije sigurno, ali ona tvoja gore izjava da nebumo vidli 4/8 procesore na 7nm je baš nevjerojatna mogućnost

ako im se isplati 6/12 na 100usd, ne vidim zašto im se ne bi ispatio i 4/8 za 60-70usd, tim više jer ne mogu dozvoliti intelu da pentiumima poždere sam taj dio kolača

 

jeftini procesori imaju svoju namjenu - primjerice hrpetine i hrpetine računala za office upotrebu nemaju baš nikakvog smisla sa 6/12 procesorima i ako mogu odgovarajuće procesore naći za 55 usd od intela, ne vidim iz kojeg bi razloga uzimali 100usd 6/12 od amd-a kad im je i ovaj od 55 usd overkill

 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mogo bi jedino izletit sljedeči athlon 4/8 kad su entry 6/12, ali i to je brutal speed violence momentum.

 

Ali ovo je predobro da nikako ne može bit istina pa nisu ludi toliko ili jesu izbacit tako nešto

 

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 18:33 (dery).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Što fali RAMu? 

ps. ako je i pola od ovoga istina, Intel je pokojan. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 19:19 (Valentin17).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Shockwave kaže...

Ako šesterojezgreni budu u tom jednom chipletu onda bi latencije trebale biti vrlo niske?

Ne vjerujem sa cw tako bit, ko sta sad 4 jezgreni nije iz jednog ccx-a. Uostalom, nije im u interesu da jeftiniji procevi imaju bolje performanse od skupljih u igrama...

 2200G i 2400G imaju 4 jezgre u jednom ccx-u (na mjestu drugog je igpu), pa nije strašna razlika i nemaju bolje performanse od 1300x i 1500x. Ok, imaju i nešto manji L3 cache.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
mislioc kaže...

Što fali RAMu? 

ps. ako je i pola od ovoga istina, Intel je pokojan. 

 Ma ide još jedan završni udarac 14nm++++++++++++++ procesa na ovu kukavelj od Ryzenove generacije tri.

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

https://www.pcbuildersclub.com/en/2018/12/ryzen-3000-ryzen-9-3850x-with-16-cores-and-5-1-ghz-leaked-out-details-at-ces-2019/

Prodajem i3 8350k punude na PP.

I ploču i rame.  Želim X570 i R9 3850X. Čak ima i smisla mijenjat s obzirom na oznake procesora 8350 3850 skoro isto.

 Tko je lud kupovat u 2019 četverojezgreni procesor s meltdown/spectre featuresima .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
mislioc kaže...

https://www.pcbuildersclub.com/en/2018/12/ryzen-3000-ryzen-9-3850x-with-16-cores-and-5-1-ghz-leaked-out-details-at-ces-2019/

Prodajem i3 8350k punude na PP.

I ploču i rame.  Želim X570 i R9 3850X. Čak ima i smisla mijenjat s obzirom na oznake procesora 8350 3850 skoro isto.

 Tko je lud kupovat u 2019 četverojezgreni procesor s meltdown/spectre featuresima .

Zezaj se ti ali bit će to oldltimer, moči će ga prodat višestruko skuplje. Još meltspectre dodaci i ide cijena u nebo. Smislit će nešto mislioc je to.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tko kupuje i9?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vjerujem da su podaci o broju jezgara točni, ali ne vjerujem da su ostale brojke točne.

 

Ryzen3 3300G s čak 15 Navi CU mi djeluje predobro da bi bilo istinito.

 

Također, turbo boost na čak 5.0 ghz mi ne djeluje realno...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prevario se mislioc kad je rekao R9.On će zamjenit svoj četveronožni za novu seriju 14nm, samo ga ubode u svoju mbo.    

 

 

 

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 20:15 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice