AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.836
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 

 A gledaj, i ja bih plakao da imam intela. 

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

A gledaj, i ja bih plakao da imam intela. 

Plakao od sreće? :)

It is always darkest just before the dawn.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

 A gledaj, i ja bih plakao da imam intela. 

za switchanje otvorenih programa je bitnije imati više memorije ili ako ne to onda bar brzi disk od toga koji procesor je uboden...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 12:38 (Louis Pluto).
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrsmith kaže...
playjob kaže...

A gledaj, i ja bih plakao da imam intela. 

Plakao od sreće? :)

 Plakao od tuge što sam idiot i dajem toliku lovu za nešto što slično ima i AMD, ali jeftinije.

Louis Pluto kaže...
playjob kaže...

 A gledaj, i ja bih plakao da imam intela. 

za switchanje otvorenih programa je bitnije imati više memorije ili ako ne to onda bar brzi disk od toga koji procesor je uboden...

 Sve je bitno, RAM, procesor i hard disk/SSD. Ja sve imam dobro pa je zato i brzo, hvala ti!

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Evo da se malo spustimo na zemlju (nažalost).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

 

Evo da se malo spustimo na zemlju (nažalost).

 Naravno da neče to bit tako samo maštamo.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bitno da je izvedivo, a to su pokazali chipletima sa 8 jezgri za Epyc 2 (Rome).

Za cijene je stvarno preuranjeno, a treba pričekati i reakciju Intela. Šteta što u videu nije uzeo slikovitiji primjer ... prvu generaciju Threadrippera za koju je odmah bilo jasno da je tek "pola" Epyca i da su dodatne jezgre samo stvar političke odluke i reakcije Intela (nije valjda zaboravio panično proširenjem modela sa 12 na 14, 16 i 18-core). Cijene TR 2970 i 2990WX bi sigurno bile drukčije da je Intel imao čime odgovoriti u međuvremenu ali nažalost, 9980XE je samo prepakirano 7980.

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedno brzinsko pitanje. Kolika je razlika izmežu R7 2700 i R7 2700X?

Planirao sam uzeti 2700X koji je na shopu gdje sam planirao kupovati bio nešto iznad 2600kn, a sad je skočio na nešto iznad 3200kn. Na istom shopu 2700 je nešto iznad 2300kn.

 

Ipak, na istom shopu sam primjetio da cijene rastu i padaju na dnevnoj bazi. Što se više isplati? Pričekati koji dan da 2700x padne na staru cijenu ili je i u tom slučaju 2700 bolji izbor?

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 15:11 (Grisha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grisha kaže...

Jedno brzinsko pitanje. Kolika je razlika izmežu R7 2700 i R7 2700X?

Planirao sam uzeti 2700X koji je na shopu gdje sam planirao kupovati bio nešto iznad 2600kn, a sad je skočio na nešto iznad 3200kn. Na istom shopu 2700 je nešto iznad 2300kn.

 

Ipak, na istom shopu sam primjetio da cijene rastu i padaju na dnevnoj bazi. Što se više isplati? Pričekati koji dan da 2700x padne na staru cijenu ili je i u tom slučaju 2700 bolji izbor?

 2700 možeš clockat do 4.1 s 3.2 clock base-om, a X do 4.3 s 3.7.
Potrošnja - 2700 65W, x 105W.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

 2700 možeš clockat do 4.1 s 3.2 clock base-om, a X do 4.3 s 3.7.
Potrošnja - 2700 65W, x 105W.

Daj ne pisi gluposti, koliko ce se koji klokati je stvar lutrije. Glavna prednost 2700X je sta je vise plug and play tj. nema potrebe clockat jer je skoro na maksimumu. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...
ansha kaže...
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 

 A gledaj, i ja bih plakao da imam intela. 

Vidi moga intela sta je dobar 

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grisha kaže...

Jedno brzinsko pitanje. Kolika je razlika izmežu R7 2700 i R7 2700X?

Planirao sam uzeti 2700X koji je na shopu gdje sam planirao kupovati bio nešto iznad 2600kn, a sad je skočio na nešto iznad 3200kn. Na istom shopu 2700 je nešto iznad 2300kn.

 

Ipak, na istom shopu sam primjetio da cijene rastu i padaju na dnevnoj bazi. Što se više isplati? Pričekati koji dan da 2700x padne na staru cijenu ili je i u tom slučaju 2700 bolji izbor?

 

Razlika bi trebala biti 200-300 Kn max i tada su podjednaki, odnosno razlika opravdava bolji hladnjak i automatski overclock.

Ali i sniženi 1700 je isto dobra prilika.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ansha od kad ima tog Ryzena sece po ovoj temi kao davno prije drug Tito kad se spusti medju "raju"... 

Freak Show Inc.
 
10 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
playjob kaže...
ansha kaže...
playjob kaže...

Preporodio sam se Ryzen-om 7 2700x u odnosu na FX 8350, što god kliknem odmah otvori, switch-anje otvorenih programa je brutalno brzo.

 

 A gledaj, i ja bih plakao da imam intela. 

Vidi moga intela sta je dobar 

 Daj barem osvježi rubriku svog PC-a.

Friday kaže...

Ansha od kad ima tog Ryzena sece po ovoj temi kao davno prije drug Tito kad se spusti medju "raju"... 

 Imaš kakvih problema?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
playjob kaže...

 Imaš kakvih problema?

 

Da, premalen mi je ssd na poslu...

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
..

pod linearan rast performansi se misli na to da je procesor na 2ghz je duplo sporiji od istog procesora na 4ghz. To je uvijek tako.

 pricam o optimizaciji arhitekture za više klokove,iako ako ćemo bit picajzle nikad nije linearno samo šta se zaokruži jer koga briga za par posto +-
šta se tiće frekvencija x i nonx meni se ćini da x se puno puno bolje klokaju od non x, pre malo komada mi je prošlo kroz ruke da budem 100% siguran al mislim da su svi x modeli high leakage bin(potrošnja ide u prilog toj teoriji) šta automatski znaći bar 100mhz više frekvencije..  

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
playjob kaže...

 Imaš kakvih problema?

 

Da, premalen mi je ssd na poslu...

 Ako je samo ssd onda nemaš brige.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...
..

pod linearan rast performansi se misli na to da je procesor na 2ghz je duplo sporiji od istog procesora na 4ghz. To je uvijek tako.

 pricam o optimizaciji arhitekture za više klokove,iako ako ćemo bit picajzle nikad nije linearno samo šta se zaokruži jer koga briga za par posto +-
šta se tiće frekvencija x i nonx meni se ćini da x se puno puno bolje klokaju od non x, pre malo komada mi je prošlo kroz ruke da budem 100% siguran al mislim da su svi x modeli high leakage bin(potrošnja ide u prilog toj teoriji) šta automatski znaći bar 100mhz više frekvencije..  

Koliko znam, logika je bila da se high leakage cipovi losije clockaju na atmosferskim hladjenjima (zrak i voda) al imaju visi potencijal kod sub-zero hladjenja.

 

Za 24/7 su ti oveclockovi sa 1.4V nebitni i onako, bitan je max takt pri 1.35-1.4V...

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

 

Evo da se malo spustimo na zemlju (nažalost).

Več od ranije imaš bitne informacije, i onda je vrlo lako procjenit šta češ gotovo sigurno dobit na 7nm za CPU dio.Ako znaš određene detalje, več si odavno na zemlji i nikad niti nisi bio u visinama.

 

Vega na 7nm ima 300mhz višu GPU frekvenciju, u odnosu na Samsung 14/12nm koji je sve samo ne High performance proizvodni proces.

 

Za razliku od Samsung zelenaša, TSMC 7nm je takozvani High Performance proizvodni process.Thredripper 2950X(14/12nm) ima 4.4ghz XFR CPU Single core turbocore, dakle samo jedna CPU jezgra a dalje je prilično lako izvagat/procjenit šta te čeka na TSMC 7nm.

 

- TSMC 7nm minimalno 300mhz viši CPU XFR singlecore Turbocore, dakle 4.7ghz

 

- Ryzen 2 prosječno 10-15% viši IPC

 

To je ukratko ili realno, i na skupljim Ryzen 2 procovima takve CPU tehnikalije značajno dižu singlecore CPU performanse.Stock CPU frekvencije nisu bitne, ili kao i obično skuplji procesori imaju više stock CPU frekvencije.Dakle gleda se samo uloženo-dobiveno, a ne 5ghz ili ako toga nema taj čas se objesim na Vrbu.Sve ostalo ili buduče Ryzen 2 Multithreding CPU performanse, to nema smisla niti procjenivat samo opet pogledaj test i9 9900K vs 2700X.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

 

Mladen kaže...

Bitno da je izvedivo, a to su pokazali chipletima sa 8 jezgri za Epyc 2 (Rome).

Za cijene je stvarno preuranjeno, a treba pričekati i reakciju Intela. Šteta što u videu nije uzeo slikovitiji primjer ... prvu generaciju Threadrippera za koju je odmah bilo jasno da je tek "pola" Epyca i da su dodatne jezgre samo stvar političke odluke i reakcije Intela (nije valjda zaboravio panično proširenjem modela sa 12 na 14, 16 i 18-core). Cijene TR 2970 i 2990WX bi sigurno bile drukčije da je Intel imao čime odgovoriti u međuvremenu ali nažalost, 9980XE je samo prepakirano 7980.

 

 

 

Moguče je svašta, a realno svi ovi izlistani modeli za ispeči u praksi na 7nm nema problema.Pitanje je samo kad, ili ovisi o AMD volji ili uvijek si ostaviš asa u rukavu.AM4 16/32 Ryzen 2, to je recimo malo previše za sad jer Intel niti za 12/24 proc nema odgovora u 2019 godini.U praksi je žutanjak potpuno izvediv na 7nm, ali ipak samo na budučim novim AM4 matičnim pločama.

 

Kao i obično, kad neko dobije okvirne informacije o određenim budučim CPU modelima tu ima svašta.Cijene je vrlo lako promjenit, ili recimo TDP oznake za određeni model, ili pogotovo CPU frekvencija određenog modela proca.To je sve podložno promjenama, dakle treba bit realan i ne se fiksirati na 5ghz.To je glupost, pa viša CPU frekvencija je jedino prednosti kaj je Intelu i ostalo.Da nema toga pa kud bi došli u INtelu, ili opet realno ako Ryzen 2(uračunati 10-15% viši IPC) ne može više od 4.7ghz i to je previše za Intel.

 

https://www.techspot.com/article/1616-4ghz-ryzen-2nd-gen-vs-core-8th-gen/

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Danas sam piknuo Samsung 970EVO 500gb. Sad čekam Ryzen 3rd gen. Polako se pripremam za novu platformu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2018 17:48 (mislioc).
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
x i non x kod AMDa su apsolutno isti procesori samo sto je X outnof the box vece klokan i odma su dali bolji kuler uz njeg.

zašto gotovo svi kupujemo 2600 umjesto 2600x,oba idu ti negdje max 4.2ghz i to je to a isto je tako i za 2700 i 2700x

lutrija je koliko voltage kojem procesoru treba i to je to
BiH__Snowflake BF4,CS:GO
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto malo "sporedne Cinebench R15 CPU kikiriki koštice", onak za zanimaciju da nije dosadno.

 

Iako je to neslužbeno i nije potvrđeno, sasvim je očekivano za Eypc 2 128/256 dual socket CPU kombinaciju.Cinebench brojke se mogu fejkat, ali realno ovakav AMD brojček je ipak očekivan. Dakle to je čitaba za stock CPU, nema klokanja ipak je to serverski CPU kaj drugo.

 

Intel Xeon Platinum 8160/2.1ghz 24/48 CPU x 4

 

- 10038 službeno poštambiljano

 

- cijena takve prestižne brojke je oko 18 800$, s obzirom da jedan komad proca košta 4700$

 

http://hwbot.org/submission/3630844_rauwomos_cinebench___r15_4x_xeon_platinum_8160_10038_cb

 

Epyc 2 64/128 CPU x 2

 

-12861

 

- kolko bu koštal jedan Epyc 64/128 proc, hm a recimo 5000$ ili možda malo više

 

https://imgur.com/a/UR4DOf9

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Da, premalen mi je ssd na poslu...

 što bi tek rekao da su ti uvalili chromebox govno sa ssdom od 16gb, od čega operativni sustav uzme pola 

da bar ima hdd pored pa još nekako

 

već vidim da ću morat na svoju ruku opremiti radno mjesto nekakvim polovnim računalom

ionako mi taj chrome os i popratni sofver idu na jetra sa svojim dječjim bolestima

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mersimh kaže...
x i non x kod AMDa su apsolutno isti procesori samo sto je X outnof the box vece klokan i odma su dali bolji kuler uz njeg.

...

 niti su isti niti dobiješ ikakav cooler uz x verziju xD
čak i tdp i frekvencije su iz tvornice viši, šta znaći da je drugi bin.
e sad koliko se razlikuju unutar istog bina to je već lutrija ali u granicama bina.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
mersimh kaže...
x i non x kod AMDa su apsolutno isti procesori samo sto je X outnof the box vece klokan i odma su dali bolji kuler uz njeg.

...

 niti su isti niti dobiješ ikakav cooler uz x verziju xD
čak i tdp i frekvencije su iz tvornice viši, šta znaći da je drugi bin.
e sad koliko se razlikuju unutar istog bina to je već lutrija ali u granicama bina.

Dobija se cooler sa svim 2xxx Ryzenima kolko ja znam.

 

Nisu u granicama nikakvog bina jer su pojedini 1700 bolji od pojedinih 1800X, gdje su tu onda te granice bina? Vjerojatno hrpa cipova koja zadovoljava minimalne uvjete da budu X postaju non-X da bi bilo dovoljno svih pojedinih modela...

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
mersimh kaže...
x i non x kod AMDa su apsolutno isti procesori samo sto je X outnof the box vece klokan i odma su dali bolji kuler uz njeg.

...

 niti su isti niti dobiješ ikakav cooler uz x verziju xD
čak i tdp i frekvencije su iz tvornice viši, šta znaći da je drugi bin.
e sad koliko se razlikuju unutar istog bina to je već lutrija ali u granicama bina.

 Šta se ne dobije cooler uz x verziju?

Ja uzeo 7 2700x i dobio Wraith Prism uz njega, dobar je hladnjak, al uzet ću neki after hladnjak za petstotinjak kuna.

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prva generacija Ryzena je dolazila uz cooler dok X verzije prve generacije su dolazile bez coolera.

 

Koliko znam sve verzije druge generacije dolaze sa coolerom.

 

Ima li netko na forumu da je dobar u clockanju Ryzena. Imam 1700 obicni i x470 plocu, kontam ga pokusati dignuti na nekih 3,6 Ghz sa stock coolerom ali treba mi neki dobar tutorial, nisam nikada radio OC, koristio laptope zadnjih 10 - 12 godina??

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Dr. Vicko kaže...

Prva generacija Ryzena je dolazila uz cooler dok X verzije prve generacije su dolazile bez coolera.

 

 1300x i 1500x su dolazili sa coolerima... Nije da je postojalo neko pravilo po tome pitanju kod AMD-a.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Evo i tebi jedan stih. "Tko Ryzen i 1080ti spoji pod entuzijaste se ne broji". 

 

 haiku poezija majstora HW-a 

15 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice