AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.076.332
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Što se tiče cijene polovnih Intela glavni problem je taj što većina prodavača i kupaca gledaju te procesore kroz gaming. I 6700k i 7700k još uvijek odlično stoje u igrama pa samim time i drže cijenu. Da ga Ryzen prebije potreban mu je single thread skok i onda je Intel pokojni. Neće vrijedit ni blizu kao trenutno, o multicore sve znamo Ryzen ga prebije ko mačku. Da r5 2600 ima single kao Intel na 4.8 do 5.0 ghz i7 polovni koštao bi 100eura ako i toliko. I zato od 7nm Ryzena treba očekivanja postavit visoko, i ne zadovoljit se dostizanjem ring arhitekture. Nego konačno zadat taj posljednji udarac i složit Intel na pod. Onda više nema ovo ono zna se tko je kralj i tko kolo vodi. Ako to uspiju, a mogli bi onda Intel ima opasnih problema sa svim procesorima trenutno.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 19:19 (mislioc).
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

dobe

 

 kako mi se kenja na ovo "dobe", em je nepismeno, em se ništa ne "dobi" već se plati novcem... osim ako još nisi tatin i mamin prdonja...

ravna zemlja i šupalj mjesec
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Louis Pluto kaže...



XXX kaže...


dobe


 




 kako mi se kenja na ovo "dobe", em je nepismeno, em se ništa ne "dobi" već se plati novcem... osim ako još nisi tatin i mamin prdonja...




 i nama se kenja od padobranaca u hw temi s grammar naci shemama pa kaj sad...imamo jednu Mary Sue tu na forumu ona nam je i vise nego dovoljnalp

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

mislioc kaže...

Što se tiče cijene polovnih Intela glavni problem je taj što većina prodavača i kupaca gledaju te procesore kroz gaming. I 6700k i 7700k još uvijek odlično stoje u igrama pa samim time i drže cijenu. Da ga Ryzen prebije potreban mu je single thread skok i onda je Intel pokojni. Neće vrijedit ni blizu kao trenutno, o multicore sve znamo Ryzen ga prebije ko mačku. Da r5 2600 ima single kao Intel na 4.8 do 5.0 ghz i7 polovni koštao bi 100eura ako i toliko. I zato od 7nm Ryzena treba očekivanja postavit visoko, i ne zadovoljit se dostizanjem ring arhitekture. Nego konačno zadat taj posljednji udarac i složit Intel na pod. Onda više nema ovo ono zna se tko je kralj i tko kolo vodi. Ako to uspiju, a mogli bi onda Intel ima opasnih problema sa svim procesorima trenutno.


Ja osobno mislim da će maksimalan all core OC nove serije biti oko 4.5-4.6GHz, ovih 5GHz se može samo sanjati i to kao turbo za jednu jezgru. Prema onoj tablici dosta stvari nema smisla, a mislim da najviše TDP za pojedine proceve, ali s tih 4.6Ghz ja bi bio zadovoljan i vjerujem da bi bili poravnati s Intelom kaj se tiče gaminga, a multicore je brutalan, pogotovo ako će entry level biti 6/12 Ryzen 3. Ako bi u gamingu bili poravnati ili ako bi Ryzen bio nešto malo slabiji, Intel mora spuštat cijene opako, ali i dizati core count u budućnosti.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

 Pa posrali su se sa cijenom doslovno ti ne daju da izvučes polovicu od prethodne generacije ako je sad 300$ ryzen 2700x a oni nude za 229$ 3600 sa istim brojem jezgri koji bi trebao biti bolji od prethodne za 20% što se tiče kloka.I ti meni kažeš nisu se postali.

 Logika ti je jača strana vidim.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...

mislioc kaže...

Što se tiče cijene polovnih Intela glavni problem je taj što većina prodavača i kupaca gledaju te procesore kroz gaming. I 6700k i 7700k još uvijek odlično stoje u igrama pa samim time i drže cijenu. Da ga Ryzen prebije potreban mu je single thread skok i onda je Intel pokojni. Neće vrijedit ni blizu kao trenutno, o multicore sve znamo Ryzen ga prebije ko mačku. Da r5 2600 ima single kao Intel na 4.8 do 5.0 ghz i7 polovni koštao bi 100eura ako i toliko. I zato od 7nm Ryzena treba očekivanja postavit visoko, i ne zadovoljit se dostizanjem ring arhitekture. Nego konačno zadat taj posljednji udarac i složit Intel na pod. Onda više nema ovo ono zna se tko je kralj i tko kolo vodi. Ako to uspiju, a mogli bi onda Intel ima opasnih problema sa svim procesorima trenutno.

Ja osobno mislim da će maksimalan all core OC nove serije biti oko 4.5-4.6GHz, ovih 5GHz se može samo sanjati i to kao turbo za jednu jezgru. Prema onoj tablici dosta stvari nema smisla, a mislim da najviše TDP za pojedine proceve, ali s tih 4.6Ghz ja bi bio zadovoljan i vjerujem da bi bili poravnati s Intelom kaj se tiče gaminga, a multicore je brutalan, pogotovo ako će entry level biti 6/12 Ryzen 3. Ako bi u gamingu bili poravnati ili ako bi Ryzen bio nešto malo slabiji, Intel mora spuštat cijene opako, ali i dizati core count u budućnosti.

7nm je proces u pitanju sve je nagadjanje, ali da ce sigurno ici do 4.7 hoce ali da, nagadjanje

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
XXX kaže...

dobe

 

 kako mi se kenja na ovo "dobe", em je nepismeno, em se ništa ne "dobi" već se plati novcem... osim ako još nisi tatin i mamin prdonja...

 I meni od onih koje izvlače iz konteksta, ali srećom wc mi je vrlo ugodan i imam pošteni tablet, pa to baš obavljam ugodno sa korisnim dok ti pišem ovaj odgovor

Nadam se da sad imaš sliku u glavi 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
..

 

 Pa posrali su se sa cijenom doslovno ti ne daju da izvučes polovicu od prethodne generacije ako je sad 300$ ryzen 2700x a oni nude za 229$ 3600 sa istim brojem jezgri koji bi trebao biti bolji od prethodne za 20% što se tiče kloka.I ti meni kažeš nisu se postali.

  glupi amd je zezni naše poštene švercere.  odma skupi ekipu s njuškala i pišite peticiju amdu da čekaju bar još par godina s boljim procesorima jer vam uzimaju kruh.  :bljuv:

 chaselol mislin da 4.7 je razumno za ocekiivat a možda ni 5ghz nije laž jer i 1 serija radi na 4.3ghz

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 21:14 (dabar_solta_V2).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zasto se nebi Zen 2 mogao clockati do 5 ghz? Ne znamo apsolutno nista o proizvodnom procesu, a sigurno je dosta bolji od GloFlo-ovog koji je primarno bio namijenjen mobilnim uredjajima. A i tu je pitanje arhitekture koju su sigurno poboljsali i optimizirali za vece clockove. Prvu generaciju Zena su morali brzinski pustiti u prodaju zbog lose financijske situacije i puno toga nisu stigli implementirati, pa dok se Zen 1 prodavao punom parom su radili na Zenu 2 i moze se reci da je Zen 2 finalna verzija Zena, ono sto su htjeli od pocetka pustiti u prodaju, a ovo prije je bilo kao neka beta verzija da se izvuku iz gabule.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 21:46 (Shockwave).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Što kaže Dabar, lako je moguće da će ići na 4.7 Ghz ako sada rade na 4.2 - 4.3 Ghz. A ako idu na 4.5 Ghz do 4.7 Ghz all core, uz IPC napredak od 10% (a i to je vrlo lako moguće, možda više a možda manje), to je onda to kao Intel na 5.0 Ghz. I to je onda ono što je spomenuo Mislilac. To znači da će ih dostić a nadamo se i prestić i u tom jedinom segmentu gdje sada malo zaostaju, prešišat još dodatno u multi core optimiziranim programima i onda su ovi židovi (ne znam jel smijem to reći ali kad je tako), na aparatima. Imamo zasada taj jedan leak koji su svi prenjeli, ako on ne valja onda nije bitno što je bilo na 10 portala. Ako je točan, onda će bit veselo. Kako god, valjda ćemo sljedeći mjesec saznati više pa da vidimo .

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znao je AMD Intelu stisnut šljagu i prije, a kako stvari stoje stisnut će mu i sad kroz kojih par mjeseci.

Neće ovu trojku Ryzena ništa zaustavit u nakani da ih unakazi.

Intel jedino trenutno može uz 9900k isporučit kantu tekućeg dušika i nabrijat ga na 6.5ghz.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 21:57 (mislioc).
 
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mene malo brine ako je sve istina da će me zasvrbiti...postati ću krajnje nesretan sa trenutnim kompom 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Znao je AMD Intelu stisnut šljagu i prije, a kako stvari stoje stisnut će mu i sad kroz kojih par mjeseci.

 Ako me dobro pamcenje sluzi to je bilo u eri pentiuma 4, Intel je i tad brijao na visoke taktove pa ih je AMD uništio s Athlonom koji je imao jezgru više i uz puno manji takt bolje performanse. Tad je Intel shvatio da su dostigli limit s taktovima i da ne mogu ici tako unedogled, pa su krenuli AMD-ovim stopama. Povijest se ponavlja, skoro pa identicno.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 21:56 (Shockwave).
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto ako nista amd je za 2019 izbacio 4c procesore iz proizvodnje jer ih je vrijeme pregazilo sad je minimum 6c/12t 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

Eto ako nista amd je za 2019 izbacio 4c procesore iz proizvodnje jer ih je vrijeme pregazilo sad je minimum 6c/12t 

 Još samo da developeri prate taj tempo .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Mene malo brine ako je sve istina da će me zasvrbiti...postati ću krajnje nesretan sa trenutnim kompom 

 Ali kada uzmemo u obzir tvoju sposobnost nabave komponenti onda niti ta priča ne drži vodu. Vrijeme je za onu prodao sam gtx 760...

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 22:06 (mislioc).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
dreadmoore kaže...

Eto ako nista amd je za 2019 izbacio 4c procesore iz proizvodnje jer ih je vrijeme pregazilo sad je minimum 6c/12t 

 Još samo da developeri prate taj tempo .

Da, možda ih 12 ili 16 jezgri u mainstreamu natjera da pokušaju neke nove taktike u razvoju game-enginea jer do lani je mainstream ipak bio 4-core.

Nekad je potrebno da se neke stvari pojave da bi se netko sjetio kako ih iskoristiti. Prije 10-tak godina su se mnogi vjerojatno zgražali čemu megapixelne kamere i velika brzina interneta a onda se desi YouTube, Skype, Instagram, Pinterest i slična čudesa :)

 

 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jedino na ovom i3 8100 vjerojatno nebudem ispušio jerme košta 650 kn. Ma nadogradio danas firmeware na ploči, pa sam u slučaju moždanog spreman i za i5/i7 serije 9.  Ali to me sram kupiti...

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Jedino na ovom i3 8100 vjerojatno nebudem ispušio jerme košta 650 kn. Ma nadogradio danas firmeware na ploči, pa sam u slučaju moždanog spreman i za i5/i7 serije 9.  Ali to me sram kupiti...

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Shockwave kaže...
dreadmoore kaže...

Eto ako nista amd je za 2019 izbacio 4c procesore iz proizvodnje jer ih je vrijeme pregazilo sad je minimum 6c/12t 

 Još samo da developeri prate taj tempo .

Da, možda ih 12 ili 16 jezgri u mainstreamu natjera da pokušaju neke nove taktike u razvoju game-enginea jer do lani je mainstream ipak bio 4-core.

Nekad je potrebno da se neke stvari pojave da bi se netko sjetio kako ih iskoristiti. Prije 10-tak godina su se mnogi vjerojatno zgražali čemu megapixelne kamere i velika brzina interneta a onda se desi YouTube, Skype, Instagram, Pinterest i slična čudesa :)

 

 

 Dobili su directx 12, al neda se bagri dodatno raditi .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim tu i neki Black Edition. 500$.

16/32 pa sa ovim MSI Afterburner očitavanja nemaju smisla jer nemreš tolke jezgre poslagat po ekranu.

Možda je AMD odlučio uništit i mjerenje fps-a u igrama kao takvo.

i9 9900k 580$ msrp, pa onda je ovaj Black zabadava, jbt dobiješ još jedan procesor free.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 22:35 (mislioc).
 
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

 Dobili su directx 12, al neda se bagri dodatno raditi .

Meni to više izgleda kao pohlepa izdavača odnosno marketingaša da razvoj bude što jeftiniji i brži.

Prvi 64-bitni mainstream Windowsi (XP, odnosno Win2003 ispod haube) su izašli otprilike kad i prvi 64-bit dual-core (Athlon X2) ... u to vrijeme je samo 3D softver znao iskoristiti više jezgri i imao potrebu za više od 2GB RAMa. Danas se ni igre ne bune protiv 8 ili 16GB :).

 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Vidim tu i neki Black Edition. 500$.

16/32 pa sa ovim MSI Afterburner očitavanja nemaju smisla jer nemreš tolke jezgre poslagat po ekranu.

Možda je AMD odlučio uništit i mjerenje fps-a u igrama kao takvo.

i9 9900k 580$ msrp, pa onda je ovaj Black zabadava, jbt dobiješ još jedan procesor free.

 A nema 6/12 procesora... Odakle je tablica? Dodaj link... Tnx...

Nisam ja ništa prčko.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
i nama se kenja od padobranaca u hw temi s grammar naci shemama pa kaj sad...imamo jednu Mary Sue tu na forumu ona nam je i vise nego dovoljnalp

 nama! pfff, šta si ti glasnogovornik dobetnika?

 

btw. ryzena sam kupio/dobio...

14 samostalno
4 uz pomoć roditelja
1 na poklon
ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nije sve u visokom taktu, tj frekvenciji na kojoj procesor radi, tu su instrukcije bez kojih bi procesor bija obican komad silicija.... triba znat napisat set instrukcija za isti, a to je AMD odlicno napravija sa Ryzenom

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

hm, Ryzen 5 3600GX  mi se cini kao proc koji ce napraviti najvise sranja na trzistu.

 

20 CU Navi na njemu, moze biti sasvim dovoljan za 1080p 60Hz, sa 240 EUR cijenom, to je ubica i intela i nvidije

 

jer je vec i Intel Hades Canyon sa RX Vegom mogao 60 fps u BF1 na ultra

 

ako ovaj proc sa tom on borad grafom to bude u mogucnosti, nece nitko luda kupovati rang 1050Ti/1060 GPU

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

hm, Ryzen 5 3600GX  mi se cini kao proc koji ce napraviti najvise sranja na trzistu.

 

20 CU Navi na njemu, moze biti sasvim dovoljan za 1080p 60Hz, sa 240 EUR cijenom, to je ubica i intela i nvidije

 

jer je vec i Intel Hades Canyon sa RX Vegom mogao 60 fps u BF1 na ultra

 

ako ovaj proc sa tom on borad grafom to bude u mogucnosti, nece nitko luda kupovati rang 1050Ti/1060 GPU

 

 Meni je to ok, 1080p i 60 Hz ali do kada će prodavati takve monitore? Šuška li se nešto o tome?

Nisam ja ništa prčko.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
Stjepanj kaže...
i nama se kenja od padobranaca u hw temi s grammar naci shemama pa kaj sad...imamo jednu Mary Sue tu na forumu ona nam je i vise nego dovoljnalp

 nama! pfff, šta si ti glasnogovornik dobetnika?

 

btw. ryzena sam kupio/dobio...

 Ja sam dijete ljubavi pa mi kupuju tata i mama, jer me vole 

 

Ti si moraš sam kupovati?

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Spiridon kaže...

 

 Meni je to ok, 1080p i 60 Hz ali do kada će prodavati takve monitore? Šuška li se nešto o tome?

Pa nisu baš na umoru a i 4K će biti još dugo pri ruci :)

 

 

16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zanimljivo je gledati kako Intel posprema kuću. 

https://www.oregonlive.com/silicon-forest/2018/12/top-intel-scientist-mark-bohr-will-retire.html

 

I sad se još i taj Qualcomm gura sa svojim ARM-om na Windowse.

 

A AMD poentira iz dana u dan. Navodno, novi xbox će biti sa Zen-om2 i Navi za 4K.

https://hothardware.com/news/microsoft-xbox-scarlett-rumor-amd-zen-2-navi-4k#bxZRA7cAwqgLl834.02

 

 

 

 

Mislim, dakle half adder
 
4 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice