AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.246
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
chaselol kaže...

Kome ga ostavljas preko noci da se pece i testira?

 

Ako ti odvrti prime ili aidu pola sata to je to, mani se te torture testa sto je izvalila neka budala prije par godina.

mrsmith kaže...

Ja sam svog ostavio 15min u prime i rekao dobro je... 4.0 na 1.275V. Ionako služi kao HTPC te za povremeni gaming na TV-u, tako da će vidjeti 100% usage - nikada, a ni onda

 crashao (ostao smrznut) se nakon 20 minuta primea, želim znati što sam kupio i što može, to mi je primarni PC i namjeravam ga istestirati po psu...

 Gorštak 2.0 ?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
E sad pitanje za nadolazeci ryzen npr 3600 kojeg ste misljenja ako oni lekovi govore za 3700x da ce ici na 5ghz sto mislite hoce li se i slabiji modeli moci klokati vise sa pristojnim hladjenjem

 
Vjerujem da će za sve Ryzen 2 SKU vrijediti isti ili gotovo isti gornji plafon što se frekvencije tiče, kao što je postojao za 14nm Zen (4.0/4.1 GHz) i 12nm Zen+ (4.2/4.3Ghz). Hoće li to biti 5 Ghz? - Osobno ne vjerujem.   

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Timo kaže...

 Gorštak 2.0 ?

 šta treba biti površan da bi sišao s planine? ako je gorštak istestirao ono na čemu je drkeljao po forumima, napravio je dobro za PC... istina loše po čitatelje ali ko nas hebe

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kao sto je vec receno - testiraj 10-20 minuta. Ako radi - ostavi.

Ako se u iducih mjesec dana skrsi iz cista mira podigni napon za 0.01V. Ako se ne skrsi u tih mjesec dana - spusti ga za 0.01V. Tako ces nakon nekog vremena imati minimalni napon iskrojen za ono za sta stvarno koristis PC. Ja sam dosao do toga da mi stroj radi bez ikakvog problema (bench ili BF, svejedno) ali ne smijem napon spustiti ni za 0.01V jer se rusi. Maksimalna stabilnost uz minimalan napon...

 

Uglavnom - daj si vremena i nemoj nista forsirati.

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pluto ne mogu vjerovat da ti ne prolazi na tom naponu, meni ide prime small ftt 1.25V -4ghz, test sat vremena.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 16:31 (dery).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Pluto ne mogu vjerovat da ti ne prolazi na tom naponu, meni ide prime small ftt 1.25V -4ghz, test sat vremena.

da sam mogao ubro bi svog sa sredine wafera, hebi ga to je lutrija

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako želite da spušta frekvenciju dok ne radi nešto zahtjevno, treba uključit cool and quiet u biosu uz uvjet da je u control panelu postavljen power plan na power saver. 

Jedino šta sam tu dobio je 0,5° C nižu temp, napon se ne mijenja.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ako želite da spušta frekvenciju dok ne radi nešto zahtjevno, treba uključit cool and quiet u biosu uz uvjet da je u control panelu postavljen power plan na power saver. 

Jedino šta sam tu dobio je 0,5° C nižu temp, napon se ne mijenja.

Kod mene na Asus X370 ploci se CnC uopce ni ne spominje u bios-u al frekvenciju normalno spusta i bez power saver plana...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ako želite da spušta frekvenciju dok ne radi nešto zahtjevno, treba uključit cool and quiet u biosu uz uvjet da je u control panelu postavljen power plan na power saver. 

Jedino šta sam tu dobio je 0,5° C nižu temp, napon se ne mijenja.

 Na mojoj ploči po difoltu isključi c'nc, kod prvog mijenjanja kloka... tako da ga prije save and exit treba ručno enejblat

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
jaran i ja smo uzeli taj procesor cak i iste maticne i ram.kod njega na 4.0 stabilan na 1.285 a kod mene na 1.25,nisam niže bi pokušao od toga jer sam samo postavio na 1.25 kako mi je neko na forumu rekao,to je odma radilo i nisam dalje ni htio da pokusavam.
BiH__Snowflake BF4,CS:GO
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ako želite da spušta frekvenciju dok ne radi nešto zahtjevno, treba uključit cool and quiet u biosu uz uvjet da je u control panelu postavljen power plan na power saver. 

Jedino šta sam tu dobio je 0,5° C nižu temp, napon se ne mijenja.

 ja kod sebe na r5 1600 nisam imao spuštanje voltaže i frekvencije dok je bio klokan na normalan način (znači diranje mp-a i voltaže), bez obzira koji power plan stavio za korištenje, a u biosu je stalno upaljeno bilo CnC

tek nakon kaj sam dobio mogućnost klokanja sa p-state opcijama, počelo je spuštanje / osciliranje voltaže i frekvencije 

 

možda to mora napraviti, tj ako mu matična to podržava

a opet sa druge strane, s obzirom da se govori o drugoj generaciji, nisam uopće upućen u načine njihvog klokanja

pretpostavljam da je isto i na drugoj generaciji, jer je ona praktički samo unaprijeđena prva 

ali možda se varam

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo prošao 40 min. primea na 1,2875V @4ghz dok sam štimao ventove da mi iznad 75C vrte na 100%... sa stock ventovima proc max. na 78C, mos 51C, neću se više zajebavat dok ne kupim neki bolji kuler (može preporuka, vodeno, tower, horizontalni vent možda) ... inače ploča mi ne da izabrati niti jedan napon između 1,2750 i 1,2875V, jel tako na svim MSI pločama ili se da finije naštelati?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 1:39 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

evo prošao 40 min. primea na 1,2875V @4ghz dok sam štimao ventove da mi iznad 75C vrte na 100%... sa stock ventovima proc max. na 78C, mos 51C, neću se više zajebavat dok ne kupim neki bolji kuler (može preporuka, vodeno, tower, horizontalni vent možda) ... inače ploča mi ne da izabrati niti jedan napon između 1,2750 i 1,2875V, jel tako na svim MSI pločama ili se da finije naštelati?

 Ja sam imao na starom procu za AM3+ od CoolerMastera Hyper 212 Evo pa sam samo nabavio kit za AM4 za nekih 100tinjak kn. Ako ne želiš za 0.2GHz tošit pare za bolji cooler, iskreno nemoj. Ja sam svoj držao sa stock coolerom na 3.9GHz i 1,25V pa uspio lupiti jedva na 4.2GHz i voltažom na 1,35 ili 1,375. Ne sjećam se točno sada napamet, ali u tom range-u je sigurno. Stavio sam da se diže postepeno sa 50C i 50% fan na 80C i 100%, al nikad ne dođe do te cifre, max koji sam vidio je bio 74C.

Ako ti je u planu dalje na 3000 seriju onda kupuj da imaš spremno, a i da vidiš jel si imao sreće.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

evo prošao 40 min. primea na 1,2875V @4ghz dok sam štimao ventove da mi iznad 75C vrte na 100%... sa stock ventovima proc max. na 78C, mos 51C, neću se više zajebavat dok ne kupim neki bolji kuler (može preporuka, vodeno, tower, horizontalni vent možda) ... inače ploča mi ne da izabrati niti jedan napon između 1,2750 i 1,2875V, jel tako na svim MSI pločama ili se da finije naštelati?

 iskreno, za ryzena ni ne treba nešto previše da ga se ohladi
ja imam lc cc 120, platio ga 200 kn u linksu prošle godine, i na 3.8 ghz sa 1.35v, temperatura se kreće oko 60k stupnjeva, ali niski 60ak

tako da i sa nekim jeftinijim hladnjakom možeš dobro proć što se tiče temperatura, a i da ne pričamo o tome da će biti tiši u radu od stock hladnjaka

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

evo prošao 40 min. primea na 1,2875V @4ghz dok sam štimao ventove da mi iznad 75C vrte na 100%... sa stock ventovima proc max. na 78C, mos 51C, neću se više zajebavat dok ne kupim neki bolji kuler (može preporuka, vodeno, tower, horizontalni vent možda) ... inače ploča mi ne da izabrati niti jedan napon između 1,2750 i 1,2875V, jel tako na svim MSI pločama ili se da finije naštelati?

Imas stock cooler?

Sta clockas bezveze sad, vrati to na stock, uzmi neku zvjerku sa 6 heatpipeova ili neku klasiku jeftinu sa 4 (lcc 120) i onda se igraj.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako trazite jeftinu alternativu stock hladnjaku no vrhunskih perfomansi Arctic Cooling ima trenutnog šampiona u best buy klasi.

Freezer 33 esports one

 , odlican izgled, vrhunske perfomanse, manjih dimenzija pa je pogodan i za uza kucista. Cijenom kod nas od 230kn definitivno zasluzuje paznju, evo i recenzije pa koga zanimaju tocne brojke;

https://www.tomshardware.com/reviews/arctic-freezer-33-esports-edition-cpu-cooler,5422-2.html

Lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
7 0 hvala 6
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Imas stock cooler?

 pa nije to tako strašno, te temperature su u full loadu na primeu, vratio sam na difolt... ima tko mišljenje o ovome jeftin, svijetli i sve...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

Ako trazite jeftinu alternativu stock hladnjaku no vrhunskih perfomansi Arctic Cooling ima trenutnog šampiona u best buy klasi.

Freezer 33 esports one

 ne mogu vjerovat... različite cijene za različite boje ventova, jel' to jedu vnago ovi naši trgovci ili je artic cooling u banani...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.nabava.net/search.php?q=Cryorig+h7 265kn

Ovaj Freezer šta je Stjepanj linkao je sa jednim ventilatorom oko 230kn, a verzija kao na testu sa dva košta 335kn.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 9:37 (mislioc).
 
3 0 hvala 3
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=Cryorig+h7 265kn

Ovaj Freezer šta je Stjepanj linkao je sa jednim ventilatorom oko 230kn, a verzija kao na testu sa dva košta 335kn.

 esports edition i esports one, imaju ih još... svejedno ovaj s dva venta, dvije različite boje i dvije cijene, žuti jeftiniji, bijeli skuplji u admu primjerice...

btw. to sam primijetio i kod kućišta, prednjači NZXT, zna biti razlika i po desetak dolara za različit paintjob... debilana

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 9:54 (Louis Pluto).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
mislioc kaže...

https://www.nabava.net/search.php?q=Cryorig+h7 265kn

Ovaj Freezer šta je Stjepanj linkao je sa jednim ventilatorom oko 230kn, a verzija kao na testu sa dva košta 335kn.

 esports edition i esports one, imaju ih još... svejedno ovaj s dva venta, dvije različite boje i dvije cijene, žuti jeftiniji, bijeli skuplji u admu primjerice...

btw. to sam primijetio i kod kućišta, prednjači NZXT, zna biti razlika i po desetak dolara za različit paintjob... debilana

To distributer/ducan odredi cijenu, ako dobije 10 crvenih a 2 zuta, logicno je da ce zutog prodavat nesto skuplje...

 

Inace, taj esports je obicni i jos 40-50kn jeftiniji Freezer 33 obojan u crno i s drukcijim (brzi i glasniji) ventom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 10:02 (ansha).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

Ako trazite jeftinu alternativu stock hladnjaku no vrhunskih perfomansi Arctic Cooling ima trenutnog šampiona u best buy klasi.

Freezer 33 esports one , odlican izgled, vrhunske perfomanse, manjih dimenzija pa je pogodan i za uza kucista. Cijenom kod nas od 230kn definitivno zasluzuje paznju, evo i recenzije pa koga zanimaju tocne brojke;

https://www.tomshardware.com/reviews/arctic-freezer-33-esports-edition-cpu-cooler,5422-2.html

Lp


Da ne idemo puno u offtopic, to je veoma losa kupovina pored lc cc 120 jer su i jedan i drugi 120mm/4 heatpipe cooleri koji ce u 1-2C razlike isto se ponasati, a duplo jeftiniji.

Za cca 270 kupis s neta 6 heatpipe koji ce oduvati sve i jedan fenseraj sa 4 heatpipe  jer ti na kraju dana ti je samo bitno naci sto veci heatsink i vise heatpipeova da ti odvodi toplotu i naravno 120m+ ventove

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 10:05 (chaselol).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gle tko je danas osvanio na danima otvorenih vrata Intela. 

 

 Is it Chuck Norris, is it rambox ... ?

Mislim, dakle half adder
 
1 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

To distributer/ducan odredi cijenu, ako dobije 10 crvenih a 2 zuta, logicno je da ce zutog prodavat nesto skuplje...

 

Inace, taj esports je obicni i jos 40-50kn jeftiniji Freezer 33 obojan u crno i s drukcijim (brzi i glasniji) ventom.

 za NZXT ne vjerujem, čini mi se da baš oni čine razliku... misli ono, naručiti žute ventove, pa tko je to vidio?! kupio sam super auto, žuti, baš mi je super, slaže mi se s autobusnom trakom...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ček rockstar Keller u Intelu...onda me ne zanima Ryzen 3 jer će očito biti sranje bez njega.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...


Za cca 270 kupis s neta 6 heatpipe koji ce oduvati sve i jedan fenseraj sa 4 heatpipe  jer ti na kraju dana ti je samo bitno naci sto veci heatsink i vise heatpipeova da ti odvodi toplotu i naravno 120m+ ventove

 daj ne truli ovuda s tim aliexpress drlozima, ne žive svi ko ti u indijanskom rezervatu, nego manje više u uređenim državama koje imaju PDV, carinske pristojbe i da ne nabrajam dalje, tako da ove cijene što navodiš nemaju veze s vezom

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...
Da ne idemo puno u offtopic, to je veoma losa kupovina pored lc cc 120 jer su i jedan i drugi 120mm/4 heatpipe cooleri koji ce u 1-2C razlike isto se ponasati, a duplo jeftiniji.

 

 Razlika je 50 kn ako gledamo sa crvenim ventom, možda ima i drugih nisam puno gledao. Rađe dam tih 50 kn za puno ljepši hladnjak iako me takve stavri ne zanimaju i ne smetaju( imam lc 95), ali lc fakat ružan do bola.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

briši

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 11:04 (mislioc).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Ko sta ti Lav govori, taj kuler izadje preko 350kn kad se sve plati, da ne kazem da ga prvo cekas 30+ dana a onda jos jedno 2 tjedna kad dodje kod nas dok se carina rijesi. Totalno promasena kupnja.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice