AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.079.676
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ovi poljaci mi se čine zanimljivi cento.hrovaj još jeftiniji, jel' to valja?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 10:55 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

ovi poljaci mi se čine zanimljivi cento.hrovaj još jeftiniji, jel' to valja?

 https://www.njuskalo.hr/procesori/cooler-scythe-mugen-max-oglas-24575061

 

ovo ti je provjereno rješenje, r5 1600 na 3.9 drži ispod 60°C, 8600k solidan primjerak na 5.0Ghz na 70°C

 

ne znam jel gledaš samo novo iz trgovine, koliko vidim više ga nema nijedna u RH, u linksu je bio nekih 300injak kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 11:00 (lav1000).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...

 https://www.njuskalo.hr/procesori/cooler-scythe-mugen-max-oglas-24575061

 

ovo ti je provjereno rješenje, r5 1600 na 3.9 drži ispod 60°C, 8600k solidan primjerak na 5.0Ghz na 70°C

 sorry, ne plaća mi se 250 kn za rabljeni kuler... rađe bi dodao duplo za novi, spreman sam dati do 600 kuna za vodeno s rgb i điđama ili 500 za supertuper zračno, tako sam nekako mislio...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 11:07 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
chaselol kaže...
Da ne idemo puno u offtopic, to je veoma losa kupovina pored lc cc 120 jer su i jedan i drugi 120mm/4 heatpipe cooleri koji ce u 1-2C razlike isto se ponasati, a duplo jeftiniji.

 

 Razlika je 50 kn ako gledamo sa crvenim ventom, možda ima i drugih nisam puno gledao. Rađe dam tih 50 kn za puno ljepši hladnjak iako me takve stavri ne zanimaju i ne smetaju( imam lc 95), ali lc fakat ružan do bola.

Ma da, ja koristim heatsink od deepcool gammax 400 i arcticove f12 ventove na njemu/po kucistu, sad je stvar ukusa - a sto se tice performansi nemas razlike jedina stvar koja doprinosi hladjenju je sam kapacitet hladnjaka i heatpipeovi.


Jer na kraju dana, nakon dvije-tri godine zamjenis ventilator na kuleru, ostaje ti heatsink koji nema rok trajanja a na tebi je hoces li uzeti 4/5/6 single/dual tower. To se jednom uzima i moze ti biti poprilicno dugo dok ne dodje vrijeme kad ce svi morati pod vodu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...
lav1000 kaže...

 https://www.njuskalo.hr/procesori/cooler-scythe-mugen-max-oglas-24575061

 

ovo ti je provjereno rješenje, r5 1600 na 3.9 drži ispod 60°C, 8600k solidan primjerak na 5.0Ghz na 70°C

 sorry, ne plaća mi se 250 kn za rabljeni kuler... rađe bi dodao duplo za novi

 

 a sto uopce imas radit OC i trosit lovu na te jadne hladnjake, kad imas sasvim zadovoljavajuci sa procesorom?

 

koristis pc za igranje? apsolutno nemas nikakvog benefita od OC-a u igranju, 2-5 avg fps-a ako, mogao si odmah radije dati tih 250-300kn vise za b-die memoriju i proc bi ti bolje radio nego sto ces ga ti OC-a

 

ionako ti ne trebaju svih 6 jezgri za iganje, a i precision boost ce ti sam rokat tu jednu ili dvije jezgre na 3.9 po defaultu

 

zali boze para i vremena za nista

 

ako hoces OC radit za benchmarke, onda  ili NHD14 ili vodeno a ne ova sranja

 

peace 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Ček rockstar Keller u Intelu...onda me ne zanima Ryzen 3 jer će očito biti sranje bez njega.

 

keller je napustio AMD jos prije nego je ryzen 1xxx pusten na trziste (i odmah se znalo da nece dugo ostati u AMDu, kao uostalom u nijednoj firmi u koju dodje)

i posao koji je on radio u AMDu je obuhvacao ne samo prvu generaciju ryzena, vec su odmah planirali drugu i trecu generaciju u svojim dizajnima

 

uostalom on nije ni bio lead inzenjer na ryzen projektu vec je par AMDovih glavesina bilo iznad njega

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
XXX kaže...

Ček rockstar Keller u Intelu...onda me ne zanima Ryzen 3 jer će očito biti sranje bez njega.

 

keller je napustio AMD jos prije nego je ryzen 1xxx pusten na trziste (i odmah se znalo da nece dugo ostati u AMDu, kao uostalom u nijednoj firmi u koju dodje)

i posao koji je on radio u AMDu je obuhvacao ne samo prvu generaciju ryzena, vec su odmah planirali drugu i trecu generaciju u svojim dizajnima

 

uostalom on nije ni bio lead inzenjer na ryzen projektu vec je par AMDovih glavesina bilo iznad njega

 Neznam ja ništa, tu po forumu je on glavna faca godinama. Bez njega ne želim AMD ni u tragovima. Sobzirom da je u Intelu gledam samo Intel. Dobro da je kolega linkao sliku, skoro kupio Ryzen 3

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
3dfx kaže...

 

 a sto uopce imas radit OC i trosit lovu na te jadne hladnjake, kad imas sasvim zadovoljavajuci sa procesorom?

 

koristis pc za igranje? apsolutno nemas nikakvog benefita od OC-a u igranju, 2-5 avg fps-a ako, mogao si odmah radije dati tih 250-300kn vise za b-die memoriju i proc bi ti bolje radio nego sto ces ga ti OC-a

 

ionako ti ne trebaju svih 6 jezgri za iganje...

 uopće se ne igram često a ako se i igram to su nezahtjevne igre, strategije i pokoji rpg ala pillars of eth... ono što me zanima je futureprof. zadnji procesor sam imao 8 godina, tu i tamo nešto enkodiram, dignem virtualku, eksperimentiram s OSovima, android studio, java... all around PC, dakle ako u narednih 5 godina mainstream bude 16 jezgreni CPU i zahtjevi za CPUom naglo porastu hoću li moći bar nešto dobiti overklokom a usput imati ladan PC koji izgleda na stolu i to je sve što me zanima

 

npr. upo mi job... snimali smo predstave za arhivu HNK, izhebo sam se sa phenomom 2 dok nisam zamijenio grafičku, gtx 950, spas, koliko je to brže išlo... ne bih ni mijenjao CPU da me nije ploča počela zajebavat s neprepoznavanjem diskova...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 11:50 (Louis Pluto).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Fanu kaže...
XXX kaže...

Ček rockstar Keller u Intelu...onda me ne zanima Ryzen 3 jer će očito biti sranje bez njega.

 

keller je napustio AMD jos prije nego je ryzen 1xxx pusten na trziste (i odmah se znalo da nece dugo ostati u AMDu, kao uostalom u nijednoj firmi u koju dodje)

i posao koji je on radio u AMDu je obuhvacao ne samo prvu generaciju ryzena, vec su odmah planirali drugu i trecu generaciju u svojim dizajnima

 

uostalom on nije ni bio lead inzenjer na ryzen projektu vec je par AMDovih glavesina bilo iznad njega

 Neznam ja ništa, tu po forumu je on glavna faca godinama. Bez njega ne želim AMD ni u tragovima. Sobzirom da je u Intelu gledam samo Intel. Dobro da je kolega linkao sliku, skoro kupio Ryzen 3

 

keller u intelu radi samo na serverskim rijesenjima (xeoni)

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Onda kupujem server

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Keller je iz AMD-a otišao još 2015., dvije godine prije predstavljanja 1. generacije Ryzena. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Običan šuft ili Jubitu mulac(pun ih je Jubitu),koji hoče nekaj napravit ali nikako da pogodi u bitnu sridu.Da bog da za Božič pojeo R7 2700, kad ga tolko gura bez potrebe fučkaj ga sad.Da ima mozga i logike, onda bi u sprdex video nagural bilo koji najprodavaniji Ryzen proc, dakle 6/12 R5 1600 ili R5 2600. 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel tko klokao na pstates foru? i ako je kako smanjit napon ispod 1.275... neda mi ispod da stavim iako po netu vidim da se može stavit 1.25 i manje bez problema. ili je samo do matične?

 

sad radi na 3.8ghz 1.275v, noctua to hladno drži na 60 stupnjeva koliko sam joj namjestio max krivulju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...

Jel tko klokao na pstates foru? i ako je kako smanjit napon ispod 1.275... neda mi ispod da stavim iako po netu vidim da se može stavit 1.25 i manje bez problema. ili je samo do matične?

 

sad radi na 3.8ghz 1.275v, noctua to hladno drži na 60 stupnjeva koliko sam joj namjestio max krivulju.

 To bi trebalo bit do procesora uglavnom. Ovisi valjda nešto i o ploći.

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
ranko091 kaže...

Jel tko klokao na pstates foru? i ako je kako smanjit napon ispod 1.275... neda mi ispod da stavim iako po netu vidim da se može stavit 1.25 i manje bez problema. ili je samo do matične?

 

sad radi na 3.8ghz 1.275v, noctua to hladno drži na 60 stupnjeva koliko sam joj namjestio max krivulju.

 To bi trebalo bit do procesora uglavnom. Ovisi valjda nešto i o ploći.

Nije uopce do procesora nit moze biti, ocito je neko ogranicenje te maticne...

15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dery kaže...

 To bi trebalo bit do procesora uglavnom. Ovisi valjda nešto i o ploći.

Nije uopce do procesora nit moze biti, ocito je neko ogranicenje te maticne...

 kako onda objasniš da ja na slabijoj ploći od plutoa i ostalih imam oc na nižem naponu

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 20:46 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
ansha kaže...
dery kaže...

 To bi trebalo bit do procesora uglavnom. Ovisi valjda nešto i o ploći.

Nije uopce do procesora nit moze biti, ocito je neko ogranicenje te maticne...

 kako onda objasniš da ja na slabijoj ploći od plutoa i ostalih imam oc na nižem naponu

Pa jel vidis sta pita? Iz nekog razloga ne moze spustit napon, ploca ne da nize, nema veze s procesorom..

15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 druže tito mi ti se kunemo

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 21:08 (dery).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Pa jel vidis sta pita? Iz nekog razloga ne moze spustit napon, ploca ne da nize, nema veze s procesorom..

 ma nije problem ploča, a drugim pstate-ovima nudi 0.8v, samo za p0 mi neda ispod 1.275, zato pitam ima li kakav limit predefiniran za  p0 state. ili je samo do moje matične, ili možda moram na p1 state smanjit prvo napon  da bi mogao na p0 itd itd.

 

 

i odmah da dodam da sam riješio, P1 state je radio blokadu. očito niži state-ovi nesmiju imat veći napon od viših, kad na p1 state stavim niži napon, onda mogu smanjit i na p0. tako da ako nekome treba eto. kod mene funkcionira to tako.

 

mada kad pogledam ima i logike. samo što je p1 bio na AUTO, pa očekuješ da sam smanji, ali neće.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 22:13 (ranko091).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ranko091 kaže...
...

mada kad pogledam ima i logike. samo što je p1 bio na AUTO, pa očekuješ da sam smanji, ali neće.

 šta mrzim moderne biose svi odreda nedovršeni al bitno da ima full hd podršku i podršku za miša

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ranko091 kaže...
...

mada kad pogledam ima i logike. samo što je p1 bio na AUTO, pa očekuješ da sam smanji, ali neće.

 šta mrzim moderne biose svi odreda nedovršeni al bitno da ima full hd podršku i podršku za miša

 ma mislim da je to nekako neki unutarnji zaštitni mehanizam u biosu, al bilo bi logično, ako radi na 1.25 3.8ghz da će niži pstate radit s istom voltažom i manjim clockom. pitanje je samo koliko nisko bi netko išao s pstate voltažam i dali bi već počeo utjecat na p2, p3, i dalje voltaže. tako da jedino zato vidim taj način blokade.

7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ne kontam ovaj loadline calibration... što to točno radi? dodaje napon? stabilizira? što?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

ne kontam ovaj loadline calibration... što to točno radi? dodaje napon? stabilizira? što?

 

Ja u zivotu nisam tu opciju dirao do prije par dana kad sam radio stress test pa sam morao LLC dici na 6 (sa AUTO). Navodno pomaze u odrzavanju stabilnije voltaze ali na racun nesto veceg zagrijavanja procesora. Neka me ispravi netko tko se kuzi u to malo vise...

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

ne kontam ovaj loadline calibration... što to točno radi? dodaje napon? stabilizira? što

 

Ja u zivotu nisam tu opciju dirao do prije par dana kad sam radio stress test pa sam morao LLC dici na 6 (sa AUTO). Navodno pomaze u odrzavanju stabilnije voltaze ali na racun nesto veceg zagrijavanja procesora. Neka me ispravi netko tko se kuzi u to malo vise...

https://en.wikichip.org/wiki/load-line_calibration

Ja to takoder nikad ne koristim, uvijek fiksno, svi stateovi pogaseni

edit. Louis Pluto

vidim imas Msi plocu pa evo imas i tu ljepo objasnjeno:

https://www.msi.com/blog/LLC_what_is_it_and_why_are_MSI_Z370_motherboards_the_best_choice_for_overclocking

lp

 

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 8:58 (Stjepanj).
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

vidim ima zgodne opcije u "digitALL power" submeniju u kojem se nalazi LLC na mojoj ploči... "overcurrent/voltage" i "undervoltage protection"... to bi ja mogao enejblati i LLC ostaviti na difoltu

 

Stjepanj kaže...

https://en.wikichip.org/wiki/load-line_calibration

Ja to takoder nikad ne koristim, uvijek fiksno, svi stateovi pogaseni

lp

 čini mi se na prvu (po slikama) da dodaje napon, od zadanog u koracima od 10%,... pa na više kad detektira povećane zahtjeve/load

Stjepanj kaže...

 double thanks

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 9:21 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo pod stresom troši ko stara žarulja, ovaj hladnjak odličan eto preporuka, temp i napon je extra low.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Evo pod stresom troši ko stara žarulja, ovaj hladnjak odličan eto preporuka, temp i napon je extra low.

Ok, al ne mozemo 80-ak W powera zvat nekim stressom...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dery kaže...

Evo pod stresom troši ko stara žarulja, ovaj hladnjak odličan eto preporuka, temp i napon je extra low.

Ok, al ne mozemo 80-ak W powera zvat nekim stressom...

 sters test upalio tetirs i to naveo kao opterecenje 

AMD AntiBoy
15 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To je u cpu-z stres , ovaj jači stres prime "smalll ftt" je extrem ne računa se to ali troši ko jača stara žarulja, dok u igri ko štedna.

 

dreadmoore tvoja slika ne igra kod nas ovde, ti trebaš umjesto gdje piše "you" stavit "me"

 

Naš logo je ovo

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.12.2018 11:44 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice