AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.062.749
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Molim savjet. Kupio sam novi laptop Lenovo Yoga 530-14ARR s AMD Ryzen 7 procesorom i Vega 10 grafikom. Nakon 5 minuta korištenja laptop se zamrznuo i počeo zujati. Nije bilo druge nego ga restartati na gumb. Ista stvar ponovila se još dva puta isti dan s tim da je treći put uz zujanje došao i bsod ali se sam izvukao. Nakon toga ga koristim dva dana i nije se blesirao. Što mislite o tim pojavama? Također se windows update mučio dok nije došao na svoje. Da li da ga šaljem nazad ili su to bile čisto softverske poteškoće? Kupio sam ga na jednom njemačkom webshopu pa bi slanje nazad koštalo i novaca u vremena. Kontaktirao sam ovlašteni servis u Zagrebu, kažu da model nije pokriven međunarodnim jamstvom i da ga oni ne mogu uzeti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 12:26 (Peruneph).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vrlo moguce da hladnjak ne nasjeda dobro na procesor

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...

 

Nego, u AMD-u se radi punom parom. Novi Adrenalin je vani

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2018/12/13/introducing-amd-radeon-software-adrenalin-2019-edition

 

Ali ni Raja i Keller nisu spavali. I Intel se pojačava na gpu sceni, nova integruša gen11će biti kompetitivna. Navodno će raditi sa freesync monitorima uz pomoć 'adaptive synca'. 2019. 

Kolko ja znam ili kolko je poznato, pa zeleni uopče nije plačen da radi na nikakvim CPU jezgrama.Žutanjak nema veze sa podebljanim grafama, to su sklepali drugi ljudi dok je on bio još u AMD-u.Žuti je plačen kao mozak operacije, i za buduče GPU projekte a ne za Intel Integruše.

 

Kaj se tiče Intel predstave za Investitore, dakle to je pokazna show čitaba da se rulja ne rastuži stanjem u firmi.Eto fotke to je realno, ili ovo žuto kaj sam ja popravil odnosu na oriđiđi čitabu.Intel pokazno planira 10nm, koji realno uopče neče niti zaživit pogotovo ne u 2019 godini.

 

 

 

https://www.anandtech.com/show/13699/intel-architecture-day-2018-core-future-hybrid-x86

 

Šta znači bit kompetitivan, a di ti je cijena ili da na uloženo-dobiveno zaboravimo?Pogleč kolko košta današnji 14nm++ i5 8500+GPU, ili jednostavnije za buduče ovo žuto ili plavo na fotki to su i dalje monolitini procovi dakle preskupo.Planovi su za planiranje, ali realnost je Intel cijenama procova nikako neče moč konkurirat AMD-u.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

 

Recimo da umjesto 130$, "eto buduči 6/12 Ryzen 3 3300G košta 150$ dakle jako skupo jel."

 

Kakav proc sa integriranom grafom buš dobil od Intela za 150$?Oče bit 6/12 ali na čemu mrtvom 10nm ili budučem 7nm, i još po sličnoj cijena malo morgen kod Intela samo u Zoni Sumraka.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 13:30 (rambox).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
mislioc kaže...
Fanu kaže...

uostalom, dio odgovornosti je i na ASUSu koji nema dobar support svojih flagship maticnih

  A i GPU im je podrška banana, ja još ne mogu logo tj. jednu lampicu iskljuciti, a software onaj GPU tweak im izlazi 24/7 novi...

Skinia san štok kuler i uboa accellero, nemoš sad lampicu iskljuciti... Svitli mi bezveze. 

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Peruneph kaže...

Molim savjet. Kupio sam novi laptop Lenovo Yoga 530-14ARR s AMD Ryzen 7 procesorom i Vega 10 grafikom. Nakon 5 minuta korištenja laptop se zamrznuo i počeo zujati. Nije bilo druge nego ga restartati na gumb. Ista stvar ponovila se još dva puta isti dan s tim da je treći put uz zujanje došao i bsod ali se sam izvukao. Nakon toga ga koristim dva dana i nije se blesirao. Što mislite o tim pojavama? Također se windows update mučio dok nije došao na svoje. Da li da ga šaljem nazad ili su to bile čisto softverske poteškoće? Kupio sam ga na jednom njemačkom webshopu pa bi slanje nazad koštalo i novaca u vremena. Kontaktirao sam ovlašteni servis u Zagrebu, kažu da model nije pokriven međunarodnim jamstvom i da ga oni ne mogu uzeti.

Updateaj BIOS na zadnju verziju, neka sve drivere povuče Windows.

Ako radi kako spada barem 2 tjedna ne diraj.

I ja sam imao sličan problem, sada sve štima, model 2500U.

Pogotovo driveri za grafiku, obavezno preko updatea.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Luka123 kaže...

Skinia san štok kuler i uboa accellero

 

Razlike u temperaturi?

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
fight kaže...
picajzla0707 kaže...
fight kaže...

e sad su mi ostali ti kabli za sata i kabal za recimo vetilatore.googlao sam nisam nista prnasao kao niti na yutubu,pa molim ako netko ima kakav link .

Orwandill kaže...

Ventilatore ako hoćeš da se vrte na 100% brzine spajaš sa većim konektorom molexom koji ide na kabel sa napajanja, sa 3pin na matičnu ili ako hoćeš imati kontrolu nad brzinom onda sa 4pin na matičnu. Isto tako venti koje si kupio moraju imati 4pin konektor onda i matična dovoljno 4pin utora za vente, to su obično oni skuplji. 

 čisto za ventilatore da dodam - ta matična ima mogućnost kontrole 3-pinskih ventilatora putem napona

samo treba ventilatore od kućišta uštekati u utore na matičnoj gdje piše case fan i kasnije u asus suite ima podprogram fan xpert u kojem se pokrene opcija "fan tuning" da matična ispita svaki vent pojedinačno i odredi krivulju

kasnije se može staviti predefinirani profili poput silent, standard, turbo itd ili sam namjestiti krivulju prema temperaturi proca, matične i slično

 

ovako je složeno kod mene, prednja dva venta su y-splitterom spojena na jedan case fan header, zadnji vent na drugi

krivulja je namještena tako da se ventovi gase u idle, na 50°c se pokreću (može se podesiti i spin up i spin down time, da ne bude prenaglo paljenje) i maksimalno idu do 80% ili oko 1000rpm

 sve pet ali ja nemam ventilatore, koji se spajaju na matičnu direkt,nego ventilatori su svi spojeni na neki mali adapter kako bih to nazvao na njemu su i koja kava dugmad za brzinu,mijenjanje boja centa itd.i on ima na sebi čini koji se baš spaja na napajanje,tipa kao što su se spajali stare cd przilice ili hard diskovi jer bio je onaj široki kabal ide fata i onda posebni onaj za struju,široki što se spajao na hard ili cd .....

 

e vidiš to je sad problem mene jer nisam slagao pc konfu već duže vrijeme pa zaboravim da je sada u igri već i vent kontroler i sl., dok je prije to bilo direkt na maticnu.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

ne kontam ovaj loadline calibration... što to točno radi? dodaje napon? stabilizira? što?

 Vjerovatno si vec citao, ali kod vecih napora napon pada i tu onda uskace LLC i kako si i sam napisao dodaje napona da ga "ne bi usfalilo" pa da procesor pri manjku napona ne bi crashao.

 

LLC je prakticki na svakoj ploci drugacije ustiman po defaultu, tako da se dogada da recimo ukucas 1.35v, a ploca daje npr 1.32v cak i u nezahtjevnim radnjama, u tom slucaju sam ustimas LLC level da ploca daje onoliko napona koliko si ukucao ili bar priblizno.

 

Koliko sam skuzio da zelis "fajn tjunat" napon tako da se svakako poigraj sa LLC-om i vidi koji level najvise pase za tvoj OC.

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Grisha kaže...

Ljudi, molim vas pomoć. Upravo sam složio novi komp, Ryzen 7 2700x na njemu, stock cooler, nije overclockan.

 

 

Šta kaže bios?? Daj sliku fan speed postavki itd..  Da li je spojen neki drugi ventilator ? Ako si nadogradio procesor na "staru ploču"  onda resetiraj bios. Jel ista brzina u biosu i u operativnom sustavu. aloo eej recii eeej 

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 Kompetitivan za taj iGPU znači da će biti tu negdje u rangu s 2200GE, malo bolji od GT1030. 

Što se tiče 10nm, izgleda da je to do sada najproblematičniji proces za Intela

https://www.quora.com/How-does-Intel-proposed-migration-to-10nm-compare-with-AMD-7nm

 

Možda na kraju Intel licencira 7nm od GF i TSMC-a :)

Mislim, dakle half adder
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...
rambox kaže...

 Kompetitivan za taj iGPU znači da će biti tu negdje u rangu s 2200GE, malo bolji od GT1030. 

 

GT 1030 je u prosjeku brza od 2400G, dakle, ako je u rangu 2200GE, onda je solidno sporija od 1030-ke a ne brza.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Luka123 kaže...

Skinia san štok kuler i uboa accellero

 

Razlike u temperaturi?

 a nekih -30... ali stvarno... kad sam tek instalirao max temp. u valley su bile oko 55 max temp. i to usred lita. A pasta je master gel CM, nisan tia trosit Cool Laboratory Ultra. mozda bi i manje bile.
A sa stock coolerom je BN imao, spusta se clock, dosla bi do cca 85 i dolje 2-3 stupnja odma primjetia na trokira, priko web-a narucia i kupia za nekih 400-450 kn accelero IV . Dusu dalo.

Sad mi budu oko 45.. cak dva tri gore, triba bi ga ocistiti i stavljat pastu novu... a rastaviti i sastavititi sve opet jedno 2 ure posla. :/

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 17:33 (Luka123).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Luka123 kaže...

 a rastaviti i sastavititi sve opet jedno 2 ure posla. :/

 

Znam, ja sam ga stavljao na 780ti... Djeca skoro utekla od kuce koliko sam psovao prvi puta. I sad ga imam kod kuce i nekako me vuce da ga stavim na 2080 ali kad se sjetim te montaze... 

A i dodiruje se sa noctuom na procesoru pa me to bas zivcira.

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Luka123 kaže...

 a rastaviti i sastavititi sve opet jedno 2 ure posla. :/

 

Znam, ja sam ga stavljao na 780ti... Djeca skoro utekla od kuce koliko sam psovao prvi puta. I sad ga imam kod kuce i nekako me vuce da ga stavim na 2080 ali kad se sjetim te montaze... 

A i dodiruje se sa noctuom na procesoru pa me to bas zivcira.

 Sorry morao sam , onako u stilu Petrica .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
Friday kaže...
Luka123 kaže...

 a rastaviti i sastavititi sve opet jedno 2 ure posla. :/

 

Znam, ja sam ga stavljao na 780ti... Djeca skoro utekla od kuce koliko sam psovao prvi puta. I sad ga imam kod kuce i nekako me vuce da ga stavim na 2080 ali kad se sjetim te montaze... 

A i dodiruje se sa noctuom na procesoru pa me to bas zivcira.

 Sorry morao sam , onako u stilu Petrica .

 I to pred djecom

AMD AntiBoy
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dodiruje se s noctuom! Aaa 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Dodiruje se s noctuom! Aaa 

 ajde barem je zenskog rodalp

Intel Core™ i7 Forever
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nerdovi

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

imam x470 maticnu i amd graficku,kad odem na drivere za maticnu i skinem si chipset drivere pocne mi skidati drivere za graficku,to treba biti tako?

Bog,hrvati,real madrid i evil access!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Logigamer kaže...

imam x470 maticnu i amd graficku,kad odem na drivere za maticnu i skinem si chipset drivere pocne mi skidati drivere za graficku,to treba biti tako?

Tako je i meni bilo, ap ne trebas se brinut za chipset drivere i slicne pizdarije od maticne, to windowsi sami dobro odrade...

5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima li netko sliku GPU z od ryzena 3 2200G, 5 2400G ili athlona 200GE, sa grafikom. Nema šanse to nać na internetu, a vrijedne su mi informacije, hvala!

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Logigamer kaže...

imam x470 maticnu i amd graficku,kad odem na drivere za maticnu i skinem si chipset drivere pocne mi skidati drivere za graficku,to treba biti tako?

Tako je i meni bilo, ap ne trebas se brinut za chipset drivere i slicne pizdarije od maticne, to windowsi sami dobro odrade...

 Do sada je bilo tako ali za nove agese 1.0.0.6 je apsolutno potrebno da ima zadnje chipset drivere da bi sve funkcioniralo kako treba.

 

Svi proizvođači navode da se prije updateanja biosa obavezno stave zadnji chipset driveri.

#YOLO
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

Kako to da piše da je memorija GDDR3? i propusnost nije baš prevelika na R5 38.4 GB/s Integrirana bi trebala "krast" od glavne memorije koja je na rajzenima ddr4, čim brža to bolje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jel ima smisla vracat Ripjaws V 3200/16 koji rade na max 3000MHz za Trident Z RGB 3600/18? Cujem da su isto Hynix cipovi ali kvalitetniji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...
Jel ima smisla vracat Ripjaws V 3200/16 koji rade na max 3000MHz za Trident Z RGB 3600/18? Cujem da su isto Hynix cipovi ali kvalitetniji.

 CAS16 vs CAS18, pa ti vidi

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ima smisla ali ja nebi baca novce kad vec imas relativno ok ram.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
8ax kaže...
Jel ima smisla vracat Ripjaws V 3200/16 koji rade na max 3000MHz za Trident Z RGB 3600/18? Cujem da su isto Hynix cipovi ali kvalitetniji.

Ko ti kaze da ce ti Tridenti radit na XMP profilu tj. 3600mhz? Ako nije na QVL listi od ploce, sanse su male...

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To sa tim memorijama na Ryzenu je toliko retardirano da nemreš vjerovat.

 
4 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
8ax kaže...
Jel ima smisla vracat Ripjaws V 3200/16 koji rade na max 3000MHz za Trident Z RGB 3600/18? Cujem da su isto Hynix cipovi ali kvalitetniji.

Ko ti kaze da ce ti Tridenti radit na XMP profilu tj. 3600mhz? Ako nije na QVL listi od ploce, sanse su male...

 

QVL liste za vecinu maticnih su beskorisne jer ih nisu updejtali od izlaska maticne a u medjuvremenu je izaslo nekoliko AGESA koji poboljsavaju RAM compatibility

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice