AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.777
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja san valjda cudak, ali Fx8350 mi je bio najdrazi proc. 

:)

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mene fx8320 odlicno sluzio za povremeni gaming i multimediu :), sada se mucim sa 1600x i fsp windale 6 i pitam se dali temperatura od 69C poslije dvosatnog igranja previse, na kucistu imam 6 ventova a toplina izlazi kao luda xD
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni je tu nesto sumnjivo!

Ili krivo ocitava ili imas neku AMD r9 390?

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Imam sapphire rx 580 nitro
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Tu ti je nest cudno. Meni s Prime95 nakon 2 sata temp ne prijedu 65.

Pogledaj si napone. Neke ploce su retardirane u tom pogledh. 

Sjecam se, ovdje sam citao, nekom liku motherboard gurala 1.45-1.5V u proc. Nezz koji je bio vise.

 

A starije graficke su uzasne kaj se toga tice. 

Imam Radeon 4850 u starom kompu. Skoro odmah nakon ukljucivanja se zagrije ko da se nest igra. 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Maticna je gigabity 450m-dsh3, i ako mogu bit iskren mislim da sam primjetio da napokon varira kad je u idlu ali drzim sve nw stocku, jedino sam memoriju stavio na xmp profilu i to je to
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo bas gledam u biosu voltage je na 1.40- ponekad na sekundu ide na 1.5 wtf, koji je stock voltage za 1600x?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ali u ryzen master prikazuje 1.268 cca
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Skini HWMonitor, otvori komp, koristi ga 20-30min pa pogledaj average i max temp i napon CPU packagea i one gornje temp, koje su vec prikazane.

 

Naponi bi trebali bit 1.25 do 1.4 s OCom.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gravityri kaže...
Evo bas gledam u biosu voltage je na 1.40- ponekad na sekundu ide na 1.5 wtf, koji je stock voltage za 1600x?

To je neka @stjepanj maticna. Kolje ti CPU. :)

coffe,coffe,coffe.....
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ugl hwmonitor govori slijedece temp min 28- max 42 tokom koristenja youtube-a, a voltage min 1.219 do max 1.519 lol, mislim da cu trebat fixat voltazu
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Potrazi novije BIOSe, flashaj ih. 

Il rucno namjesti najmanji moguci napon pri kojem su ti frekvencije stabilne.

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Probaj prvo sa 100 ili 150mv negativnim offsetom pa vidi rezultate.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gravityri kaže...
Mene fx8320 odlicno sluzio za povremeni gaming i multimediu :), sada se mucim sa 1600x i fsp windale 6 i pitam se dali temperatura od 69C poslije dvosatnog igranja previse, na kucistu imam 6 ventova a toplina izlazi kao luda xD

To ti je 100% normalno, cesto je u gamingu cpu topliji nego u prime-u ako imas rastrosniju karticu koja cirkulira zrak po kucistu. Nemas se sta brinut...

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stavio sam vcore na 1.375 i dignuo fekvenciju na 3.9ghz, upravo testiram cs go :) pa da vidimo temperature :)
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

6 ventilatora ako nisu naopako složeni cudno previse, stavi sliku kucista da vidimo al najvjerovatnije ti se odljepia cooler kad si stavlja pa je ušlo zraka umjesto paste ...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 12:02 (dabar_solta_V2).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisu naopako montirani, ali da su neki vau ventilatori nisu,
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gravityri kaže...
Nisu naopako montirani, ali da su neki vau ventilatori nisu,

 se da to staklo sprijeda malo odmaknut, odvojit od kućišta... protok zraka bi bio bolji

 

btw. koje je to kućište?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
To stakllo sam vec odvojio :P ugl ms dark shadow 2, mozda bi mogao staviti jos jedan distancer, sada na otvoru ima 3mm, nisam ga htjeo previse odmaknut, ali prije je temp postizala i 78C, sa ovim mondingom sam srusio temp za 10C
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

brutalno složeno, na koliko se gpu grije kad je cpu na 70 stupnjeva?
probaj stvarno ponovno stavit pastu na cpu meni je sto puta se dogodilo da nisam ni svati a baš pazim na to da se ne odljepi, a s obzirom koliki je hladnjak i u malo mjesta sigurno nije lako baratat s tim.

 

edit jedino bi ovaj ventilator s gornje strane hladnjaka maka i stavia ga ovamo sa strane od rama ako možeš nekako prićvrstit jer gori ako su dva ventilatora razlićitih brzina može isto možda pravit problem

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 12:26 (dabar_solta_V2).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gravityri kaže...
To stakllo sam vec odvojio :P ugl ms dark shadow 2, mozda bi mogao staviti jos jedan distancer, sada na otvoru ima 3mm, nisam ga htjeo previse odmaknut, ali prije je temp postizala i 78C, sa ovim mondingom sam srusio temp za 10C

 samo ti odvoji koliko god možeš, probaj mjeriti temperature bez stakla pa sa distancerima i nađi si sweet spot između dobrih temperatura i appealing kućišta...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 12:32 (Louis Pluto).
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nisam mjerio temp na gpu jer na samoj grafici imam ledicu koja signalizira temperaturu, blu kad je hladna, white je srednja temp a crvena boja kad je topla, ugl kad igram stoji stalno na white i zato se ne brinem za nju ali budem bacio pogledat pa javim aki nekoga zanima ;)
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Gravityri kaže...
Nisu naopako montirani, ali da su neki vau ventilatori nisu,

 Zakaj si CPU hladnjak montirao tako da donji vent vuče vruči zrak sa grafe na hladnjak procesora?

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
svejedno vuce vruci zrak s grafe zatvoreno je kuciste xD
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja bi taj Windale okrenuo za 90 stupnjeva tako da bar nešto zraka dobiva direktno od venta montiranog na prednju stranu kučišta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Zakaj si CPU hladnjak montirao tako da donji vent vuče vruči zrak sa grafe na hladnjak procesora?

 ne samo to već je i razmak između grafe i venta nikakav, tako da vrti grafikin i svoj vrući zrak po stražnjem dijelu kućišta, pogotovo ako gornji ventovi upuhuju zrak, rješenje promjeniti orijentaciju cpu hladnjaka da ispuhuje sa stražnje strane i još veći odmak prednjeg stakla...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

a di ce onda ic topli zrak s kartice? mozda ce se teleportirat van kucista?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Windale 6 ima problem sto am4 socket, tj montaza ide sa ventom prema dolje, a intel socket ide bocno, nemozes drugacije montirati, ugl hladnjak je ogroman i fizicki nisam mogao bocnu stranici zatvoriti nego sam treba napraviti distance i izmedu lima i stakla zalijepio gumu da zadihta zbog prasine, e sada dali je termalna pasta lose nanesena ali mislim da nije jer dam ju jednako sa tankim slojem naneo po cijelo cpu i hladnjak precizno montirao na socket.. gornji ventilatori ispuhuju zrak kao i bocni a prednji vuku zrak
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.1.2019 12:53 (Gravityri).
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo Ripper u buducem okruzenju, ceka se ploca...

Moj PC  
22 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Opa cestitam :D
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice