AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.195
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Daj neke detalje da svi zajedno tugujemo!

 

Ovo sam 2016 platio 500 i nesto kn bas u linksu. Cijene onih sa manjim latencijama ili RGB pederlukom necu ni komentirati...

Freak Show Inc.
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Baš tu memoriju i ja koristim, prije koji mj. u istom shopu bila je na cca1500hrk...

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ide cijena dole polako, bar u onom telebit ducanu (iako ne znam kakvi su). Do prije tjedan dana je g skill aegis 1x8 3000 kostao 499kn, sad je na 430kn.. vjerujem da ce ici jos dole cijena 

isto tako gledam i uzi shop, isto polagano pada cijena iste ram memorije

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 14:52 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel probao tko u praksi laptope sa 2200U R3 procesorima?

Cine se kao bolja kupnja od i3 7100U, dok mi se 2500U R5 cini kao bolja kupnja od 8130U.

 

I svi Ryzen laptopi (skoro svi) dolaze sa FullHD rezolucijom, dok kod i3 i i5 dolaze as HDReady, sto je neoprostivo.

 

Ono sto mene zanima najvise je chipset - dali djeluje dobro, ili je trom kao i stari chipseti, gdje si mogao imati i A10 procesor,

odnosno FX, ali zbog slabog chipseta i sa najboljim SSD-om se sve cinilo tromo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

Ide cijena dole polako, bar u onom telebit ducanu (iako ne znam kakvi su). Do prije tjedan dana je g skill aegis 1x8 3000 kostao 499kn, sad je na 430kn.. vjerujem da ce ici jos dole cijena 

ja u telebitu kupio r5 1600 i b350 pro4 , a kad je ryzen u pitanju svi znate da sam ja opaka referenca 

 

ok dućan, zovneš, stvarno su ok pristojni, pitaš jel imaju kod sebe, dođeš, platiš i odneseš doma

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
hahhaajaads kaže...

Ide cijena dole polako, bar u onom telebit ducanu (iako ne znam kakvi su). Do prije tjedan dana je g skill aegis 1x8 3000 kostao 499kn, sad je na 430kn.. vjerujem da ce ici jos dole cijena 

ja u telebitu kupio r5 1600 i b350 pro4 , a kad je ryzen u pitanju svi znate da sam ja opaka referenca 

 

ok dućan, zovneš, stvarno su ok pristojni, pitaš jel imaju kod sebe, dođeš, platiš i odneseš doma

 

 

 jedino kad sam pogledam na telebitu, garancija na g.skill aegis je 36mjeseci, dok recimo kod adma i ostalih je 60mjeseci 

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
lav1000 kaže...
hahhaajaads kaže...

Ide cijena dole polako, bar u onom telebit ducanu (iako ne znam kakvi su). Do prije tjedan dana je g skill aegis 1x8 3000 kostao 499kn, sad je na 430kn.. vjerujem da ce ici jos dole cijena 

ja u telebitu kupio r5 1600 i b350 pro4 , a kad je ryzen u pitanju svi znate da sam ja opaka referenca 

 

ok dućan, zovneš, stvarno su ok pristojni, pitaš jel imaju kod sebe, dođeš, platiš i odneseš doma

 

 

 jedino kad sam pogledam na telebitu, garancija na g.skill aegis je 36mjeseci, dok recimo kod adma i ostalih je 60mjeseci 

tako ti je u uziju većina artikala 24mjeseci, a ostatak gare ako je duža rješavaš sa proizvođačem

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
metallic kaže...

Daj neke detalje da svi zajedno tugujemo!

 

Ovo sam 2016 platio 500 i nesto kn bas u linksu. Cijene onih sa manjim latencijama ili RGB pederlukom necu ni komentirati...

  Ja sam ga platio 2017. skoro taman prije 2 godine eto oko 1150kn čini mi se.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lav1000 kaže...
hahhaajaads kaže...
lav1000 kaže...
hahhaajaads kaže...

Ide cijena dole polako, bar u onom telebit ducanu (iako ne znam kakvi su). Do prije tjedan dana je g skill aegis 1x8 3000 kostao 499kn, sad je na 430kn.. vjerujem da ce ici jos dole cijena 

ja u telebitu kupio r5 1600 i b350 pro4 , a kad je ryzen u pitanju svi znate da sam ja opaka referenca 

 

ok dućan, zovneš, stvarno su ok pristojni, pitaš jel imaju kod sebe, dođeš, platiš i odneseš doma

 

 

 jedino kad sam pogledam na telebitu, garancija na g.skill aegis je 36mjeseci, dok recimo kod adma i ostalih je 60mjeseci 

tako ti je u uziju većina artikala 24mjeseci, a ostatak gare ako je duža rješavaš sa proizvođačem

 dobro, ovo kod uzija sam znao.. ali nisam znao za telebit, hvala u svakom slucaju posto si taman moram ubost jos 1x8 od aegisa 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Sad sam otisao pogledati cijene memorije nakon dugo vremena. Bolje da nisam 

E sirotinjo, preplatio si RTX karticu i sada tu kukaš bezveze.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Sad sam otisao pogledati cijene memorije nakon dugo vremena. Bolje da nisam 

E sirotinjo, preplatio si RTX karticu i sada tu kukaš bezveze.

 

Preplatio? Kako tocno? Uostalom, imam 32 gige - kako ja to kukam?

Ne samo to - imam 8 giga u NUC-u (i jos 8 na stolu za novi NUC), 16 giga u laptopu djeci za minecraft. Cak mi i firewall ima 8 giga rama. Kako ja to kukam molim te?

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 16:25 (Friday).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Čitatelj kaže...

Jel probao tko u praksi laptope sa 2200U R3 procesorima?

Cine se kao bolja kupnja od i3 7100U, dok mi se 2500U R5 cini kao bolja kupnja od 8130U.

 

I svi Ryzen laptopi (skoro svi) dolaze sa FullHD rezolucijom, dok kod i3 i i5 dolaze as HDReady, sto je neoprostivo.

 

Ono sto mene zanima najvise je chipset - dali djeluje dobro, ili je trom kao i stari chipseti, gdje si mogao imati i A10 procesor,

odnosno FX, ali zbog slabog chipseta i sa najboljim SSD-om se sve cinilo tromo.

 Probao baš neki dan acera sa 2200u, sve 5 radi i sigurno je bolja kupnja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ovo "bolje da nisam" me navodi na takav zaključak. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Sad sam otisao pogledati cijene memorije nakon dugo vremena. Bolje da nisam 

E sirotinjo, preplatio si RTX karticu i sada tu kukaš bezveze.

 

Preplatio? Kako tocno? Uostalom, imam 32 gige - kako ja to kukam?

Ne samo to - imam 8 giga u NUC-u (i jos 8 na stolu za novi NUC), 16 giga u laptopu djeci za minecraft. Cak mi i firewall ima 8 giga rama. Kako ja to kukam molim te?

72gige i malo ti je, i to je kukanje samo iz pohlepe...

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 Probao baš neki dan acera sa 2200u, sve 5 radi i sigurno je bolja kupnja.

 Hvala! Budem bas u Saturno malo pogledao, dal ima koji izlozbeni za isprobat. Al uglavnom su vise high-end masine izlozene,

i od takvih "business" masina su uglavnom inteli vani.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Ovo "bolje da nisam" me navodi na takav zaključak. 

 

Pa muka mi je kad vidim da govnari drze takve cijene neopravdano. Buduci da zbog posla mogu nabavljati odredjeni hardver u otprilike pola cijene meni to nije nikako problem. Ali velikoj vecini ljudi je... i nije fer

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Ovo "bolje da nisam" me navodi na takav zaključak. 

 

Pa muka mi je kad vidim da govnari drze takve cijene neopravdano. Buduci da zbog posla mogu nabavljati odredjeni hardver u otprilike pola cijene meni to nije nikako problem. Ali velikoj vecini ljudi je... i nije fer

 Podsjećaš me na "Hrvatka" iz HPB reklame. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...

Meni je razlika nekih 5ns u aida testu ako usporedim smt on i off. Ali nisam skužio neku razliku u ostalim memory heavy testovima.

Evo sa SMT on, latencija je malo ali mjerljivo i konstantno niza, drugi testovi na netu potvrdjuju...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

 

koliko slabije? moj 960evo daje oglasavane brzine prijenosa - 3200MB/s - 1800MB/s

To su maksimalne sekvencijalne brzine i prilicno su nebitne u real world koristenju, optane je tu los u odnosu na druge jeftinije diskove pa je svejedno avion u odnosu na 970 Pro i ostale...

 

Ovo ispod je usporedba x299 i x399, ryzen ima vise nego duplo nize 4KiB Q32T1 i nize 4KiB Q1T1. Instalirani Samsungovi nvme driveri u oba slucaja...

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

evo mojih rezultata sa 960evo (500gb)+x370 - ne znam utjece li na rezultate sto mi je podjeljen na 2 particije

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 20:14 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa imam pitanje, dakle neki dan sam sastavio novi komp s ryzen 5 2400g, maticna je asrock ab350-hdv.
Ono sto me brine je da mi i cpu-z i ryzen master pokazuju 1.45V na procesoru kada je pod opterečenjem. Nisam baš neki znalac ali što nije to pre veliki napon za 3.7 Ghz?

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
kakve su temperature?
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...

evo mojih rezultata sa 960evo (500gb)+x370 - ne znam utjece li na rezultate sto mi je podjeljen na 2 particije

 Evo kak to radi na Intelu, Evo 840

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
kakve su temperature?

 U AIDA64 CPU je bio oko 52-54 a CPU Diode preko 72-73 stupnja
Sada sam u ryzen masteru stavio 1.3V i 3.7GHZ i temperatura na CPU Diode je došla do 68 ali nakon 10 minuta stability testa što je nerealno jer nikada ne radi tako dugo na 100%.
Ali mi nema logike da bi automatska voltaža bila tako visoka i bezveze dizala temperaturu
za sada vrtim stability test i cini se da je sve oke i na manjoj voltaži od automatske,

http://www.youtube.com/watch?v=BCeglioeHao&feature=feedu
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Fanu kaže...

evo mojih rezultata sa 960evo (500gb)+x370 - ne znam utjece li na rezultate sto mi je podjeljen na 2 particije

 Evo kak to radi na Intelu, Evo 840

To je mozda i bilo fora prvi put, al nakon x puta postaje glupo...

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema tu nikavih fora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nema fora a ukljucen ramdisk
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 21:03 (Patrick_cro).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svjedno čmark pokazuje super brojke, sve ostalo je nebitno.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Valentin17 kaže...
Friday kaže...

Sad sam otisao pogledati cijene memorije nakon dugo vremena. Bolje da nisam 

E sirotinjo, preplatio si RTX karticu i sada tu kukaš bezveze.

 

Preplatio? Kako tocno? Uostalom, imam 32 gige - kako ja to kukam?

Ne samo to - imam 8 giga u NUC-u (i jos 8 na stolu za novi NUC), 16 giga u laptopu djeci za minecraft. Cak mi i firewall ima 8 giga rama. Kako ja to kukam molim te?

Ti imaš dakle 72GB RAMa? Doma, lol

 

Cijene RAM-a ošle gore zbog rasta smartfona, koji imaju sve više RAM-a

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 22:06 (EricCartman).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Ti imaš dakle 72GB RAMa? Doma, lol

 

Teska vremena...

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice