AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.955
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
razbukontas kaže...

Stavio ga danas na 3.9GHz@1.3V, u prime 95 sve zasad kako stoji

Ma spustaj napon, ne moze bit toliko los cip, Zen+ bi morao moc drzat 3,9ghz sa 1.2V...

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jesam vec, citao sam prvo neki glupi clanak di preporuca 1,35 al sam brzo skuzio da je to sve previse

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
razbukontas kaže...

Stavio ga danas na 3.9GHz@1.3V, u prime 95 sve zasad kako stoji

Ma spustaj napon, ne moze bit toliko los cip, Zen+ bi morao moc drzat 3,9ghz sa 1.2V...

 Nisi valjda zaboravio da to nije intel  

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...
razbukontas kaže...

Stavio ga danas na 3.9GHz@1.3V, u prime 95 sve zasad kako stoji

Ma spustaj napon, ne moze bit toliko los cip, Zen+ bi morao moc drzat 3,9ghz sa 1.2V...

 Nisi valjda zaboravio da to nije intel  

Ovaj moj TR prve generacije drzi 3.9ghz sa 1.2V, mora moc i Zen+ jer im u prosjeku treba solidno manje napona..

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...
razbukontas kaže...

Stavio ga danas na 3.9GHz@1.3V, u prime 95 sve zasad kako stoji

Ma spustaj napon, ne moze bit toliko los cip, Zen+ bi morao moc drzat 3,9ghz sa 1.2V...

 Nisi valjda zaboravio da to nije intel  

Ovaj moj TR prve generacije drzi 3.9ghz sa 1.2V, mora moc i Zen+ jer im u prosjeku treba solidno manje napona..

 

 Meni treba 1.27V za 3.9 tako da ne mora znaciti da ce svaki raditi sa 1.2V uz 3.9ghz

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Almin94 kaže...
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...
ansha kaže...
razbukontas kaže...

Stavio ga danas na 3.9GHz@1.3V, u prime 95 sve zasad kako stoji

Ma spustaj napon, ne moze bit toliko los cip, Zen+ bi morao moc drzat 3,9ghz sa 1.2V...

 Nisi valjda zaboravio da to nije intel  

Ovaj moj TR prve generacije drzi 3.9ghz sa 1.2V, mora moc i Zen+ jer im u prosjeku treba solidno manje napona..

 

 Meni treba 1.27V za 3.9 tako da ne mora znaciti da ce svaki raditi sa 1.2V uz 3.9ghz

Da, gledam malo po netu, non-X verzije mogu naletit prilicno uzasne, losije od "starih" Ryzena...

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Et_Tu_Brute? kaže...
ansha kaže...
PlayMaker10 kaže...

Da li mi se isplati prelazak sa I7 6700 (bez k) na Ryzen 2600x s tim da bi cjenovno bio na nuli?

Za sta, igre? Ne isplati nikako, sacekaj Ryzen 2...

 Jedino u cemu je bolji 6700 je što ima manji TDP, ako ga ništa ne košta, to je no brainer.

Bolje performanse u igrama dobit nece, vec sama zajebancija rastavljanja kompa i reinstalacije windowsa je dovoljan razlog za ne ic u to. 

Vrlo brzo stize Zen 2 i hrpa novih ploca i bit ce mu zao sta se nije malo strpio. 

Za gaming je to sidegrade i nije vrijedno. Sta je najgore resale vrijednost 2600-ke i starog i7 6700 je slicna, pa ni tu ne profitira.

 

EDIT: Ispravka, cak vise u preprodaji vrijedi i7 6700. Totalno se ne isplati, cekat Zen 2...

 Rastavljanje i sastavljanje nije problem jer mi je sve namješteno, samo izvuć i stavit ploču. Kada je u pitanju, imam dobre cijene, trenutno mi uz kupnju 2600x, Aorus B450 Elite i 16GB Corsair 3000 rama ostane 500 kn. To bi me izašlo 2500 kn a svoje mogu prodat za 3000 kn, takvu ponudu imam. Isključivo me strah na AMD ići a opet s druge strane čujem dobre stari o njima.

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
PlayMaker10 kaže...

a svoje mogu prodat za 3000 kn, takvu ponudu imam.

Jao, jadan taj tko ti da 3000 kn za to tvoje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

To si stvarno nekog "specijalca" nasao ako je stvarno spreman dat 3000kn.. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

To si stvarno nekog "specijalca" nasao ako je stvarno spreman dat 3000kn.. 

 Koga briga, nisam niti tražio nikog samo mi se ponudilo, ploča nije ova koja piše u opisu tako da te komponente ne odgovaraju, ploča je Tomahawk z270, memorija Hyper X Predator kit 4x4GB.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2019 19:43 (PlayMaker10).
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
PlayMaker10 kaže...
ansha kaže...

 Rastavljanje i sastavljanje nije problem jer mi je sve namješteno, samo izvuć i stavit ploču. Kada je u pitanju, imam dobre cijene, trenutno mi uz kupnju 2600x, Aorus B450 Elite i 16GB Corsair 3000 rama ostane 500 kn. To bi me izašlo 2500 kn a svoje mogu prodat za 3000 kn, takvu ponudu imam. Isključivo me strah na AMD ići a opet s druge strane čujem dobre stari o njima.

  Ako ti to možeš izvest uz zaradu na kraju onda je to deal koji se ne propušta !! A ovo boldano, nemam što komentirati .

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...
PlayMaker10 kaže...
ansha kaže...

 Rastavljanje i sastavljanje nije problem jer mi je sve namješteno, samo izvuć i stavit ploču. Kada je u pitanju, imam dobre cijene, trenutno mi uz kupnju 2600x, Aorus B450 Elite i 16GB Corsair 3000 rama ostane 500 kn. To bi me izašlo 2500 kn a svoje mogu prodat za 3000 kn, takvu ponudu imam. Isključivo me strah na AMD ići a opet s druge strane čujem dobre stari o njima.

  Ako ti to možeš izvest uz zaradu na kraju onda je to deal koji se ne propušta !! A ovo boldano, nemam što komentirati .

 Evo ja sam ušo u AMD, gotovo je... samo strah je ostao.. crvena desna ruka, lijeva ruka tame. Crveni je došo po svoje...




15 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo ja složio Threadripper konfiguraciju. Zahvaljujem kolegi Valentinu17 na pomoći. Uzeo sam 1950x Cpu, ploču Asus zenith extreme, trident z rgb cl14 3200 32gb quad memoriju, samsung 970 pro m2 512gb, noctua u14s tr4 sp3 hladnjak, seasonic focus gold 850 plus.

 

Stavio sam dodatne slike u temu, ako koga zanima https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=359&jumpto=5857062&sort=asc&view=flat

 

Uglavnom stroj radi ko metak :)

Moj PC  
19 0 hvala 3
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gdje si dao radit ove plasyike za ventove?

razorblade
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
crash11 kaže...

Evo ja složio Threadripper konfiguraciju. Zahvaljujem kolegi Valentinu17 na pomoći. Uzeo sam 1950x Cpu, ploču Asus zenith extreme, trident z rgb cl14 3200 32gb quad memoriju, samsung 970 pro m2 512gb, noctua u14s tr4 sp3 hladnjak, seasonic focus gold 850 plus.

 

Stavio sam dodatne slike u temu, ako koga zanima https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=359&jumpto=5857062&sort=asc&view=flat

 

Uglavnom stroj radi ko metak :)

Super, jos jedan Dretvosjek :)

Ajde javi rezultate kad pocnes clockat!

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kontam uzeti neku plocu za 7nm ryzen da ima dobar VRM and all that, kad na mindfactory upecam ovo za 40eur 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
chaselol kaže...

Kontam uzeti neku plocu za 7nm ryzen da ima dobar VRM and all that, kad na mindfactory upecam ovo za 40eur 

To je bulk ploca, bez kutije i popratne opreme. Ne znam koliko garancija uopce traje...

 

Al opet, za 40€ je super kupnja...

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.2.2019 17:33 (ansha).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Svi ti dodaci su mi nepotrebni, i/o shield backplate nadam se da dolazi spojen ako ne ebay 5$

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupih Ryzen-a  2600, B450 Tomahawk.... komponente su pod Moj PC
Nisam još krenuo u sastavljanje, pa bih trebao neki cooler, da uopće ne stavljam ovaj stock Stealth.

klik

 

Jeli ovo dovoljno za 4GHz :D, ili su i ove jeftinije varijante koje su navedene ranije ok?
Prihvatam i preporuke drugih modela.

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dovoljno je ako je "normalan" primjerak CPU-a, al kod non-X varijanti te moze potrefit smece koje trazi hrpu napona i za 3.9ghz, kao sta smo imali slucajeve sa 2700 i 2600 ryzenima...

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nikako da ti taktovi novih procesora izadu na vidjelo, ajmo Amd mozes ti to ocemo onaj primjerak na 5+ghz😄😎💣lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...
Nikako da ti taktovi novih procesora izadu na vidjelo, ajmo Amd mozes ti to ocemo onaj primjerak na 5+ghz😄😎💣lp

HAHA, bojiš se da bi onda morao kupiti, tj. probati?

 

Ajde kolega, ako uhvate 5GHz uzmeš proc, moraš prihvatit izazov!

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
true_blue kaže...

Kupih Ryzen-a  2600, B450 Tomahawk.... komponente su pod Moj PC
Nisam još krenuo u sastavljanje, pa bih trebao neki cooler, da uopće ne stavljam ovaj stock Stealth.

klik

 

Jeli ovo dovoljno za 4GHz :D, ili su i ove jeftinije varijante koje su navedene ranije ok?
Prihvatam i preporuke drugih modela.

 imam obicni freezer 33,procesor na 4.0 1.25V,battlefield 5 procesor od 52-55C. a tako i u drugim igrama.

ja zadovoljan

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2019 17:43 (mersimh).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vidim da je 2600X cak par kuna jeftiniji od obicnog 2600, puno bolji izbor jer te ne moze dopast teski drlog od primjerka...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...
Stjepanj kaže...
Nikako da ti taktovi novih procesora izadu na vidjelo, ajmo Amd mozes ti to ocemo onaj primjerak na 5+ghz😄😎💣lp

HAHA, bojiš se da bi onda morao kupiti, tj. probati?

 

Ajde kolega, ako uhvate 5GHz uzmeš proc, moraš prihvatit izazov!

 Uzimam ga odmah, zar sumnjaslp

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma kupuj, Riza je zakon 

 

Evo ovaj moj je do sad najvisu temperaturu od 41°C zabiljezio u gamingu, da nije graficka u istom loop-u bilo bi ~36°C. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
crash11 kaže...

Evo ja složio Threadripper konfiguraciju. Zahvaljujem kolegi Valentinu17 na pomoći. Uzeo sam 1950x Cpu, ploču Asus zenith extreme, trident z rgb cl14 3200 32gb quad memoriju, samsung 970 pro m2 512gb, noctua u14s tr4 sp3 hladnjak, seasonic focus gold 850 plus.

 

Stavio sam dodatne slike u temu, ako koga zanima https://www.bug.hr/forum/topic/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/299.aspx?page=359&jumpto=5857062&sort=asc&view=flat

 

Uglavnom stroj radi ko metak :)

Super, jos jedan Dretvosjek :)

Ajde javi rezultate kad pocnes clockat!

 Evo jučer malo probavao. 4.0Ghz sa 1.375v, temperature u idle oko 33-35C (potrošnja oko 55W) (ventovi na oko 250-350rpm), u loadu oko 59C (potrošnja oko 280W) (ventovni na oko 550-600rpm).

 

Cinebech score 3409

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To si u Cinebechu testirao load? Ajde stavi prime 26.6 da vrti small fft test jedno 20 minuta. To bi trebalo VRM ugrijat preko 100°C ako sve radi kako treba ;)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice