AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.409
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
itomic009 kaže...

 A ha . A vidi onda malo i dobro. Trebalo bi bit ok. Eventualno da se poigraš s optimizacijom napona i undervolt s nekih recimo 3.6 Ghz i dobar si .

 ma nisam ništa dirao to je sve na auto u biosu osim rama,napon pleše stalno od 1.2v do 1.4v ako je core temp točan i clock sa 3.7 na 4.1

 Po defaultu  ti proc radi na 3.7 konstantnih prilikom većih zadataka tipa gaming, eventualno se jedna ili dvije jezgre  popnu na 4.0 ali vrlo kratko u nekim idelanim uvjetima tako da ti u gamingu taj boost bude neprimjetan,a možeš ga slobodno udervoltat, meni na 3.9 radi stabilno sa naponom od 1.2875 v, ali ako si zadovljan ili ako nisi siguran u igranje s clockom i voltažom onda ostavi ovako i deri :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2019 10:56 (lobotomac90).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lobotomac90 kaže...
dejo74 kaže...
itomic009 kaže...

 A ha . A vidi onda malo i dobro. Trebalo bi bit ok. Eventualno da se poigraš s optimizacijom napona i undervolt s nekih recimo 3.6 Ghz i dobar si .

 ma nisam ništa dirao to je sve na auto u biosu osim rama,napon pleše stalno od 1.2v do 1.4v ako je core temp točan i clock sa 3.7 na 4.1

 Po defaultu  ti proc radi na 3.7 konstantnih prilikom većih zadataka tipa gaming, eventualno se jedna ili dvije jezgre  popnu na 4.0 ali vrlo kratko u nekim idelanim uvjetima tako da ti u gamingu taj boost bude neprimjetan,a možeš ga slobodno udervoltat, meni na 3.9 radi stabilno sa naponom od 1.2875 v, ali ako si zadovljan ili ako nisi siguran u igranje s clockom i voltažom onda ostavi ovako i deri :D

 

koliko su ti manje temperature sa undervoltom ? meni na 2700X nema razlike izmedju auto voltaze i -0.1V (ne mogu vise od toga undervoltat) - mozda 1C manje u loadu

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na defaultu ga nisam probao undervoltati, stavio sam na 3.9 odmah i našao ga stabilnog na 1.2875, ispod toga mi se ruši u primeu, temperature prilikom gaminga su non stop ispod 70, najčešće oko 65,idle oko 30, hlađen freezerom 33.

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zipa ovo

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mirzet1976 kaže...

Zipa ovo

 

Iako mi je AMD draži od plavih i zelenih, moram reći da po meni lik lupa gluposti. Cloud gaming je još daleko, sve što je naveo su super najbolji scenariji, a on priča da je to šah-mat za AMD već sad. wtf? 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Polako...nebu to preko noći. Google treba shvatiti ozbiljno, tj. ne treba ih podcijeniti. AMD se zbilja potencijalno ubacio u najbolji gaming biznis ikada. Ono kaj će držati platfome su ekskluzive , a sve manje hardver.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Polako...nebu to preko noći. Google treba shvatiti ozbiljno, tj. ne treba ih podcijeniti. AMD se zbilja potencijalno ubacio u najbolji gaming biznis ikada. Ono kaj će držati platfome su ekskluzive , a sve manje hardver.

Nisam rekao da neće s toga ništa biti, nego da ovaj gospodin priča kao da je to "done deal". Cloud gaming je budućnost, samo pitanje da li za 5 ili 10 godina, ako i tad, jer prvo se treba širokim masama osigurati pristojna veza da bi to uopće imalo smisla. A do tada se još svašta stigne promjeniti, Google do tad stigne napucati AMD i uzeti Intel ili Nvidiu, ali čiča nama priča kako je AMD osigurao dominaciju u sljedećim godinama. Ne pratim taj YT kanal pa ne znam, ali čovjek mi se čini kao HC AMD fanboy.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
XXX kaže...

Polako...nebu to preko noći. Google treba shvatiti ozbiljno, tj. ne treba ih podcijeniti. AMD se zbilja potencijalno ubacio u najbolji gaming biznis ikada. Ono kaj će držati platfome su ekskluzive , a sve manje hardver.

Nisam rekao da neće s toga ništa biti, nego da ovaj gospodin priča kao da je to "done deal". Cloud gaming je budućnost, samo pitanje da li za 5 ili 10 godina, ako i tad, jer prvo se treba širokim masama osigurati pristojna veza da bi to uopće imalo smisla. A do tada se još svašta stigne promjeniti, Google do tad stigne napucati AMD i uzeti Intel ili Nvidiu, ali čiča nama priča kako je AMD osigurao dominaciju u sljedećim godinama. Ne pratim taj YT kanal pa ne znam, ali čovjek mi se čini kao HC AMD fanboy.

 Ne znam u kojem omjeru to smatraš pod budućnost, jer stvar samo kaj nije krenula i sigurno će trebati solidan broj servera. Na tim serverima su trenutno Inteli ali gore idu profi AMD grafe a siguran sam da će te Intele mijenjati sa Ryzenima na 7 nm.

Znaći po pitanju AMD-a posao je sigurno zaključen i slijedi realizacija...a sad kada će i da li će cloud gaming u popunosti zamjeniti današnji gaming nije presudna stvar, sigurno da imaju računicu. I nvidija se baca u taj posao i računaju na milione korisnika na APU-ima i sl. slabim mašinama.

 

Škot analizirao

 

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Ne znam u kojem omjeru to smatraš pod budućnost, jer stvar samo kaj nije krenula i sigurno će trebati solidan broj servera. Na tim serverima su trenutno Inteli ali gore idu profi AMD grafe a siguran sam da će te Intele mijenjati sa Ryzenima na 7 nm.

Znaći po pitanju AMD-a posao je sigurno zaključen i slijedi realizacija...a sad kada će i da li će cloud gaming u popunosti zamjeniti današnji gaming nije presudna stvar, sigurno da imaju računicu. I nvidija se baca u taj posao i računaju na milione korisnika na APU-ima i sl. slabim mašinama.

 

Škot analizirao

 

 

 

S tim je ista stvar kao i s fizičkom i digitalnom prodajom igara danas. Digitalna prodaja je odavno krenula, no i dalje fizičke kopije zauzimaju velik dio ukupno prodanih primjeraka. Ja gotovo sve kaj kupujem za PS4, kupujem u fizičkom obliku...Jer digitalne kopije se mnogo teže preprodaju, i kad se preprodaju to je za puno manje para, dakle samo gubiš novce. Kad počne konačno ta Stadia pitanje koliko će imati korisnika, a time i samih servera, a time i pitanje koliko će AMD svojeg hardvera prodati. A sve to zavisi prvenstveno o internetskoj vezi u svijetu. Pogledaj samo nas u 'rvackoj, kaj bum ja sa tom Stadiom? Veza mi je za kurac i kad radi normalno punom brzinom, a eto baš u zadnjih 7 dana, 3 dana imam problema s netom, gdje je brzina pala za 80%, a dio vremena sam bio bez neta i telefona skroz.

 

Opet ponavljam, kad tad ćemo svi biti na cloud gamingu, a to ovisi o nečemu na što AMD i Google ne mogu utjecati. A čiča čiji je video postan je zabrijao da do kraja godine Intel i Nvidija zatvaraju kompanije, jer AMD počinje apsolutnom dominacijom.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Promster kaže...
XXX kaže...

 Ne znam u kojem omjeru to smatraš pod budućnost, jer stvar samo kaj nije krenula i sigurno će trebati solidan broj servera. Na tim serverima su trenutno Inteli ali gore idu profi AMD grafe a siguran sam da će te Intele mijenjati sa Ryzenima na 7 nm.

Znaći po pitanju AMD-a posao je sigurno zaključen i slijedi realizacija...a sad kada će i da li će cloud gaming u popunosti zamjeniti današnji gaming nije presudna stvar, sigurno da imaju računicu. I nvidija se baca u taj posao i računaju na milione korisnika na APU-ima i sl. slabim mašinama.

 

Škot analizirao

 

 

 

S tim je ista stvar kao i s fizičkom i digitalnom prodajom igara danas. Digitalna prodaja je odavno krenula, no i dalje fizičke kopije zauzimaju velik dio ukupno prodanih primjeraka. Ja gotovo sve kaj kupujem za PS4, kupujem u fizičkom obliku...Jer digitalne kopije se mnogo teže preprodaju, i kad se preprodaju to je za puno manje para, dakle samo gubiš novce. Kad počne konačno ta Stadia pitanje koliko će imati korisnika, a time i samih servera, a time i pitanje koliko će AMD svojeg hardvera prodati. A sve to zavisi prvenstveno o internetskoj vezi u svijetu. Pogledaj samo nas u 'rvackoj, kaj bum ja sa tom Stadiom? Veza mi je za kurac i kad radi normalno punom brzinom, a eto baš u zadnjih 7 dana, 3 dana imam problema s netom, gdje je brzina pala za 80%, a dio vremena sam bio bez neta i telefona skroz.

 

Opet ponavljam, kad tad ćemo svi biti na cloud gamingu, a to ovisi o nečemu na što AMD i Google ne mogu utjecati. A čiča čiji je video postan je zabrijao da do kraja godine Intel i Nvidija zatvaraju kompanije, jer AMD počinje apsolutnom dominacijom.

To je sigurno pretjerao.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 12:53 (XXX).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

 Ne znam u kojem omjeru to smatraš pod budućnost, jer stvar samo kaj nije krenula i sigurno će trebati solidan broj servera. Na tim serverima su trenutno Inteli ali gore idu profi AMD grafe a siguran sam da će te Intele mijenjati sa Ryzenima na 7 nm.

Znaći po pitanju AMD-a posao je sigurno zaključen i slijedi realizacija...a sad kada će i da li će cloud gaming u popunosti zamjeniti današnji gaming nije presudna stvar, sigurno da imaju računicu. I nvidija se baca u taj posao i računaju na milione korisnika na APU-ima i sl. slabim mašinama.

 

Škot analizirao

 

 

 

Ne može se Nevidija sa Googlom takmičit, jer zelenaši nemaju ogromne Serverske infrastrukture i realno nikad je neče niti imat.

 

Zelenaši su več popušili, ali toga nisu niti svjesni otprilike kao i Intel na mobilnom Pametnajkovič tržištu.Kod Nevidije če padat šefovske glave kao kiša, samo je pitanje vremena eto sat več odbrojava.Kad Jensen dobije otkaz(to je 1000% sigurno), ima sreče samo nazove rođakinju Lisu u AMD i eto može bit šef AMD GPU odjela.

 

Intel je u juriš na Pametnjakovič  tržište potrošil 10 milijardi dolara, i na kraju su vidili da je zid preveliki pa odustali fučkaj ga sad. Intel je silom probal sa jeftikaner Atomima konkurirat ARM procovima, koji su trošili dvostruko manje energije.Halo jel ima koga doma, trajnje baterije na mobovima i Atomi a jezuš kristuš.Tak to ispadne kad firmu vode budale, ili ajmo i mi uletit na Pametnjakovič tržište ipak smo mi Intel.

 

Eto zelenaši su nedavno potrošili 7 milijardi dolara, "pa se mogu pofalit da su potukli Intel i Mikrosoftiče u toj kupovnoj borbi".

 

https://techcrunch.com/2019/03/11/nvidia-to-buy-supercomputer-chipmaker-mellanox-for-6-9b-beating-intel-in-a-bidding-war/

 

Kupovima Mellanox-a ili borba za njega, to je sve vezano za Cloud Computing i servere itd.Dakle Nevidja je iskeširala kamion love, ali kaj to vrjedi kad to nisu serveri nego tehnologija vezana za servere itd.Google ne treba ništ akupovat, oni veliku serversku infrastrukturu imaju isto kao i Mikrosoftiči.

 

Google vs Nevidija, to je onako kao da se seoski paradni Bik/velika muda ide zakačit sa Crnim nosorogom.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2019 15:40 (rambox).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pale cijene opet

 

(G)jokaCRO ingame
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 8:43 (red_bull).
Moj PC  
11 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Pale cijene opet

 

 Dok AMD snizava cijene, Intel povecava 

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...
red_bull kaže...

Pale cijene opet

 

 Dok AMD snizava cijene, Intel povecava 

 Do izlaska rize2 da zarade nešto.Poslije im snižavanje neče pomoć.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 10:32 (dery).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
Shockwave kaže...
red_bull kaže...

Pale cijene opet

 

 Dok AMD snizava cijene, Intel povecava 

 Do izlaska rize2 da zarade nešto.Poslije im snižavanje neče pomoć.

Ma na trzistu procesora je odlicna situacija, problem su grafe gdje je AMD u debelo najgoroj poziciji u svojoj povijesti, past ce ispod 10% udjela...

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Pale cijene opet

 

Čiščenje zaliha starih procova, ali Stevo se malo zaigral pa R5 2600 več je nekoliko puta bio na Amazon ili Newegg akciji za 160$. Tu je i Američki Mikrocenter, koji od početka 2019 prodaje zelenaša za 160$ vs i5 8400 za 200$.

 

https://www.microcenter.com/product/505628/amd-ryzen-5-2600-34ghz-6-core-am4-boxed-processor-with-wraith-stealth-cooler

 

https://www.microcenter.com/product/486090/core-i5-8400-coffee-lake-28-ghz-lga-1151-boxed-processor

 

Zelenaš je najprodavaniji AMD proc, a štafetu če brzo preuzet najeftiniji Ryzen 2 6/12 za okvirno 130-150$.Ne neče bit 100$, dakle bit če ipak malo preskup kad se usporedi sa Intel jeftinočom.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
red_bull kaže...

Pale cijene opet

 

Čiščenje zaliha starih procova, ali Stevo se malo zaigral pa R5 2600 več je nekoliko puta bio na Amazon ili Newegg akciji za 160$. Tu je i Američki Mikrocenter, koji od početka 2019 prodaje zelenaša za 160$ vs i5 8400 za 200$.

 

https://www.microcenter.com/product/505628/amd-ryzen-5-2600-34ghz-6-core-am4-boxed-processor-with-wraith-stealth-cooler

 

https://www.microcenter.com/product/486090/core-i5-8400-coffee-lake-28-ghz-lga-1151-boxed-processor

 

Zelenaš je najprodavaniji AMD proc, a štafetu če brzo preuzet najeftiniji Ryzen 2 6/12 za okvirno 130-150$.Ne neče bit 100$, dakle bit če ipak malo preskup kad se usporedi sa Intel jeftinočom.

 

 

 Nazalost danas nisam mogao linkat jel nisam bio doma nego na putu, ali ujutro oko 6 sati je r5 2600 bio 119€ na mindfactoryu, sad je 136 sto je isto tak dobra cijena (+ dobijete division 2 uz njega)

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 15:42 (hahhaajaads).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

A kolko ce tek biti dobar Ryzen 3000 :O Ali ovo je dobra stvar za nekog ko ima klince ili 2. komp pa kupi sebi, a 2600 kasnije da njima ili za server. Mislim da se vise isplati cekati novi Ryzen, novi za tipa 120 eura bi trebao biti bolji od 2600.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 15:48 (The_Fichek).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se nebi previše nadao kikiriki cijenama, novi proces visoka potražnja odradili budu svoje..

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ak bu najjeftiniji 6/12 i npr. max 4Ghz s IPC napredkom bi trebao biti bolji od 2600. Posto je ponuda tako sarolika, tj. imaju hrpu proceva u ponudi, logicno da bu najjeftiniji blizu 100 eura/dolara, mozda 120 u pocetku, u najgorem slucaju 150 i opet se i u tom slucaju isplati cekati.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Ak bu najjeftiniji 6/12 i npr. max 4Ghz s IPC napredkom bi trebao biti bolji od 2600. Posto je ponuda tako sarolika, tj. imaju hrpu proceva u ponudi, logicno da bu najjeftiniji blizu 100 eura/dolara, mozda 120 u pocetku, u najgorem slucaju 150 i opet se i u tom slucaju isplati cekati.

Jednostavno nema nikakve logike u tim cijenama a i da budu takve nemamo se cemu veselit jer ce to znacit da ce razocarat performansama... Sigurno nece ici jeftino prodavat nesto sta se moze prodat dosta skuplje...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ti prvi nećeš uzet amd ako nije 4x jeftinij od intela za iste performanse tako da...
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
The_Fichek kaže...
Ak bu najjeftiniji 6/12 i npr. max 4Ghz s IPC napredkom bi trebao biti bolji od 2600. Posto je ponuda tako sarolika, tj. imaju hrpu proceva u ponudi, logicno da bu najjeftiniji blizu 100 eura/dolara, mozda 120 u pocetku, u najgorem slucaju 150 i opet se i u tom slucaju isplati cekati.

Jednostavno nema nikakve logike u tim cijenama a i da budu takve nemamo se cemu veselit jer ce to znacit da ce razocarat performansama... Sigurno nece ici jeftino prodavat nesto sta se moze prodat dosta skuplje...

Da, zvuče predobro, ali slično je bilo i u 12/2016. kad su rijetki vjerovali da ćemo dobit 8/16 proc ispod $500, pa je na kraju ispao i 1700 za $329.

Generalno, već godinama prodaja PCa opada pa mi nije logično da će se kockati sa prevelikim cijenama. Da 12/24 i potencijalni 16/32 budu i nešto skuplji od aktulanih R7, opet će biti povoljna kupnja jer su jeftine ploče.

 

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ti prvi nećeš uzet amd ako nije 4x jeftinij od intela za iste performanse tako da...

Ja kupujem bolju priliku, da se onaj 7920x na oglasima pojavio 20 dana ranije, uzeo bi njega.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
red_bull kaže...

Ja se nebi previše nadao kikiriki cijenama, novi proces visoka potražnja odradili budu svoje..

150$ nije kikiriki cijena, dakle najeftiniji 6/12 Ryzen 2 to je i više nego realno. Imaj u vidu da je AMD izabrao najefitniju varijantu, i opet napomena AMD CPU dizajn je znatno jeftiniji od Intel kombinacije.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

 

Intel neče/ne može prodavat 6/12 za 150$, neče danas a bogami niti bilo kad u budučnosti.

 

Microcenter je nedavno prodaval R5 1600 za 100$, šta bi ti još htio nešto bolje a gdje to na Plutonu.

 

Dakle Ryzen 2 najeftiniji 6/12 za 150$, ili R5 1600 za 100$ sori ali ja i večina kupaca bi izabrali žutanjaka.

 

https://www.amazon.com/Crucial-MX500-250GB-NAND-Internal/dp/B0764WCXCV/ref=sr_1_2?keywords=Crucial+MX500+250GB&qid=1553535025&s=gateway&sr=8-2

The_Fichek kaže...
Ak bu najjeftiniji 6/12 i npr. max 4Ghz s IPC napredkom bi trebao biti bolji od R5 2600. Posto je ponuda tako sarolika, tj. imaju hrpu proceva u ponudi, logicno da bu najjeftiniji blizu 100 eura/dolara, mozda 120 u pocetku, u najgorem slucaju 150 i opet se i u tom slucaju isplati cekati.

 Ma jok najeftiniji 6/12 Ryzen 2, on če imat identičnu CPU ili čak malo nižu stock CPU frekvenciju vs zelenaš.Ali opet žutanjak če bit brži proc, ili imaj u vidu najefitniji 6/12 ili najskuplji 6/12 to je bitno.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakva je situacija što se tiče HPET-a i Ryzena ? Je li ga bolje držati uključenog ili isključenog ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
big smoke kaže...

Kakva je situacija što se tiče HPET-a i Ryzena ? Je li ga bolje držati uključenog ili isključenog ?

Ostavi sve po defaultu...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
osim ako nema problema s latencijama?
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
osim ako nema problema s latencijama?

A onda se moze igrat al ne vjerujem da moze ista dobit. Nisam dirao HPET postavke ni na Asus-ovoj ploci sa 1700 ni na X399 MSI ploci, nikakvih problema s latencijama...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice