AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.651
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta nije došao već davno windows fix za taj HPET?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

Šta nije došao već davno windows fix za taj HPET?

 je, ali za intel procesore, amd-u nije nista smetao HPET

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

može neki savjet za cool and quiet za ryzen jel se gubi što ili dobiva ako je off?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

rambox

Zakaj nebi prodavali najjeftiniji Ryzen 3300 6/12 za 100 ili npr. 120 dolara. Znas li kolko njima treba da proizvedu proc, nista, par dolara, ak i tolko. Masovna proizvodnja, ogroman profit, velis i sam CPU dizajn jeftiniji, marza manja od Intela. Makar i 150 dolara je oke, ali koliko ce onda kostati 3300X i 3300G s grafom. Bas zbog toga mislim da bu najjeftiniji blize 100 dolara, nego 150, npr. 120.. a npr. 3300G ili 3300X 150 dolara, dok bi za 200 dolara trebao ici 3600, nadam se ne preko toga. Bas me zanima kolki ce realno biti napredak 8/16 vs 6/12 u igrama na istom clocku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 23:43 (The_Fichek).
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ja ipak mislim da će na kraju biti kao i s grafickama (veliko razočaranje...).
Bit će skok u performansama, ali toliko % će poskupiti...

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja niti ne znam sto ocekujete... Cak i 4/8 ryzeni prve generacije su itekako dovoljni za vecinu poslova, pa i igranje u 1080p/60. Doduse, AMD ih je maknuo iz ponude pa sada dila 6/12.

AMD je jednostavno pretjerao. Omogucio je kvalitetu u jeftinjariji. Sada je red da se uzdigne i da pocne kao i Intel. Da malo korake naplacuje suhim zlatom. Mislim, kada vec ljudi ocekuju svu silu cudesa za malo para.

 

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci, ak nisi kapitalisticki ultra židov od firme, si pretjerao? Imaju oni ogroman profit i bez da budu pohlepni ko Intel. Btw. kaj nije filozofija AMDa oduvijek bila best buy, ulozeno/dobiveno..

 

Mislim da posto vecina slaze gaming konfiguracije gdje got se okrenuo, bio Bug ili neki drugi forum, se ocekuje da napokon dostignu Intela u tom segmentu, a u svemu ostalome su dovoljno dobri kaj se tice CPUa, ali ako moze bolje zasto ne. Znaci ocekuje se dodatni IPC napredak i porast clocka da nemoras ici preko 1.35V, a broj jezgara kaj se mene tice slobodno mogu ostavit kak je dosad bilo, al ak imaju jezgri na bacanje zasto ne.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 1:11 (The_Fichek).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moguće je da će praviti 4c/8 t kad već prave 2c/4t...

Jbt, oduljilo se ovo čekanje Riže dvice...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Znaci, ak nisi kapitalisticki ultra židov od firme, si pretjerao? Imaju oni ogroman profit i bez da budu pohlepni ko Intel. Btw. kaj nije filozofija AMDa oduvijek bila best buy, ulozeno/dobiveno..

Post ti je na razini vrtica al bar vrijedja židove...

 

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kak veli Friday 

mali mi je ali smrdi

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ansha

Neznam kak drugacije rijecima izrazit firmu koja ima profit prek 1000000%, slicno kao firme koje providaju Internet, a nema tog boga koji bi ih natjero da malo spuste cijene..

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 12:47 (The_Fichek).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Datum izlaska novih Ryzenčeka ? 5.0ghz da ili ne barem na jednoj jeygri od 32 ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

ansha

Neznam kak drugacije rijecima izrazit firmu koja ima profit prek 1000000%, slicno kao firme koje providaju Internet, a nema tog boga koji bi ih natjero da malo spuste cijene..

Jel ti stvarno imas tli godine ili sta ako mislis da u AMD-u ne formiraju cijene na nacin da maksimiziraju dobit? 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Valja se nadat, a za dobit i AMDa i Intela me boli tuki. Makar, da i Ryzen 3300 bude 150 dolara ce bit oke, al po meni ce se cijene u tom nizem-srednjem rangu formirat s obzirom na rast IPC-a i clocka jer su svi ludi za gamingom.. Sad, kolki ce taj porast biti zivi bili pa vidjeli.

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

rambox

Zakaj nebi prodavali najjeftiniji Ryzen 3300 6/12 za 100 ili npr. 120 dolara. Znas li kolko njima treba da proizvedu proc, nista, par dolara, ak i tolko. Masovna proizvodnja, ogroman profit, velis i sam CPU dizajn jeftiniji, marza manja od Intela. Makar i 150 dolara je oke, ali koliko ce onda kostati 3300X i 3300G s grafom. Bas zbog toga mislim da bu najjeftiniji blize 100 dolara, nego 150, npr. 120.. a npr. 3300G ili 3300X 150 dolara, dok bi za 200 dolara trebao ici 3600, nadam se ne preko toga. Bas me zanima kolki ce realno biti napredak 8/16 vs 6/12 u igrama na istom clocku.

Mogli bi ali neče,jer za to nema potrebe ili radi konkurencije koja ne može odgovorit istom cijenom ili ponudom.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

 

O čemu mi o lanjskom snjegu, pa pogledaj trenutno situaciju ili ono kaj vidiš na MindFactory to je prodajni trend bilo gdje u EU ili Americi itd.Švabe nisu Klingonci ili čudaci, ili svi kupci imaju internet+informacije i sasvim logično kaj se najviše kupuje.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=197&jumpto=5689361&sort=asc&view=flat

 

Zakaj bi AMD Ryzen 2 6/12 prodaval za 100$,pa eto sad moš kupit R5 2600 za oko 150$ ili eura.Gdje je znatno skuplja Intel 6/6 konkurencija na 9600 prodanih komada, u odnosu na 36 000 prodanih komada kod zelenaša.

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-5-2600-6x-3-40GHz-So-AM4-BOX_1233732.html

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/Intel-Core-i5-8400-6x-2-80GHz-So-1151-BOX_1199331.html

 

Budi sretan ili skači od sreče kao klokan, pa eto danas moš kupit AMD 6/12 proc za 150$.Pohlepa je globalno gadan problem, pa ljudi izgleda još uvijek nisu svjesni činjenice da 6/12 proc košta tolko kolko i košta.

 

Kud češ jeftinije fučkaj ga, prisjeti se da je Intel još prije par godina 4/8 procove prodaval za 300$.Točnije i dalje ih prodaje za tolko love, nema popusta pa makar zalihe procova istrunu a hoče sigurno nema im spasa.

 

https://www.amazon.com/Intel-Unlocked-Skylake-Processor-BX80662I76700K/dp/B012M8LXQW

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 15:35 (rambox).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Oke, uvjerili ste me. Moracu sretan kao klokan poceti stediti 50-100 eura vise do 7. mjeseca, fuckaj ga :D Ajde da se i AMDu posteno napuni kasica, mozda prije izbace Navi ili nesto trece.

 

Da, ovo sa cijenama starih i7 i i5 je smjesno, a jos smjesnije kaj se na to pozivaju oni koji prodaju na Njuskalu. Da sam ulovio neki i7-6700K ili i7-7700K po normalnoj cijeni nebi ni prodavao Z170 maticnu i cekao Zen2..

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 14:50 (The_Fichek).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kakve god budu cijene novih ryzena neće biti gore od Intelovih jer Intel doslovno sere po nama već dugo godina bez pauze, a osim cijena bi trebali dobiti i bolje performanse od svega što se nudi iz oba tabora.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
8 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Oke, uvjerili ste me

Imao si mrak ploču, mogao si čekati izlazak Ryzena i onda uloviti i7 7700k za male novce na Njuškalu, ne mogu dovijeka držati ovakve cijene.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fuckaj ga, kak bi Rambox rekao :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 17:48 (The_Fichek).
11 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uz cijene i performanse Ryzen+ refresha, ne kuzim ekipu koja pati cekajuci ZEN2...

 

Osim onih s turbo pilama i zahtjevima.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Datum izlaska novih Ryzenčeka ? 5.0ghz da ili ne barem na jednoj jeygri od 32 ?

Spominje se datum izlaska 7.7. ali nije potvrđeno, i za Navi i za Ryzene 3000.

S tim da je taj Navi i dalje samo iteracija GCN-a ali na 7nm, dakle još niš od nove arhitekture od AMD-a

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa večinom se i raspravlja o high-end segmentu, iako su i ryzen refresh dovoljni za sve - gaming wise i šire.

Da, čekamo Ryzen 2 i nadamo se upiknut nešto savršeno za siću, shvaćajući negdje duboko u sebi da ne bu zaista besplatno, ali u nadi je spas.

 

Ako mogu piknut nešto u razini i9 9900k + za 250€ (Ryzen 5 3600 x) to je već dovoljno dobar razlog da trenutno ništa ne kupujem. Ako je zaista istinito to što se predviđa i da im taj "mid/mainstream" procesor ždere najbolje što intel ima za doručak (tu su negdje u performansama, ali u cijeni za isto...), a da imaju još i 7 i 9 seriju do 12/24 odnosno 16/32 cora u consumer desktop PC-u - dođe mi razmislit dat 100€ više za 12/24 i mozak bajbaj do daljnjega hoću li moć igrat i surfat i stremat film ženi na TV paralelno i što mi još padne na pamet - a i dalje ispod cijene intela i sa nižim temperaturama.

 

Da... trenutni Ryzen 5 2500(x) je savim dovoljan za sve igre, i u bilo čemu iznad 1080p maltene egal bilo kojem intelu, ali za 4-5 mjeseci za iste pare dobiš bolje... ne žuri se nekima od nas. Da ne velim da su i konzole konačno najavljene sa konkretnim hardverom (u smislu puno RAMa, brzi diskovi, 8/16 CPU...).

 

Navi će kasnit, koliko nitko ne zna, možda već u 8. mjesecu za "back to school", možda tek oko Božića, "jače" navi i dalje guraju u Q1/Q2 2020. po predviđanjima.

 

Ja nisam siguran kako kupovat, jer nitko nema kristalnu kuglu, i svak ima svoju teoriju, puno ljudi priča "kupuj što ima trenutno za pare kojima raspolažeš, uvijek ima "next big thing" iza ugla, moš tako dovijeka čekat", ali osobno bi si jaja odgrizo da kupim nešto u travnju i shvatim da sam za iste ili slične pare mogao dobit duplo 3 mjeseca kasnije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

Datum izlaska novih Ryzenčeka ? 5.0ghz da ili ne barem na jednoj jeygri od 32 ?

 ako nije min 5ghz to nije procesor, fuj to

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Uz cijene i performanse Ryzen+ refresha, ne kuzim ekipu koja pati cekajuci ZEN2...

Valja odmorit malo od igrica, posvetit se Bugu i drugim stvarima..

 

Btw. je li se netko igrao s Thaiphoon i DRAM Calculatorom za Ryzen:

Isprobao neko s Ryzenom, npr. s 3000Mhz ili nekom peasant memorijom?

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 11:46 (The_Fichek).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hej, imaš pravo, samo radi kako tebi odgovara.

 

Recimo moj pristup nekako je postao samo plug&play, nemam volje više za bench, test i tuning.

Sad rađe potrošim više pa sam miran, a moj RAM radi na 3000 od prvog trena, pa nema znatiželje.

 

Komp je zasad i preko mojih potreba močan, tako da samo gaming+surf+muzika!

 

Samo zaje8ancija.

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Može mi neko odgovoriti za ryzen i cool and quiet funkciju dali da držim on ili off koji su benefiti ili nisu ? hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

metallic

Mozes bezbolno tune memoriju s ova 2 programa, ako ti ikad zafali snage.. Subtimings igraju mozda i vecu ulogu od clocka. Ja mislio ljudi experimentiraju s time, kad ono samo ubacis podatke koje ti Taiphoon ili npr. HWinfo ocita - ubacis ih u lijevi stupac u programu Ryzen DRAM Calculator, stisnes calculate safe, fast ili extreme - slikas mobitelom - ubacis podatke u BIOS - pokrenes MemTest ili nesto drugo za memoriju i to je to.

 

EDIT: Doduse to treba isprobati s npr. Hynix ili Micron memorijom i Ryzenom jer vecina tutorial ljudi radi sa Samsung pa im odmah radi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 13:16 (The_Fichek).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...

Može mi neko odgovoriti za ryzen i cool and quiet funkciju dali da držim on ili off koji su benefiti ili nisu ? hvala unaprijed

Drzi on, benefit je sta ce ti cpu spustat takt i napon kad mu nisu potrebni..

The_Fichek kaže...

metallic

Mozes bezbolno tune memoriju s ova 2 programa, ako ti ikad zafali snage.. Subtimings igraju mozda i vecu ulogu od clocka. Ja mislio ljudi experimentiraju s time, kad ono samo ubacis podatke koje ti Taiphoon ili npr. HWinfo ocita - ubacis ih u lijevi stupac u programu Ryzen DRAM Calculator, stisnes calculate safe, fast ili extreme - slikas mobitelom - ubacis podatke u BIOS - pokrenes MemTest ili nesto drugo za memoriju i to je to.

 

EDIT: Doduse to treba isprobati s npr. Hynix ili Micron memorijom i Ryzenom jer vecina tutorial ljudi radi sa Samsung pa im odmah radi.

Meni sa b-die-em nije nista pomogao, jedinu postavku koja mi je bila bitna za stabilnost mi je pogresno sugerirao...

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

metallic

Mozes bezbolno tune memoriju s ova 2 programa, ako ti ikad zafali snage.. Subtimings igraju mozda i vecu ulogu od clocka. Ja mislio ljudi experimentiraju s time, kad ono samo ubacis podatke koje ti Taiphoon ili npr. HWinfo ocita - ubacis ih u lijevi stupac u programu Ryzen DRAM Calculator, stisnes calculate safe, fast ili extreme - slikas mobitelom - ubacis podatke u BIOS - pokrenes MemTest ili nesto drugo za memoriju i to je to.

 

EDIT: Doduse to treba isprobati s npr. Hynix ili Micron memorijom i Ryzenom jer vecina tutorial ljudi radi sa Samsung pa im odmah radi.

 Radi sa aegisom od 3000mhz (hynix memorija), drzao sam 3000MHZ CL14, radio memtest i onaj test preko aide i sve super bilo 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ansha

Hm, zanimljivo, to sa Intelom ili Ryzenom krivo sugerirao? Koju postavku? Meni isto krivo sugerirao, tj. dao vrijednosti ispod XMP, ali sa Intelom i H170, moguce da sam nest krivo ukuco.

 

Nebi ovo ni gledao, da me vrag ne vuce da kupim onu memoriju od Augija sad kad me grebu novci, ali realno je vjerojatno bolje sacekati pa kasnije uloziti visak novca u jacu grafu ili proc. Imam vec solidne Hynix C-die, tj. CJR 2x F4-3000C15D-8GVR, tj. 15-15-15-35 3000Mhz Ripjaws V koji ce se vjerojatno moci malo tune-at za Zen2.. Zamjenski G4600 Pentium kaj sad imam ce ici u dnevni boravak kasnije pa cu morat kupovat DDR4 tako i tako, ali prije polovne npr. 2x4GB 2400Mhz..

 

hahhaajaads

Fala na info. Koje su ti oznake memorije? Kako je radila na difoltu? Osjeti se napredak?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 13:54 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice