AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.061.394
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Za z bolji ili podjednak ali samo u gamingu, all rounder kralj je 2600 i nema se tu šta više raspravljat.Ocneš rizu malo pritegneš memoriju i eto ga tu je kompletan bolji i u gamingu.Ma ko ga ustvari ebe za koji fps gore dole.Ipak je to 6/12 naspram 6/6,  od viška glava ne boli.

 Vide se u videima koji sam postao da to nije "koji" FPS. Znači više puta sam napomenuo gaming...trenutno je za gamera i5 9400F bolji izbor, pa na onom prvom videu je klokani Ryzen je BN i GTX 1660 ti. Ako neko renda video onda je Ryzen bolji izbor.

Drugi video je direktna usporedba i video crno na bijelo, a ne neki slajdovi

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
dery kaže...

Za z bolji ili podjednak ali samo u gamingu, all rounder kralj je 2600 i nema se tu šta više raspravljat.Ocneš rizu malo pritegneš memoriju i eto ga tu je kompletan bolji i u gamingu.Ma ko ga ustvari ebe za koji fps gore dole.Ipak je to 6/12 naspram 6/6,  od viška glava ne boli.

 Vide se u videima koji sam postao da to nije "koji" FPS. Znači više puta sam napomenuo gaming...trenutno je za gamera i5 9400F bolji izbor, pa na onom prvom videu je klokani Ryzen je BN i GTX 1660 ti. Ako neko renda video onda je Ryzen bolji izbor.

Drugi video je direktna usporedba i video crno na bijelo, a ne neki slajdovi

 

 A to sta i5 8400 radi na 80-90% sa gtx 1060 u bfu i slicnim naslovima, to nikom nista a ?

 

Usto, ne treba ti nikakav nabrijani ram, aegis 2x8 na 3k mhz od 700kn ti daje @3000mhz cl14 1.35v a bogme niti ne treba nekakva skupa ploca da se taj proc klokne na 4.0-4.1ghz

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2019 22:21 (hahhaajaads).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Daj mi objasni zakaj je to bitno? Strimaš gaming ili rendaš u pozadini?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Daj mi objasni zakaj je to bitno? Strimaš gaming ili rendaš u pozadini?

 Ne zanima me zasto je bitno, vrtio sam se oko tog jer si gore rekao da je ryzen bn sa 1660ti pa sam dao protuodgovor.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ako i5 9400 faje bolje gaming rezultate od kloknutog ryzena 2600 na GTX 1660ti tko je onda krivac u tom lancu?
Kakve veze ima zauzeče procesora sa HT- om i bez njega a sa jednakim brojem jezgri?
pa ne pričamo o pentiumima 2/2 i 2/4 pa da je to presudno....
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...
Ako i5 9400 faje bolje gaming rezultate od kloknutog ryzena 2600 na GTX 1660ti tko je onda krivac u tom lancu?
Kakve veze ima zauzeče procesora sa HT- om i bez njega a sa jednakim brojem jezgri?
pa ne pričamo o pentiumima 2/2 i 2/4 pa da je to presudno....

 Mislim, s obzirom da sam smo frend i ja vec testirali i5 8400 vs r5 1600, imao sam u projesku 10ak fpsa vise u bf5 (postavke, sve off osim textura i mesh na high i onaj future frame na ON i sve ostalo OFF, ja sam imao puno manje zauzece proceora i jedno 10ak stupnjeva manju temperaturu). Isti ram smo imali (1x8 g.skill aegis cl16 @3000mhz), on i5 8400 (4.0ghz) ja na r5 1600 (3.6ghz), ima bolji model gtx 1060 6gb (asus strix vs dual, iako to nema nikakve veze) + je imao fresh instaliran windows 10 (sa optimizacijama za gaming, tj. windows update off, power na high, iskljucene gluposti, uglavnom sve isto kao ja jer sam mu ja to podesavao). Istu stvar je primjetio i u PUBGu, nije mi vjerovao dok mu nisam posalo par videa i onda smo se prebacili na bf5. Naravno rekao je da ide na i7 8700 ak ga nadje jeftinog (a on i sam zna da nece), a ak nista od toga onda ide na zen2. Jos kad je cuo kolko sam platio ovaj combo odma su ga zivci poceli tuc (on je samo za i5 8400 dao 1900kn, jos 900kn za maticnu (ne znam koja, ali vjerovatno neka b360) i jos 730kn za rame i to jos ono kad su cijene intela i rama bile u nebu, mislim da je to bilo  negdje oko ~5 mjeseca prosle godine).

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Žao mi je ali recenzije pokazuju suprotno...jutjubera kojeg sam linkao tj. njegove rezultate može prekontrolirati tko god poželi i konkretno demantirati.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Žao mi je ali recenzije pokazuju suprotno...jutjubera kojeg sam linkao tj. njegove rezultate može prekontrolirati tko god poželi i konkretno demantirati.

 jutuberima netreba nista vjerovati na rijec

AMD AntiBoy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ni političarima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Computex je krajem svibnja (maja)? Valjda ce AMD tada kazati nešto konkretno...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
6/12 na višoj frekvenciji s malo boljim ipc i da ne bude preko 2k kn meni dovoljno :D
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
dery kaže...

Ništa to ne košta ja svoj jeftikaner ram zategnem na 14 i proc na 4ghz i eto ga jači za 10 fps-a

 Ma znam samo ti je komp stabilan ko konj na staklenim nogama.

 Zategnuto sve primarni na 14-16-16-30-42T -1.35V i sekudarni timingsi uz pomoć dram kalkulator, prime stabilan, igre se igraju ko da je intel u kompu. Mislioče mi mislimo vi uživajte.

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.4.2019 22:27 (dery).
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nebi bas rekao da su nagadjanja. To iskljucivo mislim zbog ovoga sto cu sad poslat.

 

Jucer je izasao novi ryzen pro (mobilni procesori).

 

Usporedi podatke sa techpower upa ( https://www.techpowerup.com/cpudb/?released=2019&sort=generation ) sa podacima o novim mobilnim procesorima ( https://www.bug.hr/procesori/amd-predstavio-drugu-generaciju-mobilnih-ryzen-pro-i-athlon-pro-procesora-8896 ). Znaci sve je tocno u rijec.

 

Jedino ak su si dali truda i da su odma nakon lansiranja novih athlon/ryzen pro procesora pormjenili te podatke u tablicama, iako cisto sumnjam.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ima smisla ovo gore sa 3600 modelima upgrade je u jezgrama a clock je realan

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 11:36 (dejo74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj 3600 mi se sviđa. Odgađam kupnju 2600 već par mjeseci otkad sam načuo glasine. Ne sjećam se koliko je 2600 koštao kod nas po izlasku. Sad je oko 1400.

Jedino nisam naišao da se spominje B550 chipset. Priča se samo o B570.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Ovaj 3600 mi se sviđa. Odgađam kupnju 2600 već par mjeseci otkad sam načuo glasine. Ne sjećam se koliko je 2600 koštao kod nas po izlasku. Sad je oko 1400.

Jedino nisam naišao da se spominje B550 chipset. Priča se samo o B570.

 zen 2 100% ide na b350/450 chipset, bar su tako obecali (do 2020) sa onom svojoj tablicom 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 12:06 (hahhaajaads).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
 zen 2 100% ide na b350/450 chipstet, bar su tako obecali (do 2020) sa onom svojoj tablicom 

 Da, znam za to, ali volio bi uzet recimo neku B550 ploču jer će vjerojatno dulje imat podršku (mada je to sve relativno). Na kraju će ako bude postojao Zen 3 bit AM5 socket i sve pada u vodi :-)

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako to bude blizu najavama techpowerup-a, onda je ovaj Ryzen 3 3300x za gaming space shuttle. Dodajmo tu mali rast IPC-a, nekih 4.4 do 4.5ghz za oko 1000kn. Vrlo vjerovatno će biti sposoban gurat sve grafičke do 3500kn bez problema(RTX 2060, 2070 i eventualno neku AMD karticu sličnih performansi).

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 12:00 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mora biti barem 1% bolji od i5-9400 za gaming 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 12:02 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj ni po broju pregleda tj topklicks nije zanimljiv, jedino se prodaje najače i obavezno otključano pa ne padaju ljudi na uškopljene budalaštine od intela.

 

Moguće da će i nazaguljeniji intelaši(fanboyčići- rekao "red bull") nakon ovog sa techpowerupa čekat izlazak rize.

 

odvrti od 2:40 min, ovo će intelu puštat na sprovodu

 

 

 

 

 

   

 

 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 13:23 (dery).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Slobodno napiši fanboyčići.. nebu ti ware ništ rekao

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U trenutnoj ponudi tko uzme Ryzena 2600 u odnosu na i5 9400f je fanboj ako kupuje za igranje, jer testovi su jasni i vidi se kaj daje više po uloženoj kuni.

 

Ryzen 2 po ovim glasinama izgleda brutalno a ja  bi svakako išao na novi chipset jer donosi PCIe 4.0 makar po nekim glasinama nadogradnjom biosa biti će omgućen i za trenutne najbolje modele...

Makar ta propusnost trenutno ne igra nikavu ulogu ali ako se več kupuje na duže staze zašto ne uzeti zadnji krik tehnike.

 

Uglavnom zanimljivo CPU nadmetanje...nadajmo se i super cijenama 

 

 

Moj PC  
0 2 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sto se tice "duzih staza" nisam bas siguran koliko ce am4 jos potrajati. Izbacili su ga jos tamo jos u 9 mjesecu 2016te godine.

Lako moguce da nakon slijedece generacije koja se najavljuje dodje i drugi socket. To im se bas poklapa sa "podrskom" za starije chipsete.

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sram ih moze bit, 10 godina podrske za isti socket ili nikad vise ista od AMDa!

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

U trenutnoj ponudi tko uzme Ryzena 2600 u odnosu na i5 9400f je fanboj ako kupuje za igranje, jer testovi su jasni i vidi se kaj daje više po uloženoj kuni.

 

Ryzen 2 po ovim glasinama izgleda brutalno a ja  bi svakako išao na novi chipset jer donosi PCIe 4.0 makar po nekim glasinama nadogradnjom biosa biti će omgućen i za trenutne najbolje modele...

Makar ta propusnost trenutno ne igra nikavu ulogu ali ako se več kupuje na duže staze zašto ne uzeti zadnji krik tehnike.

 

Uglavnom zanimljivo CPU nadmetanje...nadajmo se i super cijenama 

 

 

 Pa u trenutnoj ponudi ipak je bolji 2600 za odabir na duze staze od 9400F, jer sljedeca generacija opet ce ti biti nova ploca novi socket tako da neznam o kojem fanboyizmu pricas.

AMD AntiBoy
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

i5-9400F je malo brzi, no isti je izasao dosta kasnije od Ryzena 2600 i trenutno je za onog ko gleda svaki fps bolja kupnja, ali za igranje npr. na 60-75Hz je skoro pa svejedno. 2 mjeseca prije izlaska Ryzena 3000 nijedan ni drugi novi nisu najpametnija kupnja..

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 14:32 (The_Fichek).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Samo najveći fanboyi ostaju na istom socketu godinama.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Sram ih moze bit, 10 godina podrske za isti socket ili nikad vise ista od AMDa!

 Vidim ja da tu nekima treba i nacrtati. Ljudi se jednostavno odvale od stvarnosti i zivota provodeci vecinu zivota u 4 zida.

Nemoj i ti biti jedan od njih

Cisto sam iznosio misljenje na komentar xxx-a oko novog chipseta i kupovini istoga na "duze staze".

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intelaši propovijedaju AMD-ov futureproof, a do jučer im je bio nebitan... 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice