AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.051.044
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vrijedi tih para, mislim da nema nist bolje.

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nikad vise ovaj AMD, pa jedna pisljiva MTG Arena mi drzi 16/32 cpu konstantno na 100% 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eh da su malo jace jezgre drzao bi na 95% 

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Master enthusisast kaže...

Eh da su malo jace jezgre drzao bi na 95% 

Ova igra se inace vrti na digitronu a Ryzen pada ispod 50fps 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nikad vise ovaj AMD, pa jedna pisljiva MTG Arena mi drzi 16/32 cpu konstantno na 100% 

strašan benchmark, nakon par sekundi guglanja izgleda da developerima ne fali koina od nekog update-a xD

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Nikad vise ovaj AMD, pa jedna pisljiva MTG Arena mi drzi 16/32 cpu konstantno na 100% 

 Daj prodaj tu platformu i lijepo to prebaci na i9 9900k. 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ansha kaže...

Nikad vise ovaj AMD, pa jedna pisljiva MTG Arena mi drzi 16/32 cpu konstantno na 100% 

strašan benchmark, nakon par sekundi guglanja izgleda da developerima ne fali koina od nekog update-a xD

Ma to je zajebancija, render je u pozadini a nisam skinuo affinity sa 1 jezgre, kad to napravim imam 75fps lock sta i nije bitno posto je kartaska igra ...

mislioc kaže...
ansha kaže...

Nikad vise ovaj AMD, pa jedna pisljiva MTG Arena mi drzi 16/32 cpu konstantno na 100% 

 Daj prodaj tu platformu i lijepo to prebaci na i9 9900k. 

Je pa da, 50% brza rendera 1950X od clockanog 9900K...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
ansha kaže...

Nikad vise ovaj AMD, pa jedna pisljiva MTG Arena mi drzi 16/32 cpu konstantno na 100% 

 Daj prodaj tu platformu i lijepo to prebaci na i9 9900k. 

 To ti Ware govori kaj da napišeš dok je suspendiran?

(G)jokaCRO ingame
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma ne, on MISLI sam za sebe.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad smo kod misljenja, kaj mislite do kad ce ovo malo X370 biti na trzistu?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kad smo kod misljenja, kaj mislite do kad ce ovo malo X370 biti na trzistu?

 Jako dugo. Morat će AMD još spustit cijenu pa da to netko kupi. Ipak je to inferiorna platforma za gaming.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

.. znam da si troll, al nvm. Pitam jer su upravo suprotno, dosta solidne cijene za ono kaj dobijes. Npr. Asrock X370 Gaming X s Intel LANom, ALC1220 zvukom, debug displayom itd. za 900kn je po meni najbolja ploca za Ryzen trenutno pa se bojim da ne pobegne dok izadje Ryzen 3000. Jos imam 300kn bonova iz Linksa, al to se da potrosit..

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 16:23 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

.. znam da si troll, al nvm. Pitam jer su upravo suprotno, dosta solidne cijene za ono kaj dobijes. Npr. Asrock X370 Gaming X s Intel LANom, ALC1220 zvukom, debug displayom itd. za 900kn je po meni najbolja ploca za Ryzen trenutno pa se bojim da ne pobegne dok izadje Ryzen 3000. Jos imam 300kn bonova iz Linksa, al to se da potrosit..

 Pa sigurno će i dobra ploča socket b550 ili x570 cijenovo biti oko 1000kn za jako dobar deal. Tako da sada kupovat nešto što je već starije nema potrebe.

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nezz bas, pogledaj kolko sad kostaju X470 i sta nude u odnosu na B450 i kolko su vec dugo na trzistu. B550 dolaze kasnije, nece ih sigurno odmah izbaciti sa X570.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
EricCartman kaže...

Kako će AMD nadjačat Intela, ako ovi nešto ne poduzmu, u Ryzen (i Threadripper) 1000 i 2000 su ih potkopavali cijenom jer imaju jeftiniji CCX modularni dizajn, a ne monolitni čip sa ringbusom kao Intel, što je očito jeftinije u proizvodnji, a ta razlika u cijeni pogotovo se vidi na Threadripperima.

A u seriji 3000 će ih još i više "outbiddat" sa chiplet dizajnom (14nm I/O i memory controller, a 7nm CPU jezgre), ako Intel nešto ne promijeni, izgubit će zasluženo dobar dio tržišta, koliko li bi samo koštao Intelov 16-jezgreni CPU...

Za igre i single Thread performance im još nisu dorasli, možda i neće, sprema i Intel svoju novu arhitekturu, ali za sve ostale primjene nude daleko više.

 

To je samo moje skromno mišljenje.

Kaj se tiče Ryzen 2 Desktop, na području FPU i mješovitih AVX/AVX2 CPU performansi več su prešišali Skylake IPC.To je potpuno očekivano, s obzirom da su na Ryzen 2 očekivane znatno više FPU CPU performanse, a pogotovo AVX2 CPU performanse.

 

Prije nekoliko dana neko je na SisoftSandra okačil jedan primjerak testa za 4/8 Ryzen 2.Nakon određenog vremena, eto rezultati su nestali ili pobrisani ali ipak ljudi su ulovili zanimljive brojke.Izdvojeni su Processor Arhitmetic i Processor Multimedia dio, pa su to usporedili sa R5 1500X i Intel i7 6700K.Ako uzmeš u obzir, da prijavljeni ili testirani Ryzen 2 ima 300mhz nižu CPU frekvenciju to je vrlo zanimljiv detalj.

 

https://forums.anandtech.com/threads/speculation-ryzen-3000-series.2558009/page-89#post-39784491

 

https://ranker.sisoftware.co.uk/top_device.php?q=c2ffcfe984e9d4e4c2b08dbd9bf2cff8deb68bb98ea8d0eddcfa9ffac7f2c4f4d2a19cac&l=en

 

https://ranker.sisoftware.co.uk/top_device.php?q=c2ffcee885e8d5e5c3b18cbc9af3cef9dfb78ab88fa9d1ecddfb9efbc6f5c3f1d7a499a9&l=en

 

R5 1500X 4/8, 3.7ghz

 

Processor Arhitmetic, 116

 

Processor Multimedia, 216

 

https://ranker.sisoftware.co.uk/show_device.php?q=c9a598d994d0f0a2dba1c4aa8abf9fae9bab9bc3e582bf92a385f7cafadcb588b99ff7caffd9a19cad8bee8bb686a0d3eed6&l=en

 

i7 6700K 4/8, 4.1ghz

 

Processor Arhitmetic, 139

 

Processor Multimedia, 400

 

https://ranker.sisoftware.co.uk/show_device.php?q=c9a598d1bfcbaec2e2a1cebcd9f990a78abc8bbb8bc0e681bc91a086f4c9f9dfb68bba9cf4c9fcdaa29fae88ed88b585a3d0eddd&l=en

 

Ryzen 2 4/8, 3.8ghz

 

Processor Arhitmetic, 131

 

Processor Multimedia, 409

 

 

 

 

 

 

 

Novi klasični Intel procovi nisu ništa novo, dakle samo malo viši IPC u odnosu Skylake kojeg Intel muze več godinama.Klasična IPC jurnjava je gotova priča to je preskupo, "i zato AMD i Intel ali i ostala ekipa ubuduče pripremaju sasvim drukčije CPU+softwerske tričarije".Procesori gomilaju CPU jezgre, ali te silne CPU jezgre večina programa ne zna maksimalno iskoristit.Ljudi koji prate CPU tričarije, oni več znaju za VISC ili slične vrlo zanimljive tehnikalije ili rješenja.U praksi onako pojednostavljeno, to bi bilo Automatic Single-Thread to Multi-thread.Eto ja sam taj VISC usputno spomenul još prije četri godine.

 

Klasičan pristup, Single-thread pisan softwer na samo 2-4 CPU jezgre

 

VISC ili slično rješenje, Single-thread softwer automatski zaposli ili rasporedi na recimo minimalno 8 ili više CPU jezgri

 

 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/intelovi-skylake-procesori-radit-brzinama-o/224693.aspx?page=1&jumpto=4628866&sort=asc&view=flat

 

 

 

Da bi Intel bio konkurentan, pa mora bit u mogučnosti ponudit slične performanse za sličnu lovu kao i AMD.Ako AMD prodaje 6/12 Ryzen 2 za 150$, na to Intel jednostavno ne može odgovorit ili Intel 6/12 CPU za istu lovu malo morgen.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2019 19:44 (rambox).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imaju u Intelu "lufta", mogu ponuditi dobar price/perf procesor....kad ih konkurencija dobro stisne. Dokaz je 9400F.

 

Moja očekivanja je da će na novi Zen2 R9 16c/32t iz Intela odgovoriti s tzv. dual die dizajnom ("Glue lake"), a kasnije slijedi kompletni redizajn arhitekture. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nkdz kaže...

Imaju u Intelu "lufta", mogu ponuditi dobar price/perf procesor....kad ih konkurencija dobro stisne. Dokaz je 9400F.

 

Moja očekivanja je da će na novi Zen2 R9 16c/32t iz Intela odgovoriti s tzv. dual die dizajnom ("Glue lake"), a kasnije slijedi kompletni redizajn arhitekture. 

Žutanjak je jeftiniji samo zato jer nema grafe, tj ima ali su je uspavali dakle to jeftinije gledaj realno.

 

Usporedi Mindfactory prodajne brojke, stari i5 8400 vs Ryzen zelenaš koji je skočio na 39 000 prodanih komada.Uostalom pa to nisu isti procesori, osim ako je 6/6 i 6/12 isto a SMT je beskorisan.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=312&jumpto=5879708&sort=asc&view=flat 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 13:39 (rambox).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako je gaming u pitanju taj žuti je bog i batina za te novce.

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.techpowerup.com/254634/msi-betrays-amds-socket-am4-longevity-promise-no-zen2-for-300-series

 

Lako moguce da nece biti Zen 2 podrske za one koji imaju B350 i X370 od MSIa :O

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

https://www.techpowerup.com/254634/msi-betrays-amds-socket-am4-longevity-promise-no-zen2-for-300-series

 

Lako moguce da nece biti Zen 2 podrske za one koji imaju B350 i X370 od MSIa :O

 znači na serveriću ništa od 3000 apu-a. tamo je msi matična. ja sam na gigi, još ću čekat malo da vidim šta oni imaju za reć.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

https://www.techpowerup.com/254634/msi-betrays-amds-socket-am4-longevity-promise-no-zen2-for-300-series

 

Lako moguce da nece biti Zen 2 podrske za one koji imaju B350 i X370 od MSIa :O

 srce me opalilo vec, nisam vidio da si napisao MSI na kraju  
 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hahah, malo da bude dramaticno :D Btw. prije 5min sam poslao email Asrocku da vidim hoce li ista odg po pitanju X370 i B350 podrske kod njih. Za sada vidim Agesa 0.0.7.2 update samo na 6 njihovih ploca iz te kategorije (medju kojima nije npr. X370 Taichi..), ali to nemora nista znaciti. Nazivciralo me sto sam morao ispunjavat podatke kao da posjedujem Asrock proizvod + svu ostalu konfiguraciju, al oke.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

https://www.techpowerup.com/254634/msi-betrays-amds-socket-am4-longevity-promise-no-zen2-for-300-series

 

Lako moguce da nece biti Zen 2 podrske za one koji imaju B350 i X370 od MSIa :O

 Sve ovisi o rastu performansi na Zen2 arhitekturi. Ako to bude 5 do 10 posto kao kod Intela onda je tako i tako neisplativo. 

 Već vidim u skoroj budućnosti polovne R7 2700X za oko 1000kn njam. A taj je overkill za veliku većinu korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 16:47 (mislioc).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ponavljaš se, a to "value" mu nikako ne pristaje. Ne sagriješi bludno "King" je samo jedan.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 18:07 (dery).
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
XXX kaže...

Ako je gaming u pitanju taj žuti je bog i batina za te novce.

 

Nije bog i batina i malo bolje izvore moras navodit, evo jedan friski od prije 3h od HardwareUnboxed:

Vrlo izjednaceno, i5-9400F mrvu bolji. Znam da je Ryzen tu testiran sa 3400Mhz, no otprije je testirano da nema posebne razlike izmedju 3400 i 3200Mhz koji su danas jako pristupacni. Mislim da je to oke posto im se jos daju sredit subtiminzi pomocu Ryzen dram calculatora. Ajmo rec da ce prosjecni covjek kupit 2600, a ne 2600X i clockat ga na 4100Mhz, tako da je iz tog razloga i5-9400F malo bolji, makar mozda ne vrijedan +100kn razlike jer je situacija dosta izjednacena.

Za kraj evo mozda i najrealnije usporedbe, oba na 3900mhz s boga pitaj kojom memorijom, side by side:

i5-9400F po meni malo bolji za gaming, ali Ryzen bolja kupovina. Realno ko hoce max. za gaming kupi 1600X kojem cijena lagano pada prema 1000kn pa s ostatkom novca kupi jacu grafu..

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 17:43 (The_Fichek).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

https://www.techpowerup.com/254634/msi-betrays-amds-socket-am4-longevity-promise-no-zen2-for-300-series

 

Lako moguce da nece biti Zen 2 podrske za one koji imaju B350 i X370 od MSIa :O

 govna! grozim se ovakvih stvari, najradije bih sad prodao njihovu ploču i kupio neku od manje glodarskog proizvođača...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 18:18 (Louis Pluto).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ponavljaš se, a to "value" mu nikako ne pristaje. Ne sagriješi bludno "King" je samo jedan.

Na američkom tržištu cijena im je otprilike jednaka. Ja bih osobno radije odabrao 2600, ali treba priznati da je i 9400F jako dobar izbor. 

 

Najbolji "value" u tom segmentu je ipak 1600 koji se već neko vrijeme prodaje za samo 80 USD. To je fenomenalni procesor za te pare, za one koji ga mogu nabaviti po toj cijeni. 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...

Ponavljaš se, a to "value" mu nikako ne pristaje. Ne sagriješi bludno "King" je samo jedan.

 Oko 160€ je 9400F, ne znam koji je vrag mindfactory-u u ovom slucaju jer su puno skuplji od drugih..

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...
Ajmo rec da ce prosjecni covjek kupit 2600, a ne 2600X i clockat ga na 4100Mhz, tako da je iz tog razloga i5-9400F malo bolji, makar mozda ne vrijedan +100kn razlike jer je situacija dosta izjednacena.

Pretjerujes, treba ici na X varijantu ako hoces sigurnih 4.1ghz jer ima ne mali broj uzasnih 2600-ki kojima je 3.9ghz plafon...

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
dery kaže...

Ponavljaš se, a to "value" mu nikako ne pristaje. Ne sagriješi bludno "King" je samo jedan.

 Oko 160€ je 9400F, ne znam koji je vrag mindfactory-u u ovom slucaju jer su puno skuplji od drugih..

 Alza je na 225€. Kad izađe riza2 taj 9400 "F"  skraćeno od"fault"-, će bit rekorder kratkog perioda prodaje pa digli cjenu da se nešto zaradi na njem.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 19:06 (dery).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice