AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.060.430
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fichek sa 9400 f nekom 500-600 kn pločom i 2660 hz memorijom dobiješ zagarantirano dobre performanse, je nema klokanja dok kod Ryzena ovo kaj smo vidjeli je kada je kloknut na 4.2 ghza, sa super memorijom i dobrom pločom. Pa sad ostaje na svakome da vidi kaj mu je povoljnije i bolje...ja sam se prvenstve ovdje ubacuio jer su išle fanbojevske spike kako Intel nema uloženo/ dobiveno ništa kada je gaming u pitanju. Sa ovim procesorom itekako ima.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
ansha kaže...
dery kaže...

Ponavljaš se, a to "value" mu nikako ne pristaje. Ne sagriješi bludno "King" je samo jedan.

 Oko 160€ je 9400F, ne znam koji je vrag mindfactory-u u ovom slucaju jer su puno skuplji od drugih..

 Alza je na 225€. Kad izađe riza2 taj 9400 "F"  skraćeno od"fault"-, će bit rekorder kratkog perioda prodaje pa digli cjenu da se nešto zaradi na njem.

 Slično kao i kod AMD-a, X kao Xtreme. Nema tu ništa extremnog na 4.2ghz max.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...

 Slično kao i kod AMD-a, X kao Xtreme. Nema tu ništa extremnog na 4.2ghz max.

  To X znači extremno mali takt za gaženje intela na 5ghz. 

kradem mine iz minskog polja
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
ansha kaže...
dery kaže...

Ponavljaš se, a to "value" mu nikako ne pristaje. Ne sagriješi bludno "King" je samo jedan.

 Oko 160€ je 9400F, ne znam koji je vrag mindfactory-u u ovom slucaju jer su puno skuplji od drugih..

 Alza je na 225€. Kad izađe riza2 taj 9400 "F"  skraćeno od"fault"-, će bit rekorder kratkog perioda prodaje pa digli cjenu da se nešto zaradi na njem.

Bespotrebno ispadas fanboy, ako gledas gdje je u njemackoj najjeftiniji 2600, onda radi isto to za 9400F.... 

 

U alzi je bundle 9400F s plocom 259E, kad vec bespotrebno Alzu spominjes. Cinjenica je da 9400F nikako nije losija kupnja ako se gleda gaming...

14 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Ako ostali proizvođači ne učine isto tržište će kazniti MSI...

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

 Ako ostali proizvođači ne učine isto tržište će kazniti MSI...

Vjerojatno ce ili svi ili nece nitko...

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...

 
 svi nešto pretpostavljaju pa ajmo...
lisa su je potvrdila da će bit ryzen 3 gen od 12/16 jezgri, i potvrdila je da će neki procesori bit am4, ali nigdi nije potvrdila da će 12/16 jezgri radit na sad aktualnom am4.

mislim da će bit potrebna nova ploća/ćipset za 12/16 jezgri, svejedno i ako budu na fizicki istom am4 soketu.
zamisli 16c cpu na b350 ploći od 550kn, s pcie4 koji radi preko pcie3 ?!

 

 da se ne ponavljan od prije par miseci o zen 2...


 

 

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi pomagajte, na malim mukama sam ili slatkim brigama ili gubljenu vremena, zavisi kak se okrene. Prodao sam i5-6600K i trenutno imam Pentium G4600 + H170. Starci imaju Athlona 860K u dnevnom. Kasnije kad izadje Zen2 mislio sam njima prebacit Pentium i prodat 860K, a sebi kupit Zen2. Onda sam bzvz stavio na Njusku G4600 i izgleda da je dosta trazen pa reko da sad kupim Ryzena i malo se igram s njim pa ga kasnije dam starcima, a Pentiuma ili 860K prodam.

EDIT: trenutno nista ne igram, gaming performanse su nebitne. Jedino zahtjevnije za kaj meni trenutno treba komp je Matlab..

 

Polovni Ryzen R3 1200 ide od 450kn i 50% je jaci od 860K, a 1200 jaci od G4600 0% singlethread i opet 50% multithread. S druge strane Pentium je 50% jaci od 860K u singlethread, skoro nista u multithread. Svi ti procesori su skroz oke za namjenu surfanja i gluposti tako da moguce da gubim bzvz vrijeme, no i 860K i Pentium se lakse prodaju dok nije izasao Zen2.

 

Za Ryzena treba i maticna za koju sam mislio dat 900kn u brizi da ne pobijegne s trzista (Asrock Gaming X X370 bi uskoro mogla pobjec kao i ostale X370, trenutno B450 Strix na akciji u Mall.hr za 900kn..) pa si ju kasnije ostavit, a nac jeftiniju B350 ili nesto za starce s polovnim 1200.

 

S druge strane, G4600 se lako upgradea na i5-6500 i sl. Svaka polovna B350 je skuplja od jeftinijih H170 koja je i mene potrefila povoljno, no mozda se to promijeni.

 

Evo glasanje, slobodno komentirajte, ak se ikom da citat. Ulog na R3 1200 je trenutno najskuplji, no za buducnost mozda najbolji jer ko zna kolko ce meni trajat Gigabyte GA-F2A88X-D3H, mislim da je stara nekih 5g.

2 prodaj 860K, kupi polovni 1200
0 prodaj G4600 kupi polovni 1200
0 prodaj G4600 kupi pol. i5-6500
14 ne prodavati do izlaska Zen2
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 1:34 (The_Fichek).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

pa 500 i nešto kuna ti je novi ryzen 1200 ne trebaš polovnog tražit ;) ako misliš za igre sve je bolje od 860k imao probao tamo je rx460 2gb u bootlenecku

10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

500 i 99kn lol, ide od 600kn.., ali point taken, 600kn je super za novog posto se za tolko prodaju polovni i5-6500 koji je isto opcija radi manjeg ulaganja u maticnu. 150kn ustede je meni okej za nesto sto novo kosta 600kn, zato sam gore pisao polovni 1200. Ne mislim za igre jer sta got uzeo kasnije ide starcima (sa i5-6600K sam prodao i grafu, nema igranja do Zen2 i Navija, ionako mise ne igra..). 860K sluzi njima za klasicnu namjenu surfanja, placanja racuna, jubito itd., no bojim se da ne crkne maticna, a i prastara je to vec platforma. Doduse mislim da cu jednako prodat 860K sad i kad izadje Zen2, dok ce Pentium vjerojatno izgubiti na vrijednosti, no u konacnici ionako prodajem samo jedno od tog dvoje, ako sada ne kupim R3 1200.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 1:36 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

https://www.techpowerup.com/254634/msi-betrays-amds-socket-am4-longevity-promise-no-zen2-for-300-series

 

Lako moguce da nece biti Zen 2 podrske za one koji imaju B350 i X370 od MSIa :O

Svašta je lako moguče, kao recimo da se Athlon 200GE neče moč naklokat dakle zaključano.Najava je jedno ili samo glasina, u odnosu na Athlon koji se na početku fakat i nije mogel naklokat.Ali eto kaj se dogodilo, sad se može naklokat iako AMD javno nikad nije potvrdio ovakvu promjenu opcija.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-ryzenathlon-pro-200ge-apu/262683.aspx?page=0&jumpto=5804865&sort=asc&view=flat

nkdz kaže...
dery kaže...

Ponavljaš se, a to "value" mu nikako ne pristaje. Ne sagriješi bludno "King" je samo jedan.

Na američkom tržištu cijena im je otprilike jednaka. Ja bih osobno radije odabrao 2600, ali treba priznati da je i 9400F jako dobar izbor. 

 

Najbolji "value" u tom segmentu je ipak R5 1600 koji se već neko vrijeme prodaje za samo 80 USD. To je fenomenalni procesor za te pare, za one koji ga mogu nabaviti po toj cijeni. 

 

Zelenaš za samo smješnih 80$, to nije value nego zapravo vrlo specifični i lagan lov na neodlučne kupce da uđu u AMD ekosistem.

 

Ok za 80$ to prodaje opet samo Microcenter, dakle specifična kupnja samo jednog procesora po glavi kupca.

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113435


https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Cooler-YD1600BBAEBOX/dp/B06XNRQHG4


https://www.microcenter.com/product/478826/amd-ryzen-5-1600-32ghz-6-core-am4-boxed-processor-with-wraith-spire-cooler

 

Stari Ryzen 14nm procovi su vrlo jeftini, ali treba imat u vidu da prodavači ne mogu prodavat procesore u bescjenje.Postoji granica ispod koje ne mogu niže, dakle to je granica gdje AMD i dalje ima fini profit na prodanom procesoru.To sam ja več odavno prognoziral, AMD može vrlo nisko sa cijenama da zahebe Intel.Intel ne može pratit takve cijene, i to zato jer treba nahranit ili plačat 100 000 radnika i 12 FAB-ova ili tvornica za štancanje procesora.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=291&jumpto=5427349&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=17&jumpto=5386451&sort=asc&view=flat

 

A joj 6/12 proc za 80$, pa to čak niti ja nisam očekival fučkaj ga sad.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hahahha, ovaj je dobar isto:

Ovaj jos bolji:

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 15:30 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ljudi pomagajte, na malim mukama sam ili slatkim brigama ili gubljenu vremena, zavisi kak se okrene. Prodao sam i5-6600K i trenutno imam Pentium G4600 + H170. Starci imaju Athlona 860K u dnevnom. Kasnije kad izadje Zen2 mislio sam njima prebacit Pentium i prodat 860K, a sebi kupit Zen2. Onda sam bzvz stavio na Njusku G4600 i izgleda da je dosta trazen pa reko da sad kupim Ryzena i malo se igram s njim pa ga kasnije dam starcima, a Pentiuma ili 860K prodam.

EDIT: trenutno nista ne igram, gaming performanse su nebitne. Jedino zahtjevnije za kaj meni trenutno treba komp je Matlab..

 

Polovni Ryzen R3 1200 ide od 450kn i 50% je jaci od 860K, a 1200 jaci od G4600 0% singlethread i opet 50% multithread. S druge strane Pentium je 50% jaci od 860K u singlethread, skoro nista u multithread. Svi ti procesori su skroz oke za namjenu surfanja i gluposti tako da moguce da gubim bzvz vrijeme, no i 860K i Pentium se lakse prodaju dok nije izasao Zen2.

 

Za Ryzena treba i maticna za koju sam mislio dat 900kn u brizi da ne pobijegne s trzista (Asrock Gaming X X370 bi uskoro mogla pobjec kao i ostale X370, trenutno B450 Strix na akciji u Mall.hr za 900kn..) pa si ju kasnije ostavit, a nac jeftiniju B350 ili nesto za starce s polovnim 1200.

 

S druge strane, G4600 se lako upgradea na i5-6500 i sl. Svaka polovna B350 je skuplja od jeftinijih H170 koja je i mene potrefila povoljno, no mozda se to promijeni.

 

Evo glasanje, slobodno komentirajte, ak se ikom da citat. Ulog na R3 1200 je trenutno najskuplji, no za buducnost mozda najbolji jer ko zna kolko ce meni trajat Gigabyte GA-F2A88X-D3H, mislim da je stara nekih 5g.

 Čekaj ti si prodao i5 6600k i sad tražiš bolje performanse u Ryzenu?

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

mislioc

Ne, trazio sam cim manji gubitak prodajom tog i5-6600K za buduci prelazak na Zen2. Hoces rec da Zen2 6/12 ili 8/16 nebu bolji od i5-6600K? Sve iz tog posta kojeg si citirao je prijelazna stvar, a krajnja stvar za obiteljski komp u dnevnom gdje nisu bitne max. perf ni gaming.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 15:47 (The_Fichek).
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoj se obazirati na njega.. to ti je Waretov minion...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

 Ako ostali proizvođači ne učine isto tržište će kazniti MSI...

Izgleda da je ipak sve ok.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/bdv775/msi_zen2_support_update/

 

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gledam bezveze support stranicu od matične i vidim da su povukli zadnji BIOS, a ja ga updejtao. Šta sad, vratiti stari ili ostaviti povučeni. Matična je već spominjana ASROC AB350 Pro4.

https://www.asrock.com/mb/AMD/AB350%20Pro4/index.asp#BIOS

 
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ako paše na ab350m pro4 pošalji mi .zip xD
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
ako paše na ab350m pro4 pošalji mi .zip xD

 Nemam više, updejtao BIOS prije par dana, pa izbrisao. Uglavnom donio je noviju AGESU verzija je mislim bila 0.0.7.2 (da novija je bez obzira na manju brojčanu oznaku).

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 20:38 (Paolo Maldini).
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja isto ne kuzim zasto na tak neke B350 maticne Asrock stavi zadnji 0.0.7.2 update, a na skoro sve X370 nista, wtf.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ja isto ne kuzim zasto na tak neke B350 maticne Asrock stavi zadnji 0.0.7.2 update, a na skoro sve X370 nista, wtf.

 ASRock prvo počastio raju  

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ja isto ne kuzim zasto na tak neke B350 maticne Asrock stavi zadnji 0.0.7.2 update, a na skoro sve X370 nista, wtf.

 zato šta su ovih od 500-700kn prodali vjerovatno 100 puta više nego ovih od 1000+

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zapeo sam s memorijom na 2800MHz, radi se ADATA DAZZLE 2133MHz (Micron A-die) sa XMP profilom na 2400MHz. Koji su ono dobri tajminzi za 2800 MHz?

 
0 1 hvala 0
10 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Skini si Ryzen DRAM Calculator u kojeg ubacis podatke od memorije koje ocitas pomocu Typhoon ili HWinfo ili bilokojeg programa pa ti izracuna timinge i subtiminge za ubaciti u BIOS. Onda cackas po tome, ako nije stabilno + reddit gdje ljudi imaju gotove profile za neke memorije..

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Igrao sam se s kalkulatorom, a pogledat cu reddit.
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Ako ostali proizvođači ne učine isto tržište će kazniti MSI...

Izgleda da je ipak sve ok.

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/bdv775/msi_zen2_support_update/

 

 A neki su se tako jako ponadali...

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
8 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nakon izdavanja relativno nedavnih procesora, Intel opet dominira u Tomshardwareu pod Best Gaming CPUs, a još nisu uključili onog 9400F.

Čekamo nestrpljivo Zen2...

 

https://www.tomshardware.com/reviews/best-cpus,3986.html


Intel Core i7-9700K (9th Gen)
Best Overall

.
Intel Core i5-8400
Best Value
.
AMD Ryzen 5 2400G
Budget Pick
.
AMD Ryzen 3 2200G
Entry-Level Pick
 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 23:00 (EricCartman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pozdrav svima, treba mi mišljenje iskusnijih, za procesor 2600x da li ostaviti stock ventilator ili kupovati nešto i ako da što kupiti da je no sikiriki oko temperatura i preko ljeta?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice