AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.084.872
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
Paolo Maldini kaže...

Posudio od frenda jedan kit od 8GB i radi XMP stabilno na 3000 Mhz iz prve.

Probaj se malo poigrati s latencijama, moralo bi to raditi i na 3200 MHz CL15 ako ništa.

 Sad ću ih naručiti tek a onaj kit sam vratio frendu

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 19:15 (Paolo Maldini).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

 Sad ću ih naručiti tek a onaj kit sam vratio frendu

Sad si napisao da si posudio za probu, testiraj malo ako su još kod tebe.

Ovo je jeftina memorija i nije od lošega da vidimo kako radi i dokle ide.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ne ne bila je kod mene od jutra do popodne. Nisam clockao ni zatezao latencije, samo upalio XMP, odvrtio par čmarkova i ostavio bratu da igra Fortnite pola dana.
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...
hahhaajaads kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ovo je best buy za Ryzene?

https://www.mindfactory.de/product_info.php/16GB-G-Skill-Aegis-DDR4-3000-DIMM-CL16-Dual-Kit_1111126.html

Posudio od frenda jedan kit od 8GB i radi XMP stabilno na 3000 Mhz iz prve.

 Radi bez beda, aegis lagano moze 3000mhz cl14...

 Testirao si s nižim latencijama? Na 3000 Mhz defaultne su cl16.

 Da, preko ryzen dram calculatora sam dobio stabilno 3000mhz cl14 1.35v. Kak valentin kaze, posto ih imas na probi, skini ryzen dram calculator i vidi sta ti daje 

6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupim ja njih svakako jer sam prodao stare RAMe. Ne vidim ništa bolje za ove novce. Onda ću testirat i javit rezultate, al tek za 2 tjedna kad mi stignu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 19:21 (Paolo Maldini).
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...

 Da, preko ryzen dram calculatora sam dobio stabilno 3000mhz cl14 1.35v.

Jesi probao 14-14-14-34 i napon do npr. 1.37 V ili ne prolazi?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
hahhaajaads kaže...

 Da, preko ryzen dram calculatora sam dobio stabilno 3000mhz cl14 1.35v.

Jesi probao 14-14-14-34 i napon do npr. 1.37 V ili ne prolazi?

Nisam probavao nista osim onog sta pise na dram calculatoru, ali 100% moze bolje jer je ono bio safe preset (fast i extreme su zakljucani  ). Napravio mem test i test u aidi i prosli bez ikakvih errora/bsoda i slicno.

Nego kad smo se dotakli vec te teme, sad trenutacno ih drzim na 3200 cl16 1.37v, s obzirom da nisam primjetio neki pomak u fpsu kao sta je bilo sa latencijama volio bi opet si namjestit te latencije.

Ali problem je sta imam 2 razlicita modela memorije g.skill aegisa. ( prvi stick: http://prntscr.com/nfed2x i drugi stick: http://prntscr.com/nfed8w ). Znaci ovaj prvi stick mi ima micron b-die memoriju, dok mi drugi ima hynix memoriju, a u dram calculatoru nemrem stavit svaku memoriju zasebno pa ne znam sta da radim, imas kakvu ideju ?

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
 imas kakvu ideju ?

Bome nemam, ali bude netko već nešto predložio.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ubacio bas taj aegis u kalkulator i za 3000mhz on sa 16-18-18-38 (xmp) izracuna 14-17-17-34-450... U prevedenom jako lose i nikakav pomak osim u naponu i eventualnih 0.5 bodova vise u cinebenchu. 

Moj PC  
2 11 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema se tu sta probat ako se zna kako stvari funkcioniraju. Skoknuo sam cisto da na brzinu razbijem mit o ovih "3000 cl14" aegis da netko jos ne bi pomislio da je to dobar ram, a komplekse i off topic prepustam onima kojima to najbolje ide. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2019 21:45 (war3_tft).
Moj PC  
1 10 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

za te novce nabit 3000mhz ne da je dobar nego fantastic

kradem mine iz minskog polja
8 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Vratio sam na f25 bios, primjetio sam nekakav "bug" (ajmo ga tako nazvati), neznam dali je jos netko imao tu situaciju sa F30 biosom na 350-hd3 od gigabytea...

 

Uglavnom, iako je cpu multi namjesten na 38, dakle 38*100=3800mhz, u biosu pogaseni C1, P1, cool'n'quiet, sve jezgre namjestene na 3.8, ugaseno sve sto se moglo ugasiti, iz nekog razloga sistem je cpu ocitavao kao 2.4ghz, u nekim slucajevima kao 2.8, znaci 28*100.... i u cpu-z, i u aidi, i u gigabyte siv, i u samim windowsima. Restart windowsa, i sve radi kako treba, bez diranja biosa, opet do nekog sljedeceg reboota.

 

Ista stvar se desavala i kad ostavim stock 35*100, s ugasenim auto boostom, sve jezgre na 3,5, bez c1,p1 i slicnih..... opet je znao "prepoznati" cpu kao 2,4ghz.... Sto je najbolje, cpu stvarno radi osjetno sporije, a i po testovima, nego kad ga ispravno prepozna. Zanimljivo, voltaza (postavljena na auto), je uvijek identicna, i kad ga prepozna ispravno, i kad mu "smanji" brzinu, kao i temperature.

 

Neznam dali je to neki bug u windowsima, pa pogresno ocitavaju brzinu, ili je do biosa, uglavnom, vracanjem na f25, nema vise tog problema....

 

Netko ima neku ideju zasto se ovo desava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imaju li Aegis rami na sebi ikakav hladnjak ili je to preko njih samo naljepnica?

5 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam bas najpomnije gledao svoje, al bi reko da je neka vrsta heatsinka. Ugl, za deklarirane brzine je dovoljno, nikad nisam imao problema. 

Apoc
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Imaju li Aegis rami na sebi ikakav hladnjak ili je to preko njih samo naljepnica?

 Imaju nekakav pokrov ali rekao bih da je tu više radi estetike, a ne hlađenja. Ali to je slučaj kod većine RAMova, nisam još čuo za nekog kome je temperatura RAMa bila problem.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Imaju li Aegis rami na sebi ikakav hladnjak ili je to preko njih samo naljepnica?

 Naljepnica al rami mogu raditi uz povećani napon na 3200mhz sa tajminzima XMP 3000mhz profila, moguće je i zategnuti latencije al to je nestabilno na duže staze.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bolje ikakav pokrov, ako je metalni, nego nikakav.. al oke fala na info. Dobri su DDR4 kaj se tice temperatura da, dok napon ne ide preko 1.35V meni se cini.

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kako držiš svoje, na default XMP profilu na 3000MHz?
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...
Kako držiš svoje, na default XMP profilu na 3000MHz?

 Evo slika

 

http://hwbot.org/signature/u135800.png
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako god ta memorija po meni nudi puno više nego što je za nju potrebno potrošiti novaca.

3000 MHz CL16 uz osnovno paljenje D.O.C.P opcije u BIOSu bez dodatnoga podešavanja zadovoljava

potrebe 95% korisnika koji kupuju tu memoriju, realno gledano za Samsung B-die memoriju treba

izvdvojiti skoro i duplo više novaca, jako je teško je opravdati takvo ulaganje, pogotovo kad se gleda

koliko se dobije za puno manje novaca.

Vjerujem da bi čak na Ryzenu 2 mogli imati i još dodatno poboljšan kontroler za memoriju, a onda i mogućnost

potjerati i još više taktove čak i na jeftinim memorijama kao što je to ova.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
7 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Kako god ta memorija po meni nudi puno više nego što je za nju potrebno potrošiti novaca.

3000 MHz CL16 uz osnovno paljenje D.O.C.P opcije u BIOSu bez dodatnoga podešavanja zadovoljava

potrebe 95% korisnika koji kupuju tu memoriju, realno gledano za Samsung B-die memoriju treba

izvdvojiti skoro i duplo više novaca, jako je teško je opravdati takvo ulaganje, pogotovo kad se gleda

koliko se dobije za puno manje novaca.

Vjerujem da bi čak na Ryzenu 2 mogli imati i još dodatno poboljšan kontroler za memoriju, a onda i mogućnost

potjerati i još više taktove čak i na jeftinim memorijama kao što je to ova.

 Usudio si se iznijeti mišljenje suprotno do stručnjaka za kompijutere i mišje nožice  Sad ćeš dobit TD na svaki post

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Bolje ikakav pokrov, ako je metalni, nego nikakav.. al oke fala na info. Dobri su DDR4 kaj se tice temperatura da, dok napon ne ide preko 1.35V meni se cini.

 Sad sam svratio do frenda detaljnije pogledati GSkill Ageis. Nije to nikakav heatsink već stvarno nekakva deblja plastična naljepnica preko memorijskih čipova. U svakom slučaju ne hladi već je tu samo radi estetike koja opet nije nešto ali je bolje za vidjeti od gole memorije. Ja osobno mrzim RGB i meni ovakav diskretan RAM odgovara, i zbog cijene i zbog toga da XMP profil radi bez greške.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 16:45 (Paolo Maldini).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...
Sad ćeš dobit TD na svaki post

Pa ako oni smatraju da treba lupit TD, pa neka lupaju, to je njihovo pravo i ja nemam ništa protiv toga. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...

Kako god ta memorija po meni nudi puno više nego što je za nju potrebno potrošiti novaca.

3000 MHz CL16 uz osnovno paljenje D.O.C.P opcije u BIOSu bez dodatnoga podešavanja zadovoljava

potrebe 95% korisnika koji kupuju tu memoriju, realno gledano za Samsung B-die memoriju treba

izvdvojiti skoro i duplo više novaca, jako je teško je opravdati takvo ulaganje, pogotovo kad se gleda

koliko se dobije za puno manje novaca.

Vjerujem da bi čak na Ryzenu 2 mogli imati i još dodatno poboljšan kontroler za memoriju, a onda i mogućnost

potjerati i još više taktove čak i na jeftinim memorijama kao što je to ova.

 Ili kao ja kupit Gigabyte ploču i b-die.

 

Kao da sam stavio sportske gume na golfa keca i vozio po kaldrmi.

 

Sa prijašnjim ver biosa sam čak i uspio klokati na 3600 c15 1t. S novom verzijom jedva 3200 c14 radi.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže... 

Sa prijašnjim ver biosa sam čak i uspio klokati na 3600 c15 1t. S novom verzijom jedva 3200 c14 radi 

To tvoje je meni čudno, ja sam složio konfiguraciju sa i9 9900k sa istom pločom i ovom memorijom, KLIK,

bez problema je meni radilo 3600 MHz CL16 1.37 V, dalje nisam ni probavao, koliko znam čovjeku i dan danas

to radi bez problema, barem se meni nije požalio da ima neke probleme, ja BIOS nisam nadograđivao.

ps. vrati BIOS natrag, moguće da su sje... nešto, a moguće je i da zakrpe za procesor rade probleme jer

meni na Formuli X više XMP 3600 CL17 na 1.35 V ne prolazi ni boot, isto počelo nakon nadogradnje BIOSa,

stavio na 3200 MHz 14-14-14-34 1.35 V ručno i gotovo, ne da mi se zamarati s time, ovo mi je previše isto.

ps. isprika na off-topicu svim prisutnima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 16:52 (Valentin17).
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa to bi tu trebalo biti  - c14 3200 i c16 3600 (+/-možda griješim).

 

Koliko vidim Buildzoid veli da na gigi tek sa quad setupom (4x8) radi pristojan OC.

 

Ne pada mi na pamet uzimat još 2 keksa b-diea za +200 Mhz.

 

Isto kao i ti sada - 3200 stock XMP postavka i šišaj.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 17:04 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda da su novi APU-i zapravo samo rebrandirani 2200G i 2400G s nešto većim maksimalnim OC-om. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da, i takt igpu dijela je povecan sa 1100 na 1250 u slucaju vege 8... Zanimljivo ce biti vidjeti dali ce ovo pomaknuti granicu stabilnog overclocka na +1700mhz....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Čekamo novi CPU, lako za APU. Tu ionako nemaju konkurencije pa se sada igraju Intela .

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2019 18:58 (itomic009).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
U svakom slucaju, nece se isplatiti prelazak s 2xxxg na 3xxxg......
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice