AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.081.904
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Prije sam bio u tom fazonu overclocka, sad sam ostario, i dalje volim probati gdje je granica, ali nije mi to presudno.
Jedan 1700x, ma moze i 1600x, i ja sretan, ne treba mi nista vise...

Ti si više kao budget overclocker. 

Je.. ove koji kupe ASUS Apex, EVGA Dark ploču, memoriju na 4266 MHz i neki i7/i9 procesor i sve to pod vodu stave. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 17:09 (Valentin17).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jbga i ja sam ostario, no stao sam na 5.7ghz, sumnjam da ta arhitektura moze ici ista vise na zraku/vodi nekako mi to preoptimisticno zvuci, pogotovo skok s maximalnih 4.3ghz na 5+.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 2 hvala 1
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma realno, nemam potrebe,a ni vremena da se tome posvetim, probam onako odoka, ako ide, odlicno, ako ne ide.... Ne ide...

A neki r7 prve generacije bi mi bio idealan, da zamjeni 2200g, vuce me neko vodeno, jos se lomim oko toga, nije da mi treba.... I bio bi miran koju godinu....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Ja cekam samo da postojecim cijene padnu, meni dovoljan i neki r7 prve generacije.... A trecu generaciju cu kupovati kad izadje osma ;)

 oce sigurno pasti cijene ali moje misljenje je onaj tko ima i ryzen 1. generacije je sasvim opremljen jel sam osobno mijenjao od 1600x na 2600 i neprimjeti se tako da nebudem sada mijenjao sigurno dok nedodje neki veliki boost opet tipa skok od FX generacije na Ryzen

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 17:32 (HCgamingCRO).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Opcenito ekipa trenutno ne prodaje ryzene, nisam nasao nista na njuskalu osim trgovina....

No, ukoliko padnu za 200-300kn, to bi 1600x dovelo na nekih 700-tinjak kn, a 1700x na 1000kn.... Mislim da to nije nerealna pretpostavka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 17:33 (Damir22).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

apsolutno realna misao ako AMD zeli posvetiti vecu paznju na prodaji novih procesora( a vidimo da dolaze veliki broj njih) mora smanjiti cijene starih generacija..

isto tako ce se dogoditi sada sa RTX karticama buduci da je nvidia najavila refresh RTX sa boljim gdddr6 memorijom..

ali 1800x vec je izgubio gotovo 50% na cijeni odkako je izasao sada ga dobijes za 2k kuna a izasao je sa 500 eura

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 17:47 (HCgamingCRO).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
 

Cinebench R15

 

16/32 2950X/4.1ghz, 3560

 

16/32 Zen 2/4.2ghz, 4278

 

https://www.techspot.com/review/1678-amd-ryzen-threadripper-2990wx-2950x/page8.html

 

Nadam se da če kupci Cinema4D bit zadovoljni, ipak licenca košta 3000eura pa ako ima pritužbi tu je i knjiga žalbe.

 

Bit će zadovoljni svi kojima trebaju multithread performanse, a još više ako potrošnja i grijanje budu proporcionalno manji od Threadrippera (u skladu sa 8-core primjerkom pokazanim na CES-u).

 

Što se tiče Cineme, 3k € bez PDVa je najskuplja verzija (Studio), ali počinje već od 700 (Prime).

Za Cinemu postoji i 15-tak 3rd party render-enginea a u ovom slučaju će profitirati CPU-based (V-Ray, Corona, Arnold, Keyshot ... ).

Cinebench koristi njen nativni render-engine, ali slično se ponašaju i svi ostali (na raspolaganju su i VRay ili Corona benchmark).

 

Iako "distributed rendering" već odavno postoji (dijeljenje renderiranja na više umreženih makina), nekad je ipak zgodno imati i više jezgri u komadu zbog ukupnog troška (neki softveri nemaju baš jeftine dodatne licence za render-slaveove).

Threadripper 2990WX je stvarno čudovište, ali ga nije baš lako hladiti tako da ovi leakovi još bolje zvuče za neki TR 39xx (48 ili 64-core).

 

 

Da dodam za stare modele, trenutno je R7 1700 1.250 Kn a to je i preko 50% manja cijena od početne (za 1700X/1800X nema smisla davati par sto Kn više).

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 18:07 (Mladen).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
rambox kaže...
 

Cinebench R15

 

16/32 2950X/4.1ghz, 3560

 

16/32 Zen 2/4.2ghz, 4278

 

https://www.techspot.com/review/1678-amd-ryzen-threadripper-2990wx-2950x/page8.html

 

Nadam se da če kupci Cinema4D bit zadovoljni, ipak licenca košta 3000eura pa ako ima pritužbi tu je i knjiga žalbe.

 

Bit će zadovoljni svi kojima trebaju multithread performanse, a još više ako potrošnja i grijanje budu proporcionalno manji od Threadrippera (u skladu sa 8-core primjerkom pokazanim na CES-u).

 

Što se tiče Cineme, 3k € bez PDVa je najskuplja verzija (Studio), ali počinje već od 700 (Prime).

Za Cinemu postoji i 15-tak 3rd party render-enginea a u ovom slučaju će profitirati CPU-based (V-Ray, Corona, Arnold, Keyshot ... ).

Cinebench koristi njen nativni render-engine, ali slično se ponašaju i svi ostali (na raspolaganju su i VRay ili Corona benchmark).

 

Iako "distributed rendering" već odavno postoji (dijeljenje renderiranja na više umreženih makina), nekad je ipak zgodno imati i više jezgri u komadu zbog ukupnog troška (neki softveri nemaju baš jeftine dodatne licence za render-slaveove).

Threadripper 2990WX je stvarno čudovište, ali ga nije baš lako hladiti tako da ovi leakovi još bolje zvuče za neki TR 39xx (48 ili 64-core).

 

 

Da dodam za stare modele, trenutno je R7 1700 1.250 Kn a to je i preko 50% manja cijena od početne (za 1700X/1800X nema smisla davati par sto Kn više).

 

 

 pa jel nije blender ista shema kao i 4d? mislim slicno barem..neznam jel imaju iste instrukcije ali ovaj je barem free.. pitam jel nisam siguran..

pa onaj ko nije OC bolje mu je uzeti x model...iako nije velika razlika nemoze se primjetiti ali onaj ko renda vidice malo krace vrijeme na x modelu ipak

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 18:38 (HCgamingCRO).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

 pa jel nije blender ista shema kao i 4d? mislim slicno barem..neznam jel imaju iste instrukcije ali ovaj je barem free.. pitam jel nisam siguran

Da, i Blender je sve bolji i bolji, ali u produkciji je često prelazak na drugi alat jako bolan (skup i spor radi vremena privikavanja i prilagodbe postojećih arhiva 3D modela), tako da cijena nikad nije jedino mjerilo.

Cinema je na tržištu već 25 godina (PC i Mac) tako da postoji i jako puno dodatnih plug-inova. Da ne offtopičarimo ovdje, postoji tema za 3D softver.

 

Što se tiče oc-anja, upravo tu i jest poanta da se R7 1700 jednostavno digne na taktove 1700X. Stock hladnjak nije baš za 24/7 rendering iznad 3.6GHz ali 1700X/1800X ga ni nemaju.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 18:51 (Mladen).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zelis reci da se X ne isplati?

Mislim, moze i obican 1700?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Zelis reci da se X ne isplati?

Mislim, moze i obican 1700?

Uglavnom da ... razlike su silicon-lottery, odnosno, kakav primjerak ćeš dobiti, ali znalo se desiti da 1800X bude jednak ili čak lošiji oc-er od 1700.

Kod 2700/2700X je drukčija priča je su samo dva modela tako da se zbog male razlike u cijeni i boljeg hladnjaka više isplati 2700X.

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma isplati se,i neisplati se... x verzija jedino ako nezelis OC pa ces imati vece klokove nego sa non x modelom ali nista to nije veliko da mozes reci ej ovaj x model je nebo i zemlja naspram non x modela...AMD je otljucao sve procesore sa ryzenom i jednostavno x model je marketinska varijanta za one koji neznaju ili se neda OC( moje misljenje) nevjerujem da su X modeli prolazili bolje binning procese za jezgre...jezgre su jedino selektirali sa threadripper koliko znam

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 19:14 (HCgamingCRO).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
Damir22 kaže...
Zelis reci da se X ne isplati?

Mislim, moze i obican 1700?

Uglavnom da ... razlike su silicon-lottery, odnosno, kakav primjerak ćeš dobiti, ali znalo se desiti da 1800X bude jednak ili čak lošiji oc-er od 1700.

Kod 2700/2700X je drukčija priča je su samo dva modela tako da se zbog male razlike u cijeni i boljeg hladnjaka više isplati 2700X.

 

 

 pogotovo silicon lottery..ja sam sa svojim 1600x otisao na 4.1 stabilno sa 1.35 a ovaj 2600 nemogu stabilno 4.1 a da neodem na 1.4V... a kao zen+ bolji OC...sve je to lutrija vamo.. moje misljenje je da je uvijek bolje uzeti non x jel imas onda koju kintu nadodati za cooler.. OC fino i ajmo..

 

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Cooler imam, lc-120, vjerujem da je on ok, a kako rekoh, pati me vodeno, pa razmisljam i o nekome 240 aio... Nevezano sad za procesor, svakako me vuce da to nabavim, makar i za 2200 ryzena ;)

A cuj, 400mhz i nije neka razlika, sve i da overclock totalno ne uspije..... Sumnjam da je to u radu toliko drasticna razlika da se primjeti?

Sto se lutrije tice...2200 radi na 4.1 na 1.30v, tako da.... Mozda i imam srece...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 19:16 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Cooler imam, lc-120, vjerujem da je on ok, a kako rekoh, pati me vodeno, pa razmisljam i o nekome 240 aio... Nevezano sad za procesor, svakako me vuce da to nabavim, makar i za 2200 ryzena ;)

A cuj, 400mhz i nije neka razlika, sve i da overclock totalno ne uspije..... Sumnjam da je to u radu toliko drasticna razlika da se primjeti?

Sto se lutrije tice...2200 radi na 4.1 na 1.30v, tako da.... Mozda i imam srece...

Vodeno je overkill za ove male procesore, ali ako te baš veseli ... :)

Nisam vidio 1700 koji nije stabilno radio (24/7 rendering) na bar 3.8 GHz (ipak, uz malo bolji hladnjak od stocka) tako da oc nije upitan.

Što se tiče razlike, kod renderinga se ona osjeti na velike brojeve ... par minuta manje po jednoj slici primjeti se i u jednom radnom danu a kamoli ako pustiš da računa stotine slika za animaciju.

 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Cooler imam, lc-120, vjerujem da je on ok, a kako rekoh, pati me vodeno, pa razmisljam i o nekome 240 aio... Nevezano sad za procesor, svakako me vuce da to nabavim, makar i za 2200 ryzena ;)

A cuj, 400mhz i nije neka razlika, sve i da overclock totalno ne uspije..... Sumnjam da je to u radu toliko drasticna razlika da se primjeti?

Sto se lutrije tice...2200 radi na 4.1 na 1.30v, tako da.... Mozda i imam srece...

 taj ti je cooler bolji od ijednog stock coolera za ryzen... ako zelis uredjeno kuciste odes na vodeno, ali ako hoces tisinu i performanse tu ce nhd15,nhd14,ili nh-u12A 

mozes imati stabilan OC u igricama npr. 4.1 ali ako ti padne u prime-u ili occt-u onda je to opet nestabilan OC..uvik lutrija 400-500 MHZ nije puno,moze pomoci u pojedinim aplikacijama sa rendanje ali u igricama  radi 10-15 fpsa dati i do 50 eura vise mozda nije isplativo po meni zato je uvik bolje non x i OC lagano i to je to...

2200 pazi kako OC jel su ti AMD-ovi apu-i dosta zedni SOC voltaze pa ako nemas dobru plocu lagano pregori VRM

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Threadripper 2990WX je stvarno čudovište, ali ga nije baš lako hladiti tako da ovi leakovi još bolje zvuče za neki TR 39xx (48 ili 64-core).

 

 

 

Zapravo su Threadripperi prilicno lagani za hladit zbog ogromne povrsine, problem je VRM ohladit ako mislis renderat sa clockanim 2990WX. A nije ni to ako ne ides preko 1.15-1.2V sta bi trebalo biti dovoljno za 3.8-3.9ghz...

 

Mislim da bi se R15 benchmark polako trebalo zaboravit jer je baziran na prastarom buildu engine-a, novi R20 pak malo manje pase AMD-u ali je barem real world scenarij...

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nope, 4.1 u primeu stabilan, vrtio 3 sata, max temp procesora 61C.

Voltaze i temperature ploce (chipset, vrm i ostalo) uredne,.propuh je u kucistu, vrm soc na 60C... Iako me je izludila ploca, kad sam maknuo stock cooler i stavio lc-a, vrm.temp su otisle u nebesa, do throttlinga, ali dva dodatna ventilatora su rjesila problem...

4.25ghz isto.funkcionira, na 1.4v, ali rusi se nakon sat primea ili igranja.... A ne vidim poante ici na vecu voltazu, ni ovih 4ghz mi ne treba

Vodeno....znam da je totalno nepotrebno, ali jednostavno me nervira tower cooler,ma koliko dobro hladio.... ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Mladen kaže...

Threadripper 2990WX je stvarno čudovište, ali ga nije baš lako hladiti tako da ovi leakovi još bolje zvuče za neki TR 39xx (48 ili 64-core).

 

 

 

Zapravo su Threadripperi prilicno lagani za hladit zbog ogromne povrsine, problem je VRM ohladit ako mislis renderat sa clockanim 2990WX. A nije ni to ako ne ides preko 1.15-1.2V sta bi trebalo biti dovoljno za 3.8-3.9ghz...

 

Mislim da bi se R15 benchmark polako trebalo zaboravit jer je baziran na prastarom buildu engine-a, novi R20 pak malo manje pase AMD-u ali je barem real world scenarij...

Da, slažem se, mislio sam na ukupno hlađenje, a zanimljivo izgleda i puno manja potrošnja Zen 2 jezgri na onoj prezentaciji u 1. mjesecu.

Stari Cinebench je zgodan kad treba usporediti sa starijim makinama (već je 1950X potjerao dual-CPU 10-core Xeone iz radione :)) a R15 daje slične omjere kao i V-Ray (prije 3.x, nisam mjerio u zadnje vrijeme).

Na koncu, brzo nakon izlaska će se pojaviti i V-Ray/Corona/Blender rezultati pa će se moći lakše uspoređivati.

 

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

Stari Cinebench je zgodan kad treba usporediti sa starijim makinama (već je 1950X potjerao dual-CPU 10-core Xeone iz radione :)) a R15 daje slične omjere kao i V-Ray (prije 3.x, nisam mjerio u zadnje vrijeme).

Na koncu, brzo nakon izlaska će se pojaviti i V-Ray/Corona/Blender rezultati pa će se moći lakše uspoređivati.

 

Ipak vise pase R15 Ryzenima od V-Ray-a, razlika nije velika al postoji, u R15 sa clockanim 1950X prestignes stock 7980XE, dok u V-Ray benchu to nije moguce koliko god naclockao 1950X. Ista stvar je i u R20 Cinebenchu...

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

 

Bit će zadovoljni svi kojima trebaju multithread performanse, a još više ako potrošnja i grijanje budu proporcionalno manji od Threadrippera (u skladu sa 8-core primjerkom pokazanim na CES-u).

 

Što se tiče Cineme, 3k € bez PDVa je najskuplja verzija (Studio), ali počinje već od 700 (Prime).

Za Cinemu postoji i 15-tak 3rd party render-enginea a u ovom slučaju će profitirati CPU-based (V-Ray, Corona, Arnold, Keyshot ... ).

Cinebench koristi njen nativni render-engine, ali slično se ponašaju i svi ostali (na raspolaganju su i VRay ili Corona benchmark).

 

Iako "distributed rendering" već odavno postoji (dijeljenje renderiranja na više umreženih makina), nekad je ipak zgodno imati i više jezgri u komadu zbog ukupnog troška (neki softveri nemaju baš jeftine dodatne licence za render-slaveove).

Threadripper 2990WX je stvarno čudovište, ali ga nije baš lako hladiti tako da ovi leakovi još bolje zvuče za neki TR 39xx (48 ili 64-core).

 

 

Da dodam za stare modele, trenutno je R7 1700 1.250 Kn a to je i preko 50% manja cijena od početne (za 1700X/1800X nema smisla davati par sto Kn više).

 

 

Pa ozbiljni profiči ili razne veče firme i koriste najbolju ili najkompletniju verziju.Ja sam "cijenom spomenul najskuplju verziju", a ostalo je lako Googlat ne treba nikakva škola Googlanja.

 

Američki Amazonci R7 1700X prodaju za 1130kn.

 

https://www.amazon.com/AMD-Ryzen-1700X-Processor-YD170XBCAEWOF/dp/B06X3W9NGG/ref=sr_1_4?keywords=AMD+Ryzen+R7+1700&qid=1558462872&s=gateway&sr=8-4

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Pa ozbiljni profiči ili razne veče firme i koriste najbolju ili najkompletniju verziju.Ja sam "cijenom spomenul najskuplju verziju", a ostalo je lako Googlat ne treba nikakva škola Googlanja.

Najskuplja ne znači i najbolja za neku određenu primjenu ako ti ne trebaju te funkcije za konkretni posao (posebno ako koristiš neki plug-in ili drugi render-engine) ... isto kao što postoje puni i AutoCAD LT ili Office Home&Bussiness, Professional, Enterprise. Ontopic, bitno da će sve verzije profitirati od 12 i 16-core novih Ryzena sa efikasnijim jezgrama i manjom potrošnjom.

 

Ovo za cijenu 1700X, to je sa ili bez poreza ? Jer kod nas je 1700 1.250, odnosno 1.000 bez poreza, a ima i hladnjak.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 20:42 (Mladen).
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...

 

Ovo za cijenu 1700X, to je sa ili bez poreza ? Jer kod nas je 1700 1.250, odnosno 1.000 bez poreza, a ima i hladnjak.

 

Pa Amazon web maloprodaja, viđena cijena je to šta platiš kao kupac nema tu dodatnih troškova.Eventualno još cijena dostave, ali i to je za večinu ekipe u Americi besplatno.Zato sam i navel Američki Amazonci, ipak je to tržište od 300milja stanovnika.

 

Američki Microcenter i dalje prodaje ili djeli R5 1600 za 80$. Fučkaj ga pa kolke su im zalihe na skladištu, jer takva cijena je ista več kolko tri mjeseca.Vjerojatno su zelenaši onako naručili 10 000 procova, pa eto dok se ne proda ili bolje reč podjeli.

 

https://www.microcenter.com/product/478826/amd-ryzen-5-1600-32ghz-6-core-am4-boxed-processor-with-wraith-spire-cooler

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=134&jumpto=5319339&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Od mene Rambox uvijek dobiju TU 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
Mladen kaže...

 

Ovo za cijenu 1700X, to je sa ili bez poreza ? Jer kod nas je 1700 1.250, odnosno 1.000 bez poreza, a ima i hladnjak.

 

Pa Amazon web maloprodaja, viđena cijena je to šta platiš kao kupac nema tu dodatnih troškova.Eventualno još cijena dostave, ali i to je za večinu ekipe u Americi besplatno.Zato sam i navel Američki Amazonci, ipak je to tržište od 300milja stanovnika.

 

Američki Microcenter i dalje prodaje ili djeli R5 1600 za 80$. Fučkaj ga pa kolke su im zalihe na skladištu, jer takva cijena je ista več kolko tri mjeseca.Vjerojatno su zelenaši onako naručili 10 000 procova, pa eto dok se ne proda ili bolje reč podjeli.

 

https://www.microcenter.com/product/478826/amd-ryzen-5-1600-32ghz-6-core-am4-boxed-processor-with-wraith-spire-cooler

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=134&jumpto=5319339&sort=asc&view=flat

 al smo mi u 21st. u RH? da smo svi neki seici kuzio bih nase cijene i dostupnost al ovako...sitno smo mi trziste, a tako se fino ulizuju amerima nece ni da nam daju stranicu hehe(barem neku balkansku da se olaksa malo to sve, ovako nikaki e-file(proizvod) nemos naruciti

imam rodbinsku vezu u njemackoj pa mi je egal, ali ovi ameri su zlo, sve pokupovase i svugdje udjose

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 21:38 (HCgamingCRO).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
..

Vodeno je overkill za ove male procesore, ali ako te baš veseli ... :)

...

 

 

 hlađenje nikad ne može bit overkill

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
Mladen kaže...
..

Vodeno je overkill za ove male procesore, ali ako te baš veseli ... :)

...

 

 

 hlađenje nikad ne može bit overkill

:), da, može se i tako gledati, ali mislio sam najviše po cijeni.

Nisam probao ove manje Ryzene od R7 pa samo pretpostavljam da bi oni bili puno lakši zalogaj za neku hrgu od zračnog hladnjaka a la Noctua i da bi ventilator u konačnici bio tiši od pumpe i ventilatora na radijatoru.

 

8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A cuj, sa lc-cc-120, 2200g, oc na 4.1, idle temperatura 24C, normalan.rad u win, surfanje i slicno 27-35C, igre 40-42C, prime nakon 2-3 sata 60C....

S time da cooler neizbjezno dio topline dobije i od rx580, koja je odmah ispod njega, ona u igrama ide do nekih 65-70C.....

Tesko da moze bolje od toga, ali kako rekoh, jednostavno nisam fan tower coolera... A sad vec neko budget vodeno se moze pronaci za 500-600kn, sto i nije prestrasno.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 23:13 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
A cuj, sa lc-cc-120, 2200g, oc na 4.1, idle temperatura 24C, normalan.rad u win, surfanje i slicno 27-35C, igre 40-42C, prime nakon 2-3 sata 60C....

S time da cooler neizbjezno dio topline dobije i od rx580, koja je odmah ispod njega, ona u igrama ide do nekih 65-70C.....

Tesko da moze bolje od toga, ali kako rekoh, jednostavno nisam fan tower coolera... A sad vec neko budget vodeno se moze pronaci za 500-600kn, sto i nije prestrasno.....

ovi loopovi od tipa corsaira sto su gotovi su losi za razliku od noctue i neizgledaju bas nesto(ali ljepsi od noctue),meni  bolje na custom loop ici.. je da je x puta skuplji,za jedan cpu blok vec dati lijep iznos, ali ako znas savijati tube i sarafati unutrasnjost ti izgleda  ai onda ti grafa nece ici na 65-70 c i tu onda cak ni noctua nemoze vise nista

al nes to napraviti sa rig-om od 2200g klik

 al nece ryzen se vise OC na vodenom jel on je nekako u arhikteturi tako napravljen i iskocen,nije ko intel da ce se skalirati klokovi kakvo hladjenje imas...sve ispod 80c je za 0-24 po mojem misljenju

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.5.2019 0:06 (HCgamingCRO).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
kako nece? zaboravi vodeno i heatpipeove, sta vise vati hladjenje moze disipirat to vise vati moze ic u cpu i u pravilu to znaci visa frekvencija na kojoj isti moze radit.

plus vodenom je sta odvodi sve van kucista minus sta treba pazit na vrm da ima dovoljno strujanja zraka ali to je minus i ovim tower.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice