AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako netko želi importati si AMD Keynote u google calendar:

https://www.timeanddate.com/countdown/generic?iso=20190527T1015&p0=241&msg=AMD+Keynote+at+Computex+2019&ud=1&font=sanserif

Kliknuti Add Event to Calendar, skinuti file na disk. Otić na google calendar, pod Other calendars stisnuti na + pa import, birati skinut event file i ponovno import.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Taj dio cu prespavati, vjerovatno.....

Zanimljivije bi mi bilo.postaviti notifikaciju kad domaci shopovi pocmu spustati cijene procesora i ploca ;)

Iako sam vec nasao akcije gdje 1600 ide ispod 1000kn a 1700 za 1100kn....
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Treba ostat realan, neće ih poklanjati. 

Po meni su već ionako dostupni i povoljni.

 

Sad uskoro će se sve znati kad dodje nova serija sa svojim cijenama...

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Ma.nece poklanjati, nitko to ne ocekuje....

Ali neka razlika ce morati biti, jer ce postojati tri generacije u prodaji, paralelno.... E sad, ako ce novi 3xxx po izlasku biti slican cijeni 2xxx, onda je pad cijena neizbjezan, a trgovci, ako se misle rijesiti "zastarjele" prve serije, morat ce biti mastoviti, jer za 100-200kn razlike, svi ce ici na 2xxx.... Isto tako, za 200-300kn razlike svi ce ici na 3xxx..

Naravno, sve ovo krece od pretpostavke da ce cijene 3xxx biti realne, i slicne trenutnoj generaciji u trenutku izlaska.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako su novi na 7nm mislim da će cijena bit viša nego ryzen refresh po izlasku, tako da bi mogli imati 3 generacije sa jasnim i podjednakim razmakom u cijeni.

 

Mislim da za svaki od njih po tim cijenama ima mjesta na tržištu, tj. smisla.

coffe,coffe,coffe.....
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da. Lako moguce i to, no opet, odredjeni pad cijena ce doci, mozda ne odmah po launchu, ali kroz koji mjesec... Sve ovisi sto tocno nosi nova generacija, po kojoj cijeni, i koliko ce biti interesa....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

S obzirom da su prešli na novi znatno skuplji proizvodni proces, i da Intel neće imati konkurentan proizvod, za očekivat je da će cijene biti više nego prethodne generacije u startu, no neće biti sigurno visoke kao Intelove, a uz to će nuditi i puno više od njih za tu cijenu.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2019 22:28 (Shockwave).
 
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

malo gluposti da se poveca hype 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

malo gluposti da se poveca hype 

 

 To je originalno složeno na CES 2019, ali tam je bio pucanj u prazno fučkaj ga.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 12:53 (rambox).
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto malo Geekbenčanja, bit če sasvim dosta za usputnu procjenu buduče situacije.Dakle prvi link 6/12 Zen 2 vs R5 2600X, a drugi link je vs 6/12 i7 8700K.

 

6/12 Zen 2 je ES testni proc, 3.2ghz je stock frekvencija a kažu šljakal je na 3.9ghz all cores+bez single turbocore opcije.Intel zelenaš All cores turbo je 4.3ghz, a single core turbo je 4.7ghz.

 

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13241660?baseline=13267824

 

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/compare/13241660?baseline=13277187

 

Eto još jednog novog popisa Zen 2 CPU modela, hm jel to realno ili očekivano pa zakaj ne nema problema.Tko če još prigovarat ili reč da nije zadovoljan sa 6/6 CPU za 120$.

 

https://twitter.com/i/web/status/1130745313705127936

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=258&jumpto=5806533&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 15:25 (rambox).
Moj PC  
3 0 hvala 2
5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Navodi Tech Jesus (Gamer's Nexus) da neće biti previše vijesti o Zen3 procesorima na Computexu ipak, nego tek na E3. Nećkam se dal da ustajem u 4 ujutro samo radi toga xD 

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgubiš par sati sna za uživo ili odma ujutro saznaš sve samo par sati kasnije. Obe solucije su okej jer nam dolaze friške informacije svakako.

 

Bit će zanimljiviji ponedjeljak ujutro!

coffe,coffe,coffe.....
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Bit će zanimljiviji ponedjeljak ujutro!

Sumnjam, bar kaj se tiče AMD-a. Kako je kolega napisao, Stevo kaže kako su iz više izvora čuli da se neće bog zna što otkriti vezano uz 3000 seriju, navodno to ide na E3-u. Moram priznati da mi to već polagano ide na živce, ne vidim zašto otkriti detalje za par tjedana na E3-u koji je pretežito orijentiran na igre, no možda sam samo ja nestrpljiv. 

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kužim te skroz, jer sam baš baš znatiželjan i želim dobre vijesti za svih nas.

Ta nestrpljivost valjda je prisutna jer očekujemo bitan napredak, iako osobno ne planiram još kupnju tj upgrade.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

objavice 2 line up-a procesora i 2 graficke i to je to ostalo E3(barem moje misljenje) onaj tech isus je njuskalo gura nos svugdje tako da nevjerujem da baca neprovjerene informacije...sudeci po ces-u 2019 bice dobro da daju cijeli line up barem za ryzen 5..ionako je lisa su u jednom intervju rekla kad su je pitali sto toliki paket pola prazno pa rekla "bice kasnije vise od 8 jezgri... koliko necu reci, ali bice vise od 8 kasnije"....

barem da nam daju line up 8 jezgrenih i6 jezgrenih..za grafe me ionako briga iskreno nevjerujem da ce cip biti nes drugo od rx serije samo u 7 NM i novina taj ddr6...(hbm mi potome pitanju jos draze,barem manje mem.cipova za pregorjeti)

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 21:15 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
GdjeSuBikovi kaže...

 Eh ti očekuješ da " luksuzni žderači benzina znaju tko je CEO AMD-a ili sponzora Ferarija".Reda radi i to bi trebali znat, ali puno je veči problem kaj prosječan Amer/šrednja škola ili obrazovanje ne zna kako se zovu stanovnici Nizozemske.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel im zato silikonskom nizinom vladaju doslovno azijski korijeni 

pa su se sjetili sada da im fali neodymium-a da bi tesla apple ect mogli nastaviti sa pogonima pa bi htjeli jos porazgovarati i pomilovati huawei...bitno da su oni njihovi vukovi sa wall ulice uspjeli okrenuti lovcetinu i ajmo dalje...nisu vrijedni spomena kamoli samo glupi

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

jel im zato silikonskom nizinom vladaju doslovno azijski korijeni 

pa su se sjetili sada da im fali neodymium-a da bi tesla apple ect mogli nastaviti sa pogonima pa bi htjeli jos porazgovarati i pomilovati huawei...bitno da su oni njihovi vukovi sa wall ulice uspjeli okrenuti lovcetinu i ajmo dalje...nisu vrijedni spomena kamoli samo glupi

 Kakva "silikonska" dolina ??? Ja sam bio uvjeren da je Silicijska dolina u pitanju

***********
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...
HCgamingCRO kaže...

jel im zato silikonskom nizinom vladaju doslovno azijski korijeni 

pa su se sjetili sada da im fali neodymium-a da bi tesla apple ect mogli nastaviti sa pogonima pa bi htjeli jos porazgovarati i pomilovati huawei...bitno da su oni njihovi vukovi sa wall ulice uspjeli okrenuti lovcetinu i ajmo dalje...nisu vrijedni spomena kamoli samo glupi

 Kakva "silikonska" dolina ??? Ja sam bio uvjeren da je Silicijska dolina u pitanju

 oprosti mi od od petka nisam spavao,ubila me subota neznam ni sta pisem,, silikonska moza u amsterdamu hehehe

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Škotski Zagorac i novije informacije, dakle 12 Core Ryzen 2 po defoltu ne udara na 5ghz, ali se može kloknut na 5ghz.Pas i ker je isto, uostalom takvi procovi se i klokaju pa zakaj bi po defoltu moral udarat na 5ghz.

 

Zato je Intel izbacil ovaj 5ghz stock i9 9900KS Turbo. Ali Intelu fale četri CPU jezgre, nisam baš siguran da li su to skužili.

 

https://twitter.com/AdoredTV/status/1132664835773259777?s=1

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 22:28 (rambox).
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Škotski Zagorac i novije informacije, dakle 12 Core Ryzen 2 po defoltu ne udara na 5ghz, ali se može kloknut na 5ghz.Pas i ker je isto, uostalom takvi procovi se i klokaju pa zakaj bi po defoltu moral udarat na 5ghz.

 

Zato je Intel izbacil ovaj 5ghz stock i9 9900KS Turbo. Ali Intelu fale četri CPU jezgre, nisam baš siguran da li su to skužili.

 

https://twitter.com/AdoredTV/status/1132664835773259777?s=1

Može se reći več sad da je Intel na aparatima? Ili fanboysi . Onaj Intelov huligan trojac s našeg foruma se taman povukao prije computexa da lakše podnesu  sve ovo .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 23:00 (Shockwave).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Može se reći več sad da je Intel na aparatima? Ili fanboysi . Onaj Intelov huligan trojac s našeg foruma se taman povukao prije computexa da lakše podnesu  sve ovo .

 Ocekujem u sljedecih par dana nove accounte 

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Do sad su trubili mjesecima kako nova Riža ide do ili blizu 5GHz, svi "leakovi" su tvrdili tako. I sad par sati prije nekakvog keynotea 'ipak clock dosta niži od 5GHz', koja nagla promjena lol...Može se i stari Ryzen kloknuti na 5GHz samo kaj treba LN2. Iskreno nije mi jasno ako može do 5GHz, zašto barem jedna jezgra nejde do tih 5GHz.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nicky.sl kaže...

 Kakva "silikonska" dolina ??? Ja sam bio uvjeren da je Silicijska dolina u pitanju

 to ti je isto, na siliciju gledaš silikone...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Whoa, iznenadit ćete se.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 5:31 (Abra008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Abra008 kaže...

Whoa, iznenadit ćete se.

Najviše Intel koji če i dalje držat iste cijene, i još če za 5ghz i9 9900KS Turbo GTI tražit 600$.

 

https://www.anandtech.com/show/14407/amd-ryzen-3000-announced-five-cpus-12-cores-for-499-up-to-46-ghz-pcie-40-coming-77

 

 
 
 
 

 

 

Eto i službene AMD stranice, pa sad znamo i kakvi CPU hladnjaci idu uz koji model procesora.

 

https://www.amd.com/en/products/specifications/processors/11781,11756,11761,11766,11771

 

12/24 i 8/16 procovi dolaze sa Wraith Prism RGB Led CPU hladnjakom

 

6/12 skuplja verzija ima Wraith Spire CPU hladnjak

 

6/12 jeftiniji model uz njega ide Wraith Stealth CPU hladnjak

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 6:17 (rambox).
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Eto vam price o 8/16 Ryzenu 2 za 1500kn, nece biti 1500 nego 3000-3600kn. A jeftiniji 6/12 ce biti 1700-1800kn...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad se očekuju podatci za Ryzen 3 3xxx? Broj jezgri, takt, cijena...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Spiridon kaže...

Kad se očekuju podatci za Ryzen 3 3xxx? Broj jezgri, takt, cijena...

Naknadno, al biti ce maksimalno 6/6...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice