AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.057.550
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma da, a što je Evga za jedan svemirski ASUS.!? ;)

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
metallic kaže...

Ma da, a što je Evga za jedan svemirski ASUS.!? ;)

 Mislim pricati da EVGA je nesto bez je u najmanju ruku bezveze.

 

EVGA je top brend u smislu apsolutnog svega, bolji support nisam vidio a proizvodi su im zaista vrhunski svi do jednog.

OK, mozda kostaju vise od al pari konkurentske kartice ali meni ovaj support znaci pun racku...

 

Javite se MSI-u, Gigabyteu, Asusu za support pa javite svoje iskustvo...

 

ovo je debeli offtopic no za sada top brendovi po supportu su:

 

Steelseries

EVGA

Logitech

Corsair

Arctic

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

EVGA support - triput sam ih morao podsjećati da mi mailom pošalju prijepis računa

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Paolo Maldini kaže...

EVGA support - triput sam ih morao podsjećati da mi mailom pošalju prijepis računa

 Možda nisi bio jasan.

 

Znam ljude koji su reklamirali direkt preko njih nikakvih problema i sve islo jako brzo.

Zadnje mi kolega radio step up.. VRH

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 15:16 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Naravno da nisam, imao sam njihov pokidani račun, kojeg sam skenirao i priložio ali se vidio broj računa i većina bitnih podataka, a engleski hvala bogu znam. Na kraju je sve prošlo oke al eto u mom slučaju su bili spori i aljkavi.
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

 

 Da ne bi bilo sve rekla kazala evo i slika.

 Iiii koliko je zapravo vrijedio upgrade na x470 u odnosu na B350 ploču?

 

Jel' bolji OC Ryzena i memorije?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
boxer kaže...
toxic kaže...

 

 Da ne bi bilo sve rekla kazala evo i slika.

 Iiii koliko je zapravo vrijedio upgrade na x470 u odnosu na B350 ploču?

 

Jel' bolji OC Ryzena i memorije?

 Doslovno sam stavio najnoviji bios.

Stavio memoriju kako treba biti na 3000mhz (prije je mogla na 2933) i proc na 4.0ghz kako je i bilo i tako radi bez ikakvih problema.

OVih dana cu se poigrati s jos visim taktom memorije i proca, vjerujem da cu to dici po 200mhz ili vise no i vrijeme me bas ne sluzi, vruce za popiz...

 

Ono sto je meni olaksalo zivot je vise fan headera sto mi automatski daje mogucnost da prilagodim svih 6 ventova u kucistu kako zelim + ne moram vise koristiti zasebnu zvucnu. Ovaj alc 1220 s sound blasterom cinema 5 me odusevio.

 

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kaj se tiče testova koje je AMD pokazal na E3, Windows 10 Ryzen test konfiguracije nisu imale pokrpani Windows Schedular.Na drugoj strani Intel kompovi nisu imali instalirane sve dostupne zakrpe za krpanje Intel CPU sigurnosnih rupa.

 

 

AMD je to odradil namjerno, malo da dodatno zamagli CPU performanse i da "Intel CPU kasnije u realnoj praksi ispadne još lošiji".Poznati Jutuberi imat če posla preko glave, jer Ryzen vs Intel CPU usporedbe na starim Windowsima 10 za Ryzen procove više nisu relevantne.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=366&jumpto=5919806&sort=asc&view=flat

 

Ova specifična usporedba za CPU potrošnju je čista to sigurno.Dakle Intel 8 Core CPU vuče 20W više od Ryzen 2 8/16 proca pod punim opterečenjem.

 

 

 

Kaj se tiče Ryzen 2 3000 CCX kombinacije, na Desktopu tu je i dalje 4 Core CCX dakle kao i na starim Ryzen procovima.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-procesori-opca-tema/249569.aspx?page=243&jumpto=5777865&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Nabavljena x470. radi ko spricer.

to je sve za sad :)

 

 

 Jel možeš molim te pogledati u bios pod OC postavke jel su dodali LLC? Thx 

11 godina
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Isprobao oba Cinebencha nakon Win updatea, nema nikakvog napretka...

Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Bas citam na redditu, performanse u gamingu su mnogima primjetno porasle nakon ovog zadnjeg windows update-a. Neki su spominjali da bi trebalo i chipset driver azurirati kako bi to funkcioniralo??

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Isprobao oba Cinebencha nakon Win updatea, nema nikakvog napretka...

 

Shockwave kaže...

Bas citam na redditu, performanse u gamingu su mnogima primjetno porasle nakon ovog zadnjeg windows update-a. Neki su spominjali da bi trebalo i chipset driver azurirati kako bi to funkcioniralo??

 Nije ništa poraslo...

 

 

Samo su ispravili onaj bug u firestrikeu.

 

Da, kaže da treba još driveri za čipset i vjerojatno bio update.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da, treba baciti i noviji chipset.

 

Gigabyte AB350M Gaming 3 - link 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nema chipset veze s tim...

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mislim da je htio napisati bios :-)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
SolidSnakeCRO kaže...
toxic kaže...

Nabavljena x470. radi ko spricer.

to je sve za sad :)

 

 

 Jel možeš molim te pogledati u bios pod OC postavke jel su dodali LLC? Thx 

 Nisam uopce gledao.

Nisam siguran koliko mi je kod ovih Ryzena LLC i potreban nije da bih dobio 500mhz s tim kao kod intela...

Jednostavno ti je gotovo isto radio ti na 4100 ili 4200 a sve vise je hebena lutrija..bar sto se tice r5 2600

 

No ono sto je istina da sam ovu x470 nabavio i zbog mrvicu boljeg vrma - iako nije bas neka sreca. No kako god ici cu na ryzen 3 i to vrlo vjerovatno onaj X model 3700x ak se ne varam.

U pravilu uvijek preskacem prvu seriju ako se napravila neka nova tehnologija kao sto je to slucaj ray tracinga, i sada preskacem prve ploce s pcie 4.0

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 8:37 (toxic).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Dosta cesto pisu i da im je microstuttering nestao u igrama koje bas ne favoriziraju AMD procesore.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shockwave kaže...

Dosta cesto pisu i da im je microstuttering nestao u igrama koje bas ne favoriziraju AMD procesore.

 Ja cu ti rec da meni apex radi fluidnije.

Nisam primjetio da mi fps pada ispod 144 ako grafa nije na 99%

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
SolidSnakeCRO kaže...
toxic kaže...

Nabavljena x470. radi ko spricer.

to je sve za sad :)

 

 

 Jel možeš molim te pogledati u bios pod OC postavke jel su dodali LLC? Thx 

 Nisam uopce gledao.

Nisam siguran koliko mi je kod ovih Ryzena LLC i potreban nije da bih dobio 500mhz s tim kao kod intela...

Jednostavno ti je gotovo isto radio ti na 4100 ili 4200 a sve vise je hebena lutrija..bar sto se tice r5 2600

 

No ono sto je istina da sam ovu x470 nabavio i zbog mrvicu boljeg vrma - iako nije bas neka sreca. No kako god ici cu na ryzen 3 i to vrlo vjerovatno onaj X model 3700x ak se ne varam.

 

 nije llc tu da ces imati kao neki veci OC... on postoji da ti odrzi nivo voltaze na istoj razini kada proc ode u napor a ne da napon padne..nema toliko razlike onda velike kad ides u load,pa procesor bude sretniji..

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
metallic kaže...

Ma da, a što je Evga za jedan svemirski ASUS.!? ;)

 Mislim pricati da EVGA je nesto bez je u najmanju ruku bezveze.

 

EVGA je top brend u smislu apsolutnog svega, bolji support nisam vidio a proizvodi su im zaista vrhunski svi do jednog.

OK, mozda kostaju vise od al pari konkurentske kartice ali meni ovaj support znaci pun racku...

 

Javite se MSI-u, Gigabyteu, Asusu za support pa javite svoje iskustvo...

 

ovo je debeli offtopic no za sada top brendovi po supportu su:

 

Steelseries

EVGA

Logitech

Corsair

Arctic

 

srecom ne zivimo u americi ili aziji pa ne moramo direktno proizvodjacima slati proizvode na servis vec to rade trgovci od kojih si kupio proizvod..

 

zasto bi itko kontaktirao gigabyte ili asus direktno za support (osim ako nisi negdje u americi kupio proizvod od njih a ima global warranty)?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...
toxic kaže...
SolidSnakeCRO kaže...
toxic kaže...

Nabavljena x470. radi ko spricer.

to je sve za sad :)

 

 

 Jel možeš molim te pogledati u bios pod OC postavke jel su dodali LLC? Thx 

 Nisam uopce gledao.

Nisam siguran koliko mi je kod ovih Ryzena LLC i potreban nije da bih dobio 500mhz s tim kao kod intela...

Jednostavno ti je gotovo isto radio ti na 4100 ili 4200 a sve vise je hebena lutrija..bar sto se tice r5 2600

 

No ono sto je istina da sam ovu x470 nabavio i zbog mrvicu boljeg vrma - iako nije bas neka sreca. No kako god ici cu na ryzen 3 i to vrlo vjerovatno onaj X model 3700x ak se ne varam.

 

 nije llc tu da ces imati kao neki veci OC... on postoji da ti odrzi nivo voltaze na istoj razini kada proc ode u napor a ne da napon padne..nema toliko razlike onda velike kad ides u load,pa procesor bude sretniji..

 ma sve je to povezano.

kako god provjerim ti danas pa javim.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Fanu kaže...
toxic kaže...
metallic kaže...

Ma da, a što je Evga za jedan svemirski ASUS.!? ;)

 Mislim pricati da EVGA je nesto bez je u najmanju ruku bezveze.

 

EVGA je top brend u smislu apsolutnog svega, bolji support nisam vidio a proizvodi su im zaista vrhunski svi do jednog.

OK, mozda kostaju vise od al pari konkurentske kartice ali meni ovaj support znaci pun racku...

 

Javite se MSI-u, Gigabyteu, Asusu za support pa javite svoje iskustvo...

 

ovo je debeli offtopic no za sada top brendovi po supportu su:

 

Steelseries

EVGA

Logitech

Corsair

Arctic

 

srecom ne zivimo u americi ili aziji pa ne moramo direktno proizvodjacima slati proizvode na servis vec to rade trgovci od kojih si kupio proizvod..

 

zasto bi itko kontaktirao gigabyte ili asus direktno za support (osim ako nisi negdje u americi kupio proizvod od njih a ima global warranty)?

 Zato jer ces prije dobit drugi proizvod..

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

a daj mi reci kolka ti je stabilna voltaza za 4 ghz.. imam isti proc pa pitam..svoj nisam mogao ispod 1.3v za 4 GHZ za 4.1 sada koristim 1.375..sve u overideu onaj offset mi se nikad nije svidjao.. za 4.2 mi je trebalo cak 1.425 pa sam tu stao jel vc mi je 1.375 puno za 24/7

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

a daj mi reci kolka ti je stabilna voltaza za 4 ghz.. imam isti proc pa pitam..svoj nisam mogao ispod 1.3v za 4 GHZ za 4.1 sada koristim 1.375..sve u overideu onaj offset mi se nikad nije svidjao.. za 4.2 mi je trebalo cak 1.425 pa sam tu stao jel vc mi je 1.375 puno za 24/7

 na 1.312 mi je u loadu, to cu postepeno suspstat pa vidjeti.

Sto se tice podesavanja napona, doslovno mi se neda nista zezat previse, ja nema sanse da cu za 100mhz vise podici napon za 0,1 vise do 0,040 max idem i to je to. ide ide nejde nejde..

Dakle ako ce mi na 4.2 ghz radit ispod 1,4v super ako ne nema veze, za 4,1 se necu niti trudi..

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
HCgamingCRO kaže...

a daj mi reci kolka ti je stabilna voltaza za 4 ghz.. imam isti proc pa pitam..svoj nisam mogao ispod 1.3v za 4 GHZ za 4.1 sada koristim 1.375..sve u overideu onaj offset mi se nikad nije svidjao.. za 4.2 mi je trebalo cak 1.425 pa sam tu stao jel vc mi je 1.375 puno za 24/7

 na 1.312 mi je u loadu, to cu postepeno suspstat pa vidjeti.

Sto se tice podesavanja napona, doslovno mi se neda nista zezat previse, ja nema sanse da cu za 100mhz vise podici napon za 0,1 vise do 0,040 max idem i to je to. ide ide nejde nejde..

Dakle ako ce mi na 4.2 ghz radit ispod 1,4v super ako ne nema veze, za 4,1 se necu niti trudi..

 ma ryzenov auto voltaza mi je malo cudna,vidio sam par puta na stocku mi bio proc jos pa dere voltazu u razlikama od 1.2 do 1.4 gledam HW info i aida skupa nevjerujem...neznam jeli to do vendora maticne ili samog procesora..a u r20 dobijem isti skor kao i  sa 4.0 i 4.1 ghz pa budem i ja mislim vratio malo jel skuzio sam da mi na 4.0 ram oce se OC i do 3666 a ovako na 4.1 moram vec stezati latencije na 3400...

14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Normalno je da na stocku napon skace preko 1.4V, tako Ryzen funkcionira...

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...

Normalno je da na stocku napon skace preko 1.4V, tako Ryzen funkcionira...

tocno.

 

s time da mi se cini da kod OC i fiksnog napona isto zna napraviti taj "spajk" od milisekunde, ovako mi je u magli sjecanje da sam primjetio to na svom sistemu

 

provjerim danas kad dodem doma

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice